Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Только что, Sanich сказал:

Зимою яко не темно до пів де"ятої до темно після половини четвертої. "Хрєн редьки не солодший". 

Я сова, люблю рано подовше спати, а ввечері можу дотемна працювати.

Тому я за зимовий час...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ромео сказав:

Ви згодні, щоб зимою було темно до пів дев'ятого ранку?

А яка різниця чи темно до дев'ятого ранку чи темно в 16.00?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, ромео сказав:

Я сова, люблю рано подовше спати, а ввечері можу дотемна працювати.

Тому я за зимовий час...

тільки проблема в тому, що "дотемна" влітку настане на годину раніше при зимовому часі. :crazy: А я хочу захід сонця зустріти, коли вже напрацювався на кріслі з чашкою чаю, а не пропустити його, бо язик висолопив, щоб після роботи встигнути щось на пасіці зробити "до темна". Час роботи і навчання ніхто ж не буде змінювати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Sanich сказав:

тільки проблема в тому, що "дотемна" влітку настане на годину раніше при зимовому часі. :crazy: А я хочу захід сонця зустріти, коли вже напрацювався на кріслі з чашкою чаю, а не пропустити його, бо язик висолопив, щоб після роботи встигнути щось на пасіці зробити "до темна". Час роботи і навчання ніхто ж не буде змінювати.

А мені без різниці, світає просинаюсь, темніє, пора люлю, нікуди не спішу, як і усі пенсіонери. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Ворон сказав:

А мені без різниці, світає просинаюсь, темніє, пора люлю, нікуди не спішу, як і усі пенсіонери. :hi:

Зрозуміло, що пенсіонерам немає великої різниці. Але є ще ті, хто ходять на роботу і наповнюють пенсійний фонд. Вони теж хочуть влітку після роботи мати досить світлого часу доби. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Sanich сказав:

Зрозуміло, що пенсіонерам немає великої різниці. Але є ще ті, хто ходять на роботу і наповнюють пенсійний фонд. Вони теж хочуть влітку після роботи мати досить світлого часу доби. 

Ми іне проти, нам добре завжди, що стосується часу. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Sanich сказал:

тільки проблема в тому, що "дотемна" влітку настане на годину раніше при зимовому часі. :crazy:

Так я ще й розумна сова... :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 хвилину тому, ромео сказав:

Так я ще й розумна сова... :)

тобто любите не тільки довше спати, а й раніше лягти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, ромео сказав:

Так я ще й розумна сова... :)

Хто ж заперечує? 

До речі, хто вам заважає спати довго? Годинник? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Sanich сказал:

Хто ж заперечує? 

До речі, хто вам заважає спати довго? Годинник? 

Робота і "чувство долга" :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Решение принято 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, ромео сказав:

Ви згодні, щоб зимою було темно до пів дев'ятого ранку?

Це, звичайно, не дуже зручно. :) Але кожен варіант має свої недоліки. За моїми переконаннями, у "зимового " варіанту їх помітно більше, особливо на сході України.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Мико сказав:

Решение принято 

 

виносите тоді коли стрілки переведуть?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Sanich сказал:

 я хочу захід сонця зустріти, коли вже напрацювався на кріслі . Час роботи і навчання ніхто ж не буде змінювати.

Это можно понять.Только если бы работа у всех в одно время начиналась.Одни встают в половину четвертого  (до одинадцати вечера  если ждать -не долго протянут ),чтобы во время попасть на нее .Других до  двух не уложить, раньше 10 им вставать и не нужно ( работа на удаленке дома).Третьи всю ночь сон -не сон.Им за радость в любое время заснуть бы.Студенты тоже то учатся-то нет.Вот и как что бы всем хорошо было?У нас же нет наверное такого еще порядка ,чтобы после определенного времени нельзя было мешать другим?Живут все как хотят не обращая на других.Да и петухи с собаками шумят не обращая на часы (во всяком случае если ей в будку часы не ставить)Пчелам тоже часы не нужны (хотя подогревы,весы пытаются таки засунуть,может и будильник там уже в комплекте есть)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теперь некоторые рассуждения о зимовке пчел при изменившемся климате.Как приспосабливаться?Раньше при более стабильных зимах при зимовке на улице в многокорпусниках мы знали что в первом корпусе у нас в семье было ложе для клуба с небольшим кол меда ,во втором-медовый корпус.Пчелы выев мед в первом переходили во второй и уже тут в конце зимы  появлялся расплод.Что может произойти сейчас,? Пчелы из за качель осенью могут поднести (перенести) мед в первый корпус,при нестабильной погоде с зимними окнами могут начать яйцекладку в первом корпусе.Отрываются  от кормовых запасов,пчелам приходится подтаскивать мед к расплоду ,происходит значительная осыпь,семья слабеет,может и погибнуть.Мне кажется стоит таки присмотреться к зимовке на полномедных  рамках при увеличенном подрамочном пространстве с обязательным контролем визуальным с верху гнезда без разборки на наличие кормов в течении зимнего периода.Здесь предпочтение ульям с дадановской рамкой и магазинными надставками.Ну это так ,из разряда придумалось для обмена мнением.Есть и другие мысли.Правда погодные условия,пчелы , их поведенческие особенности у всех нас разные,но,однако ,можно пофилосовствовать  .Так же интересна тема что лучше-зимовкв на сетке или как альтернатива с увеличенным подрамочном пространством.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, К. А. Е. сказал:

Мне кажется стоит таки присмотреться к зимовке на полномедных  рамках при увеличенном подрамочном пространстве

Шляхом проб прийшов до такого ж висновку. Вже років із 7. На рамках не менше 80% корму. Печатного.

І, по суті, можна навіть не контролювати. Ну, миші, утеплення покласти - то можна, разок

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, ромео сказал:

Шляхом проб прийшов до такого ж висновку. Вже років із 7. На рамках не менше 80% корму. Печатного.

І, по суті, можна навіть не контролювати. Ну, миші, утеплення покласти - то можна, разок

 

Ще маленьке уточнення контроль кількості бджоли в листопаді при перших заморозках, полуклуб дає бистрий контроль 

Інколи буває що перекоси по віковому составу сімьї , відходе літня чи ще якась причина ,

ну дуже часто в послідній час так буває,  в жовтні була бджола в кінці листопада мінус пару рамок бджоли 

Я завжди роблю контроль при заморозкові бджола в полу клубі і якщо трьох рамках з наружі не сидить мінімум пів вулички в зиму непускаю 

Сильних сімей у зиму нема , но і менше по обьему 3л бджоли в зиму непускаю ну хіба через перегородку з ДВП , тоді можна 2 по 2л

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, gardener сказал:

виносите тоді коли стрілки переведуть?

Самый  удачный период 

Зима кончается , Тёплый Алексий приближается 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, К. А. Е. сказал:

Теперь некоторые рассуждения о зимовке пчел при изменившемся климате.Как приспосабливаться?Раньше при более стабильных зимах при зимовке на улице в многокорпусниках мы знали что в первом корпусе у нас в семье было ложе для клуба с небольшим кол меда ,во втором-медовый корпус.Пчелы выев мед в первом переходили во второй и уже тут в конце зимы  появлялся расплод.Что может произойти сейчас,? Пчелы из за качель осенью могут поднести (перенести) мед в первый корпус,при нестабильной погоде с зимними окнами могут начать яйцекладку в первом корпусе.Отрываются  от кормовых запасов,пчелам приходится подтаскивать мед к расплоду ,происходит значительная осыпь,семья слабеет,может и погибнуть.Мне кажется стоит таки присмотреться к зимовке на полномедных  рамках при увеличенном подрамочном пространстве с обязательным контролем визуальным с верху гнезда без разборки на наличие кормов в течении зимнего периода.Здесь предпочтение ульям с дадановской рамкой и магазинными надставками.Ну это так ,из разряда придумалось для обмена мнением.Есть и другие мысли.Правда погодные условия,пчелы , их поведенческие особенности у всех нас разные,но,однако ,можно пофилосовствовать  .Так же интересна тема что лучше-зимовкв на сетке или как альтернатива с увеличенным подрамочном пространством.

Коли переходив на многокорпусні у зиму через решітку ставив красиві рамки на весну , бджола заносила соняхом заливала і печатала 100% , відбирав і насклад до жовтня 

Я з лежаків у жовтні після виходу розплоду забирав рамки на 90% і заміняв зі складу 

ставив по 4-5 рамок повномедних на 95-100% виходило , так дві зими грався ,

потім пішла рамка 145 , зараз у зиму рамок з медом менше 80% немає ,

хотя я ще зі школи перестав пускать у зиму рамки менше 80% меду , залишав 4-5 повномедок  із першого приносу соняху , бо з другого можуть 100% незапечатать , пройшовуроки батька по заміні рамок маломедок в лютому у хаті "хатній обліт", кормить було незаведено , міняли рамки , от я поняв нафіга 20кг меду у 15 рамках , як його можна запхать у 5рамок 

а маломедки качаю після першого масового виходу розплоду на початку вересня , плюс завжди є жидкий мед осінню

у мене ніколи нейшли в зиму бджоли із ложе для клубу ,НІКОЛИ , якщо і були рамки з 80% меду то через одну з 100% , причом завжди після виходу розплоду рамки забирав бо не кормив НІКОЛИ і рамку з 100% меду в середину гнізда 

Да мороки багато , але я неперезимувавші сімьї з 2010 року можу перерахувати на пальцях одной руки 

В 2010-2011 пасіка лягла , включая зльоти під чисту 4 сімьї 

З 20 зімей в зиму залишилось 8 сімей і то одна назва , підмору із залишків я зміг зібрати із крошкою тільки 4л 

Ні бджіл ні даже підмору , що удивило де підмор , бджоли нема підмору нема :dntknw:, мед є 4 сімьї з повномедними рамками 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як недавно облітувались бджоли, то була можливість по швидкому передивитись сім’ї. Можу сказати що зимівля до цього часу проходить ідеально, підмору мізер, харчі ще є, хоча підїли більше аніж зазвичай. В зиму завжди загодовую багато, тому з харчами ніколи проблем не мав. Розплод бачив у 5-6 сім’ях, по невеличкому п’ятачку. Хотілось би щоб його на цей час було багато, але бджоли відчувають холодний березень, і вирощувати у великій кількості, його не будуть. Було тепло, навіть попересаджував деякі сім’ї у нові вулики із турецькими днами. Маю мету щоб повністю пасіка була в таких вуликах, всі можливості для цього маю. Ті піздні відводки які зробив з насипної бджоли коли розформовував нуклеуси теж поки що зимують ідеально, гріючи один одного через перегородку. В зиму головне гарно загодувати, і щоб оброблені були від кліща, то перезимує без проблем будь яка порода. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, К. А. Е. сказал:

Мне кажется стоит таки присмотреться к зимовке на полномедных  рамках присувеличенным подрамочном пространством.

Так вот варианты. Кому неинтересно, то смотреть с 8 минуты.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, К. А. Е. сказав:

Теперь некоторые рассуждения о зимовке пчел при изменившемся климате.Как приспосабливаться?Раньше при более стабильных зимах при зимовке на улице в многокорпусниках мы знали что в первом корпусе у нас в семье было ложе для клуба с небольшим кол меда ,во втором-медовый корпус.Пчелы выев мед в первом переходили во второй и уже тут в конце зимы  появлялся расплод.Что может произойти сейчас,? Пчелы из за качель осенью могут поднести (перенести) мед в первый корпус,при нестабильной погоде с зимними окнами могут начать яйцекладку в первом корпусе.Отрываются  от кормовых запасов,пчелам приходится подтаскивать мед к расплоду ,происходит значительная осыпь,семья слабеет,может и погибнуть.Мне кажется стоит таки присмотреться к зимовке на полномедных  рамках при увеличенном подрамочном пространстве с обязательным контролем визуальным с верху гнезда без разборки на наличие кормов в течении зимнего периода.Здесь предпочтение ульям с дадановской рамкой и магазинными надставками.Ну это так ,из разряда придумалось для обмена мнением.Есть и другие мысли.Правда погодные условия,пчелы , их поведенческие особенности у всех нас разные,но,однако ,можно пофилосовствовать  .Так же интересна тема что лучше-зимовкв на сетке или как альтернатива с увеличенным подрамочном пространством.

 

1 годину тому, ромео сказав:

Шляхом проб прийшов до такого ж висновку. Вже років із 7. На рамках не менше 80% корму. Печатного.

І, по суті, можна навіть не контролювати. Ну, миші, утеплення покласти - то можна, разок

 

Теж 5 зиму зимую на повномедних,печатних рамках.Другу зиму йдуть на своїх кормах(сонях).Гарно втиснуті сім'яї(5-6 рам),з підрамочним в лежаках 40-80мм,БК-пустий магазин під низ.БК не скорочую.Якщо і поженуть розплід у грудні-січні(був у кінці січня),то у бджіл є можливість дістати корм,а він є поруч,навколо,і ніяких відривів від кормів не буде.В кума є падіж сімей,мовчить скільки,але не визнає помилок.Все грішить на зимовий розплід.Божиться,що меду залишив багато 20-25кг,спитав в рамках- 10-12:frusty:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Роман Кременчук сказал:

Божиться,що меду залишив багато 20-25кг,спитав в рамках- 10-12:frusty:.

Я вірю що меду багато і даже можливо запас є на складі , я сам бачив таких,

як по книжкі 25 кг , мені казали людина даже важила  порамочно :umora:, начинаючий було 2 вулика 

 от тільки одна велика проблема нівкого немає даже 60% меду на рамкі , усі в першу чергу качають повномедки , а бджоли потім незаливають в кінці медозбору повні рамки , випадково взяток закінчуєтся :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, AVA сказав:

Я вірю що меду багато і даже можливо запас є на складі , я сам бачив таких,

як по книжкі 25 кг , мені казали людина даже важила  порамочно :umora:, начинаючий було 2 вулика 

 от тільки одна велика проблема нівкого немає даже 60% меду на рамкі , усі в першу чергу качають повномедки , а бджоли потім незаливають в кінці медозбору повні рамки , випадково взяток закінчуєтся :umora:

Так там,де вийшов розплід,які там 60%,аби зоч 20% було.А з запасом там проблеми.Викачано все в хлам:blink:.І маломедки теж.Незнаю,чи ляпухи поклав,чи ні.Казали,що бояться(совість чи страх)до вуликів підійти,послухати.В нас обльоту,як такого не було.Літали кому приперло і на сонці хто стояв.Питав чи хоч дивився чи літали,у відповідь хз.Після цієї зими вирішив нікого не критикувати і не підказувати,навіть розмови,про бджіл не піднімати.А то маток виведи,підсади і т.д..Мед вони качають і здали по 32(Баскевич рулить)... .А казав,потерпи,разом продамо... .

Я не злий,але дістало.З року в рік однеі теж.

Хух,вибалакався:umora:,легше на печінку:umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...