Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, ромео сказав:

По факту ще йде зимівля...

По факту обліт гарний був - а це саме головне :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Петрович 49 сказав:

Правильніше - Коли матка напроти льотка. Однобоке гніздо може бути дещо тепліше, але згодом матка буде рухатися до льотка.

Петрович, ось тут я не зрозумів. Ну то й що, що до льотка? Хай собі рухається, як при теплому заносі. Хіба це чимось гірше?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кто то пользуется этим способом выравнивания силы семей?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Svan сказал:

Петрович, ось тут я не зрозумів. Ну то й що, що до льотка? Хай собі рухається, як при теплому заносі. Хіба це чимось гірше?

Сіяти біля льотка - це природнє прагнення матки. Немає сенсу в даний час діяти проти. Інша річ, коли мова йде про разове розширення гнізда в лежаках. Там економія часу на обслугу і протиройовий прийом. Що до теплого заносу. Там же льоток посередині і симетрія гнізда не порушується. Простір перед льотком як був з осені, так і залишається. В наведеному прикладі, як я розумію, бджоли будуть прибирати мед від льотка і складати в глиб до стінки. Важко передбачити, яку форму буде мати робоча зона матки через  місяць.:dntknw:

Якщо асиметрія незначна (в 12р. вулику 8-10р.) то й говорити нема про що. Якщо 4-6р. в лежаку, то:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Петрович 49 сказал:

Сіяти біля льотка - це природнє прагнення матки. Немає сенсу в даний час діяти проти. Інша річ, коли мова йде про разове розширення гнізда в лежаках. Там економія часу на обслугу і протиройовий прийом. Що до теплого заносу. Там же льоток посередині і симетрія гнізда не порушується. Простір перед льотком як був з осені, так і залишається. В наведеному прикладі, як я розумію, бджоли будуть прибирати мед від льотка і складати в глиб до стінки. Важко передбачити, яку форму буде мати робоча зона матки через  місяць.:dntknw:

Якщо асиметрія незначна (в 12р. вулику 8-10р.) то й говорити нема про що. Якщо 4-6р. в лежаку, то:blink:

Сейчас матка сеет в наиболее тёплом месте и асиметрия не играет абсолютно никакой роли. Как температура начнёт повышаться - потихоньку перейдёт в район летка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, arki сказав:

кто то пользуется этим способом выравнивания силы семей?

 

Саме такої практики як вирівнювання при  виносі з зимівника  в моєму регіоні нема,  але є колеги які виносять при +12 не всю пасіку а кожний день рівно скільки зможуть перебрати за день пісьля обльоту, при цьому вирівнюють сім"ї, все аргументується тим що перші дні з зимівника бджола сонна, не має розплоду тому менш агресивна

Тобто якщо за день планує перебирати 25 сімей то 150 сімей виноситиме рівними частинами  за 6 днів. Зранку виніс  норму  і перебирає, вирівнює  те що виносилось і облетілось вчора

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Николай S сказал:

Саме такої практики як вирівнювання при  виносі з зимівника

винос із зимівника мене не цікавить, цікаво спосіб вирівнювання сили сіей

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, arki сказав:

винос із зимівника мене не цікавить, цікаво спосіб вирівнювання сили сіей

перечитайте ще раз я доредактовував про "наш" спосіб  першого вирівнювання, друге можна робити пісьля перевірки наявності маток та вибраковки не  якісних маток через 2-3 неділ"ї пісьля обльоту 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, arki сказал:

винос із зимівника мене не цікавить, цікаво спосіб вирівнювання сили сіей

На мою думку все що на відео , це єрунда повна.:crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Николай S сказал:

Саме такої практики як вирівнювання при  виносі з зимівника  в моєму регіоні нема,  але є колеги які виносять при +12 не всю пасіку а кожний день рівно скільки зможуть перебрати за день пісьля обльоту, при цьому вирівнюють сім"ї, все аргументується тим що перші дні з зимівника бджола сонна, не має розплоду тому менш агресивна

Тобто якщо за день планує перебирати 25 сімей то 150 сімей виноситиме рівними частинами  за 6 днів. Зранку виніс  норму  і перебирає, вирівнює  те що виносилось і облетілось вчора

Цікаво а для чого їх перебирати , я ще розумію замінити дно і почистити ? Ви теж перебираєте ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До весны осталось 2 часа и 11 минут! А будут в этом году время переводить на летнее?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, uam_63 сказав:

Цікаво а для чого їх перебирати , я ще розумію замінити дно і почистити ? Ви теж перебираєте ?

Я так не роблю, але є земляки  які намагаються вирівняти сім"ї ,  саме про це і було мова,  бо у випадку з моїми земляками   мають виключно ройових маток, і  старт пісьля зими з 3- 4 рамок, при більшій силі окремих сімей до акаціїї треба драбина:umora: 

в мене є практично повний комплект днищ на заміну, тому не гаявши часу на чистку, міняю їх за вечір пісьля обльоту та наступний ранок наскільки дозволить спина:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Гурович сказал:

Сейчас матка сеет в наиболее тёплом месте и асиметрия не играет абсолютно никакой роли.

Хто ж проти "наиболее теплого места". Є сумнів, що біля стінки (вона ще холодна) тепліше, ніж в центрі, хоча там має бути медовий сот. При 2х заставних - по боках повітря, а це найкращий ізолятор.  На розвиток сім'я буде забрати мед переважно в напрямку льотка. "Гени пальцем не роздавиш!"  До того ж, тепле місце скоро вичерпається ,бо засіється маткою.  Звісно, можна "танцювати" від стінки до центру. Ніякого криміналу немає. Але краще від ценру в боки :IMHO:

 

2 часа назад, Гурович сказал:

Как температура начнёт повышаться - потихоньку перейдёт в район летка.

І я про те саме! Так і не зрозумів, чи Ви сперечаєтесь, чи погоджуєтесь:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Макарыч57 сказал:

До весны осталось 2 часа и 11 минут! 

 

:ax:

 

1 час назад, Макарыч57 сказал:

А будут в этом году время переводить на летнее?

До кінця березня ( марта ) решат;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Петрович 49 сказал:

І я про те саме! Так і не зрозумів, чи Ви сперечаєтесь, чи погоджуєтесь:dntknw:

Я о том, что расплод сейчас лучше оставить в тёплом месте, подальше от летка, а в апреле и к летку передвинуть не проблема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Петрович 49 сказал:

До кінця березня ( марта ) решат;)

І в будь-якому випадку знайдуться невдоволені прийнятим рішенням...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, arki сказал:

цікаво спосіб вирівнювання сили сіей

Там декілька прийомів. Всі вони мають право на існування в певних умовах. (Здається Сибір, чи Далеий Схід.) Бентежить те, що автор за 18 хв. вирівняв аж дві сім'ї і то не до кінця. Чи не краще з його досвідом (помітно, що він є) і кількістю сімей вирівнювати з осені. Весною, лиш непередбачуване. Пропонувати ролика  як методу - не розумію!!!:dntknw:

Що для нас:  

1. Наші вже облетілися (частково), тому отак беззаперечно трусити я б не став. (Перший прийом)

2. Якщо вже виникла потреба підсилити слабака і є звідкіля брати рамки з бджолою, то краще рамки поставити поряд з підсилюваною сім'єю. Перейдуть до матінки без проблем. Я цим прийомом користуюсь.

3. Розформовування безматочних. Тут все ясно. 

4, Затискання сімей на 4х рамках. Мабуть має сенс на ранньому етапі. Тільки б не забути вчасно розширити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Макарыч57 сказал:

До весны осталось 2 часа и 11 минут! 

Пришла весна 950600762__viber_2021-03-01_06-18-13.jpg.bd610eaec6b7a864ed6cff6f31e5f23b.jpgОтметилась снегом , всё вокруг бело

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Выравнивание семей делают для того ,чтобы впоследствии все работы на пасеке проводить планово и перечень их с каждым ульем был одинаков начиная уже с периода развития. Весной делают ,так как бывает неудачная зимовка некоторых и не всегда в этом виноваты пчелы.Можно выбраковать,объединив.На любителя . Одинаковые работы на пасеке необходимы для промышленного содержания,для остальных-кто как хочет и в какие сроки хочет так и делает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Макарыч57 сказал:

А будут в этом году время переводить на летнее?

Комитет по вопросам экономического развития рекомендовал Верховной Раде принять за основу законопроект №4201 «Об исчислении времени в Украине», которым отменяется переход на зимнее и летнее время.

В законопроекте не уточняется, на каком именно времени останется Украина, «зимнем» или «летнем». Но отметим, что именно «зимнее» время является астрономическим. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перевод часов на летнее время в 2021 году в Украине состоится в ночь с 27 на 28 марта в 03:00. Стрелки часов необходимо будет перевести на один час вперед.

 

В разных источниках по разному  пишут 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 в сентябре 2011 года переход на зимнее время был отменен постановлением Верховной Рады, однако уже в октябре, из-за шквала критических высказываний со стороны части общественности, парламент признал данный документ недействительным.

А 18 февраля 2021 года пресс-служба Верховной Рады сообщила, что Комитет по вопросам экономического развития рекомендовал народным депутатам принять за основу законопроект заместителя спикера парламента Руслана Стефанчука "Об исчислении времени в Украине" №4201.

 

В случае принятия этого законопроекта переход на зимнее и летнее время будет отменен и будет установлено единое время по Киеву, которое соответствует нынешнему зимнему – UTC +2.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, AVA сказал:

От тільки гісметео показує що в марту небуде жодного робочого дня , більше +9*С пока нема ,

місяць без пилку , перги у деяких вуликах нема зовсім виїли ще при нарощувані в зиму 

+9 *С це так вилитіла бджола і невернулась і скільки їх виліте за місяць 

Надеюсь в затемнённом холодном зимовнике меньше будут вылетать 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Мико сказал:

Надеюсь в затемнённом холодном зимовнике меньше будут вылетать 

Еще свежи в памяти те года ,когда выносили на теплого Алексия. И не морочили себе голову об ускоренном развитии зимой.А прошлые года писал и сейчас того же мнения-чем дольше в семье нет расплода-тем лучше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Мико сказав:

.....Отметилась снегом , всё вокруг бело

Романович, що знову випав сніг?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...