Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

23 минуты назад, uam_63 сказал:

Для чого лишній раз бджіл ядом годувати ?

Меду весняного не мае у мене - обробляю з осені нормально ! Роблю так уже 3 роки - роблю для себе тому й страхуюсь ! 

1 час назад, ss77 сказал:

Сегодня +21! Работают целый день, пошла обножка!

У нас тоже уже понесли пыльцу, надо новую тему весна лето начинать... 

1 час назад, uam_63 сказал:

Для чого лишній раз бджіл ядом годувати ? Чи ви не впевнені в осінній обробці ?

Хіба той кліщ який проскочив всі обробки в минулому році налякають якісь полоски сумніваюсь.

Полоски нужны весной для того чтоб клещ с соседних пасек который принесут пчелы приглушить. Даже если ваша пасека хорошо обработана пчелы клеща припрут ого-го. 

10 минут назад, BVL_Studio сказал:

Полоски нужны весной для того чтоб клещ с соседних пасек который принесут пчелы приглушить. Даже если ваша пасека хорошо обработана пчелы клеща припрут ого-го. 

Яким чином в найближчий місяць вони припруть кліща ?

57 минут назад, asot сказал:

Меду весняного не мае у мене - обробляю з осені нормально ! Роблю так уже 3 роки - роблю для себе тому й страхуюсь ! 

Суть не в медові , ви лишній раз підтравлюєте бджолу яка перижила зиму і сили їй аж ніяк не потрібно підрізати .

Ще раз повторюсь  кліщ який осінью втік від полосок, амітразу і всього іншого весною це йому ці полоски що мосло на хлібі з варенням . :IMHO:

Ну хіба що ви стійкість імунітету в кліща виробляєте ну тоді так .:IMHO:

1 час назад, Николай S сказал:

всім вдало дозимувати і до зустрічі в новій темі

Которую уже успели открыть 

У кого то уже лето началось в феврале 

Мы пока в зимовнике переждём , до апреля месяца 

31 минуту назад, BVL_Studio сказал:

У нас тоже уже понесли пыльцу, надо новую тему весна лето начинать... 

Опоздали 

уже открыли 

28 минут назад, uam_63 сказал:

Яким чином в найближчий місяць вони припруть кліща ?

Суть не в медові , ви лишній раз підтравлюєте бджолу яка перижила зиму і сили їй аж ніяк не потрібно підрізати .

Ще раз повторюсь  кліщ який осінью втік від полосок, амітразу і всього іншого весною це йому ці полоски що мосло на хлібі з варенням . :IMHO:

Ну хіба що ви стійкість імунітету в кліща виробляєте ну тоді так .:IMHO:

І як Ви можете визначити до якої діючої речовини в кліща імунітет? По факту це так тим кому вигідно придумали. До флувалінату виробляється резистентність лише від того, кліща коли цією  діючої речовиною  постійно обробляється, до інших на скільки знаю інформації немає. Зазвичай зараження відбувається від сусідніх пасік, а там  крім пасічника,що утримує пасіку, ніхто не знає чим оброблено.

Якщо по сусідству є пасіки на яких погано обробляють однозначно потрібно обробляти весною.

1 час назад, Sanich сказал:

Тобто? 

З того, що Ви не побачили слідів "горошку" на кришках, зовсім не слідує логічний висновок:

2 часа назад, Sanich сказал:

їм ще не пече

50 минут назад, BVL_Studio сказал:

Одна самка даёт потомство в 4-5 самок раз в 13-14 дней

теоретически за месяц популяция клеща увеличивается в 20-25 раз

возьмите хотя бы 10 раз это 1-10-100-1000 клещей на конец мая

поэтому весной важно вытравить всего клеща

5 минут назад, artemishe сказал:

Одна самка даёт потомство в 4-5 самок раз в 13-14 дней

теоретически за месяц популяция клеща увеличивается в 20-25 раз

возьмите хотя бы 10 раз это 1-10-100-1000 клещей на конец мая

поэтому весной важно вытравить всего клеща

Я б сказав би,що тут математика пряма не працює. Кліщ має обмежений час життя і це те ж випливає. Не так швидко він розвивається.

13 минут назад, Wladimir_K сказал:

І як Ви можете визначити до якої діючої речовини в кліща імунітет? По факту це так тим кому вигідно придумали. До флувалінату виробляється резистентність лише від того, кліща коли цією  діючої речовиною  постійно обробляється, до інших на скільки знаю інформації немає. Зазвичай зараження відбувається від сусідніх пасік, а там  крім пасічника,що утримує пасіку, ніхто не знає чим оброблено.

Якщо по сусідству є пасіки на яких погано обробляють однозначно потрібно обробляти весною.

А я не кажу що я визначив  я суджу елементарною логікою , якщо препарат будьякий працьвав осінью і в період без розплоду більше навіть в зимку вже он кислотою починають поливатиа , ми знаєм що деякі пасічники навіть по два рази ставлять полоски, і залишився якийсь відсоток кліща .

Висновок полоски весною не зроблять йому ну нічогісінько причому що частина його вже заховалась в розплід в кого він є. 

Ну хіба що  підтримка вмробника полосок , економіку потрібно піднімати.

У кожного свої заморочки ))

Тільки що вкл телек - а там по тсн кажуть ,що буде березень ,квітень прохолодні - опять 25 ...повторюем 2020??

11 минут назад, uam_63 сказал:

причому що частина його вже заховалась в розплід в кого він є.

В августе ставим полоски расплода по 6-7 рамок, клещ выходит и сыпятся. Ставлю полоски в начале апреля, когда уже появился молодой клещ. А вообще интересно сколько раз зимний клещ заходит весной в расплод? Замена пчелы происходит в течения месяца, может и клещ так.

3 години тому, ромео сказав:

З того, що Ви не побачили слідів "горошку" на кришках, зовсім не слідує логічний висновок:

Ну, я не перший рік бджіл тримаю і знаю що таке пече, коли бджоли втрачають вагу ще на взльоті і всі прилітки і передні стінки в каках. Кому пекло - потрохи обліталися. 

11 часов назад, Wladimir_K сказал:

Я б сказав би,що тут математика пряма не працює. Кліщ має обмежений час життя і це те ж випливає. Не так швидко він розвивається.

Я повністю згоден, не так швидко, але такий підрахунок дає можливість уявити у що перетворюється одна самка кліща в березні 

У нашого знайомого, як він в кінці скаже "пчел почти не осталось":ak:

1 годину тому, ромео сказав:

У нашого знайомого, як він в кінці скаже "пчел почти не осталось":ak:

Ні, ще залишились ( 9хв 14 сек відео - "живучие")

13 часов назад, asot сказал:

У кожного свої заморочки ))

Тільки що вкл телек - а там по тсн кажуть ,що буде березень ,квітень прохолодні - опять 25 ...повторюем 2020??

+ вже маємо досвід що робить.

кормим, ділим.  на різнотравя, сонях обєднуєм - маєм молоді матки в сім'ях, потужний медовик.

- травневі взятки, цукор і самий головний мінус все навколо засіяну зеленкою. Попадаю на кочівлю. Треба щось думати

В 23.02.2021 в 23:42, Алексей Кременчуг сказал:

Сегодня ходил гулять в лес, видел 3 лисы, два табунчика косуль, и с десяток ульев

Ульи оказались пустые, немного суши, поеденной молью. Или их просто выбросили, что подозрительно, вполне себе крепенькие лежачки, или их украли, пчелу забрали себе, а улья выбросили:dntknw:

IMG_20210227_121325.thumb.jpg.821850e4f252458687086b67d64754bd.jpg

5 часов назад, слава 1987 сказал:

цукор і самий головний мінус все навколо засіяну зеленкою. Попадаю на кочівлю. Треба щось думати

Точно як у мене!! Якось так складалось,що завжди щось було поруч,але цей рік мабудь виключення

1 час назад, Алексей Кременчуг сказал:

Ульи оказались пустые, немного суши, поеденной молью. Или их просто выбросили, что подозрительно, вполне себе крепенькие лежачки, или их украли, пчелу забрали себе, а улья выбросили:dntknw:

IMG_20210227_121325.thumb.jpg.821850e4f252458687086b67d64754bd.jpg

Качевка на мед с подснежника...:umora: Больше похоже что кто-то решил избавиться от улик...

Сьогодні поверхнево оглянув вулики. Дякувати Богу - з зимівлі вийшли без втрат. Зимівля взагалі цього року напрочуд легка - дивився  до бджіл за всю зимівлю два рази... Тиждень тому для підстраховки двом підозрілим сім'ям поклав по пакету меду - майже не взяли.

Добре що тиждень тому  повидкидав частково сніг біля вуликів і по розсипав попіл - на сьогодні точок без снігу - на дахах вуликів досить багато слідів - значить був гарний обліт на цьому тижні.

Конденсат є у всіх сім'ях на плівці - так що поки що води їм вистачає. Нажаль поки що погода не дає зробити ревізію. На сьогодні +5 і хмарно, досить прохолодний вітер. 

Мені сміло можна переходити у весняну тему. :hi:

при формировании пчел взиму в некоторых семьях сдвигал рамки к одной стенке, а в некоторых ставил рамки посредине и делал 2 колодца побокам

и вот после облета начал ставить теплые заставные и задумался как правельнея

1 заставная и сдвинуть к одной стенке\

2 заставные побокам

?

1 час назад, Бджолопотам сказал:

Мені сміло можна переходити у весняну тему. :hi:

Перейти то можна, тільки де ж вона, весна?

По факту ще йде зимівля...

5 часов назад, Алексей Кременчуг сказал:

может нужно на 102 сообщить? может ктото улья с пчелами ищет..

Только что, valik1986 сказал:

задумался как правельнея

1 заставная и сдвинуть к одной стенке\

2 заставные побокам

?

Правильніше - Коли матка напроти льотка. Однобоке гніздо може бути дещо тепліше, але згодом матка буде рухатися до льотка.

• Create New...