Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Бджолопотам

Осінь2020\ Зима2021

Recommended Posts

21 час назад, ромео сказал:

От як їм пояснити, що пасічникувати - це не тупо робити по шаблону якісь дії.  Це не "підставляння-забирання рамок". Треба вміти аналізувати, робити висновки, планувати дії на сезон наперед

Є ще сусідка - пасічниця. Пенсійного віку. Має до десятка сімей. Також часто приходить за порадою. І що цікаво: щороку питання одні і ті ж. Як розводити сахар? По скільки полосок ставити? І т.д.

Але щоліта біда з роїнням. Втрачає кілька сімей, бо не може навести лад із матками. При перегляді сім'ї, як тільки бачить маточник, то зразу ж його зриває. Що часто приводить до відсутності матки. Починаються ігри з відновленням сім'ї. І з сезону її вже можна викреслити.

Справа в тому, що колись її навчили, що роїння - то втрата медозбору. Тому не треба давати сім'ї роїтись. Для цього зривати маточники. Вона так і робить. "Є маточники - зрізай"

Пробую пояснити, що перш ніж зривати, треба переглянути всю сім'ю і знайти причину. Дати відповідь на питання : "Чому потягнули маточники?" А тоді прийняти рішення. Описую різні ситуації, коли треба залишати одного. 

Через деякий час приходить. Розказує, що рій утік. Маточники перед цим вирізала, одного оставила. 

Або: рій вилетів, то я заглянула, а там повно маточників. То я оставила два. А чого два? - питаю. Гарні такі, великі -каже, - жалко було викидати...

Ну шо тут скажеш?

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

У бджолиному гнізді є багато інфекцій різних і поки імунна система бджоли сильна вони не проявляються. На рахунок гнильців не можу сказати, але європейський можна лікувати осиротінням протягом днів 10 з підсадкою молодої  матки, з повною заміною гнізда і дезенфекції вулика. По аскофероз взагалі це один з найкращих варіантів.

Тому я не сприймаю перенасичення бджіл на одному місці взагалі так само і великі точки на медозборі, це призводить до того, що бджоли сильно ослаблений імунітет  плюс постійне перезарядження кліщем. Завжди шукаю дикоростучі медоноси чи ту ж саму гречки чи гарбузи і в принципі це працює.

Согласен. но к сожалению для юга Украины такие рекомендации выполнить почти не реально.. 

14 минут назад, ромео сказал:

Є ще сусідка - пасічниця. Пенсійного віку. Має до десятка сімей. Також часто приходить за порадою. І що цікаво: щороку питання одні і ті ж. Як розводити сахар? По скільки полосок ставити? І т.д.

Але щоліта біда з роїнням. Втрачає кілька сімей, бо не може навести лад із матками. При перегляді сім'ї, як тільки бачить маточник, то зразу ж його зриває. Що часто приводить до відсутності матки. Починаються ігри з відновленням сім'ї. І з сезону її вже можна викреслити.

Справа в тому, що колись її навчили, що роїння - то втрата медозбору. Тому не треба давати сім'ї роїтись. Для цього зривати маточники. Вона так і робить. "Є маточники - зрізай"

Пробую пояснити, що перш ніж зривати, треба переглянути всю сім'ю і знайти причину. Дати відповідь на питання : "Чому потягнули маточники?" А тоді прийняти рішення. Описую різні ситуації, коли треба залишати одного. 

Через деякий час приходить. Розказує, що рій утік. Маточники перед цим вирізала, одного оставила. 

Або: рій вилетів, то я заглянула, а там повно маточників. То я оставила два. А чого два? - питаю. Гарні такі, великі -каже, - жалко було викидати...

Ну шо тут скажеш?

В таких случаях лучше не мешать... Время подправит кол-во пчеловодов рядом с вами...:umora:

21 хвилину тому, ромео сказав:

Все згадую екс-колегу, у якого дідусь тримав чи й досі тримає бджіл і кожного тижня вони втрьох з батьком щотижня чи кожні 2 тижні перелопачували всі 100 сімей і вирізали трутневий розплід, бо так його навчили. 

15 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Согласен. но к сожалению для юга Украины такие рекомендации выполнить почти не реально.. 

Ну тоді бджола буде мати завжди ослаблену імунну систему з відповідними наслідками в сезон і під час зимівлі.

7 минут назад, Sanich сказал:

Все згадую екс-колегу, у якого дідусь тримав чи й досі тримає бджіл і кожного тижня вони втрьох з батьком щотижня чи кожні 2 тижні перелопачували всі 100 сімей і вирізали трутневий розплід, бо так його навчили. 

Бо трутні мед весь з'їдять...

Ще на сьогодні є таких багато.

19 часов назад, ромео сказал:

.

От як їм пояснити, що пасічникувати - це не тупо робити по шаблону якісь дії.  Це не "підставляння-забирання рамок". Треба вміти аналізувати, робити висновки, планувати дії на сезон наперед. 

Сначала нужно если есть время и желание самому сделать то что не терпит отлагательств .После этого дать книгу для изучения,потом проверить в беседе насколько усвоен материал.Если не достаточно-отослать дальше заниматься.Потом после усвоения можно что то и подсказывать. По другому я так думаю пустая трата времени и в результате будешь еще и виноватым себя чувствовать.Еще хуже если продашь о незнающим соседям.

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

Ну тоді бджола буде мати завжди ослаблену імунну систему з відповідними наслідками в сезон і під час зимівлі.

С такой аграрной политикой как сейчас так оно и будет..  ну хоть у пакетчиков будут постоянные клиенты.

8 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Я теж вирізаю трутневі соти, так зменшую кількість кліща загружаю бджіл роботою, і немає перебудови аощини, але вирізаю тільки буд рамки. :hi:п/с один постріл, три справи зроблені. 

Тільки що, Sanich сказав:

Частково це пов*язано зі знищенням кліща. Був час що дістати щось для винищення *зарази* нереально, то вирізання трута був доступний метод. Так і продовжують по звичці. Та найголовніше -  не аналізують причину. І це стосується також і початківців.

Только что, Сергей Тюркин сказал:

По поводу гнильцов..  большинство пасек (семей пчёл) имеют в небольшом количестве возбудитель гнильца.. Но покуда сытые пчёлы. с хорошим иммунитетом. регулярным обновлением гнездовых рамок  то вспышек болезней нету..  Понимаю что книги это всё описывают по другому и большинство со мной не согласится но то такое.. 

Так и описывают.Правда там еще добавлено,что  условием для того чтобы заболеть еще есть восприимчивость разных пород ( а если безпородная то снмей ).к этому. То есть зависит еще я так понимаю и на генетическом уровне. Если сделать прививку от семьи склонной к гнильцовым я думаю результат не заставит себя долго ждать.

Только что, Сергей Тюркин сказал:

1 час назад, ромео сказал:

Ну шо тут скажеш?

Треба було їй менш складно пояснювати

1 час назад, Лавр сказал:

Частково це пов*язано зі знищенням кліща. Був час що дістати щось для винищення *зарази* нереально, то вирізання трута був доступний метод. Так і продовжують по звичці. Та найголовніше -  не аналізують причину. І це стосується також і початківців.

Ви думаєте, що обов'язкова робота по вирізанні кліща, пов'язувалась із боротьбою з кліщем? 

Зовсім ні. В першу чергу ріжуть - бо так борються з роїнням. Друга причина - стримування зростання кількості трута - "щоб мед не їли". 

Ця робота регулярна, щотижнева. Мій наставник також цим займався. Рамки, що мали великі площі трута, струшував від бджіл. Потім зрізав кришечки і збирав їх в окрему посудину, а трутнів вистукував над мискою - курчатам на підгодівлю.

3 минуты назад, ромео сказал:

Друга причина - стримування зростання кількості трута - "щоб мед не їли". 

Ця робота регулярна, щотижнева

Да. Трутень то безполєзне і шкідливе створіння. Нічого не робе і їсть мед!!! 

Його треба знищувать!

:umora:

34 хвилини тому, ромео сказав:

Ви думаєте, що обов'язкова робота по вирізанні кліща, пов'язувалась із боротьбою з кліщем? 

Зовсім ні. В першу чергу ріжуть - бо так борються з роїнням. Друга причина - стримування зростання кількості трута - "щоб мед не їли". 

Ця робота регулярна, щотижнева. Мій наставник також цим займався. Рамки, що мали великі площі трута, струшував від бджіл. Потім зрізав кришечки і збирав їх в окрему посудину, а трутнів вистукував над мискою - курчатам на підгодівлю.

то може він тільки медом прикривався, а сам для курчат корми заготовляв

15 хвилин тому, gardener сказав:

то може він тільки медом прикривався, а сам для курчат корми заготовляв

А можливо ще і рибачив втихаря:umora:

3 часа назад, Sanich сказал:

Один пасічник вирішив долучити молодого сусіда до пасічникування. Дав йому дві сім'ї і вчив доглядати. Питаю "Як там у нього успіхи?"

"Та не буде з нього толку. Не відповідальний. Казав йому, Коля позрізай трутнів. Не послухав - зроїлись..."

4 часа назад, ромео сказал:

ще сусідка - пасічниця. Пенсійного віку. Має до десятка сімей

Интересно, сколько она меда качает? Может проще тех пчел на мед выменять? Взять в аренду на 10 лет за бутыль меда. Бабушка и при меде и на валерьянку не надо тратиться.

5 часов назад, К. А. Е. сказал:

Так и описывают.Правда там еще добавлено,что  условием для того чтобы заболеть еще есть восприимчивость разных пород ( а если безпородная то снмей ).к этому. То есть зависит еще я так понимаю и на генетическом уровне. Если сделать прививку от семьи склонной к гнильцовым я думаю результат не заставит себя долго ждать.

Так я про иммунитет писал.. а это и есть способность организма сопротивляться.. ну и само собой что у разных пород она разная . но и среди одной породы найдутся семьи с более сильным иммунитетом к определённому заболеванию как и семьи более подверженные болезни. 

5 годин тому, Wladimir_K сказав:

Так. Аргументація була саме така. 

2 часа назад, Макарыч57 сказал:

Интересно, сколько она меда качает? Может проще тех пчел на мед выменять? Взять в аренду на 10 лет за бутыль меда. Бабушка и при меде и на валерьянку не надо тратиться.

Сын Макара   за день до 8 Березня    зЇхав з пасіки

1 час назад, Sanich сказал:

Так. Аргументація була саме така. 

Тоже таких знаю. По пів часа на огляд сім'ї - уважно вирізаєм всіх трутнів! ))  

Може раніше робити не було чого?.. Тримали пасіки по три сім'ї - можна було розвлікаться неспіша.

Тількишо проїхав мимо двох полів з озиминою. А озимина-то примерзла! Зеленіли поля, а тепер жовті зверху! :hmm:

12 минут назад, Avgust Vadim Poltava сказал:

Може раніше робити не було чого?.. Тримали пасіки по три сім'ї - можна було розвлікаться неспіша.

Тількишо проїхав мимо двох полів з озиминою. А озимина-то примерзла! Зеленіли поля, а тепер жовті зверху! :hmm:

Нічого,агрономи оброблять якоюсь гидотую тай позеленіє.  

17 хвилин тому, Avgust Vadim Poltava сказав:

а ше виловлюють тих шо пропустили вирізати

1 час назад, gardener сказал:

а ше виловлюють тих шо пропустили вирізати

Да да да :frusty:

• Create New...