Перейти к содержанию

Осінь2020\ Зима2021


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

Нарахунок вирізання трута , я столкнувся і офігел

Колись на роботі зи людиною авторитетним пасічнико моїм начальником . старшим за мене на 30 років , 

він мед до мене у сам продавав , за дорого елітний :umora:

оказуєтся зрізаютсякришечки івимеваєтсяличиинка напором води :dntknw:

А я дебіл навкрізь ножем вирізав пятно застроєне трутом , через кожні виходні

І прицьому бджоли непортили комірки , вони просто відбодували ізасівали вирізані вікна :umora:

причом я не умний , просто за виходні у мене був час тільки для ножа і то не основного трута 

Це для всіх якщо вирізать вікно то його зафігачать трутом , який можна буде вирізать 2 рази на місяць 

Може хтось задумуєтся і знизе кількість кліща ,всім піде на пользу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є багато  бажаючих щоб ваші  матки обльотувались на сусідському ройовому трутні ????:umora:   Правильно роблять шо ріжуть ,   от коли будуть тримати тільки Ф1 , тоді вже можна і не різати ,  але то не скоро буде :vinny:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, ромео сказал:

Ну шо тут скажеш?

 

9 часов назад, К. А. Е. сказал:

дать книгу для изучения,потом проверить в беседе насколько усвоен материал.Если не достаточно-отослать дальше заниматься.

Влучно сказано! :ay: А якщо наука не засвоюється, послати ще далі. Важко, розумію, бідні пенсіонери, занедбані села...:ak: Але іншого виходу немає!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, AVA сказал:

Нарахунок вирізання трута , я столкнувся і офігел

Колись на роботі зи людиною авторитетним пасічнико моїм начальником . старшим за мене на 30 років , 

він мед до мене у сам продавав , за дорого елітний :umora:

оказуєтся зрізаютсякришечки івимеваєтсяличиинка напором води :dntknw:

А я дебіл навкрізь ножем вирізав пятно застроєне трутом , через кожні виходні

І прицьому бджоли непортили комірки , вони просто відбодували ізасівали вирізані вікна :umora:

причом я не умний , просто за виходні у мене був час тільки для ножа і то не основного трута 

Це для всіх якщо вирізать вікно то його зафігачать трутом , який можна буде вирізать 2 рази на місяць 

Може хтось задумуєтся і знизе кількість кліща ,всім піде на пользу

Це є чистий дурдом,коли у вас пасіка близько сотні чи більше сімей. :IMHO:

А поміняти стільники на якісні без трутових чарунків чи поміняти бджіл на баків - слобо?..:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Насчёт Трутни мед зйидять дима без вогня, не бува при недостатке кормов Трутня выгоняют Пчелы Сами иногда :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На скільки знаю трутня ріжуть при кількості максимум до 70 вуликів, при більшій кількості просто часу на цю процедуру не вистачить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, ромео сказав:

Ви думаєте, що обов'язкова робота по вирізанні кліща, пов'язувалась із боротьбою з кліщем? 

Зовсім ні. В першу чергу ріжуть - бо так борються з роїнням. Друга причина - стримування зростання кількості трута - "щоб мед не їли". 

Ця робота регулярна, щотижнева. Мій наставник також цим займався. Рамки, що мали великі площі трута, струшував від бджіл. Потім зрізав кришечки і збирав їх в окрему посудину, а трутнів вистукував над мискою - курчатам на підгодівлю.

ні Ромео, до кліща трута не різали. Та і те покоління (моїх дідів) раннє роїння вітало, бо мед брали з медовиків, а залишок-хвіст йшов на розвиток на наступний рік. Різати почали з появою кліща (ті що розуміли), інші сліпо копіювали. В відгодівлі курчат і *щоб не їли мед* то ініциатива жінок. І переконать їх що левова частина витрат меду йде на вирощування розплоду марна справа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

 трутня ріжуть при кількості максимум до 70 вуликів, при більшій кількості просто часу на цю процедуру не вистачить.

власний досвід, чи так... ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А просто Гомогенат трутневых личинок тоже вырезают :)9

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Жезус сказал:

Насчёт Трутни мед зйидять дима без вогня, не бува при недостатке кормов Трутня выгоняют Пчелы Сами иногда :)

:rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

:rofl:

минуго року я такого явища не спостерігав. Всього льотного трутня виїв улюблений птах вітчизняних орнітологів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Олександр Коваль сказал:

минуго року я такого явища не спостерігав. Всього льотного трутня виїв улюблений птах вітчизняних орнітологів

Ти глянь яка пташка ,,корисна ,, скільки меду ,,зекономила,,:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Жезус сказал:

Насчёт Трутни мед зйидять дима без вогня, не бува при недостатке кормов Трутня выгоняют Пчелы Сами иногда :)

Да,при недостатке кормов выгоняют,но тут же когда появляются привесы они его и восстановят хоть выгнанных хоть вырезанных.Это природа.Так им нужно.И тогда расход кормов точно увеличится на кормление личинок вдвойне (не говоря уже о том что сьедят взрослые особи)

По поводу вырезания трутневыэ ячеек -немного не правильно .Вырезали полностью строительную рамку для борьбы с вароа .Это выдернуть одну рамку и поставить на место.Время не так много.Все рамки перелопачивали те кто немного не разобрался с вопросом и ьыло много времени. Делали пока таким образом условно можно было бороться.Когда же начали пасики слетать-не было смысла дальше сражаться с ветряной  мельницей перешли на достаточное применение химии.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, dacha сказал:

Це є чистий дурдом,коли у вас пасіка близько сотні чи більше сімей. :IMHO:

А поміняти стільники на якісні без трутових чарунків чи поміняти бджіл на баків - слобо?..:ah:

Ну коли це було про баків ніхто незнав , вобще ніхто ні прояких покупних маток крім карпаток і мови небуло 

Це спогади молодості:umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, dacha сказал:

Це є чистий дурдом,коли у вас пасіка близько сотні чи більше сімей. :IMHO:

А поміняти стільники на якісні без трутових чарунків чи поміняти бджіл на баків - слобо?..:ah:

 Не от ячеек зависит что засеют,а от состояния семьи.Без трутня не останутся как мы этого не хотим 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, К. А. Е. сказал:

Да,при недостатке кормов выгоняют,но тут же когда появляются привесы они его и восстановят хоть выгнанных хоть вырезанных.Это природа.Так им нужно.И тогда расход кормов точно увеличится на кормление личинок вдвойне (не говоря уже о том что сьедят взрослые особи)

По поводу вырезания трутневыэ ячеек -немного не правильно .Вырезали полностью строительную рамку для борьбы с вароа .Это выдернуть одну рамку и поставить на место.Время не так много.Все рамки перелопачивали те кто немного не разобрался с вопросом и ьыло много времени. Делали пока таким образом условно можно было бороться.Когда же начали пасики слетать-не было смысла дальше сражаться с ветряной  мельницей перешли на достаточное применение химии.

Я весною ставлю рамку на 145 у гніздо на 300  типу строітельной іде розгруска сімьї на посів трута і вощину непортять 

Потім винімаю і язик відрізаю у тих хто відстроїв і засіяв , крім прошлого року і так трута майже небуло без вирізання 

Хотя зарази і неособливо потрібно , це ще від карпатки пішло , та вощину портила ,

зараз деякі язики бджолині попадаются , бакфаст ,  даже у карніки бджолиний язик був і у половини рамок язиків почти нема 

Як вспомню підставлені 145 у гніздо 300 у карпатки , свиней годував гомогенатом ,

два дні їли по відру на третій несхотіли :umora:

на руках кожу розьїдає 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, К. А. Е. сказав:

Да,при недостатке кормов выгоняют,но тут же когда появляются привесы они его и восстановят хоть выгнанных хоть вырезанных.Это природа.Так им нужно.И тогда расход кормов точно увеличится на кормление личинок вдвойне (не говоря уже о том что сьедят взрослые особи)

По поводу вырезания трутневыэ ячеек -немного не правильно .Вырезали полностью строительную рамку для борьбы с вароа .Это выдернуть одну рамку и поставить на место.Время не так много.Все рамки перелопачивали те кто немного не разобрался с вопросом и ьыло много времени. Делали пока таким образом условно можно было бороться.Когда же начали пасики слетать-не было смысла дальше сражаться с ветряной  мельницей перешли на достаточное применение химии.

Так, то так,але кожна молода бджола фізіологічно виділяє віск, і цей віск іде на відновленя буд рамок, в мене їх дві, коли гніздо повне, і мають позначки на верхніх брусках, стоять крайніми по краям розплоду, на вирізку часу іде мало, але забирається Енна кількість кліща, отримуєм додатковий віск, +бджоли майже не портять вощину перебудовами. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.03.2021 в 10:02, Роман Кременчук сказал:

Так там,де вийшов розплід,які там 60%,аби зоч 20% було.А з запасом там проблеми.Викачано все в хлам:blink:.І маломедки теж.Незнаю,чи ляпухи поклав,чи ні.Казали,що бояться(совість чи страх)до вуликів підійти,послухати.В нас обльоту,як такого не було.Літали кому приперло і на сонці хто стояв.Питав чи хоч дивився чи літали,у відповідь хз.Після цієї зими вирішив нікого не критикувати і не підказувати,навіть розмови,про бджіл не піднімати.А то маток виведи,підсади і т.д..Мед вони качають і здали по 32(Баскевич рулить)... .А казав,потерпи,разом продамо... .

Я не злий,але дістало.З року в рік однеі теж.

Хух,вибалакався:umora:,легше на печінку:umora:.

У мене теж є такий кум. Цієї зими з 16 сімей залишилось 4. Мало того, коли я два дні як у пеклі робив ревізію, то він перший день просачкував, а на другий день поїхав на рибалку. А декілька днів назад коли було тепло і понесли пилок з ліщини то він лиш постояв біля вуликів. Кажу йому - чого не глянули, може вже кормів немає, а він - та треба було глянути але не глянув, але вони собі пилку принесли, пилок вони теж їдять. Короче я в шоці. Теж сказав собі що більше підказувати нічого не буду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Серж 82 сказав:

У мене теж є такий кум. Цієї зими з 16 сімей залишилось 4. Мало того, коли я два дні як у пеклі робив ревізію, то він перший день просачкував, а на другий день поїхав на рибалку. А декілька днів назад коли було тепло і понесли пилок з ліщини то він лиш постояв біля вуликів. Кажу йому - чого не глянули, може вже кормів немає, а він - та треба було глянути але не глянув, але вони собі пилку принесли, пилок вони теж їдять. Короче я в шоці. Теж сказав собі що більше підказувати нічого не буду.

А кліщ,це піпец.Треба гнати батогом,щоб обробив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Серж 82 сказал:

У мене теж є такий кум. Цієї зими з 16 сімей залишилось 4. Мало того, коли я два дні як у пеклі робив ревізію, то він перший день просачкував, а на другий день поїхав на рибалку. А декілька днів назад коли було тепло і понесли пилок з ліщини то він лиш постояв біля вуликів. Кажу йому - чого не глянули, може вже кормів немає, а він - та треба було глянути але не глянув, але вони собі пилку принесли, пилок вони теж їдять. Короче я в шоці. Теж сказав собі що більше підказувати нічого не буду.

Бажано що було нуль, а так у Вас під боком база кліща.

 

16 вистачило б на Вашу пасіку сповна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Wladimir_K сказал:

Бажано що було нуль, а так у Вас під боком база кліща.

 

16 вистачило б на Вашу пасіку сповна.

Від кліща обробив. Пропали з голоду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погода походу першим пилком ще скоро не побалує .

Screenshot_20210309-160150_Weather&Radar.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.03.2021 в 05:30, К. А. Е. сказал:

 Не от ячеек зависит что засеют,а от состояния семьи.Без трутня не останутся как мы этого не хотим 

А вы баков попробуйте. Только не далее как Ф-1.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.03.2021 в 04:59, AVA сказал:

Ну коли це було про баків ніхто незнав , вобще ніхто ні прояких покупних маток крім карпаток і мови небуло 

Це спогади молодості:umora:

 

Карпатка дуже полюбляє виводити трутнів. Це як одна з її особливих характеристик.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, dacha сказал:

А вы баков попробуйте. Только не далее как Ф-1.:IMHO1:

Пробовал.Чтобы упредить предположения напишу сразу-настоящих или правильных или как кому хочется ф1.Не в укор бакам будет написано вырезал только у них всех трутней.Понимая таки что вероятность оплодотворения  моих маток любыми трутнями есть ,все же хотел исключить или снизить насыщенность трутней от баков.Ну хотелось мне иметь серую пчелу без желтизны на пасеке .Это кому что нравится.В последствии от баков по этой причине отказался.Их было не много ,для пробы Не хотел заниматься вырезкой трутневых ячеек.Может быть их было и не так много ,не помню,как то не акцентировал на этом внимание Раньше давно как то продавались трутнеловки, сейчас такИх не вижу или плохо ищу. Да впрочем не важно,время прошло,сейчас в них не вижу необходимости. Бывают разные подходы в выборе для себя пчел у людей (как и в остальных вопросах).Одним постоянно кажетсч что у соседа или другого лучше ,другим то ,что у себя самое лучшее,я же на это смотрю так-что Бог дал за то и спасибо и то что имеешь нужно ценить.Даст лучше что или хуже-и за то спасибо скажем.Какие пчелы не были хоть породные хоть безпородные-все трудились,помощь от них была и польза.Дай Бог чтобы и дальше так у всех было

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...