Перейти к содержанию

Кочуємо: хто? як? і головне - на чому?


Рекомендуемые сообщения

6 годин тому, koste сказав:

Это не спасает .

 

У мене причіп на 15 б\к , то вистачає.

А частіше після першого ж перевезення десь на тижні ще раз навідуюся й підвожу те, що потрібно.

А заодно роблю контрольний огляд усіх сімей.:IMHO:

22.11.2022 в 15:56, Конструктор сказав:

Що довго?

На другий день довожу магазини , є + і - .

Я теж так вважаю , що то простіше.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

У мене причіп на 15 б\к , то вистачає.

А частіше після першого ж перевезення десь на тижні ще раз навідуюся й підвожу те, що потрібно.

А заодно роблю контрольний огляд усіх сімей

Это не на сто семей . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, koste сказав:

Это не на сто семей . 

Ну так і у вас же в аватарці теж не сотня... :ah:

А коли перевозять сотнями, тоді під пустий 'посуд' точно ще транспорт потрібен. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 21.11.2022 в 19:05, бігунець сказал:

Третій варіант - купити причіп і грузити-вигружати. Тільки для мене це одна з найважчих і нервових робіт. 

По два вулики на піддон і маніпулятор на причіп. Або мінінавантажувач, краще на аккумуляторах, більш надійно і зручно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
21.11.2022 в 17:05, бігунець сказав:

Прошу поради товариства. 

Пасіка росте, виникла потреба в причепі. Розглядаю різні варіанти, не можу вибрати якийсь конкретно. Найбільше схиляюся до знімних модулів. Авто є. Модулі, по мірі росту пасіки, можна робити самостійно. 

Подобається платформи для цілорічно го утримання, з кришею і стінами (такі, як на відео Баскевича про пасіку Величка). Транспорт, правда, прийдеться наймати. Та й не знаю, чи перевозяться їм бджоли на відстань у 100км.

Третій варіант - купити причіп і грузити-вигружати. Тільки для мене це одна з найважчих і нервових робіт. 

Ще й четвертий варіант є , як у мене. Причіп з висувкою, на якому 15 корпусних 10-ти рамкових рутів у три ряди на постійному перебуванні й відкриті. Немає проблем у мобільності, причіп зареєстрований у ДАІ. Збираюся кочувати сам без сторонньої  допомоги десь за годину-півтори. В цьому його неоспорима перевага. Бджоли там і зимують. А деяка частина корпусних й усі дадани та матковивідна частина пасіки - на стаціонарі постійно. Такий варіант зняв усі болі з моєї голови. А то кого не попросиш - усі в день перевозки зайняті. А якщо медку приїхати на шару забирати - у любий час вільні... :umora: :IMHO:

Тож якщо зацікавив варіант, спробую десь тут знайти свої повідомлення про нього.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

в мене колосок-переїзджаю сам.Останні 3 роки ,відколи трактористи почали дерти шкуру за перевозку,то псіханув і купив т-40.Також запустив платформу 8.4 м-на базі кунга-пан сам склепав.883637187_013.JPG.579ec9d604f153ed38f4f5a36dc00ffa.thumb.jpg.4486b8807f0d309ee0b8702534214722.jpg

колосок  2057621013_024.JPG.f9d2a2965d4c8ab4fbaee413c4951545.thumb.jpg.472e2240135777cefba04c4a3bdf1772.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і прицеп критий  на базі кунга2086575374_016.JPG.2201bc5944bf03313be14cc588ecce2e.thumb.jpg.52e77f09706e1c3ea0f0afe952e303af.jpg

раніше тягав газончиком 52 .але він слабий ,виїхати під гору проблемно,бо мокра трава зазвичай коли витягуєш.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

На акації. 

DSC_0171~2.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На іван-чаї. 

DSC_0219~2.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1514394298_DSC_02242.thumb.JPG.4c9318ddab9bc014e7c8b6f763d06b45.JPGНа липі (буде гречка. :)DSC_0224~2.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, бігунець сказав:

1514394298_DSC_02242.thumb.JPG.4c9318ddab9bc014e7c8b6f763d06b45.JPGНа липі (буде гречка. :)DSC_0224~2.JPG

Гарно виглядає!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гарно. 

Та виділяє нектар рідко. 

А зараз до того ж скрізь гречка насіяна. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні колеги маю намір попертись на роменщину, на гречку.  Незнаю чи відкрита дорога що з'еднуе трасу Київ- Полтава перед Лубнами в Вільшанці йде дорога що на Чернухи далі на Лохвицю. В 21-му році в межах села Городище через річку Удай міст був частково закритий, тобто пропусками машини вдень час вд часу по накопиченню чи годинам. Як нині? Дорога була добра, відремонтована, тільки через міст вночі не можна було проїхати-єкскаватор ставив бетонну каменюку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.06.2023 в 23:16, бігунець сказал:

Гарно. 

Та виділяє нектар рідко. 

А зараз до того ж скрізь гречка насіяна. 

А редко ,это на липе ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.06.2023 в 14:15, koste сказал:

А редко ,это на липе ?

Так

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Начебто (остаточно визначились) з напарником  на кочівлю на Сумщину, де пройшли дощі і квітуюча гречка дае невеликі привеси. Гречки в Роменському р-ні посіяно сотні гектар. Дома, на півночі Дніпропетровщини, на переважній більшості пасік отвеси або на нулях, годую сам і колеги. При цьому на одному з точків товариша принесли товарного меду,ймовірно падевого ,з дуба мед темний і гіркуватий(нектар в щільниках) але е і світлий нектар в рамках. Годую пакета по 1,5-2 кг через день. В рамках блищить,  засев присутній але на вагах коливаеться навколо "0". Дав пакет, врівноважив, на слідуючий раз отвес0,5-1кг. Мої звіти по привесах так сподобались товаришу(з країв куди плануемо кочувати) що попросив привезти "лишні", коли маю. Пообіцяв, бо таке маю, надбав, з десяток, тепер, коли точків поменшало, даю користуватись колегам. Сенс кочівлі вбачаю в тому, що при підтримуючому взятку сім. добре наростуть до соняха, масове квітування якого почнеться з другої декади липня(мої прикидки).

Оце тільки що закічив(з успіхом невизначеного терміну) ремонт буса- простудило прокладку ГБЦ, воно й ставилась б\в, ризикнув часом.Коли становив ГБЦ впустив на блок на якому вже лежала прокладка- прорубав обвальцовку отвора циліндра. Чекати поки прийде друга було нетерпець, поставив користовану(металлопаранітова), не "студило" і прослужила скількість тис. км. , затягував підвищеним вдвічі моментом-200Н-м. Вчора виписали і сьогодні привезли  таку саму як і була в мене-мет.паранітова "мейд ін Корея" за 600гр., при цьому два роки тому купував по 800гр. у іншого менеджера. Отакі розбіжності ціни на однаковий товар на ринку запчастин України.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Винодел сказав:

Оце тільки що закічив(з успіхом невизначеного терміну) ремонт буса- простудило прокладку ГБЦ, воно й ставилась б\в, ризикнув часом.Коли становив ГБЦ впустив на блок на якому вже лежала прокладка- прорубав обвальцовку отвора циліндра. Чекати поки прийде друга було нетерпець, поставив користовану(металлопаранітова), не "студило" і прослужила скількість тис. км. , затягував підвищеним вдвічі моментом-200Н-м. Вчора виписали і сьогодні привезли  таку саму як і була в мене-мет.паранітова "мейд ін Корея" за 600гр., при цьому два роки тому купував по 800гр. у іншого менеджера. Отакі розбіжності ціни на однаковий товар на ринку запчастин України.

В мене теж було пробило прокладку ГБЦ і так як їхати потрібно було вже завтра то поставив б/у відїздила більше пів року , трохи соплила масло але не критично , але все ж замінив перед сезоном. 

Позавчора по дорозі на пасіку почала підсвічуватись зарядка, повернувся вже без зарядки. Стерлись щітки на генераторі, приблизно 3-4 роки тому їх перепаював , правда не оригінальні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Конструктор сказал:

В мене теж було пробило прокладку ГБЦ і так як їхати потрібно було вже завтра то поставив б/у відїздила більше пів року , трохи соплила масло але не критично , але все ж замінив перед сезоном. 

То смотря на каком двигателе, помню свою старенькую 323 Мазду (за 13 лет владения и + 200 т.км) при своей весьма неслабой цене, прокладка трижды выносила мне мозг - перегорали перемычки между цилиндрами, причем всегда в разных местах (один раз далеко от дома). При высокой энергонагруженности и высокой степени сжатия, это узел не выдерживал (плюс - ужасного качества 95 бензин). Там про б/у и речь вести не приходилось, разве что до дома доехать.

Добавлю - где-то на 300 т.км появилась трещина в ГБЦ, на 400 т.км в одном из цилиндров на пару см ниже ВМТ образовалась сквозная кавитационная раковина (пошли газы в систему охлаждения). Мелитопольские кулибины загильзовали (донором стала гильза от Запорожца :umora:) и на моё удивление я эту машину ещё лет пять встречал в городе после продажи. Причем новые хозяева на двигатель не жаловались. Были притензии к гидрокомпесаторам, но то другая история. 

Так что не так проста эта деталь, как нам кажется. То что в советском автопроме прокатывало - в современном авто-мире неприемлемо. Ну разве что приключений поискать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, shersand сказав:

То смотря на каком двигателе

Безумовно!  Є різні двигуни , капризні і є дуже капризні. В мене двигун стеранький Рено 1.6д простий атм.

27 хвилин тому, shersand сказав:

помню свою старенькую 323 Мазду

В японців знаю точно, що такі "жарти" як стара прокладка не проходять , вони можуть і з не оригіналом вийняти мізки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.06.2023 в 21:33, бігунець сказал:

Так

Липа дерево капризное ,нужна паркая погода и температура.  А так что либо помешает . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.07.2023 в 16:02, koste сказал:

Липа дерево капризное ,нужна паркая погода и температура.  А так что либо помешает . 

Липа дала 0,0. Гречка поки теж. Цвіте, пахне, а меду нема. Хоч бджіл на росдинах достатньо. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

                                                                                          Історія цьогорічної кочівлі на Роменщину.

Як давно відомо найбільше хочеться того, що забороняеться. Я, наприклад, дуже потерпав від неможливості кочівлі минулого року. Цього року засвербіло і зібравсь, але самому(з сином) їхати якось незручно, нераціонально. Шукав компаньйона щоб веселіш і розділити транспортні витрати. Ближні колеги відмовились-війна, небезпека і таке інше. Запросив "дальнього" молодшого(років на 15-ть).- З радістью але ,мабуть, вже наступного року. - Не відкладай приемне на майбутне,  не втрачай можливостей. Погодивсь, через 10 днів и не підвів, напружився, наполегливо попрацював і привіз до мене 23 вул., довантажили моїми і повезли вантажівкою і бусом близько 80 вул. на Роменщину, гречку якої насіяно тисячі гектарів. Ви помітили,що гречана крупа впала в ціні настільки, що вартуе менше риса. Це реакція ринку на збільшення площ культури. Гречка не така вже і прибуткова в порівнянні з іншими культурами але як і колись баштан- низькозатратна в вирощуванні. Догляду не потребуе. Наши аграрії без висококліренсного оприскувача(стрекози-залупівки) не бачать вирошування будьяких культур. Майже щоденно, правильніш щонічно і щоранково проїджае повз двору на поля.

Далі буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, бігунець сказал:

Липа дала 0,0. Гречка поки теж. Цвіте, пахне, а меду нема. Хоч бджіл на росдинах достатньо. 

Липа ранняя? Я встречал разновидности липы . Бывает ранняя, средняя ,и поздния (зимняя ) . По времени цветения . Зимняя вообще отличается от других . Думаю что Липа ,это общее название. Но есть и отдельные для каждого вида название. 

   В практике не встречал что бы пчёлы роботали хорошо на первой . 

   Для гречки ,если она не самоопыляемая то нужна паркая погода . Да и на ней пчёлы роботают хорошо только до обеда.   

    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Винодел сказал:

Ви помітили,що гречана крупа впала в ціні настільки, що вартуе менше риса. Це реакція ринку на збільшення площ культури.

У Китайцев рис это еда ,а гречку они сеют для свиней . Но гречка у них вообще размазня ,(думаю кормовая) она так не пахнет как наша . Так что это радует, что уже и у нас начали сееть хорошую  ,и заселять поля .  А на хороший товар всегда найдёшь покупатель .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, koste сказал:

Липа ранняя? Я встречал разновидности липы . Бывает ранняя, средняя ,и поздния (зимняя ) . По времени цветения . Зимняя вообще отличается от других . Думаю что Липа ,это общее название. Но есть и отдельные для каждого вида название. 

   В практике не встречал что бы пчёлы роботали хорошо на первой . 

   Для гречки ,если она не самоопыляемая то нужна паркая погода . Да и на ней пчёлы роботают хорошо только до обеда.   

    

У нас дрібнолиста (середня). 

Те, що взяток з липи різниться від сорту дерева - це так. Ще погода впливає. А в моєму випадку - це ще й грунт. У нас важкі суглинки. 

По гречці не зрозуміло. Погода ідеальна. Бджола на ній ворушиться, а меду майже нема. Пилок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...