Jump to content

бігунець

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  397
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by бігунець

 1. Ніколи весною не вирівнював сім'ї. Цього ж року вирішив відібрати рамки з розплодом у сильніших і підставити слабачкам? Чому? Посипалися в квітні мої багаторічні лідери, залишилося по рамці бджоли. От і почав обережно підставляти розплід на виході. Потім думаю, а чому не відібрати по рамці, дві у сім'ях, які зараз мають по 7-8 рамок розплоду і дати тим, хто має по три? Допоможе? Чи замість десятка сімей, які намагатимуться зроїтися до акації, тепер це намагатиметься зробити вся пасіка?
 2. Як же його віддати? Купив у вересні. Підключив, кажись, у кінці листопада. До нв почисти ще на 20 вуликів дошки, правда остання давалася важко. Потім чистив дошку на великому рейсмусі в столярному цеху. Це тільки вчора включив фуганок, а сьогодні взявся ща рейсмус начистити дошки на п'яток корпусів і десяток підкришників. Так угохався, що вже три години ніяк не відійду.
 3. Сьогодні незлим тихим словом, мабуть чув весь куток, матюгав свій станок і людину, яка мені його всучила, запевняючи, що не стану жалкувати купуючи. Про нерівний стіл я вже писав. А сьогодні намучився з рейсмусом. Фугую всі заготовки, щоб залишалося на рейсмус 0,5-1,5мм. А воно й цього не хотіло чистити. Заготовки ставали, дьоргалися, на виході були горбистими. Хоч осінню було ще все нормально, заготовки не треба було підпихати, та й чистило добре. На жаль, навіть не уявляю, чи можна все відремонтувати. Краще за ті гроші купив би, як і планував Дніпро М рейсмус і циркулярку.
 4. А я все по деревах. Років 9 назад, коли вивішував перші, тягнув на висоту 10-12 метрів. Як зараз пам'ятаю, як знімав першу ловушку. Вивісив. Через тиждень заїхав - рій побачив. Через 10 днів знімав. Добре що перекинув через верхню вітку, а то потягла б восьмирамочна ловушка з 10 метрів донизу. Була повна меду. До речі, потомки тієї сім'ї досі живі і чи не найкращі по меду. Таких гарних роїв заселялося одиниці, може один на десять пійманих. Це зараз найпотужніші сім'ї на пасіці. Все одно, азарту вже нема.
 5. Сьогодні зрозумів, що ловити рої більше не хочу. Минулоріч уже не було колишнього азарту, коли побачивши в ловушці бджіл ледь не пригав від радощів. Минулоріч це вже була робота: є рій, зняв, заселив у вулик. Тепер вважаю, що для збільшення пасіки є більш легкі і менш затратні способи. Ще цього року вивішу. Заодно весною зроблю пару десятків вуликів з ппс і заселю відводками.
 6. Це згадав порядок відбору підмору (коли не цікаво, то вже й позабув). Ви праві, саміагресивні в синьому вулику. Чомусь весь час оглядався на зелений рогатий, тепер думаю, тому, що вони ще добряче нажалили в лісі, коли з Ігорем забирали їх додому.
 7. Помісь. Можливо тому такі агресивні. Будуть вивезені на лісовий точок.
 8. Можливо. Я завжди розпочинаю з гнізда. Витягаю рамку, швидко дивлюся, чи є свіжий засів. Ні, відставляю, беру другу... У 70% випадків вдається знайти так матку. А далі вже, коли повезе, побачиш на крайній серед маси бджіл. Ні, далі можна не шукати.
 9. Були випадки, коли в нуках на 3 напіврамки не міг знайти. З семи дві виявив відразу, ще три вдалося побачити на стінках, дні, а решту не знайшов. Чи то ховалися в льотку, чи вискочили з вулика. Тут або відразу виявиш на першій же рамці, або повезе то на крайній медовій.
 10. Ви бажаєте ходити біля вуликів у комбінезоні, відбирати мед з боєм, тікати від бджіл кущами... Та це ще фіг....ня, за роки привикаєш і нічого страшного в разиновиках, парі штанів і куфайці не бачиш, так, пригода. Найстрашніше, коли вони нападають на людей, які опинилися біля точка.
 11. Міряємо. Запитав пару хвилин тому в товариша: А що нам дасть інформація, що це полісянка?
 12. Мабуть числа 2 нарешті добрався до минулорічних роїв з лісів. Залишив їх наостанок. Добре зробив. Карніка жалить, коли підлізе під руку і не обережно придавиш. Решта місцевих помісей більше вдають напад, метушаться, нападають, та жалять рідко. А ці... Тільки холстик підняв зірвалися і прямо на льоту жало всадили. Прийшлося диміти й диміти. Бджоли десь стекли в куток вулика. Тільки припиняв підкурювати - зривалися в атаку. Прямою наводкою, без всіляких кружлянь.
 13. Але чому відразу на 25%. Якби мені так зарплату підняли, як ціни кругом.
 14. Такий теж дивився, чи то подібний. Однак вибирається те, що найбільше для тебе підходить.
 15. Таку й хочу. Мій знайомий питання теплоізоляції вирішив просто - наверх стару ковдру. Казав: 15хвилин і рамки чисті, у мерві воску не критично. Забрус і обрізки всипаються в середину і топляться досить швидко.
 16. Теж розглядав різні варіанти. Запитав знайомого з пасікою більше 200. Він і сказав, що в нього стіл-воскотопка з парогенератором. Дуже задоволений. І так як я теж хочу купити стіл, то й подумав, а чому б і ні.
 17. Надумав я купити собі стіл для ропзпечатування стільників, той що підключається до парогенератора і на ньому можна топити віск. Та спочатку трохи з грошима було сутужно, потім було не до воскотопок, а це нарешті знову повернувся до цієї теми. Уявіть моє здивування, коли виявив, що дана продукція буквальна за пару тижнів злетіла в ціні на 1000грн. Відчуваю, що топитиму віск і далі в бачку, а стільники розпечатуватиму за саморобним столом.
 18. Уже пару років думаю про прицеп для перевезення вуликів. Щоб не бігати, не просити, не вислуховувати, які вони всі якраз в той день зайняті, хоч до 8 ранку вже дома будемо і всі роботи можна переробити. Спочатку хотів прикупити до Газелі прицеп, тоді кратність поїздок зменшиться вдвоє, від даного варіанту ще не відмовився, але він як запасний. Потім була ідея продати свого китайця, так як кочівля близько дому вже не актуальна, а на далекі відстані возити китайцем не практично, натомість купити т40, прикупити пару платформ. Тепер розглядаю можливість купити або декілька прицепів на ву
 19. Та й у мене такий, чи майже такий ідеал. Хіба верес не виділяє. От тільки після минулорічної сусідської кози тепер буду вивозити.
 20. Тому що найближчі декілька років та місцевість буде гарно медувати. Молоді крушина, малина, іван чай, верес. Там і болото чимале є. Ну спочатку з'їзджу на розвідку, гляну, як крушина, хоч за минулий рік вона мало б відійти.
 21. Минулоріч в моїй місцевості були досить сильні лісові пожежі. От і виникла думка вивезти в ту місцевість бджіл, створити лісові точки. Планую сімей 50 поставити. Ну на 10 уже визначився, вони поїдуть доволі далеко в іншу сторону від решти. А от решту не знаю як краще розмістити. Всі в одному місці? Тоді доглядати буде набагато легше. Чи все таки створити 2 точки по 20? Якщо 2, то на якій відстані повинні бути один від одного? Доволі часто вивожу бджіл до лісу. Перебути безвзятковий період між акацією і соняхом, чи раніше вивозив на верес. Але так, щоб створити постійні точки - ні.
 22. Зараз брати виготовляють при цьому ж діаметрі баку на 32 напіврамки чи рута, або ж на 48 напіврамок і 24 рута. Довго вагався, врешті зупинився на 32. Вирішив, що цього повністю достатньо для відкачки на кочівлі для 2 чоловік.
 23. Свій вибір зупинив на медогонці братів Хамаза. Сьогодні, після більш як року очікування, нарешті отримав. Радіти радію. Та трошки настрій підпортила ціна за пересилку -1300. А потім вона ще й у двері не пройшла, щоб в хату внести. Прийшлося тимчасово в майстерню до станка. На вулиці мороз, телефони швидко дорозрядилися, так що ні відео, ні фото хорошого не зняв. Хіба завтра.
×
×
 • Create New...