Jump to content

бігунець

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  396
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,387

4 Followers

About бігунець

 • Birthday 12/18/1974

General Information

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Recent Profile Visitors

2,599 profile views
 1. Як же його віддати? Купив у вересні. Підключив, кажись, у кінці листопада. До нв почисти ще на 20 вуликів дошки, правда остання давалася важко. Потім чистив дошку на великому рейсмусі в столярному цеху. Це тільки вчора включив фуганок, а сьогодні взявся ща рейсмус начистити дошки на п'яток корпусів і десяток підкришників. Так угохався, що вже три години ніяк не відійду.
 2. Сьогодні незлим тихим словом, мабуть чув весь куток, матюгав свій станок і людину, яка мені його всучила, запевняючи, що не стану жалкувати купуючи. Про нерівний стіл я вже писав. А сьогодні намучився з рейсмусом. Фугую всі заготовки, щоб залишалося на рейсмус 0,5-1,5мм. А воно й цього не хотіло чистити. Заготовки ставали, дьоргалися, на виході були горбистими. Хоч осінню було ще все нормально, заготовки не треба було підпихати, та й чистило добре. На жаль, навіть не уявляю, чи можна все відремонтувати. Краще за ті гроші купив би, як і планував Дніпро М рейсмус і циркулярку.
 3. А я все по деревах. Років 9 назад, коли вивішував перші, тягнув на висоту 10-12 метрів. Як зараз пам'ятаю, як знімав першу ловушку. Вивісив. Через тиждень заїхав - рій побачив. Через 10 днів знімав. Добре що перекинув через верхню вітку, а то потягла б восьмирамочна ловушка з 10 метрів донизу. Була повна меду. До речі, потомки тієї сім'ї досі живі і чи не найкращі по меду. Таких гарних роїв заселялося одиниці, може один на десять пійманих. Це зараз найпотужніші сім'ї на пасіці. Все одно, азарту вже нема.
 4. Сьогодні зрозумів, що ловити рої більше не хочу. Минулоріч уже не було колишнього азарту, коли побачивши в ловушці бджіл ледь не пригав від радощів. Минулоріч це вже була робота: є рій, зняв, заселив у вулик. Тепер вважаю, що для збільшення пасіки є більш легкі і менш затратні способи. Ще цього року вивішу. Заодно весною зроблю пару десятків вуликів з ппс і заселю відводками.
 5. Це згадав порядок відбору підмору (коли не цікаво, то вже й позабув). Ви праві, саміагресивні в синьому вулику. Чомусь весь час оглядався на зелений рогатий, тепер думаю, тому, що вони ще добряче нажалили в лісі, коли з Ігорем забирали їх додому.
 6. Помісь. Можливо тому такі агресивні. Будуть вивезені на лісовий точок.
 7. Можливо. Я завжди розпочинаю з гнізда. Витягаю рамку, швидко дивлюся, чи є свіжий засів. Ні, відставляю, беру другу... У 70% випадків вдається знайти так матку. А далі вже, коли повезе, побачиш на крайній серед маси бджіл. Ні, далі можна не шукати.
 8. Були випадки, коли в нуках на 3 напіврамки не міг знайти. З семи дві виявив відразу, ще три вдалося побачити на стінках, дні, а решту не знайшов. Чи то ховалися в льотку, чи вискочили з вулика. Тут або відразу виявиш на першій же рамці, або повезе то на крайній медовій.
 9. Ви бажаєте ходити біля вуликів у комбінезоні, відбирати мед з боєм, тікати від бджіл кущами... Та це ще фіг....ня, за роки привикаєш і нічого страшного в разиновиках, парі штанів і куфайці не бачиш, так, пригода. Найстрашніше, коли вони нападають на людей, які опинилися біля точка.
 10. Міряємо. Запитав пару хвилин тому в товариша: А що нам дасть інформація, що це полісянка?
 11. Мабуть числа 2 нарешті добрався до минулорічних роїв з лісів. Залишив їх наостанок. Добре зробив. Карніка жалить, коли підлізе під руку і не обережно придавиш. Решта місцевих помісей більше вдають напад, метушаться, нападають, та жалять рідко. А ці... Тільки холстик підняв зірвалися і прямо на льоту жало всадили. Прийшлося диміти й диміти. Бджоли десь стекли в куток вулика. Тільки припиняв підкурювати - зривалися в атаку. Прямою наводкою, без всіляких кружлянь.
 12. Але чому відразу на 25%. Якби мені так зарплату підняли, як ціни кругом.
 13. Такий теж дивився, чи то подібний. Однак вибирається те, що найбільше для тебе підходить.
 14. Таку й хочу. Мій знайомий питання теплоізоляції вирішив просто - наверх стару ковдру. Казав: 15хвилин і рамки чисті, у мерві воску не критично. Забрус і обрізки всипаються в середину і топляться досить швидко.
×
×
 • Create New...