Jump to content

бігунець

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  404
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,397

4 Followers

About бігунець

 • Birthday 12/18/1974

General Information

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Recent Profile Visitors

2,709 profile views
 1. Ще пару років тому вартість матеріалу на дерев'яного багатокорпусного (дно, корпус на 300, 2-3 корпуси на 145, підкришник, криша) у мене виходила приблизно 350-450 грн. Минулоріч уже 650. Зараз поки що він буде десь в районі 800, а з тими цінами, що прогнозують за дошку, далі буде не менше 1000. Ось я й вирішив звернути увагу на вулики з поліуретану. Та тільки й тут ціни... Скажіть, скільки буде собівартість виготовлення вулика ппу? (Комплектація: дно, криша, корпус дадан на 10, 2 магазини). Якщо не секрет, скільки коштують форми для лиття? Ну і прочитав би про нюанси самостійного виготов
 2. Товариш знає, що є пешец і вікторія, які показали себе найкраще. Є пернер, який чомусь товаришу не сподобався. Є скленар... А ось циферки, чи від якого заводчика материнка, товариш не цікавився. Головне, повторююся, щоб були миролюбні, медовиті і не рійливі.
 3. Товариш - то то я. Хто заводчик не цікавився. Мені, головне, щоб бджоли не були злі, не роїлися, були медисті. З першим пунктом і останнім все гаразд, а по роїнню - приблизно половина. Тоді, як місцева на 99%. Я думаю, що роїнню способствовали хороший весняний розвиток, та й я ще не вмію працювати з карнікою. Так що про голову й руки хай буде. Матковод Андрій Лебедєв. Не скажу, що він відомий, але я ні разу не пожалкував, що беру в нього маток - це факт. Взято вже більше півсотні і ще очікується партія. Два роки тому я сам для себе виводив від матки ШО. Але молоді матки облітува
 4. Минулі роки був акліматизований, бджоли приносили в середньому від 20 до 40 кіло. 14-20.
 5. Я стою біля полів 2х інвесторів. За 2 км поля третього. Другий точок біля поля четвертого. Товариші стоять по різним полям у двох районах. Телефонував знайомому в третій район. Скрізь однакова картина.
 6. Уже 3 тижні цвіте сонях, деякі поля відцвітають, а у вуликах практично пусто. Це не тільки в мене, це взагалі в нашому районі і сусідніх. Ранком до 9, іноді до 10 летять і ввечері іноді від4, але здебільшого від 6-7. Може хто знає, в чому причина.
 7. Ви показали відео А Лебедєва. Там відкачується рамка на 230. Ця медогонка створювалася під таку рамку. А рамку 300 не приходилося відкачувати. Поки що. Брати кажуть, що можна відкачувати, та щось сумніваюся. Думаю з часом придбати вставні касети.
 8. Ніколи весною не вирівнював сім'ї. Цього ж року вирішив відібрати рамки з розплодом у сильніших і підставити слабачкам? Чому? Посипалися в квітні мої багаторічні лідери, залишилося по рамці бджоли. От і почав обережно підставляти розплід на виході. Потім думаю, а чому не відібрати по рамці, дві у сім'ях, які зараз мають по 7-8 рамок розплоду і дати тим, хто має по три? Допоможе? Чи замість десятка сімей, які намагатимуться зроїтися до акації, тепер це намагатиметься зробити вся пасіка?
 9. Як же його віддати? Купив у вересні. Підключив, кажись, у кінці листопада. До нв почисти ще на 20 вуликів дошки, правда остання давалася важко. Потім чистив дошку на великому рейсмусі в столярному цеху. Це тільки вчора включив фуганок, а сьогодні взявся ща рейсмус начистити дошки на п'яток корпусів і десяток підкришників. Так угохався, що вже три години ніяк не відійду.
 10. Сьогодні незлим тихим словом, мабуть чув весь куток, матюгав свій станок і людину, яка мені його всучила, запевняючи, що не стану жалкувати купуючи. Про нерівний стіл я вже писав. А сьогодні намучився з рейсмусом. Фугую всі заготовки, щоб залишалося на рейсмус 0,5-1,5мм. А воно й цього не хотіло чистити. Заготовки ставали, дьоргалися, на виході були горбистими. Хоч осінню було ще все нормально, заготовки не треба було підпихати, та й чистило добре. На жаль, навіть не уявляю, чи можна все відремонтувати. Краще за ті гроші купив би, як і планував Дніпро М рейсмус і циркулярку.
 11. А я все по деревах. Років 9 назад, коли вивішував перші, тягнув на висоту 10-12 метрів. Як зараз пам'ятаю, як знімав першу ловушку. Вивісив. Через тиждень заїхав - рій побачив. Через 10 днів знімав. Добре що перекинув через верхню вітку, а то потягла б восьмирамочна ловушка з 10 метрів донизу. Була повна меду. До речі, потомки тієї сім'ї досі живі і чи не найкращі по меду. Таких гарних роїв заселялося одиниці, може один на десять пійманих. Це зараз найпотужніші сім'ї на пасіці. Все одно, азарту вже нема.
 12. Сьогодні зрозумів, що ловити рої більше не хочу. Минулоріч уже не було колишнього азарту, коли побачивши в ловушці бджіл ледь не пригав від радощів. Минулоріч це вже була робота: є рій, зняв, заселив у вулик. Тепер вважаю, що для збільшення пасіки є більш легкі і менш затратні способи. Ще цього року вивішу. Заодно весною зроблю пару десятків вуликів з ппс і заселю відводками.
 13. Це згадав порядок відбору підмору (коли не цікаво, то вже й позабув). Ви праві, саміагресивні в синьому вулику. Чомусь весь час оглядався на зелений рогатий, тепер думаю, тому, що вони ще добряче нажалили в лісі, коли з Ігорем забирали їх додому.
 14. Помісь. Можливо тому такі агресивні. Будуть вивезені на лісовий точок.
×
×
 • Create New...