Jump to content

бігунець

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  423
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,431

4 Followers

About бігунець

 • Birthday 12/18/1974

General Information

 • Пасека в
  лес, возле дома
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  колоды, лежаки, корпусные
 • Порода пчел
  полесская пчела, местная

Recent Profile Visitors

2,824 profile views
 1. Місцева помісна, процент найбільший декілька років тому був усп.
 2. Так є з чим порівняти. Мій товариш тільки на ріпаку стояв за 60км від мене, на решті медоносів між пасіками була відстань 1-3 км. Ріпаку я взяв більше. Акацію теж на пару кіло на сім'ю. А вже на соняху він взяв десь на десяток кіло більше. Так і на золотарнику. Звичайно, є багато інших чинників, які впливають на медозбір, от як скажем вміння працювати з бджолою. Можливо я не вмію працювати з карнікою.
 3. Докачую золотарник, уже можна підвести підсумок першого сезону чисто карніки. Лінії пешец, Вікторія, скленар, пернер. В основному перші 2, дві сім'ї пернера ще з середини травня намагалися пороїтися, не знаю, чи вдало, гнізд ще не дивився. Скленар теж 2 сім'ї, просто незамітні середнячки. Серед пешеца, так і вікторії, 7 сімей показали себе відмінно, меду принесли по 100 кіло. Решта не впечатлила, є й аутсайдери. Карніку вирішив завести, щоб позбутися злюк на пасіці. Вдалося, тепер часто взагалі без димаря працюю. Друга причина - вони, на відміну від місцевих, малорійливі, вперше мені вдал
 4. Ніколи нічим не обробляв, бджоли живуть по 3-10 років. Показник не відрізняється від даних 50-60х років.
 5. Не бачив. Вважаю, що вони самі справляються з цією напастю. Розмір стільникової ячейки менше 5мм, як досліджено, більшість самців кліща у ній не досягає зрілості.
 6. Порода? А хто його знає? Купував сім'ї весною. Швидше всього дворяни. Сила сімей не дуже. Беремо в середньому 10. Верес почав медувати в останні дні серпня. Та й то декілька днів летіли на нього.
 7. На вересі стоять 40 сімей. Тільки майже без толку. Останні роки він не виділяє.
 8. У мене не щільно. Якщо утрамбувати, то гарно обсядуть рамок 11-12.
 9. Уже видно, що карніка на цю пору суттєво просіла, тоді як місцеві ще тримаються. З 50 сімей займають 15 рамок 5, тоді коли місцевих таких 9 з 20ти. А зараз саме взяток з золотарнику. Тож знову повернуся до свого запитання: підкажіть, будь ласка, які лінії карніки тримають силу від весни до осені?
 10. Заглядав, так матки почали гарно сіяти, краще, ніж було на соняху. Нарощування сімей на зиму. На золотарниеовому меді зимують, ніяких сиропів не треба. Короче, як розпочав вивозити на золотарник, позабув, що то воно таке - опоношення сімей взимку і цукровий сироп.
 11. Хтось уже переїжджає додому, а я все кочую. Сьогодні перевіз ще частину бджіл на золотарник.
 12. Тому я й хотів, щоб ВИ роз'яснили мені не абстрактно у чому різниця. А Ви мені абстрактно відповіли. Ні про що.
 13. Виходить різниці нема, чи в тебе пешец, чи вікторія, чи скленар? І в тому, що в мене на пасіці кожна з них відрізняється, то я маю під них підлаштовуватися. Ну гаразд, згоден. Але я запитував відпочатку, яка лінія заточена під той чи інший взяток. Тоді я буду їх розводити і підлаштовуватися.
 14. Взагалі не користуюся. І місце завжди є в магазинах. Пешец, Вікторія, Пернер, Скленар.
×
×
 • Create New...