Перейти к содержанию

Роение


Петрович

Рекомендуемые сообщения

кого нибудь бывало такое в практике?

в цьому році я також це диво зустрів, одна сім*я ввійшла в ройове
Но у моей семьи не было роевого состояния :dntknw: и вот такая оказия.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обдивлявся сьогодні. Взятку ноль. Бджоли сидять без роботи. Але рійки не видать. Можливо це мої старання по заміні на молодух. А може рік такий?
Рік, у мене також цього року з медом "прольот" повний. Весняний мед з'їли під час дощів, зараз пішла липа, але особливого приносу не має...(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А еще в одном отводке усиленном расплодом, куча лодырей сидят на крайних рамках, но маточников нет. Что то я совсем запутался

Кривич, Вивезіть їх на качівлю на добрий взяток! Бо я думаю, що " куча лодырей сидят " не у вуліку. Вибачте, але це так. І не ображайтесь. :umora::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кривич, Вивезіть їх на качівлю на добрий взяток! Бо я думаю, що " куча лодырей сидят " не у вуліку. Вибачте, але це так. І не ображайтесь. :umora::hi:
Вывез бы с радостью, но кто за ними смотреть будет. Да и особо смысла нет вывозить 10 семей с 2-х точков. Понедельник - пятница на работе :hi: Вот доделаю павильон, заселю его и может через год - два буду делать проекты удаленно, благо интернет сейчас почти повсеместно есть ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня заметил в некоторых семях яйца в мисочках, что самое интересное что вощина которую давал 7 дней назад отстроина и засеяна, меду немного тоже поднесли, на вид в робочем состоянии. :dntknw: Мисочки удалил, обратно загрузил вощиной, что делать дальше не знаю.Вопрос : когда выходит первый рой, после того как матка отложыла яйца в мисочки? :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопрос : когда выходит первый рой, после того как матка отложыла яйца в мисочки?

Пасичник2, Залежить від породи бджіл. Деякі відпускають рій післязапечатування першого маточника на другий день, деякі й на третій, якщо дозволяє погода. А буває погана погода сримує рій по кілька днів. :vinny:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот доделаю павильон, заселю его и может через год - два буду делать проекты удаленно, благо интернет сейчас почти повсеместно есть

Кривич, А я переніс частину пасіки на причіп.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопрос : когда выходит первый рой, после того как матка отложыла яйца в мисочки?

Пасичник2, Залежить від породи бджіл. Деякі відпускають рій післязапечатування першого маточника на другий день, деякі й на третій, якщо дозволяє погода. А буває погана погода сримує рій по кілька днів. :vinny:
Благодарю за ответ, порода УС , хоть и отбирал рамки з печатным розплодом, всеравно не помогло. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот доделаю павильон, заселю его и может через год - два буду делать проекты удаленно, благо интернет сейчас почти повсеместно есть

Кривич, Може й Вам сподобається. Замовляв я причіп для пасіки ще до Криму, оцинкований з волгівською усиленою підвіскою на яку стає 15 багатокорпусників, а одержав місяців два тому за 8680 грвн. з м. Б.Церкви, тел менеджера 096 772 48 34, Женя. Не налюбуюсь, бо сам його готую до перевезень, - без будьякої сторонньої допомоги! Ну а тут - польський прототип.
:az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.Вопрос : когда выходит первый рой, после того как матка отложыла яйца в мисочки? :wave:
Не всегда отложенное яйцо в мисочке, даёт производное --выход роя
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Благодарю за ответ, порода УС , хоть и отбирал рамки з печатным розплодом, всеравно не помогло.

Якщо матка однолітка, то це спрацьовує. А от для старшої то ні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не всегда отложенное яйцо в мисочке, даёт производное --выход роя
А почему не всегда? Непойму!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо матка однолітка, то це спрацьовує. А от для старшої то ні.
Матки все 2013 года, в прошлом году проблем з роением не было, а сейчас вроде и подержующий взяток есть , и вощину строят..... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.Вопрос : когда выходит первый рой, после того как матка отложыла яйца в мисочки? :wave:
Не всегда отложенное яйцо в мисочке, даёт производное --выход роя
Також багато раз помічав що в мисочках є яйце, але сімя в роєвий стан і не думає входити, через кілька днів перевіряв яйця не було. От коли в мисочці личинка - от тоді треба вже думати що і як :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не всегда отложенное яйцо в мисочке даёт производное --выход роя
А почему не всегда? Не пойму!
Тиха зміна матки. Дуже схоже, бо сім'я в робочому стані.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А почему не всегда? Непойму!

Пасичник2, Бо може бути і тиха заміна матки, яка роїння не передбачає. А карпатки часто рояться за 1-3 дні до виходу молодої матки. УС же - незадовго після запечатання маточників. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вощина которую давал 7 дней назад отстроина и засеяна, меду немного тоже поднесли, на вид в робочем состоянии. Мисочки удалил, обратно загрузил вощиной,

Викладу власний погляд на Вашу ситуацію.Так, сім"я була в робочому стані, будували вощину, носили мед і пилок. Робочий стан поступово згасатиме, якщо не втрутиться сильний взяток. В підставленій вощині Ви вже побачите мисочки посеред соту, підгризені краї. Підставка вощини є протиройовим прийомом, але в даданах і лежаках це малодієво. Більш ефективна установка другого копусу, але в Вашому випадку поїзд вже рушив. Видалення мисочок (Точніше, мабуть, маточників. Мисочка - це споруда без яйця.) затримає процес виходу рою на 2-3 дні і то при умові, що Ви не пропустите жодного яйця в маточнику. Якщо не очікується бурхливий взяток, то це марна трата часу.
когда выходит первый рой, после того как матка отложыла яйца в мисочки?

Маю таку інформацію: у карпатки - на 13й -15й день після відкладання яйця (Гайдар,Поліщук); у степової 12й-13й день (Радіонов, Шабаршов; загальне правило 8й-9й день (Бренін, Котова). Мої дворняжки вилітають, коли вже є надгризена кришечка найстаршого маточник (десь 14й день). Маю думку, що рій не покине вулика, доки бджоли не відчують живу матку в маточнику.
отбирал рамки з печатным розплодом, всеравно не помогло.

Треба було більш радикально. Забирати ввесь закритий розплод, крім 1-2 рамок де працює матка. Звичайно, якщо головний взяток далеко попереду.
А почему не всегда?

Коли настає бурхливий взяток, і/або коли пасічник застосує дієвий протиройовий прийом, бджоли можуть залишити маточники без догляду, можливо викинуть личинки. А от чи розгризають запечатані маточники - не знаю :dntknw: Тобто, питання: чи може вийти з ройового стану сім"я, якщо в ній є запечатаний маточник - відкрите...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тобто, питання: чи може вийти з ройового стану сім"я, якщо в ній є запечатаний маточник - відкрите...

Сильный взяток останавливает роевое состояние на любой стадии. Возможна просто замена матки, без выхода роя.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сильный взяток останавливает роевое состояние на любой стадии. Возможна просто замена матки, без выхода роя.

Cfif, Це дійсне твердження. Але є такі ройливі сімейки, що і п'ятикілограмові привіси їм не "поміха".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але є такі ройливі сімейки, що і п'ятикілограмові привіси їм не "поміха".

Конечно бывает, много завит как от семьи так и от условий. Так же бывает что взяток появляется в канун выхода роя и семья просто не знает о его наличие в отличие от рабочих семей на той же пасеке.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вощина которую давал 7 дней назад отстроина и засеяна, меду немного тоже поднесли, на вид в робочем состоянии. Мисочки удалил, обратно загрузил вощиной, Викладу власний погляд на Вашу ситуацію.Так, сім"я була в робочому стані, будували вощину, носили мед і пилок. Робочий стан поступово згасатиме, якщо не втрутиться сильний взяток. В підставленій вощині Ви вже побачите мисочки посеред соту, підгризені краї. Підставка вощини є протиройовим прийомом, але в даданах і лежаках це малодієво. Більш ефективна установка другого копусу, але в Вашому випадку поїзд вже рушив. Видалення мисочок (Точніше, мабуть, маточників. Мисочка - це споруда без яйця.) затримає процес виходу рою на 2-3 дні і то при умові, що Ви не пропустите жодного яйця в маточнику. Якщо не очікується бурхливий взяток, то це марна трата часу.
когда выходит первый рой, после того как матка отложыла яйца в мисочки? Спосибо всем хто ответил на мой вопрос, Петрович 49 Ви частично правы , действительно в одном зимовалом отводке всю вощину погризли, поставил второй корпус неделю на зад , нечего не помогло,самое интересное что пару недель назад лишыл его летной пчелы( пересадил из лежака где зимовало два отводка).Может думаю поменять матку, или ето ничего не даст? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу "похвалитися" власним ройовим досвідом цього року. 11 травня зробив 12 протиройових відводків. Не шукав маток за браком часу. Бжіл веду у двокорпусних даданах. Тому поділ був з по равномірному переносу рамок з розплодом. Потім знімав рої- всьго сім спіймав! Гадав, що не мої. Вчора робив ревізію з метою перевірки підність молодих маток. З дванадцяти відводків - шість відроїлось. Це з молодими матками. З "підстаркуватими" відроїлось дві ослаблені сім'ї з яких я витяг по 4 рамки розплоду!!! Ось така математика 6+2= 8. А впіймав тільки 7 роїв. Один десь подівся, да ще з ліжачка рій пішов. Звісно почав ремонтувати. Але час втрачен... Якої якості матки зі знятих роїв невідоме, бо переконен, що не всі мої. Що це за рік?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А впіймав тільки 7 роїв. Один десь подівся, да ще з ліжачка рій пішов. Звісно почав ремонтувати. Але час втрачен... Якої якості матки зі знятих роїв невідоме, бо переконен, що не всі мої. Що це за рік?
таааак, оце ви "набігались". У мене тільки 2 із 7 цього року роїлись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не всегда отложенное яйцо в мисочке, даёт производное --выход роя
Романович вы оказались правы, сегодня убидился что не каких маточников нет, вощину строят, взяток идет из разнотравя,пчелы в рабочем состоянии.Подсолнух уже выше пояса, скоро зацветет, дал бы Бог погоду. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні не втримає. Збризни вощину сиропчиком. А під вечір давай по 300 гр сиропу. Бо тепер нема з чого брати.

Маркіян, Посійте віку . Якраз цвіте у цей період. А у мене в ловушку на дубі залетів перший рій цього року. Вже відбудував п'ять рамок. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Зароїлася?

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...