Jump to content

nibond

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  4,866
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7,030

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Location
  Україна

General Information

 • Пасека в
  Миколаївська обл
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  бк 300+145
 • Порода пчел
  карніка

Recent Profile Visitors

6,827 profile views
 1. Такий спосіб вважається ефективним, до того ж менш шкідливим для бджіл за інші способи застосування щавлевої кислоти. Є досліди з застосування щавлевої кислоти методом сублімації щоденно протягом місяця без помітної шкоди для бджіл. В той час як методом проливання чи зрошення не рекомендується застосовувати щавлеву кислоту більше одного разу для певної генерації бджіл. Минулого року в додачу до Варостопу експериментував і сублімацію, і гліцеринові серветки, і мурашину кислоту. Результат - кліща ще не бачив жодного ні на бджолах, ні в розплоді, ні при відмивані бджіл. Тому цього року
 2. В респіраторах 3М дихати легко. Тільки потрібно підібрати фільтр А2В2Е2 - захищає від органічні, неорганічні та кислі пари і гази, клас захисту 2. В такій комплектації обійдется близько 1,5 тис грн. Я спочатку хотів зекономити і придбав фільтри з класом захисту 1. Але при роботі з субліматором цього мало, а от 2 клас нормально, кислоту не відчуваєш.
 3. В політиці немає друзів, в політиці є спільні інтереси. Але мова не про це, а про те, хто що лобіює. Так от, пасічникам внушають, що аграрний комітет, який подав через Нікітіну альтернативний законопроект і пропонує його для прийняття, більше піклується про пасічників, ніж про аграріїв, а пасічні організації навпаки, лобіюють не свої інтереси, а аграріїв. Не здається Вам, що це притягнуто за вуха, а точніше, на вуха не налазить. Але піпл це хаває і вперто не бачить очевидного протиріччя і переконливих фактів.
 4. Злодій кричить - Тримайте злодія. Це ярлик, начеплений на основний законопроект. Яке ж це лобіювання аграріїв, коли пропонується їх відповідальність за отруєння бджіл тільки штрафами у сотні тисяч, чого і поминки не має у альтернативному. Як підтвердження, реакція Сольського, голови аграрного комітету, на брифінг авторів основного законопроекту 5274, який прямо в залі ВР накинувся зі звинуваченнями на депутата Івченка, що той допустив це і набули розголосу махінації з альтернативним 5274-1. Івченко у відповідь на обливання нецензурною лайкою дав Сольському по морді. https://
 5. Ні. Такої норми не існує. «Інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин» згідно скандального наказу 338 передбачає в цьому разі відповідні дії пасічника - ізоляція бджіл у вуликах (на термін не більше 12 год), або перевезення пасіки в безпечне місце. При розміщенні пасік на кочівлі можна враховувати Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», де зона санітарного розриву 300 м стосується не тільки для населених пунктів, а і тваринницьких комплексів, місць про
 6. Якщо їх десяток два то ні. Якщо їх сотні то не знаю, мабуть таки потрібно.
 7. Тинятися по хаті це ще не самий поганий варіант. А от коли саме в цей час потрібно роздавати маточники в нуклеуси і відводки - ще той екстрім. Сьогодні до кінця дня не знав від чого мокріший - від дощу зовні, чи від поту зсередини.
 8. Тут Сергій Калій прибрехав, бо насправді ніхто не вимагав повернення бджолопакетів назад. Укрпошта сама прийняла рішення про повернення відправникам, а ті в гарячці не розібравшись в правових нюансах, погодились і забрали назад не оформивши відповідні документи про загибель бджіл. Тепер який спрос з Укрпошти, вантаж повернуто і, як виспівує керівник, "воскресшими". Крім того, на деяких поштових відділеннях при відправці пасічників змушували оцінювати страхову вартість пакету всього в 5 грн, бо, ніби то, система більше не дозволяє оцінювати. Пасічники реально постраждали без шансів компенсац
 9. Цілком можливо, що його взагалі не буде. Біля мене так.
 10. А які ще можуть бути пакети на цю дату в цьому році. Не потрібно було замовляти так рано. Судячи по розплоду сім'я була слабка. Це пакет не з сім'ї, а з шестирамочника,там очевидно і в хазяїна нічого не залишилось. Нормальні пакети будуть не раніше 15 травня.
 11. А що тут не зрозуміло. "Не сознание людей определяет их бытие, а, наоборот, их общественное бытие определяет их сознание». Якщо ви позіциюєте себе як прихильник совкової ідеології, то потрібно знати догмати своїх ідолів.
 12. Якщо вам комфортно перебувати в такому стані сприйняття, то не буду вам перечити. При тому, що мені і іншим від цього гірше не стане.
 13. То значить Ваша відповідь - "фігня". Бінго! Це вірна відповідь. Якщо у ИИ не має законного захисту від розкрадання його продукції, то його затія з ексклюзивними медами, з якими він мріяв вийти навіть на міжнародний ринок- фігня. І тут мені згадався анекдот про сантехніків - Ваню і Васю - Не быть тебе Вася мастеровым, так всю жизнь и простоишь на подхвате.
 14. Ні, все що Ви називаєте не відповідає умовам задачі. У вас там липа може в цей час цвісти і інші дикороси. Вказано, вибрано місце де немає в час цвітіння фацелії інших медоносів і стаціонарних пасік. В межах України таке місце нелегко знайти, але можливо. Наприклад у нас, де села не так густо розташовані, а в червні практично відсутні які не будь медоноси, такі місця є. Але якщо в ИИ не буде гарантії, що на час цвітіння його фацелії до нього не підвезуть 200-300 бджолосімей зі всієї округи, то чи можна тоді говорити про його сверумище з такою затією.
×
×
 • Create New...