Перейти к содержанию

Роение


Петрович

Рекомендуемые сообщения

забираю переважну більшість розплоду у тимчасовий відводок

У мене вже вся тара закінчилась під відводки і 20 ловушок які думав розвішувати пішли на відводки і на рої. Доробляю ще позапланово 20 корпусів і рамок 200.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене вже вся тара закінчилась під відводки

Як тут не згадати рекомендацію П.І.Прокоповича мати на кожну сім'ю по запасному вулику.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як тут не згадати рекомендацію П.І.Прокоповича мати на кожну сім'ю по запасному вулику.

Не всегда так получается. Помню один год, когда рой сидел в ящике от почтовой посылки почти 3 дня, пока улей доводился до кондиции, так они начали сот тянуть на стенках.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Позавчора, в силу обставин, навідався до вуліків о 19-00. Побачив картину. Вся передня частина в бджолі. Не насмілився в пізній час турбувати, адже трьома днями раньше переглядав. Нічого підозрілого не помітив. Подумав приїду десь так опівдні перегляну. Так і сталось. Але при першому ж погляді замітив деяку зменшенність бджоли. Матки міченої не знайшов, але знайшов декілька маточників ще не закрітих. Я і не туди, налагодив вулик запасний думаю розділю. А коли запалив горелку газову щоб дезинфікувати вогнем, підійшов зять, і каже. А то не та причина. Я в гору очі, на оріх, а там завертілось, і пішло. Я за тим що вертілось, до чужого тину, на тому і закінчилось моє бачення того чого забрати не можу. Тому що той господар також тримає бджіл, більшість вивіз під Канев, декілька вуликів осталось. Сьогодні попитав його, чи бува не приземлився рій. Відповідь: ти ж знаєш правило пасічника, рій належить тому хто перший взяв. :umora: Претензій не маю, адже в бджоли паспорта не має. Хоча сказав що не бачив. Треба ж так лоханутись. Вроді очі маю, і на слух не жалуюсь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба ж так лоханутись. Вроді очі маю, і на слух не жалуюсь.

ded50, У мене позаторік схоже було. Лишив одну матку з непідрізаним крилом до переїзду на сонях. Вранці оглядаю пасіку, ясно, що втомлений. Вночі ж пепревозив же їх. Здивувався зменшеною кількістю бджіл у тій сім'ї з непідрізаним крилом. Глядь вгору - рій на яблуні висить. Пока за драбиною, оприскувачем бігав, він знявся й до сусіда у пустий вулик й залетів. Матка мічена, але я так йому ні слова й не сказав,- Бог дав, Бог - взяв. Що тут зробиш? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавить питання якщо рій вийшов сьогодні, це означає, що нова матка вже вийшла чи має вийти через деякий час (години дні)? Вже тричі оглядав гніздо і знайти маку не можу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавить питання якщо рій вийшов сьогодні, це означає, що нова матка вже вийшла чи має вийти через деякий час (години дні)? Вже тричі оглядав гніздо і знайти маку не можу.
Мають бути запечатані маточники. Матка вийде приблизно через 7 днів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавить питання якщо рій вийшов сьогодні, це означає, що нова матка вже вийшла чи має вийти через деякий час (години дні)? Вже тричі оглядав гніздо і знайти маку не можу.
залежить від погоди - якщо був дощ - стару матку міг у вулику притримати, а так то у той день або на наступний виходить молода. Бувало в той самий день вечором оглядав відроївшу сім'ю, а молода на очах виходила з маточника. А молоду матку взагалі то для мене дуже складно у вулику відшукати, бігає швидку і ховається.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавить питання якщо рій вийшов сьогодні, це означає, що нова матка вже вийшла чи має вийти через деякий час (години дні)? Вже тричі оглядав гніздо і знайти маку не можу.
залежить від погоди - якщо був дощ - стару матку міг у вулику притримати, а так то у той день або на наступний виходить молода. Бувало в той самий день вечором оглядав відроївшу сім'ю, а молода на очах виходила з маточника. А молоду матку взагалі то для мене дуже складно у вулику відшукати, бігає швидку і ховається.
Маю таку ситуацію. Вранці вилетів рій, а потім повернувся до вулика, під вуликом я віднайшов стару матку. Наступного дня я переглянув стан сім'ї та прибрав всі маточники в одному маточнику майже виходила матка я його теж прибрав (посадив маточник у кліточку - до вечора матка вийшла). Чи може бути, що вони чекали цю матку. ЩО РОБИТИ???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавить питання якщо рій вийшов сьогодні, це означає, що нова матка вже вийшла чи має вийти через деякий час (години дні)? Вже тричі оглядав гніздо і знайти маку не можу.
залежить від погоди - якщо був дощ - стару матку міг у вулику притримати, а так то у той день або на наступний виходить молода. Бувало в той самий день вечором оглядав відроївшу сім'ю, а молода на очах виходила з маточника. А молоду матку взагалі то для мене дуже складно у вулику відшукати, бігає швидку і ховається.
Маю таку ситуацію. Вранці вилетів рій, а потім повернувся до вулика, під вуликом я віднайшов стару матку. Наступного дня я переглянув стан сім'ї та прибрав всі маточники в одному маточнику майже виходила матка я його теж прибрав (посадив маточник у кліточку - до вечора матка вийшла). Чи може бути, що вони чекали цю матку. ЩО РОБИТИ???
Рій виходив і планував покинути вулик разом з старою маткою. А оскільки вона не змогла по якійсь причині полетіти а впала перед вуликом в траву тому бджоли посидівши на тому місці куди привилися повернулися назад(чекати виходу нової матки з маточника з якою рій знову вилетить). Бджолярі навіть часто підрізають одне крило матці щоб вона не могла полетіти, це на деякий час затримує вихід рою але не виводить сімю з ройового стану.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи може бути, що вони чекали цю матку. ЩО РОБИТИ???

Раз стара не літаюча, то змушені були чекати. Тільки для виходу рою з молодою ще потрібен був час для її "змужніння". Це кілька днів. А рій ввесь цей час буде пробувати... Тепер треба стару послати на той світ, або дати їй попрацювати у відводку, якщо є така можливість і здоров"я старої дозволяє. Кліточку з молодою негайно в сім"ю. Якщо кліточка в сім"ї - молдуху можна просто ввипустити. Краще заліпити отвір кліточки шматочком вощини. В вощині зробити кілька отворів (десь по 3 мм), Бджоли самі випустять, так надійніше. Далі чекайте засіву молодої, приблизно через 8-12 днів. Часто турбувати не варто.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи може бути, що вони чекали цю матку. ЩО РОБИТИ???

Раз стара не літаюча, то змушені були чекати. Тільки для виходу рою з молодою ще потрібен був час для її "змужніння". Це кілька днів. А рій ввесь цей час буде пробувати... Тепер треба стару послати на той світ, або дати їй попрацювати у відводку, якщо є така можливість і здоров"я старої дозволяє. Кліточку з молодою негайно в сім"ю. Якщо кліточка в сім"ї - молдуху можна просто ввипустити. Краще заліпити отвір кліточки шматочком вощини. В вощині зробити кілька отворів (десь по 3 мм), Бджоли самі випустять, так надійніше. Далі чекайте засіву молодої, приблизно через 8-12 днів. Часто турбувати не варто.
Сьогодні переглядав, тричі, матку не знайшов. Я чомусь вважав, що рій виходить коли молода матка вже бігає по рамках і бджоли починають виганяти стару матку. Також знайшов нові маточники. Які можливі ознаки про наявність молодої матки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо есть

нові маточники.

то
Які можливі ознаки про наявність молодої матки.

равны нулю..нет матки ни молодой ни старой..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо есть
нові маточники.

то
Які можливі ознаки про наявність молодої матки.

равны нулю..нет матки ни молодой ни старой..
Бджоли чекали на нову матку яка мала вийти з маточника який я віднайшов на другий день після виходу рою, а Я прибрав її з вулика та зробив інший відводок. Треба купляти чи виводити іншу матку. :ak: ???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо есть
нові маточники.

то
Які можливі ознаки про наявність молодої матки.

равны нулю..нет матки ни молодой ни старой..
Чи остаточна це думка форумчан (колег)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цікавий випадок у знайомої: в сімї маточники 2-х сроків закладки. Я так думаю, що спочатку заклали ройові,а потім коли помилково вилучила (перенесла) матку у відборок бджоли заклали свищові маточники. Рій не вилетів. Вчора вийшли перші матки з ройових.Бігають в сімї і ше виходять. На даний час свищеві ше цілі - ще не розгризли. Прийдеться самій знищувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також знайшов нові маточники. Які можливі ознаки про наявність молодої матки.

Відсутність свищових маточників є ознакою наявності матки в сім"ї. "Нові маточники" можуть бути і не новими, а закладені в ройовому стані, можливо, Ви їх раніш просто не помічали, бо вони були не запечатані.
Я прибрав її з вулика та зробив інший відводок.

Питаєте поради, робите дурницю, не прочитавши відповіді, і знову питаєте
Треба купляти чи виводити іншу матку. ???

Можна і так, і сяк...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також знайшов нові маточники. Які можливі ознаки про наявність молодої матки.

Відсутність свищових маточників є ознакою наявності матки в сім"ї. "Нові маточники" можуть бути і не новими, а закладені в ройовому стані, можливо, Ви їх раніш просто не помічали, бо вони були не запечатані.
Я прибрав її з вулика та зробив інший відводок.

Питаєте поради, робите дурницю, не прочитавши відповіді, і знову питаєте
Треба купляти чи виводити іншу матку. ???

Можна і так, і сяк...
Дякую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю таку ситуацію. Вранці вилетів рій, а потім повернувся до вулика, під вуликом я віднайшов стару матку. Наступного дня я переглянув стан сім'ї та прибрав всі маточники в одному маточнику майже виходила матка я його теж прибрав (посадив маточник у кліточку - до вечора матка вийшла). Чи може бути, що вони чекали цю матку. ЩО РОБИТИ???

Передивитися уважно чи немає маточників запечатаних і особливо таких що вже вийшли матки. Якщо немає то дайте матку яка вийшла в клітці. Якщо щось пропустите то завтра вийде рій. Молоді матки як виходять у таких сімях "співають" і такий спів чути при огляді.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також знайшов нові маточники. Які можливі ознаки про наявність молодої матки.

А ще є ройові мисочки які матка тільки засіяла перед виходом рою і розплід з якого можуть потягнути свищеві. Якщо ви зробили відводок на матку що вийшла з маточника то хай там облетиться і за 2 тижні підсадите. А сімю на контроль і через тиждень позривати всі які ще будуть маточники або якщо будуть розгрижені то є матка інша.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також знайшов нові маточники. Які можливі ознаки про наявність молодої матки.

А ще є ройові мисочки які матка тільки засіяла перед виходом рою і розплід з якого можуть потягнути свищеві. Якщо ви зробили відводок на матку що вийшла з маточника то хай там облетиться і за 2 тижні підсадите. А сімю на контроль і через тиждень позривати всі які ще будуть маточники або якщо будуть розгрижені то є матка інша.
Дякую за поради. Ця практика для мене нова. Тому дуже хвилююся за смію та за кожну бджілку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також знайшов нові маточники. Які можливі ознаки про наявність молодої матки.

А ще є ройові мисочки які матка тільки засіяла перед виходом рою і розплід з якого можуть потягнути свищеві. Якщо ви зробили відводок на матку що вийшла з маточника то хай там облетиться і за 2 тижні підсадите. А сімю на контроль і через тиждень позривати всі які ще будуть маточники або якщо будуть розгрижені то є матка інша.
Дякую за поради. Ця практика для мене нова. Тому дуже хвилююся за смію та за кожну бджілку.
Вдалося віднайти матку. :ole_ole: ,але вона зовсім не яка (маленька і бджоли її чомусь ігнорують). Знайшов безліч мисочок. довелося матку прибрати та підсадити нову. Підсадити нову матку вдалося, лише день перебувала під ковпачком і вже мирно проводить свою роботу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Однак рука не піднімається вбити маленьку матку. Чи буде з неї МАТКА? Якщо відсадити її на відводок та дати можливість облетітися (вже протягом 2 тижнів вона не облетілася) Чи вийде з неї матка???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Однак рука не піднімається вбити маленьку матку. Чи буде з неї МАТКА? Якщо відсадити її на відводок та дати можливість облетітися (вже протягом 2 тижнів вона не облетілася) Чи вийде з неї матка???

Матка, що тільки вийшла, лиш трохи більша від бджоли. Облетиться, відгодують і стане в норму. Знищувати молоду матку не раціонально(гуманність чи "апіманність" :blink: я упускаю)... :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Однак рука не піднімається вбити маленьку матку. Чи буде з неї МАТКА? Якщо відсадити її на відводок та дати можливість облетітися (вже протягом 2 тижнів вона не облетілася) Чи вийде з неї матка???

Матка, що тільки вийшла, лиш трохи більша від бджоли. Облетиться, відгодують і стане в норму. Знищувати молоду матку не раціонально(гуманність чи "апіманність" :blink: я упускаю)... :IMHO:
Однак є проблема, вже як 2 тижні вона вийшла з маточника, Чи не забагато часу пройшло? Я відібрав три рамки та відсадив її. Може буде краще та швидше облетиться.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Зароїлася?

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...