Jump to content

Маркіян

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  2,296
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

892

2 Followers

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Львівська обл.
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  Дадан, Рут, Українець
 • Порода пчел
  Карніка, Помісі

Recent Profile Visitors

2,522 profile views
 1. Без шукання матки - то можна. Без роботи не можна. Варіантів кілька. Самий простий - той що сам вказав: Розкидати. А післья початку червління з"єднати докупи. "Профі" роблять штучний рій. Мабуть ще є варіанти.
 2. Слідкуйте за взятком. Весь час заливати не будуть. Навпаки. Заливають рідко. Бджолярі з практикою знають коли може бути взяток і працюють на випередження. Тобто розширяють корпусом ( 5 суші,5 вощини наприклад) без рухання гнізда. Вони "заглядають" не в гніздо а на прильотку. Там багато чого можна "прочитати". Особливо про початок роїння. Звичайно на ГВ у ваших "соняшникових" краях будуть обмежувати матку. І тоді навіть корпус вощини не допоможе. А це в результаті грозить "просіданням" колонії. Боротись з цим можна кількома способами. Найпоширеніший - допоміжні відводки з молодими матками.
 3. В теорії гніздо не оглядається. Головне щоб матка була молода і нерійлива. А практика каже що важливе значення мають медодайні умови місцевості. У моєму випадку якщо просто ставити корпуса то нижній забивають пергою на 100%. Це про рути. От тому приходиться хоча б один раз у травні-червні лопатити перший корпус. Давати туди 6 рам вощини. Тоді ганеманка. А от вже опісля цього можна і корпуса під мед. В моїх умовах слабкого-середнього взятку їх чергую. Занесуть другий, ствлю під нього третій, і т.д. Четвертий також для сильних сімей ставлю.
 4. Коли Господь конструював Адама, то наприкінці процеса зупинився і надовго замислився. Адаму то набридло. " Та прошу тебе Всевишній : у чому справа?", "Та от думаю що тобі краще два яйця і 32 зуба, чи навпаки?". " Та тут нема чого думати, 32 - яйця і два зуба" відповів Адам. Добре, погодився генеральний конструктор. "Та скажи тоді мені - куди причіпити авоську з тими яйцями?"
 5. На яких умовах можна приєднатись ? Детальніше. Порядок дій.
 6. Відкилось. Доскоч все пояснив. Чудово!
 7. На сайті був. П.Юнгенса читав. Покрокової методики не знайшов. Тільки основні принципи викладено. Дякую. Спробую.
 8. Ось що знайшов. А розібратись не можу.Хто пояснить позиції?
 9. Зйшов на сайт http://X/beebreed/. Видно що програма тестування існує. І дані учасники заносять. Та там немає ніякого посилання на методику. Можливо на Форумі є маткарі, які приймають участь у цій програмі? Прохання допомогти.
 10. Для ведення племінної справи необхідно постійно контролювати певні параметри. Зрозуміло що це дані по ГКО в першу чергу, та поведінкові ознаки. Якщо по ГКО в літературі ще можна щось знайти то по поведінковим ознакам такої інформаціі обмаль. Натрапив на сайт www.buckfast. там є непогана стаття (в перекладі) здається П.Юнгенса з цього приводу. Означено 10 пунктів - ознак по яким необхідно збирати інформацію. Однак конкретної методики немає. Тобто які чисельні значення оцінок використовувати, як часто на протязі сезону збирати ці дані, та яким чином їх узагальнювати. Може хтось може підказати де
 11. Це профілактика від ноземи ! Можливо від інших хворіб. Наприклад грибкових (та це моє припущення). Як готувати є тема. Грубо - 400гр висушеної/40л сиропу. Спочатку робиш настій(залити окропом), годину даєш постояти. Я восени збираю на полі і вживаю без усякого висушування. Користуюсь багато років, з подачі Гайдара. Практика получилась пречудова.
 12. Краще вживати термін "твердість". Окрім Ca це ще йони Mg та Fe. Як правило у воді приблизно 50% "тимчасової твердості", яка усувається кип"ятінням та 50% "постійної твердості", яка може бути усунута за допомогою певних хімічних реагентів, дистиляцією, або іншими способами. Співвідношення цих складових твердості залежить від регіонів України.
×
×
 • Create New...