Jump to content

Маркіян

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  2,306
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

902

2 Followers

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

General Information

 • Пасека в
  Львівська обл.
 • Стаж
  8-15 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  Дадан, Рут, Українець
 • Порода пчел
  Карніка, Помісі

Recent Profile Visitors

2,609 profile views
 1. Це погано. Адже в дискусії досягається розуміння як термінів ,якими оперуємо, так і суті.
 2. Поняття " чистота походження" та " помісь" не мають прямого зв'язку. Ви сказали бакфаст помісь що відселекціонована? Чи я не вірно зрозумів? Будь яка помісь для якої основні ознаки- властивості витримані заводчиком може вважатись " чистопородною"? Чим стабільніші ці ознаки у поколіннях тим кращий матеріал даного заводчика. І це стосується будь якої породи чи помісі!
 3. Забыл добавить. Температурный режим в летнее время - ночи +3 - +15, днем +15 - +25. Как видите для сбора меда - не очень. О весне вообще не говорю. Для развития условия плохие. Возможно из-за этого корпусное содержание там не прижилось. Лежаки с толщиной стенок 10-15 см !!!
 4. То что принято в географии - это понятно. Для пчел понятие "высокогорье" - немного другое. Высоты у нас небольшие (северная часть Карпат Украины)в среднем там где находятся пасеки 700-1000 метров над уровнем моря. Однако основное внимание - природные условия. Зима - как и положено, снега, (-20С), Весна - апрель, лето - июнь-август. Ветра очень сильные, ибо Карпаты расположены на "перелете" западных ветров. Думаю, что это главный фактор влияющий на жизнь пчелосемей в этом регионе. Сентябрь - как получится, а в октябре уже сидят в клубах. Растительность уже говорил - Сибирь и Карелия. Один к одн
 5. Карника пчела интересная. На равнинной части Украины семьи - сильные. А вот у моего товарища в Карпатах - средние. И никогда не сильные !!! Больше корпуса (10 рам дадана) нету. Второй медовый на 145 не в счет. Ибо там пчелы практически нет. Заливают медом. Да, роятся при таком раскладе слабо. Из ройки выходят хороше.Просто удаляя несколько маточников(закладывают немного, до 10 шт). Погодные условия на высокогорье приближенные к средним широтам Сибири или Карелии. Медоносная база скудная. Ибо лес (смерековый) а полоныны заросли кустарником. В основном - борщевник Сосновского, иван-чай да вер
 6. Не бійся. Жодного разу такого не було. Навіть якщо у свиті було 100 бджіл !!! Забув ще сказати. А чортяка ховається саме в деталях. Коли вечором підставляєш кліточку, то обов"язково замість суші 1 рамку медопергову додати. А льоток добре зашпаклювати травою.
 7. Звичайно що це подібний варіант. Та для мене прийняніший саме "мій" бо робиться в "один клік". Друге - все ж частина льотної мабуть залишиться на розплоді, та й яйця-личинки там присутні. А це вже ризик для неплідки.
 8. Неплідок підсаджую так: 1) З кількох сімей трушу по рамці(яйця-личинки).На три рамки суші!!! В одній вода 2) За три години маємо добру жменю молодої бджоли. 3) Підсаджую в кліточці неплідку. Обидва відсіки заповнені канді і відкриті. За дві доби перевіряю наявність матки, що випущена. Приймають - 90%.
 9. Тіха замина до ройового стану не має відношення. Уточніть все є що у Вас у вулику.
 10. Без шукання матки - то можна. Без роботи не можна. Варіантів кілька. Самий простий - той що сам вказав: Розкидати. А післья початку червління з"єднати докупи. "Профі" роблять штучний рій. Мабуть ще є варіанти.
 11. Слідкуйте за взятком. Весь час заливати не будуть. Навпаки. Заливають рідко. Бджолярі з практикою знають коли може бути взяток і працюють на випередження. Тобто розширяють корпусом ( 5 суші,5 вощини наприклад) без рухання гнізда. Вони "заглядають" не в гніздо а на прильотку. Там багато чого можна "прочитати". Особливо про початок роїння. Звичайно на ГВ у ваших "соняшникових" краях будуть обмежувати матку. І тоді навіть корпус вощини не допоможе. А це в результаті грозить "просіданням" колонії. Боротись з цим можна кількома способами. Найпоширеніший - допоміжні відводки з молодими матками.
 12. В теорії гніздо не оглядається. Головне щоб матка була молода і нерійлива. А практика каже що важливе значення мають медодайні умови місцевості. У моєму випадку якщо просто ставити корпуса то нижній забивають пергою на 100%. Це про рути. От тому приходиться хоча б один раз у травні-червні лопатити перший корпус. Давати туди 6 рам вощини. Тоді ганеманка. А от вже опісля цього можна і корпуса під мед. В моїх умовах слабкого-середнього взятку їх чергую. Занесуть другий, ствлю під нього третій, і т.д. Четвертий також для сильних сімей ставлю.
 13. Коли Господь конструював Адама, то наприкінці процеса зупинився і надовго замислився. Адаму то набридло. " Та прошу тебе Всевишній : у чому справа?", "Та от думаю що тобі краще два яйця і 32 зуба, чи навпаки?". " Та тут нема чого думати, 32 - яйця і два зуба" відповів Адам. Добре, погодився генеральний конструктор. "Та скажи тоді мені - куди причіпити авоську з тими яйцями?"
 14. На яких умовах можна приєднатись ? Детальніше. Порядок дій.
×
×
 • Create New...