Перейти к содержанию

Заміна матки


Дикий степ

Рекомендуемые сообщения

Только что, Petrovich 63 сказал:

Цікавить питання заміни маток у листопаді, коли сім'я практично вже в клубі. Може має хтось практику такої заміни, цікаво було б почути.

Тут напевне ще складніше знайти матку ніж в серпні, і нук дотримати до цього часу теж проблематично. А в загальному одну задавив другу підкинув думаю прийом має бути 99%.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, згоден матку найти не легко, але можливо. 

А цікавить питання щодо прийому матки у даний  час дійсно тому, що є нук на два відділення і дві маточки ф1 від ІО.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Petrovich 63 сказав:

Цікавить питання заміни маток у листопаді, коли сім'я практично вже в клубі. Може має хтось практику такої заміни, цікаво було б почути.

Дуже просто - кидаєте матку в клуб і на цьому все. 

У мене досі пару нуків сидять з матками, які я буду об"єднувати, мабуть, на наступних вихідних.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, Sanich сказав:

Дуже просто - кидаєте матку в клуб і на цьому все. 

 

У мене були випадки що дві матки виходили з зими, а потім зникала та що підсаджував. Бджоли роблять свій вибір не так як нам забажається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Лавр сказав:

У мене були випадки що дві матки виходили з зими, а потім зникала та що підсаджував. Бджоли роблять свій вибір не так як нам забажається.

Тому і бажаю зробити саме заміну матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.11.2021 в 17:01, Petrovich 63 сказал:

Цікавить питання заміни маток у листопаді, коли сім'я практично вже в клубі. Може має хтось практику такої заміни, цікаво було б почути.

В 20 році вже по холоду, коли бджоли були в клубі виймав матку із запасного відводка і кидав її в - клуб, або просто підставляв з краю клуба разос із відводочком на 2 рамках. Результат 50 на 50. В деяких сімях залишили стару матку в деяких молоду.

В 2021  в жовтні, коли вже небуло розплоду в сімї, матку спочатку ізолював в кліточку з відкритим проходом, через тиждень міняв матку на молоду в тійже кліточці з відкритим проходом і вертав в сімю, ще через тиждень випустив матку. В одній сімї де стояла широка кліточка (багаторазова із клапаном, що виймається, а не виламується) матку вбили, довелось дати нову у вузенькій кліточці. В інших 4 польот нормальний, маток прийняли. Результати буде видно вже весною 2022. Провсяк випадок залишив 4 відводочки із молодими запасними маточками на 4 рамках по 2 через перегородку в восьмирамочнику

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Цікаво, а хтось колись замінював(підсаджував) маток у цю пору чи й пізніше ?

 У мене був досвід  з'єднання кількох  відводків карпаток десь на самому початку грудня з відбором однієї з маток. А от повної заміни(підсадки) маток у таку пору я ще не практикував. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Цікаво, а хтось колись замінював(підсаджував) маток у цю пору чи й пізніше ?

 У мене був досвід  з'єднання кількох  відводків карпаток десь на самому початку грудня з відбором однієї з маток. А от повної заміни(підсадки) маток у таку пору я ще не пробував. :dntknw:

На початку грудня (як тільки по ночам сталом -, а в день + кілька градусів) - підєднував до відводків з  іошками інший відвод точніше 2 рамки в однин і 1 рамку в другий ( матка в відводку, що ділив, була завчасно в кліточці ізольована. Загалом я при потребі так не перший рік роблю. Все завжди ок. Цього року вперше десь в середині листопада маток в 2 сім'ях міняв (3 річних на молодих з відводків), в сім'ях звісно уже ніякого розплоду не було. Стару забрав, на наступний день молоду в пересилочній кліточці з канді дав ( обидва проходи відкриті були) - теж без проблем. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, Lefty сказав:

На початку грудня (як тільки по ночам сталом -, а в день + кілька градусів) - підєднував до відводків з  іошками інший відвод точніше 2 рамки в однин і 1 рамку в другий ( матка в відводку, що ділив, була завчасно в кліточці ізольована. Загалом я при потребі так не перший рік роблю. Все завжди ок. Цього року вперше десь в середині листопада маток в 2 сім'ях міняв (3 річних на молодих з відводків), в сім'ях звісно уже ніякого розплоду не було. Стару забрав, на наступний день молоду в пересилочній кліточці з канді дав ( обидва проходи відкриті були) - теж без проблем. 

Дякую чемно за відповідь. :hi: Підсаджували , я так зрозумів, через канді. А кліточку перевіряли, чи так і лишили ? Бо я не втримався б, перевірив. :ah: :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, через канді. Прийом маток перевіряв (десь через тиждень від заміни, видався тихий сонячний день, матки мічені, відшукав досить швидко).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29.12.2021 в 19:18, ДобровоЛ сказав:

Цікаво, а хтось колись замінював(підсаджував) маток у цю пору чи й пізніше ?

 У мене був досвід  з'єднання кількох  відводків карпаток десь на самому початку грудня з відбором однієї з маток. А от повної заміни(підсадки) маток у таку пору я ще не практикував. :dntknw:

замінював в кінці листопада, були лишні матки, замінив тогорічних. забрав стару матку і через пару днів давав молодих, деяких через канді, відкривши кришку щоб відразу випустили і пару кинув прямо а клуб, для експеременту. всі були прийняті.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, СЄРЖ сказав:

замінював в кінці листопада, були лишні матки, замінив тогорічних. забрав стару матку і через пару днів давав молодих, деяких через канді, відкривши кришку щоб відразу випустили і пару кинув прямо а клуб, для експеременту. всі були прийняті.

Чемно дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Доброго дня. Друзі, які рекомендації по заміні матки на маточник на виході у повноцінній сім'ї ? 

Я прибирав матку, а через дві доби давав маточник на виході. Результати не дуже втішні. В половині сімей матку яка вийшла з маточника не знайшов, натомість була купа своїх свищів. Отже неплодку з підкладенного маточника вони грохнули. Чому ? 

Можливо дві доби осиротіння замало (або забагато) ? 

Буду вдячний за рекомендації у цьому питанні. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а я делаю так . если вижу что єто тихая смена просто оставляю маточник и они  сами убирают старую матку. делаю уже не один год . все пока получается

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, укачаю сказав:

а я делаю так . если вижу что єто тихая смена просто оставляю маточник и они  сами убирают старую матку. делаю уже не один год . все пока получается

Ну ви даєте! А в природі буває по іншому?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, СерП сказав:

Доброго дня. Друзі, які рекомендації по заміні матки на маточник на виході у повноцінній сім'ї ? 

Я прибирав матку, а через дві доби давав маточник на виході. Результати не дуже втішні. В половині сімей матку яка вийшла з маточника не знайшов, натомість була купа своїх свищів. Отже неплодку з підкладенного маточника вони грохнули. Чому ? 

Можливо дві доби осиротіння замало (або забагато) ? 

Буду вдячний за рекомендації у цьому питанні. 

 

Спробуйте давати маточник на слідуючий день, або й за 4-5 годин після відбору матки.2 доби - то трохи забагато, бджоли вже тягнуть свої маточники і чужі їм не сильно цікаві...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, ЮМос сказал:

Ну ви даєте! А в природі буває по іншому?

я делаю так и получается. Вот буквально в мае отставил по две рамочки в лежак поделив его пополам. подкинул маточники и результат . красивые молодые маточки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня есть вопрос к знатокам сего дела. В семьях нужно заменить матки того года. Возможности играть с стартерами, воспиталками, нуками нет. Да и заменить нужно только в 4 ульях.

Думаю над вариантом "подрезкой сот". То есть. В семьях где нужно заменить матку, убираю матку. Из нужной семьи ( от которой я хочу получить маток) отбираю сот с яйцом-молодой личинкой, вырезаю с него полоски. И эти полоски приклеив к пустой рамке, ставлю через 2-3 часа в семью без матки. Потом контроль свещевых маточников и соответственно удаление не нужных.

Имеет ли данный метод право на жизнь?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, AntonUa сказал:

Имеет ли данный метод право на жизнь?

Пока це діло прокрутиться пройде місяць ,вся пасіка просяде і на гв зносяться ,нічого доброго не буде від тих маток таким методом ,купіть їх і буде мед і матки і сімї сильні 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, AntonUa сказал:

Имеет ли данный метод право на жизнь?

В принципе технически возможно, а экономически - так себе. В пчеловодстве бывают неочевидные решения. Порой потратить 250-300 грн на матку оказывается выгоднее, чем не потратить...

Смотрите, разница между Вашим предложением и покупкой плодной матки примерно в 4-5 рамок дополнительного расплода через месяц. Этот расплод Вам вернёт деньги за матку, принесет ещё что-то сверху и увеличит шансы на благополучную зимовку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, AntonUa сказав:

У меня есть вопрос к знатокам сего дела. В семьях нужно заменить матки того года. Возможности играть с стартерами, воспиталками, нуками нет. Да и заменить нужно только в 4 ульях.

Думаю над вариантом "подрезкой сот". То есть. В семьях где нужно заменить матку, убираю матку. Из нужной семьи ( от которой я хочу получить маток) отбираю сот с яйцом-молодой личинкой, вырезаю с него полоски. И эти полоски приклеив к пустой рамке, ставлю через 2-3 часа в семью без матки. Потом контроль свещевых маточников и соответственно удаление не нужных.

Имеет ли данный метод право на жизнь?

має, тільки якщо робити це в одній сім*ї. Якщо впевнені в якості матеріалу звідки берете, потім на 14 день відберете зайвих в ізолятор, або в намічені на заміну. Купити дійсно можна, ТА, коли ж ви вчитись будете? Зміну матки почитайте, там безліч варіантів. ПС та і підрізать можна лише одну свіжу огорожену рамку РР-ю на якупосадете матку. На 4-ий день там буде те що вам треба, прорідете через два яйця і там буде 10 - 15 маточників.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, AntonUa сказал:

У меня есть вопрос к знатокам сего дела. В семьях нужно заменить матки того года. Возможности играть с стартерами, воспиталками, нуками нет. Да и заменить нужно только в 4 ульях.

Думаю над вариантом "подрезкой сот". То есть. В семьях где нужно заменить матку, убираю матку. Из нужной семьи ( от которой я хочу получить маток) отбираю сот с яйцом-молодой личинкой, вырезаю с него полоски. И эти полоски приклеив к пустой рамке, ставлю через 2-3 часа в семью без матки. Потом контроль свещевых маточников и соответственно удаление не нужных.

Имеет ли данный метод право на жизнь?

 Человечество в пчеловодстве придумало для этого воспиталок и нуки....

:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Александр К. сказал:

 Человечество в пчеловодстве придумало для этого воспиталок и нуки....

:IMHO:

Я согласен с Вами. Но есть одно "но" , это если есть на это время и нужно вывести не 3-4 матки.

В начале 2000-х годов, у меня на даче ставили кочевую пасеку. Так самый старый по опыту пчеловод из бригады менял маток через свищевой маточник во время ГВ ( цветение гречки ). Хотя мог спокой выводить через стартеры - воспиталки - нуклеусы

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, AntonUa сказал:

во время ГВ

Під час гв ніяких замін я б не робив,або за тиждень до нього ,або після 

Найкращий вихід купити! Або взагалі нічого не трогати  ,тогорічні матки це не така вже й біда 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, asot сказал:

Під час гв ніяких замін я б не робив,або за тиждень до нього ,або після 

Найкращий вихід купити! Або взагалі нічого не трогати  ,тогорічні матки це не така вже й біда 

Это я просто привел пример, как человек менял у себя каждый год маток. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...