Перейти к содержанию

Осінній зліт бджіл


Наталя

Рекомендуемые сообщения

Сьогодні виявив четверту сім'ю яка злетіла за цей сезон, причина-кліщ (хоча пластини  Варостопа простояли близько 6 тижнів).

Останні зльоти були в 2016 році.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Євгешка сказал:

Сьогодні виявив четверту сім'ю яка злетіла за цей сезон, причина-кліщ (хоча пластини  Варостопа простояли близько 6 тижнів).

Останні зльоти були в 2016 році.

Прискорбно читать такие сообщения 

Одно радует что хоть причина ясна владельцу пчёл 

Плохо то что опыт 2016 года ничего не принёс 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, Євгешка сказав:

Сьогодні виявив четверту сім'ю яка злетіла за цей сезон, причина-кліщ (хоча пластини  Варостопа простояли близько 6 тижнів).

Останні зльоти були в 2016 році.

Не вистачило жовтневої обробки біпіном.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Мико сказал:

Плохо то что опыт 2016 года ничего не принёс 

Повірте, приніс ще й як. Обробляю від кліща і весною і восени. Просто цього року кліща аномально багато. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Сергій-апі сказал:

Не вистачило жовтневої обробки біпіном.

Ще не  біпінив тому, що в третини сімей ще є розплід, навіть в стадії личинки, причина тепла погода і поле ріпаку що цвіте. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Євгешка сказал:

Ще не  біпінив тому, що в третини сімей ще є розплід, навіть в стадії личинки, причина тепла погода і поле ріпаку що цвіте. 

У мого знайомого стояли пластини в серпні  і осип він контролював, осип був до речі стабільно 50-60 за добу. Пасіка 30 сімей і у дворі стоїть. Так от, нерви здали, на 900 у 2 сім'ях,  якщо чесно і здали більше у мене, бо він досвіду має мало. 

Пластини стояли  і на додаток поливав раз в тиждень два, коли температура впала і за місяць 3 рази, розплід був і ще є, весною буде ставити знову.

Остання цифра 1700 шт. в цих сім'ях від початку , в інших було менше. З останього поливу і контролю в одній 20 в інших 8 і 5. Буде ще раз поливати.

Пасіка в нього наросла і йде нормальною в зиму, а от по сусідству за цей час зникло напевне до 40 сімей, рої літали від серпня і він їх бачив. Пасічники по сусідству пішли в "підпілля" і нічого не кажуть.

І ще в знайомого було колись 2 точки, то на другому точку немає пасік поблизу, то і в принципі ніколи не було і закліщеності.

Вважаю, що пасіку врятували.

І ще достатньо 2 місяці до критично закліщеності, щоб вже фактично на початку серпня уже неможливо було повернути все назад, тому потрібно контролювати наявність кліща в трутневому росплоді і головне хоч якесь уявлення мати, що робиться на сусідніх пасіках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене зльотів немає вже давно з цих причин. Ключова думаю профілактика  це стараюсь уникати сусідства пасік і поблизу біля точків немає інших пасік. І ще обробляю, це може дозволити відсутність пасік поблизу, лише пластинами в кінці серпня на початку вересня (2 останні роки взагалі в 5-15 вересня) , коли температура падає до +25 хоча б і в мене це працює і не тільки в мене. В кого тотально купа пасік на голові, або обробляйте всі разом, або тут і 3 і 4 обробки в рік не врятують. Можна пробувати обробляти в червні, як профілактичний засіб, дехто робить з форумчан.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Wladimir_K сказал:

головне хоч якесь уявлення мати, що робиться на сусідніх пасіках.

Потрібно не уявляти, а обробляти вчасно, тоді і рої до жовтня літати не будуть:IMHO:.

А що Вам може дати уявлення стану речей у сусіда? Він або послухає і почне обробки, або махне рукою, а ще скаже: не твоє діло. Будете втручатись, то ще і винним зробить, що в нього пасіка лягла, а у Вас вся ціла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Гурович сказал:

Потрібно не уявляти, а обробляти вчасно, тоді і рої до жовтня літати не будуть:IMHO:.

А що Вам може дати уявлення стану речей у сусіда? Він або послухає і почне обробки, або махне рукою, а ще скаже: не твоє діло. Будете втручатись, то ще і винним зробить, що в нього пасіка лягла, а у Вас вся ціла.

Но тоді, якщо поблизу пасіки потрібно обробляти постійно і 2 рази може мало бути. А якщо рої почнуть літати, то і 3 і 4 рази. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Гурович сказал:

Він або послухає і почне обробки, або махне рукою, а ще скаже: не твоє діло.

Може то і на краще: такий пасічник швидко стане "не пасічник"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Євгешка сказав:

Сьогодні виявив четверту сім'ю яка злетіла за цей сезон, причина-кліщ (хоча пластини  Варостопа простояли близько 6 тижнів).

Останні зльоти були в 2016 році.

   Як жаль! :ah:Євгене, ви ж вже давно не початківець! Полоски ставити потрібно зразу ж після останньої качки . Перед цим обов'язково перевірити їх дію і тільки імпортні використовуйте .  :IMHO: А через 40 днів їх видалити й  обробити біпіном, при відсутньому розплоду. Ліпше двічі через 7 днів. І це увесь секрет!:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, Wladimir_K сказав:

Но тоді, якщо поблизу пасіки потрібно обробляти постійно і 2 рази може мало бути. А якщо рої почнуть літати, то і 3 і 4 рази. 

Опишу трішки свої цьогорічні спостереження.

Бачив кліща на своїх бджілках ще у липні, але то був ГВ. Нічого не робив, хоча можна було б ефірними маслами трішки його знищити. Поставив на початку серпня полоски Варофлу, зразу як тільки відкачався. Більше чим з 60 сімей, кліщ падав у всіх, але 3 сімї так і не змогли від нього очиститись. Звісно що в зиму там нікому нормально йти. Для чого я це все пишу?  Хочу повідомити що кліщ на вчорашній день був у великій кількості тільки у двох (третю просто розікрали, залишилась матка та пару десятків бджілок). Як тісно стоять у мене вулики, думаю всі вже бачили. Але навіть у сусідніх (від закліщених)  вуликах після проливу Мавриком випало до 10 кліщів.

Як висновок для себе - перезараження кліщом у моїх сімей не відбувалось. Чому? Не знаю. Може то і є якась чуйка та не сприйняття його моїми бджілками.

Ці дві закліщенні сімї не буду ні з'єднувати ні підсилювати. Якщо перезимують, то весною заміню маток, Як що ні - то природній відбір.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ДобровоЛ сказал:

   Перед цим обов'язково перевірити їх дію і тільки імпортні використовуйте .  :IMHO: А через 40 днів їх видалити й  обробити біпіном, при відсутньому розплоду. Ліпше двічі через 7 днів. І це увесь секрет!:dntknw:

 А чому імпортні?Брав у Володимира К Варофлу , поставив два  тиждні кліщ сипався ,а потім перестав.Більше нічим необробляв ,зльотів нема і бджола в цьому році як ніколи йде здорова і сильна.Сьогодні гарно політали.Пасіка Бакфаст.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, igorstep сказав:

 А чому імпортні?Брав у Володимира К Варофлу , поставив два  тиждні кліщ сипався ,а потім перестав.Більше нічим необробляв ,зльотів нема і бджола в цьому році як ніколи йде здорова і сильна.Сьогодні гарно політали.Пасіка Бакфаст.

Один раз , як кажуть, опалився молоком гарячим, то тепер й на воду холодну  будеш дуть. А я, Ігоре,  років чотири тому рівенськими полосками чуть усю пасіку не загробив - майже по півтори-дві вулички бджіл знищили вони мені за три доби... :dntknw: А директор того підприємства навіть й не вибачався. Казав , що просто норму препарату переплутали...

З тих пір абсолютно немає у мене віри до наших ветпрепаратів.:frusty: І не лише до них, як би то не гірко було б, а й до усієї влади нашої корупційно продажної ! :helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

   Як жаль! :ah:Євгене, ви ж вже давно не початківець! Полоски ставити потрібно зразу ж після останньої качки . Перед цим обов'язково перевірити їх дію і тільки імпортні використовуйте .  :IMHO: А через 40 днів їх видалити й  обробити біпіном, при відсутньому розплоду. Ліпше двічі через 7 днів. І це увесь секрет!:dntknw:

Так і зробив, навесні поставив китайські полоски «МАNWEI», кліщ сипався, але сипонуло і трутня з молодою бджолою, а після останньої качки всім сім'ям поставив болгарські полоски "Варостоп", кліщ також гарно сипався. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Євгешка сказав:

Так і зробив, навесні поставив китайські полоски «МАNWEI», кліщ сипався, але сипонуло і трутня з молодою бджолою, а після останньої качки всім сім'ям поставив болгарські полоски "Варостоп", кліщ також гарно сипався. 

Тепер і я забоявся. Бо здоров'я вже не те - Чорнобиль добре мене покоцав. Лінивий через болячки став. Тож обробив біпіном теж після полосок як і ви 'Варостопу' , придбав у Володимира нашого, і більш не заглядав... Тепер і мене сумніви почали тривожити...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Типова картина "зльоту". Оси - ні. Розбомбили - ні. Бо тоді б рамки були б повністю осушені (а таке буває). Є два варіанти. 1) вилетіли з маткою (у мне милого року таке було). 2) поступове ослаблення через хворобу(наприклад вірусний параліч). Але тоді не зрозуміло де матка, бо жменя бджіл з нею повинна залишитись?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Маркіян сказав:

Типова картина "зльоту". Оси - ні. Розбомбили - ні. Бо тоді б рамки були б повністю осушені (а таке буває). Є два варіанти. 1) вилетіли з маткою (у мне милого року таке було). 2) поступове ослаблення через хворобу(наприклад вірусний параліч). Але тоді не зрозуміло де матка, бо жменя бджіл з нею повинна залишитись?

Бджоли просто вимерли, на мою думку, а тепла погода дозволила відлетіти від вулика подалі. Цьогоріч на моїй пасіці така картина - сім'ї тануть на очах вже третій місяць.

На початку жовтня масово посипались, деякі сім'ї критично. Почались крадіжки. Хто сильніше просів - льотки не захищав зовсім (таке враження, що не лишилось старої бджоли). Позакривав льотки, вентиляція через дах. Через тиждень в деяких вуликах дно було встелено товстим шаром підмору - мусив днища чистити. Згодом процес відходу бджіл сповільнився, але ще не зупинився.

Два тижні була нельотна погода. Два слабачки яких не розікрали вимерли повністю. На черзі ще з десяток. За вересень-жовтень на точку з 52 сімей лишилось менше 30. Сила від середньої до чахлика. Зсипати їх докупи не бачу сенсу, думаю, це якась хвороба.

Вважаю, кліщ не причина цього лиха. Провів обробку біпіном. На контрольках 01.11 100-200 шт., 08.11 15-30 шт.. Більше обробляти не буду. На одній з двох сусідніх пасік картина аналогічна (на другій не знаю), хоч і ставились полоски в кінці серпня.

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Сумно 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, yu1986ra сказал:

Вважаю, кліщ не причина цього лиха. Провів обробку біпіном. На контрольках 01.11 100-200 шт., 08.11 15-30 шт.. Більше обробляти не буду. На одній з двох сусідніх пасік картина аналогічна (на другій не знаю), хоч і ставились полоски в кінці серпня.

На 01.11 повино бути 1-2 шт і тоді все наладится 

Половина бджіл,  які до цього часу полетіли у вирій винесле на собі добру половину кліща 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, yu1986ra сказав:

Бджоли просто вимерли, на мою думку, а тепла погода дозволила відлетіти від вулика подалі. Цьогоріч на моїй пасіці така картина - сім'ї тануть на очах вже третій місяць.

На початку жовтня масово посипались, деякі сім'ї критично. Почались крадіжки. Хто сильніше просів - льотки не захищав зовсім (таке враження, що не лишилось старої бджоли). Позакривав льотки, вентиляція через дах. Через тиждень в деяких вуликах дно було встелено товстим шаром підмору - мусив днища чистити. Згодом процес відходу бджіл сповільнився, але ще не зупинився.

Два тижні була нельотна погода. Два слабачки яких не розікрали вимерли повністю. На черзі ще з десяток. За вересень-жовтень на точку з 52 сімей лишилось менше 30. Сила від середньої до чахлика. Зсипати їх докупи не бачу сенсу, думаю, це якась хвороба.

Вважаю, кліщ не причина цього лиха. Провів обробку біпіном. На контрольках 01.11 100-200 шт., 08.11 15-30 шт.. Більше обробляти не буду. На одній з двох сусідніх пасік картина аналогічна (на другій не знаю), хоч і ставились полоски в кінці серпня.

:IMHO:  Однозначно - кліщ. 'На контрольках 01.11 100-200 шт.'   200 кліщів - то чиста смерть для сім'ї. Страшний же не сам кліщ, а страшна хвороба, до якої він призводить. От у вас так і сталося - кліща понищили пізно, а хвороби і ослаблення до якого він призвів , лишилися. Та й всього вряд чи й винищили.  А до цього чим обробляли, а чи й обробляли взагалі? :ah:

 Після останної качки зразу ж  потрібно обробити від кліща. Всього ви не знищите, але ця обробка зменшить його популяцію. Я з цією метою використовую полоски болгарського "Варостопу", а вже після виходу всього розплоду - біпін. І зльотів у мене немає років з п'ять.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречі, ще як тільки вперше з'явилася ця кліщова зараза у мене був один зліт бджіл.

Тоді ще ніхто не знав чому то було. Але гніздо повне меду лишалося пустим і його довго ніхто не чіпав, навіть оси .  

Чув повідомлення, що злітали сім'ї, але чомусь на ті медові запаси знову чомусь  так ніхто довго й не "позарився". 

              :please:Хотілося б почути відповідь від тих хто в курсі - чому це так і яка в цьому причина ? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, ДобровоЛ сказал:

почути відповідь від тих хто в курсі -

Цікаво, ХТО ж це може бути? :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, ромео сказав:

Цікаво, ХТО ж це може бути? :hmm:

Та той у кого вони злітають . Щось же та помітив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ДобровоЛ сказав:

Хотілося б почути відповідь від тих хто в курсі - чому це так і яка в цьому причина ?

"в курсі" мабуть лише Вищі Сили, а ми можемо гадати. Я думаю, що період зліту бджіл це не те ж саме, що ройовий період. Ніхто не проводить розвідки для заселення нових територій, ніхто не шукає нові гнізда. Тому малоймовірно, що нова сім'я або та, що злітає, полетить у заздалегідь знайдений порожній вулик з медом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...