Jump to content

Осінній зліт бджіл

Recommended Posts

І ще люди в основному звинувачують у всьому кліща. А хіба не можуть бджоли злетіти з гнізда, яке нахімізоване вище допустимого рівня? Віск, рамки і вулик насичуються хімією після багаторазових обробок кліща, це доведено дослідженнями. Ми нічого не відчуваємо, а для бджіл хімічна мова в основі комунікації. Сторонні хімічні речовини можуть порушувати цю комунікацію. Ось вам і ще одна причина зліту.  

• Like 3

21 минуту назад, Arius сказал:

І ще люди в основному звинувачують у всьому кліща. А хіба не можуть бджоли злетіти з гнізда, яке нахімізоване вище допустимого рівня? Віск, рамки і вулик насичуються хімією після багаторазових обробок кліща, це доведено дослідженнями. Ми нічого не відчуваємо, а для бджіл хімічна мова в основі комунікації. Сторонні хімічні речовини можуть порушувати цю комунікацію. Ось вам і ще одна причина зліту.  

Ну если бы была причина в химии то пасека слетела бы полностью, но слетают несколько семей и не каждый год, хотя обработку делаем ежегодно. А на клеща списывают, потому что после обработки этих ройков, которые прилетают на пасеку, днище усыпано клещем.

• Like 2

37 хвилин тому, Arius сказав:

Повністю погоджуюся. В реаліях постійного погіршення екології головне завдання бджоляра не затравити бджіл і споживачів.

Для тих хто боїться 200 шт випавших кліщів, то порахуйте хоч приблизно який це відсоток закліщеності. Це ж взагалі мізер. Тут сторінкою вище писали про 900 - 1600 і як кажуть бджоли наросли... Я обробляв тільки біпіном, а на сусідній пасіці біпін + полоски і результат однаковий. Підозрюю, що проблема не в кліщах.

4 хвилини тому, Н. Петрович сказав:

Ну если бы была причина в химии то пасека слетела бы полностью, но слетают несколько семей и не каждый год, хотя обработку делаем ежегодно. А на клеща списывают, потому что после обработки этих ройков, которые прилетают на пасеку, днище усыпано клещем.

Ніколи осінніх ройків не бачив.

• Like 2

2 минуты назад, yu1986ra сказал:

Ніколи осінніх ройків не бачив.

Ко мне в этом году три прилетело все садились на ульи, была бойка. В прошлом году не было, 2018 году прилетало два, садились на яблоню, снимал и обрабатывал и всю эту красоту видел на днище.

• Thanks 1

3 часа назад, yu1986ra сказал:

Позакривав льотки, вентиляція через дах. Через тиждень в деяких вуликах дно було встелено товстим шаром підмору - мусив днища чистити. Згодом процес відходу бджіл сповільнився, але ще не зупинився.

Зачем закрывали летки? Пчелы посыпались от волнения.

• Like 2
  • Thanks 1

26 хвилин тому, Н. Петрович сказав:

Зачем закрывали летки? Пчелы посыпались от волнения.

Закривав від розгулу злрдійок. Від чого хвилювання? Вентиляції достатньо. Розплоду мізер - води багато не треба (та й вулики сирі були від періодичних дощів).

41 хвилину тому, Н. Петрович сказав:

Ко мне в этом году три прилетело все садились на ульи, была бойка. В прошлом году не было, 2018 году прилетало два, садились на яблоню, снимал и обрабатывал и всю эту красоту видел на днище.

У вас, певно, скупченість пасік/сімей значна. До мене і моїх знайомих (на скільки мені відомо) ніколи не прилітали чужі рої.

• Like 1

1 минуту назад, yu1986ra сказал:

Закривав від розгулу злрдійок. Від чого хвилювання? Вентиляції достатньо. Розплоду мізер - води багато не треба (та й вулики сирі були від періодичних дощів).

Не знаю, ніколи останні роки не закривав. Розграбування по факту не мав.

Только что, yu1986ra сказал:

У вас, певно, скупченість пасік/сімей значна. До мене і моїх знайомих (на скільки мені відомо) ніколи не прилітали чужі рої.

А може Ви їх не бачили.

• Like 1

13 минут назад, Wladimir_K сказал:
16 минут назад, yu1986ra сказал:

Не знаю, ніколи останні роки не закривав.

У декого це вже елемент технології

• Like 1
  • Haha 2

Тільки що, Н. Петрович сказав:

Пасіка не злетить повністю, тому що всі сім'ї різні фізіологічно, генетично. Також можуть бути різні стільники, одні нові, інші старі, різні рамки, вулики. Тут немає постійної величини. Я вважаю, що в будь-якому разі відкидати очевидний факт засмічення залишками хімії не варто. Наскільки це може впливати - питання поки що відкрите.  :IMHO:

У мене бувало злітали одна-дві сім'ї. Останні два сезони не злітають. Минулої осені в одну невелику сім'ю (пійманий рій) прилетіли мігранти. Я спостерігав це явище. Спочатку сіли на передню стінку, деякий час просиділи і почали заходити, без бійок і конфліктів. В результаті сім'я підсилилась і я залишив її зимувати. Обробив пізніше щавелем, кліща не дивився.

• Like 1

Тільки що, yu1986ra сказав:

Від розгулу злодійок вони самі захистяться, запрополісують зайві щілини, льотки, виставлять охорону. Хіба що вже дуже малі слабаки можуть загинути від нападу. І в основному напади провокують самі бджолярі. Малим треба елементарно обмежити льоток на одну бджолу. А закривати навіть з вентиляцією... :blink: Це не корова і не свиня, що закрив, кинув їжі і вони сидять відносно автономно. Бджолам треба літати, виносити сміття, хворі бджоли також вилітають геть. Закрити бджіл в нормальну погоду, навіть осінню - це нонсенс, нічим не виправдане дивацтво, яке порушує природний ритм життя бджіл, пов'язаний з навколишнім середовищем. 

• Like 3
  • Thanks 1

2 години тому, Arius сказав:

Коли у мене злетіли першого разу бджоли, ще ніхто їх нічим не обробляв.

А ось злети відбуваються якраз як і роювання -  у визначений час.

Це ви мене наштовхнули на таку думку. Злітати починають з кінця серпня. :IMHO:

1 година тому, Wladimir_K сказав:

Не знаю, ніколи останні роки не закривав. Розграбування по факту не мав.

А може Ви їх не бачили.

Я це можливо, ніхто зі знайомих - малоімовірно.

• Like 1

20 хвилин тому, Arius сказав:

Від розгулу злодійок вони самі захистяться, запрополісують зайві щілини, льотки, виставлять охорону. Хіба що вже дуже малі слабаки можуть загинути від нападу. І в основному напади провокують самі бджолярі. Малим треба елементарно обмежити льоток на одну бджолу. А закривати навіть з вентиляцією... :blink: Це не корова і не свиня, що закрив, кинув їжі і вони сидять відносно автономно. Бджолам треба літати, виносити сміття, хворі бджоли також вилітають геть. Закрити бджіл в нормальну погоду, навіть осінню - це нонсенс, нічим не виправдане дивацтво, яке порушує природний ритм життя бджіл, пов'язаний з навколишнім середовищем. 

Про льотки в мене були схожі переконання, але в цьому році більшість з тих хто сильно просів і не пробували захищатись. А сусіди саме кормили свої пасіки.

Дві сімейки врятовані від грабунку місяць назад на сьогодні вимерли повністю - можна було і не рятувати.

• Like 2

Ще раз повторюю: За 50 з лишнім років мого  самостійного пасічникування зліт бджіл

був  після того, як були виявлені кліщі Вароа у нас в Україні. До цього такого ні у кого не було.

А тут,  як були виявлені перші кліщі Вароа, почали повідомляти й про масові злети сімей.

Тому переконаний , що причина саме у Вароа. :IMHO: 

• Like 2

А з осами потрібно боротися ранньою весною. Знайдіть відповідну тему і - з Богом.:wave:

У мене оси відсутні як і шершні, бо я з ними борюся ранньою весною.:IMHO:

• Like 3

• 5 weeks later...

Нынче большая гибель пс в россии осенью и в начале зимы.

Пострадали даже опытные пасечники большим количеством пчелосемей .

У нас в Сибири тоже зимовка началась с потерь у многих .

И эти потери выше средних многолетних  значений .

У меня страховка связана с неоднократным  вливанием кровей дальневосточных пчел в свою пасеку .

Но они гибридизируются . Кроме того ,я мало работаю против ввроатоза .

Фактически "бипином Т"прошлый год 1 раз прошел в октябре и нынче осенью вароостопом на основе флювавината 1 раз . Весной роздаю полоски эпопола ,шпон на эфирных маслах растений .

В эту осень есть потери и у меня .

Суммарно трутовки , разграбленные , слабаки и больные 

Где то 10 штук из примерно 200 минусом.

Но осень я торговал медом ,в итоге  кормился сверхпоздно . Травил клещя мало .

Отводкам и слабышам реально тяжело .в итоге ..

На ютюбе видел ролик Максима Никуткина у него порядка 150 200 карник . Фактически один точек на 50 штук почти доходит ...А по клещу он работает лучше меня на порядки .

Ролик поищу 

• Like 1

да Никуткин пострадал из-за беспечности,у меня было такое в сезоне 2016-2017.я не учел,что пчелы были на рапсе,потом еще повез на поздний подсолнечник .после него откачал еще бочку меда.Итого 2  лишних поколения клеща и потом 2 слета.остальные слабачки.Из 42 осталось 19.Сейчас ничего не жалею-полоски болгарские,тактик венгерский ,пихтовое масло,сироп с полынью.Пока зимуют хорошо,даже после приезда домой 3 августа после подсолнечника сила семей в конце сентября стала сильнее.

• Like 1

13 годин тому, Рудаков Юрий сказав:

Фактически "бипином Т"прошлый год 1 раз прошел в октябре и нынче осенью вароостопом на основе флювавината...

...він хіба буває на основі флювавіната? Болгарський чи місцевого розливу?

3 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

В варостопі діюча речовина-флуметрин,в варотомі-флувалінат,непутатайте.:hi:

• Thanks 1

3 минуты назад, Ворон сказал:

В варостопі діюча речовина-флуметрин,в варотомі-флувалінат,непутатайте.:hi:

Название не важно 

Важно что дв флювавинат 

12 минут назад, Олександр Коваль сказал:

Так я раньше биваром обрабатывал лет 5 назад .. там два ДВ и амитраза и флювавинат ...но фирмочка закрылась к сожалению .

Делали в тюмени на базе института ветеренарии .

Тільки що, Рудаков Юрий сказав:

Название не важно 

Важно что дв флювавинат 

Полосками некористуюсь давно,але через рік обробляю пушкою мавриком,в нього діюча речовина тау-флувалинат.:hi:

8 хвилин тому, Рудаков Юрий сказав:

Название не важно 

Важно что дв флювавинат 

Так я раньше биваром обрабатывал лет 5 назад .. там два ДВ и амитраза и флювавинат ...но фирмочка закрылась к сожалению .

Делали в тюмени на базе института ветеренарии .

флювавинат - це вже пройдений шлях, в кліща до нього імунітет, пробуйте на основі флуметрину, бажано щоб репарат був болгарський

щавелькою підтравлювати не пробували? :ah:

24 минуты назад, Олександр Коваль сказал:

флювавинат - це вже пройдений шлях, в кліща до нього імунітет, пробуйте на основі флуметрину, бажано щоб репарат був болгарський

щавелькою підтравлювати не пробували? :ah:

Дальневосточники некоторые все еще едут на бипине ....я на них ориентируюсь 

Сделал движение вперед  с экополом 

Затем еще шаг с флювавинатом .

А вы предлогаете заместо шага пробежку! :crazy:

• Haha 2

Я не совсем идеалист .

Просто читал дневник юхани линдена 

Из финляндии 

Как он без обработак от вароатоза 8 мь лет пчел продержал 

Его пчела тоже имеет корни Р приморской ..

Но конечно там у него проблемы были 

Эти проблемы он отбивает матками по 500 евров :hmm: