Перейти к содержанию

Дадан двокорпусний + магазин


Маркіян

Рекомендуемые сообщения

Зробив вулик на 10 рамок. Два корпуси. Допоміжний вулик-ящик на 10 рамок. Стоятиме біля нього. Ще магазин, або корпус на 230. Не хотілось вводити ще новий розмір на 145. Таких немаю. От тепер сиджу і міркую. Хоча можна посміятись з себе. Бо думати треба було завчасно. А тепер хреново на душі. Бо стою перед дилемою. Як ворочати ті корпуси. Щоб не порамочно працювати. Принаймі з весни ще можна. А от щоб потім у червні-липні не перебирати. Прошу допомогти розібратись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як ворочати ті корпуси

На сильних взятках- ніяк. Я зробив 20 вуликів 2х300+ надставка на 145 і використовував більше 10 років. Клав на 1 корпус розділювальну решітку. В принципі- непогано, але підняти корпус повномедний- не завжди вдається. Точніше- майже ніколи не вдається. Видувати корпуса на 300- теж не дуже зручно, тому переходжу повністю на медові надставки з 145 рамкою. В усьому іншому- зручно боротися з роїнням, будувати гніздові стільники.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Клав на 1 корпус розділювальну решітку. В принципі- непогано, але підняти корпус повномедний- не завжди вдається. Точніше- майже ніколи не вдається

Решітка обов"язкова. Це без питань. Планую так. Доводжу розвиток до 7 рамок печатного. Орієнтовно по сьогоднішньому стану це 20 квітня. Ставлю через решітку другий корпус. Піднімаю в нього весь печатний. В перший взамін 4 вощини+3 суші. Даю 10-ь днів на вихід печатного і освоєння нижнього корпуса. Це 1-е травня. Цвітуть сади. До акації ще 15 днів. Що тепер робити?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Клав на 1 корпус розділювальну решітку. В принципі- непогано, але підняти корпус повномедний- не завжди вдається. Точніше- майже ніколи не вдається

Решітка обов"язкова. Це без питань. Планую так. Доводжу розвиток до 7 рамок печатного. Орієнтовно по сьогоднішньому стану це 20 квітня. Ставлю через решітку другий корпус. Піднімаю в нього весь печатний. В перший взамін 4 вощини+3 суші. Даю 10-ь днів на вихід печатного і освоєння нижнього корпуса. Це 1-е травня. Цвітуть сади. До акації ще 15 днів. Що тепер робити?
На садах замість другого на триста ставите надставку, після акації відкачуєте і врозріз другий на триста. В залежності від очікуваних подальших взятків можна ослабити відводком.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году из-за того что рамок на 145 не хватает, 11 семей будет так как и у вас 2*300+145,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В принципі- непогано, але підняти корпус повномедний- не завжди вдається

В мене на всіх корпусах завіси. :hi: Дуже зручно.Не треба піднімати.Росто нахиляю на столик на колесах
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене на всіх корпусах завіси. Дуже зручно.Не треба піднімати.Росто нахиляю на столик на колесах

IGORKIR, Бажано глянути на фото, пліз.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На садах замість другого на триста ставите надставку, після акації відкачуєте і врозріз другий на триста. В залежності від очікуваних подальших взятків можна ослабити відводком.

Рус ти не врубився. Другий стоїть вже до садів. І на момент цвітіння садів у ньому вже наполовину вийшла бджола, а нижній вже майже освоєний. Отже стоїть питання як утримати від роїння. А також не втратити акацію. У мене є ще допоміжний ящик на 10 рам. Може ослабити? Знову з нижнього перенести 5 рам печатного в допоміжний. Розташувати поряд. В нижній вощину. А магазин 15-го травня поставити в розріз?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене є ще допоміжний ящик на 10 рам. Може ослабити? Знову з нижнього перенести 5 рам печатного в допоміжний. Розташувати поряд. В нижній вощину. А магазин 15-го травня поставити в розріз?

Маркіян, Без відводка таку масу від роїння важко стримати у робочому стані. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На садах замість другого на триста ставите надставку, після акації відкачуєте і врозріз другий на триста. В залежності від очікуваних подальших взятків можна ослабити відводком.

Рус ти не врубився. Другий стоїть вже до садів. І на момент цвітіння садів у ньому вже наполовину вийшла бджола, а нижній вже майже освоєний. Отже стоїть питання як утримати від роїння. А також не втратити акацію. У мене є ще допоміжний ящик на 10 рам. Може ослабити? Знову з нижнього перенести 5 рам печатного в допоміжний. Розташувати поряд. В нижній вощину. А магазин 15-го травня поставити в розріз?
Ну тоді тільки відводок.....хоча я б поставив врозріз надставку 6 вощини і 4 сушняку а тільки почнуть тянути переставив би її вгору.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну тоді тільки відводок.....хоча я б поставив врозріз надставку 6 вощини і 4 сушняку а тільки почнуть тянути переставив би її вгору.

О. Це непогано. Мабуть так і зроблю. А відводок вже буду робити після акації.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

IGORKIR, Бажано глянути на фото, пліз.

post-1548-1395694266_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Поясныть у чому перевага двух корпусів один над одним, у порывнянні з один біля одного (лежак)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
Поясныть у чому перевага двух корпусів один над одним, у порывнянні з один біля одного (лежак)?
Можна поміняти місцями 2-й на 1-й поверх і навпаки. Можна ставити надставки - магазини Можна ставити корпуси і надставки врозріз Можна міняти медові надставки - працювати корпусами. Чи практикував хто гніздо обсягом на 2 корпуси (ДАД12 х 300) ? і дві надставки зверху - маю таких дві сімї. Думаю що з ними робити? Вчора поставив роздільну решітку над першим корпусом щоб виявити в якому матка, потім його з маткою і відкритим розплодом вниз. А печатку в другий, а в надставках мед. Коли заллють 2-300-й медом після виходу печатки - то корми на зиму.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю що з ними робити?

Я робив так eb7ac5e871c9.jpg А може бути і два корпуса даданівські. Далі так 1dc4ddb44dd6.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як ворочати ті корпуси

На сильних взятках- ніяк.
У меня двенадцатирамочные два корпуса на 300 с двумя двенадцатирамочными магазинами на 145-ую рамку. Так поднять корпус самому довольно тяжело при том, что я не маленький, 110 кг вешу и в корпусах не 12, а 11 рамок стоит. А вот вдвоем за ручки в самый раз. Апилифт для таких работ "соло" приобрел, но что-то пока лень выкатывать. Вообще не представляю, как пенсионеры осиливают такие корпуса да и когда 40+ семей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вообще не представляю, как пенсионеры осиливают такие корпуса да и когда 40+ семей.

Не переживай. Пенсіонер біля лежіка сидить і люльку курить. На чорта йому ті дадани. А от апіліфт ... Ти молодець. Я все приглядався до ціни. Так тепер вже його в магазині і немає.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як ворочати ті корпуси

На сильних взятках- ніяк.
У меня двенадцатирамочные два корпуса на 300 с двумя двенадцатирамочными магазинами на 145-ую рамку. Так поднять корпус самому довольно тяжело при том, что я не маленький, 110 кг вешу и в корпусах не 12, а 11 рамок стоит. А вот вдвоем за ручки в самый раз. Апилифт для таких работ "соло" приобрел, но что-то пока лень выкатывать. Вообще не представляю, как пенсионеры осиливают такие корпуса да и когда 40+ семей.
Был мой вес 102 кг. Бросил курить и вес мой стал 112 кг. Поднять даже пустой корпус Дадан было тяжело. Сомневался тогда во всей затее. Каждое утро шёл к складу ульев и тренировался вместо физзарядки - двигал корпуса - разрабатывал определённые мышцы. С недельку, а потом перерыв. Сработало. Завёл пчёл. Вес мой стал 92 - в самый раз корпуса подымать с мёдом. Да. Тяжеловато, но всё-таки своя ноша... а спина терпит. Речь не о промышленных объёмах - аматорство ради спортивного интереса, изысканых пчёлопродуктов и здоровья. Теперь понимаю, что делал всё правильно. Тот кто отлежавшись N-ное время - срывает спину, а кто в постоянке под нагрузкой - нормально. Ко всему нужна сноровка и приучать себя к нужным действиям тренироваться.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вес мой стал 92 - в самый раз корпуса подымать с мёдом. Да. Тяжеловато, но всё-таки своя ноша... а спина терпит.

:ay: А я тільки 65 кг. Різні вагові категорії. Тому для мене
Ко всему нужна сноровка и приучать себя к нужным действиям тренироваться.

Не проходить
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не проходить
Из 2-х зол всегда выбор есть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ми з братом зараз у процесі переходу на корпусні дадани. в минулому році працювали з трьома корпусами, в цьому році купили надставки. спробуємо поекспериментувати. Але поки що бачу проблему першого року - як сформувати необхідну кількість суші на 145? поради які мені давали: в гніздо вперемішку з даданівськими рамками ставити вощину на 145, або магазин в розріз між 1 і 2 корпусами

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але поки що бачу проблему першого року - як сформувати необхідну кількість суші на 145? поради які мені давали: в гніздо вперемішку з даданівськими рамками ставити вощину на 145, або магазин в розріз між 1 і 2 корпусами
Поради працюють, але сім'ї повинні бути повні бджоли і взяток гарний. В мене в основному будуть 145 весною під ріпак і ліс. І ще коли вже занесли пів магазина для відтягування помагає тасування рамок. сам процес формування суші 145 займе не один рік і з цим не потрібно поспішати, через 2-3 роки сформуєте. А далі така суш фактично не бракується, так як матки не дуже охоче в 145 сіють, а більше люблять 300. В мене десь за років 5 сформувався фактично повний комплект, цього року ще нових на 145 не готував.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
так як матки не дуже охоче в 145 сіють

Сейчас у меня 50 семей 300+145, больше 20% маток зашли в магазины. Р.Р не ставил потому что будут на роя сразу, перед подсолнухом буду ставить. У меня с весны пчелы отстроили в среднем по 15 рам вощины на 145. На эспарцете за неделю по 10 рам отстроили. Проблема удержать от роения, 10 рам на 300 под гнездо мало.Планирую дальше работать так- 1 вариант- Весной с каждой семьи брать по 2р пчелы с расплодом,для сборных отводков и потом еще позже 1р. расплода для подсиление отводка.Так семья будет слабее и в ройку меньше вероятности войти. 2 вариант- Весной когда семьи наберут силу делить пополам, возможно даже 2 половину отвозить на новый точек для того чтобы пчела не слетела. Матку искать не нужно,через 5 дней смотрим на засев или же свищевые маточники удаляем а ставим маточник от племенной или матку. После подсолнуха эти 2 семьи ссыпаем оставляем молодую матку этого года,выходит замена матки и в зиму сильная семья. Это теория, на практике попробую отпишусь. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матку искать не нужно,через 5 дней смотрим на засев или же свищевые маточники удаляем а ставим маточник от племенной или матку. Это теория, на практике попробую отпишусь. :)
В этом случае нужно обеспечить в обоих частях наличие открытого расплода. Это не сильные семьи. У меня в эксперименте на 2-х семьях гнездо из 2-х корпусов по 12 рам РР решётка и над ней по корпусу 300 и две надставки 145 - и эти семьи не роились - в гнезде есть место и для всего и для корма на зиму.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 вариант- Весной с каждой семьи брать по 2р пчелы с расплодом,для сборных отводков и потом еще позже 1р. расплода для подсиление отводка.Так семья будет слабее и в ройку меньше вероятности войти.

Так працював УДАВ. Якщо хочеш можу пошукати цю методу. Вона у нього відпрацьована. Приблизно так роблю і я. Але от на сьогодні вже забрав приблизно до 7 рам розплоду. Перша качка було по 10 рам рута повномедних.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...