Перейти к содержанию

Дадан двокорпусний + магазин


Маркіян

Рекомендуемые сообщения

А що маєте поліську темну лісову  в чистоті? Вона така велика, що через звичайний пилковловлювач не проходить. І є проблеми з із звичайними РР.

:) Пыльцеуловителями не пользуюсь. А с нашим качеством РР там бык пролезет . За чистотой породы я не бегал , за проиводительностю - да. На заре своей любви к полосатым , попалась мне такая семья в виде роя. Но чистоту сберечь не смог. ( Трутни постарались )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

УС теж буває різною. Хмельницький тип - спокійна, медова. Ну, а ось іншого північного плану - нікудишня. :IMHO: Опробував її протягом двох  років - було 9 маток липневих.:dntknw:

Але тема про двокорпусний дадан. Років 15 тому мав такий. Якби мав чим переставляти корпуси, може й до сих пір використовував би. А так - баготокорпусники на причепі кочовій і дадан 24 - 32 р на стаціонарі.

Усе відносне в порівнянні.  Маю і місцеву, великі сім'ї завжди бажають роїтися - потрібно робити відводки та й на рахунок спокою однозначно програють навіть ті й же карпатці, а після соняшника в сім'ях лишається жмення бджіл. 12 рамок непоганий корпус збалансований, але важкий. Якщо гніздо 12 рамок а далі надставки, то кочувати ще можливо, а от з корпусами не дуже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мед медом, але куди ж з ними кочувати? Чи як качати мед в селі біля хат. Для мене миролюбивість одна з ключових ознак.

:umora:  Так. Але особливо для науки - це неоціненна річ - автохтонна бджола. Але ні людей, а ні тварин вони на 100-150 метрів не допускають до пасіки. :(

Усе відносне в порівнянні.  Маю і місцеву, великі сім'ї завжди бажають роїтися - потрібно робити відводки та й на рахунок спокою однозначно програють навіть ті й же карпатці, а після соняшника в сім'ях лишається жмення бджіл. 12 рамок непоганий корпус збалансований, але важкий. Якщо гніздо 12 рамок а далі надставки, то кочувати ще можливо, а от з корпусами не дуже.

Переїжджав я якось з таким.:umora:То добре,що корпус сповз за селам і бджоли були карпаткою. Бо був би мені повний гаплик. :vinny:  Перевозив у багажнику легковика.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перевозив у багажнику легковика.

Это как ???????????????:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это как ?:hmm:

Просто - поставив, накрив дверкою багажника, яку закріпив за фаркоп щоб не стукало, і - поїхав. А в "Шкоді" я перевозив вже два дадани і три корпусні по два корпуси. Вищі не ставали. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто - поставив, накрив дверкою багажника, яку закріпив за фаркоп щоб не стукало, і - поїхав. А в "Шкоді" я перевозив вже два дадани і три корпусні по два корпуси. Вищі не ставали. :hi:

Жаль что в тазике крышка багажника на 100 град . не открывается !!!! :( 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жаль что в тазике крышка багажника на 100 град . не открывается !!!! :( 

Я зрозумів,- що в Газике ? :umora::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я зрозумів,- що в Газике ? :umora::wave:

Тазик - это по - любовному жигули называют!!!:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жаль что в тазике крышка багажника на 100 град . не открывается !!!! :( 

А снять нельзя?:af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А снять нельзя?:af:

Ну , я понимаю что таз не машина , но не до такой же степени.!:hi::umora::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 13.12.2015в20:11, Wladimir_K сказал:

Усе відносне в порівнянні.  Маю і місцеву, великі сім'ї завжди бажають роїтися - потрібно робити відводки та й на рахунок спокою однозначно програють навіть ті й же карпатці, а після соняшника в сім'ях лишається жмення бджіл. 12 рамок непоганий корпус збалансований, але важкий. Якщо гніздо 12 рамок а далі надставки, то кочувати ще можливо, а от з корпусами не дуже.

Я тут продивлювався теми порід, і виникло питання . Якщо можна допоможіть зрозуміти. Яка порода бджіл найкраще підходить для роботи з даною конструкцією вулика в нашому регіоні ( в моїх умовах ) ?? І що виходить на всі вулики робити відводки ? Я розумію якщо вуликів 10 , а якщо 100 , як у Вас ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Я тут продивлювався теми порід, і виникло питання . Якщо можна допоможіть зрозуміти. Яка порода бджіл найкраще підходить для роботи з даною конструкцією вулика в нашому регіоні ( в моїх умовах ) ?? І що виходить на всі вулики робити відводки ? Я розумію якщо вуликів 10 , а якщо 100 , як у Вас ?

Все залежить від бджоли і взятку. Якщо бджоли не рійливі і під боком пару сотень ріпаку, то роїння у мене фактично немає.  На рахунок породи, то тут головне зайнятість бджіл і якість маток, якщо матки ройові однозначно будуть роїтися, якщо всі матки виведені з племених то навряд чи. В 2015 р. роїлось 6 сімей, було десь з 4 рої.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Wladimir_K сказал:

Все залежить від бджоли і взятку. Якщо бджоли не рійливі і під боком пару сотень ріпаку, то роїння у мене фактично немає. В 2015 р. роїлось 6 сімей, було десь з 4 рої.

Які у Вас бджоли ? 2015 У мене теж був не рійливий . Видно відсутність дощів своє дала .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, vovchik13033 сказал:

 І що виходить на всі вулики робити відводки ? 

Чому на всі? Робіть відводків стільки, скільки вам необхідно, але хоча б стільки, скільки сімей надумало роїтися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, vovchik13033 сказал:

Які у Вас бджоли ? 2015 У мене теж був не рійливий . Видно відсутність дощів своє дала .

Є різні. Є місцева, яка гарно стартує і мед гарно носить, але без відводка буде роїтися. Є місцеві які носять мед і матку міняють тихою заміною, або міняю сам їх розмноження призупинив. Є карпатка і карніка вони фактично не рояться таких розмножую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ЮМос сказал:

Чому на всі? Робіть відводків стільки, скільки вам необхідно, але хоча б стільки, скільки сімей надумало роїтися.

Пізно не буде ? Сім,я може вийти в ройвий стан раніше ніж побачиш , і толку з неї. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, vovchik13033 сказал:

Пізно не буде ? Сім,я може вийти в ройвий стан раніше ніж побачиш , і толку з неї. 

Так хоч бджіл не втратиш. Та є надійні способи вивести сімю з ройового стану. Хоча б наліт на матку, на маточник, напівльоту, тощо. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Wladimir_K сказал:

Є різні. Є місцева, яка гарно стартує і мед гарно носить, але без відводка буде роїтися. Є місцеві які носять мед і матку міняють тихою заміною, або міняю сам їх розмноження призупинив. Є карпатка і карніка вони фактично не рояться таких розмножую.

Місцева - це українка та поліська ( СР)? А як карпатка і карніка стартують ? На ранні медозбори годяться ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Пізно не буде ? Сім,я може вийти в ройвий стан раніше ніж побачиш , і толку з неї. 

Робити відводки це затратно по часу. Їх потрібно робити планово, не тоді коли думаю роїтися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Wladimir_K сказал:

Робити відводки це затратно по часу. Їх потрібно робити планово, не тоді коли думаю роїтися.

Вірно ! І Ви робите на всю пасіку ?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, vovchik13033 сказал:

Місцева - це українка та поліська ( СР)? А як карпатка і карніка стартують ? На ранні медозбори годяться ? 

Місцева це більше українська на скільки розумію хмельницького типу, непогана бджола передбачувана, але трохи умовно агресивна. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ЮМос сказал:

Так хоч бджіл не втратиш. Та є надійні способи вивести сімю з ройового стану. Хоча б наліт на матку, на маточник, напівльоту, тощо. 

В мене було таке , щоб не бігати за роєм , яйого прямо з вулика доставав . В ящик та на другий точок. Комплектував вулик , його туди. Він облітувався і в "бій".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, vovchik13033 сказал:

Вірно ! І Ви робите на всю пасіку ?

 

Уявляєте скільки потрібно тари. Роблю скільки мені потрібно маток і резерву.  В середньому 30-40 одиницю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Wladimir_K сказал:

Уявляєте скільки потрібно тари. Роблю скільки мені потрібно маток і резерву.  В середньому 30-40 одиницю.

Уявляю ! Тому і питаю . Як карпатка і карніка освоюють другі корпуса?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, vovchik13033 сказал:

В мене було таке , щоб не бігати за роєм , яйого прямо з вулика доставав . В ящик та на другий точок. Комплектував вулик , його туди. Він облітувався і в "бій".

Взагалі рої не ловлю. Якщо вийшов рій, то вже не моя бджола.

Якщо є час і сів низько  ловлю і відаю брату.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...