Jump to content

Восковая моль

Recommended Posts

5 минут назад, B 740 сказал:

Тож так , там всі дурні а в нас одні розумні через те так і живемо "гарно" і всі нам заздрять:umora:

Де це там? Якби ви продавали це в Німеччині , то давноб сиділиб на державних харчах. То тільки в нас на бідноті з гавна роблять гроші.

4 минуты назад, Пахомич сказал:

Де це там? Якби ви продавали це в Німеччині , то давноб сиділиб на державних харчах. То тільки в нас на бідноті з гавна роблять гроші.

То ви були в Німеччині ?  Мабуть ні.   То для чого п....

1 час назад, B 740 сказал:

То ви були в Німеччині ?  Мабуть ні.   То для чого п....

В наш вік , щоб знати за якими правилами живе якась країна не обовязково туда їхати . В Німеччині  прополіс можна продавати, але не маєш права  розповідати про рецептуру і застосування.  Або продаєш мовчки, або не продаєш і говориш.

4 минуты назад, Пахомич сказал:

але не маєш права  розповідати про рецептуру і застосування. 

:blink: 

інструкцію колись від аптечних ліків читали ? Мабуть ні .

Там пишеться , склад, і як застосовувати , і протипоказання . Не дякуйте

• Haha 1

12.08.2023 в 20:29, Пахомич сказав:

На сквозняку молі гаплик, а от миші. Москітна від мишей не вбереже .:hi:

Тихо-тихо, все продумано, низ - бетонна стяжка, по периметру на 50 см. обшито листовою бляхою, дальше москітна сітка :az:

• Like 1

В 14.08.2023 в 09:16, Сергій-апі сказал:

Тихо-тихо, все продумано, низ - бетонна стяжка, по периметру на 50 см. обшито листовою бляхою, дальше москітна сітка :az:

Я зробив по другому . Позабивав кілки по кілках прибив рейки , висота від землі десь 35-40 см.  Кладу  підрамник з сіткою , корпуси з рамками  і в кінці  підрамник з сіткою і дашок ,шоб мали де сидіти горобці під дашком ( комін з захистом від дощу):umora: Під низом запалив сірчану шашку і чикай весни. Правда сірчистий газ руйнує сітку ! Рішення просте - покрасити сітку. З захистом діючих нуклеуси від молі , а це   критично необхідно,то тут проблема :hi:

Відкачані ставлю в стоси по 7-8 крп.Рута, після просушування бджолами на дно (сьогодні) закотив пигулку алюмоосфата "Джин", льткову щілину заткнув паролоном. Перший рік так, проба , що буде. В приміщені суш ,завдяки фуміганту, не пошкоджена і досі. Слава генію людського розуму і алюмофосфату, зокрема.

1 час назад, Винодел сказал:

Відкачані ставлю в стоси по 7-8 крп.Рута, після просушування бджолами на дно (сьогодні) закотив пигулку алюмоосфата "Джин", льткову щілину заткнув паролоном.

Газ фосфін, що виділяється при контакті фосфіду алюмінію з вологою, що є в повітрі, важчий за повітря, тобто газ спускається вниз. Таблетки потрібно класти зверху стопки, а не на дно.

Будьте обережні, це вже "важка артилерія", і щодо отруєння, і щодо ймовірного самозагоряння газу.

2 години тому, Винодел сказав:

Відкачані ставлю в стоси по 7-8 крп.Рута, після просушування бджолами на дно (сьогодні) закотив пигулку алюмоосфата "Джин", льткову щілину заткнув паролоном. Перший рік так, проба , що буде. В приміщені суш ,завдяки фуміганту, не пошкоджена і досі. Слава генію людського розуму і алюмофосфату, зокрема.

не боїтеся, забрудненню рамок та самому траванутися? 

• Like 1

Фосфин относится к чрезвычайно опасным веществам[8]. (Класс опасности 1). Поражает в первую очередь нервную систему, нарушает обмен веществ; также действует на кровеносные сосуды, органы дыхания, печень, почки. Запах фосфина ощущается при концентрации 2—4 мг/м³, длительное вдыхание при концентрации 10 мг/м³ может привести к отравлению с последующим летальным исходом. ПДК — 0,1 мг/м³.[1]

При остром отравлении фосфином в лёгких случаях пострадавший ощущает боль в области диафрагмы, чувство холода, впоследствии может развиться бронхит. При среднетяжёлом отравлении характерны чувство страха, озноб, рвота, стеснение в груди, удушье, боль за грудиной. В тяжёлых случаях на первый план выходят неврологические симптомы — оглушение, неверная походка, подёргивания в конечностях, мидриаз; cмерть от паралича дыхания или сердечной мышцы может наступить через несколько дней, а при высоких концентрациях — мгновенно[1].

Хроническое отравление может привести к расстройствам зрения, походки, речи, пищеварения, к бронхиту, болезням крови и жировому перерождению печени[1].

07.08.2023 в 12:20, Сергій-апі сказав:

Завершив будівництво навісу обтягнутого москітною сіткою для зберігання рамок. Місяць чорні рамочки провисіли, молі немає.

на жаль, це дуже короткий термін. ось якщо вони провисають три роки, тоді варто подумати

• Like 1

2 години тому, Винодел сказав:

... Слава генію людського розуму і алюмофосфату, зокрема.

Я вибачаюсь, а алюмофосфат дозволено використовувати в бджолярстві?

1 час назад, Sanich сказал:

не боїтеся, забрудненню рамок та самому траванутися? 

Ним зерно від шкідників обробляють. Не думаю щоб чим обробляють на елеваторах зерно був шкідливим. 

Сам газ дуже отруйний при виділенні, а вже через 2-3 дні від нього немає і сліду.

Для захисту потрібно бути максимально обережним і обачливим. 

У мене є досвід використання 

• Like 2

1 година тому, Wladimir_K сказав:

Який?

1 час назад, Sanich сказал:

Який?

Обробляв цими таблетками суш у закритому приміщенні.

3 години тому, Фомич сказав:

на жаль, це дуже короткий термін. ось якщо вони провисають три роки, тоді варто подумати

в мене на горищі з відкритими дверима і вікном висіли два роки.

• Like 1

14 годин тому, Фомич сказав:

Зберігаю з серпня по травень.

• Like 1

Дякую за підказку, верхнього розміщення пігулок алюмофосфату.

За державний дозвіл використання алюмофосфату в боротьбі з восковою міллю на упаковці нічого не написано- ймовірно немае. Думаю виробник-постачальник вирішив не витрачатись на дозвіл України на вокористання в бджільництві.

Про чудо пігулки які ефективно запобігають розмноженню молі вперше почув від нашого колеги(здаеться Вус з Харькова) на семінарі в Новомосковському лісі на базі відпочинку Південмаша, на березі Самари, років п'ять тому. Чоловік розповів про свій досвід праці на пасіці в Австралії, там вони і використовували ці пигулки(крупні гранули) які вкидали зверху в стоси корпусів. Назву, час дії не сказав. Сказав, що брали корпуси і використовували за призначення без провітрювання. Тоді подумалось -як би й собі такі придбати(певен,що були вже тоді на ринку України, тільки я не знав про їх існування), років зо два тому взнав , придбав і користуюсь. В приміщення заносив партіями по тому як звільнялись і осушувались бджолами. Щоб на вдихати повітря пронизане отрутним газом, вдихав свіже перед дверима, заносив, став на стос виходив і там видихав і дихав, ознак отруення не відчував.

Газ нагадуе ацетілен(хто в дитинстві бавивсь карбидом кальцію -пригадае), гранули перетворюються на порохно швидко, влітку в суху погоду за добу дві згранули стае порошок. Стараюсь ,щоб він не потрапив на рамки. Як пишуть згубно діе на комах і гризунів.

• Like 2

В 21.08.2023 в 19:25, Wladimir_K сказал:

Ним зерно від шкідників обробляють. Не думаю щоб чим обробляють на елеваторах зерно був шкідливим. 

Сам газ дуже отруйний при виділенні, а вже через 2-3 дні від нього немає і сліду.

Для захисту потрібно бути максимально обережним і обачливим. 

Я їм постійно користуюсь для протруєння зерна на складах від шкідників ,працювати можна тільки в противогазі . Річ страшна, вбиває все живе, навіть шашлів в досках , так що будьте обережні!

• Like 1
  • Thanks 1