Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

6 годин тому, amator сказав:

По скільки точок ставити?

Скачав, а там крил по 10 шт, так що ставити тільки в 19 точках, в стандартній морфометрії думаю не буде на що дивитись. А ми до 100 крил робимо. Виходить європейцям треба ще в нас вчитись:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Тут  (с),

пройшовся я по першій італійці 5c9097aa6bdb3_2019-3-19_9-17-51_340.jpg.d73e5c8ae05ff95f80817a0cb753553c.jpg

1. Мені здається що похибки будуть великі, оскільки при такій якості сканів, навіть при максимальному збільшенні, попасти хоча б приблизно в перетин жилок дуже складно.

2. Кучність, як на мене то тільки в європейському класифікаторі більш-менш підходить, в інших сильно велика широта.

3. Але треба простріляти всі проби, щоб зрозуміти де вони, а де ми.

Ігоре, якщо є можливість, то дайте їм крила моєї УС31 разом з дочками, цікаво було б почути їхнє бачення "мого еліпсу" для всіх порід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, amator сказав:

Ціль є. Задача? По скільки точок ставити?

Бажано по 19. При чому Ви під DAWINO, а Михайло під IdenriFly :). Кожну пробу доведеться розбирати дуже ретельно, бо не все там є еталоном. Частину я вже опрацював, але попередньо правив у фотошопі, бо дуже низька роздільна здатність. Робив наступне: розвертав, виводив "рівні" на гістограмі, потім задавав роздільну здатність 96 пікс/дюйм при ширині зображення у 1600 пікселів. На виході фактично отримуємо 3447 пікселів на дюйм. Така обробка має бути однотипною для всіх зображень, бо це критично для DAWINO. Далі оцифровуєте, даєте мені, а я шукаю там раціональне :).

Поки враження таке - італійка там вся досить пристійна, а от кавказянка не завжди, хоча це початок восьмидесятих. Це при тому, що встигла загадити чимало місцевих популяцій по Європі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

їхнє бачення "мого еліпсу"

Е ні :)! Свою точку зору щодо цього я Вам висловлював ніжно, а от "вони" ж просто пошлють... :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Бажано по 19. При чому Ви під DAWINO, а Михайло під IdenriFly :). Кожну пробу доведеться розбирати дуже ретельно, бо не все там є еталоном. Частину я вже опрацював, але попередньо правив у фотошопі, бо дуже низька роздільна здатність. Робив наступне: розвертав, виводив "рівні" на гістограмі, потім задавав роздільну здатність 96 пікс/дюйм при ширині зображення у 1600 пікселів. На виході фактично отримуємо 3447 пікселів на дюйм. Така обробка має бути однотипною для всіх зображень, бо це критично для DAWINO. Далі оцифровуєте, даєте мені, а я шукаю там раціональне :).

Поки враження таке - італійка там вся досить пристійна, а от кавказянка не завжди, хоча це початок восьмидесятих. Це при тому, що встигла загадити чимало місцевих популяцій по Європі...

Робота не "дитяча" - зображення дійсно не взірець! Я тільки неділю буду розбиратися, як працювати в ФотоШопі (коритуюсь простим, примітивним редактором):ah: . Спробую.

Жаль -  пізнувато роботу підкинули:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

а Михайло під IdenriFly 

це без проблем, оскільки крил мало, то думаю що робота на довго не затягнеться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

це без проблем, оскільки крил мало, то думаю що робота на довго не затягнеться.

А правка і обробка в ФотоШопі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, amator сказав:

А правка і обробка в ФотоШопі?

попробую в оригіналі на одній сім'ї, а потім в оброці і порівняю результати. Якщо не буде різниці, то навіщо "платити більше";)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.03.2019 в 07:56, skoryk сказал:

Група дочок виведена в минулому році....

Фото бджіл дочок від №1

P_20190318_125722.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Mihail-ves сказав:

Скачав, а там крил по 10 шт, так що ставити тільки в 19 точках, в стандартній морфометрії думаю не буде на що дивитись. А ми до 100 крил робимо. Виходить європейцям треба ще в нас вчитись:umora:

5c912232b8c50_.jpg.23c9e627b49f0740d2d4e3b1c40e0f0a.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Igor Pelyuhnya сказал:

5c912232b8c50_.jpg.23c9e627b49f0740d2d4e3b1c40e0f0a.jpg

Це так. Та не зовсім так. Ідеться про ознаку (властивість, тощо) для ОДНАКОВИХ за своєю природою об"єктів, або для технологічних процесів, тощо. В нашому випадку ОДНАКОВІ бджоли (тобто однакові крила) відповідають поняттю ОДНА порода (популяці, лінія, тощо). І якщо матка продукує ОДНАКОВІ за фенотипом бджоли, то дійсно для встановлення "істинних" параметрів достатня вказана кількість крил. 

АЛЕ!!!!!! що маємо в реальності? В більшості сімей матка продукує як правило 2 або частіше 3 сорти бджіл (за морфометрією). Тому бажано було б якось цю формулу наблизити до саме такого варіанта. Бо реальність саме така.

Тому, не знаючи правильної формули, я та й інші люди що міряють крило діють тупо: чим більше - тим точніше прогноз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Взяв і перевірив ту інформацію що  потрібно 10 крил, взяв перших 11 крил дочки УС31 під №50. і в IdentiFly вони лягли груповою точкою в цент еліпсів для УС з різницею в процентах, але таку ж різницю я бачу і в пробах Тофільського.

5c9141a80c27d_2019-3-19_21-16-29_894.thumb.jpg.30ba87575654d1b1e8d9c49af7c2134a.jpg5c9141aa8cfd6_2019-3-19_21-18-30_997.thumb.jpg.b74c24277530adda1d9e395389138325.jpg

 

Тому якщо сімейка має право на продовження, то напевне треба в подальшому притримуватись такої інформації.

До речі у Сербів, карніка помісь з македонікою.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто підкаже - ця cімя на щось годиться?

сусідня пасіка 73.TPS

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Хто підкаже - ця cімя на щось годиться?

сусідня пасіка 73.TPS

Якщо є крила в повний розмір, то можу глянути куди вона годиться, а по основних графіках наче УС Єгошинська, яка за звичай лягає в карпатку. Без повних крил більше нічого не бачу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Маркіян сказав:

Тому, не знаючи правильної формули, я та й інші люди що міряють крило діють тупо: чим більше - тим точніше прогноз.

"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statisticsThere are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics"

А якщо Вам треба буде оцінювати (а буде треба) не тільки екстер'єр бджіл, а ще і їх медопродуктивність, зимостійкість, лагідність, чисельність потомства, Ви будете і в тестові групи ставити по 50-100 сімей?  Це той випадок, коли заперечення елементарної математики та статистики результату Вам не добавить. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Mihail-ves сказал:

Якщо є крила в повний розмір, то можу глянути куди вона годиться, а по основних графіках наче УС Єгошинська, яка за звичай лягає в карпатку. Без повних крил більше нічого не бачу.

Нажаль повних крил немає. Сусід питає чи можна від неї виводити дочок, бо її мама була рекордисткою по меду, а сама вона минулого сезону спрацювала на рівні середняків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Серж 82 сказал:

Нажаль повних крил немає. Сусід питає чи можна від неї виводити дочок, бо її мама була рекордисткою по меду, а сама вона минулого сезону спрацювала на рівні середняків.

Я хоть в графиках и не понимаю но я бы не стал для медовой пасеки  выводить маток от дочки которая значительно хуже мамы.  :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Igor Pelyuhnya сказал:

Це той випадок, коли заперечення елементарної математики та статистики результату Вам не добавить. 

    Учебник Меркурьевой с формулой по которой достаточно 24 пчелы для установления породности подложил большую свинью под работы по породам. В формулу заложен коэффициент вариации признака 3%, тогда как коэффициент вариации КИ 13%.Подставьте и пересчитайте!

     Мерять хоботки пчел в количестве 100 шт. начал Назин, в работе по подтверждению избирательности спаривания маток. Ему и оппонировала Меркурьева и ее пример касался промеров хоботка, ширины тергита с малыми cV. Для КИ достаточная выборка с хорошей достоверностью 63 крыла. Именно столько отправляют на анализ в Германии, по крайней мере у Г. Матлока (со слов практикантки из Казахстана Шулико Людмилы). Уменьшение численности крыльев допускается при увеличении числа индексов. Сейчас их уже 6 (в экспертной программе) и один на стадии проверки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Серж 82 сказав:

Нажаль повних крил немає. Сусід питає чи можна від неї виводити дочок, бо її мама була рекордисткою по меду, а сама вона минулого сезону спрацювала на рівні середняків.

Судячи з вашого пояснення, то мама була широким гібридом, а дочка частину помісі "відсіяла" і якщо правильно поставлені точки,то від неї можна виводити дочок (для себе), але обліт краще робити щоб знову отримати широкий гібрид.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Igor Pelyuhnya сказал:

"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statisticsThere are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics"

А якщо Вам треба буде оцінювати (а буде треба) не тільки екстер'єр бджіл, а ще і їх медопродуктивність, зимостійкість, лагідність, чисельність потомства, Ви будете і в тестові групи ставити по 50-100 сімей?  Це той випадок, коли заперечення елементарної математики та статистики результату Вам не добавить. 

Не треба все у кучу валити. Хіба я заперечую статистику? Йдеться саме про морфометрію та достовірність її прогнозу. Я  кажу що така постановка питання і застосування вище вказаної формули не є правильною у випадку "багатовимірного" випадку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Майер сказал:

    Учебник Меркурьевой с формулой по которой достаточно 24 пчелы для установления породности подложил большую свинью под работы по породам. В формулу заложен коэффициент вариации признака 3%, тогда как коэффициент вариации КИ 13%.Подставьте и пересчитайте!

     Мерять хоботки пчел в количестве 100 шт. начал Назин, в работе по подтверждению избирательности спаривания маток. Ему и оппонировала Меркурьева и ее пример касался промеров хоботка, ширины тергита с малыми cV. Для КИ достаточная выборка с хорошей достоверностью 63 крыла. Именно столько отправляют на анализ в Германии, по крайней мере у Г. Матлока (со слов практикантки из Казахстана Шулико Людмилы). Уменьшение численности крыльев допускается при увеличении числа индексов. Сейчас их уже 6 (в экспертной программе) и один на стадии проверки.

А деякі лінії бакфаста доказали що порід бджжіл нема 

Ну немогуть сохранится порода в поніманії  "людини " коли бджоли з допомогою роїв непідвладні селекції

По суті в кожному регіоні бджоли завдяки природній селекції Бакфаст

Я не рорзумію чому бакфаст називають породою , якщо в кожному закритому ( умовно ) можно вивести бакфаст для своїх умов і це буде селекція бакфаст (умовна назва )

Брат Адам вивів для свого регіону бджіл і назвав бакфаст  

Уже декілька років люди питаются підібрать породи бджіл для свого регіону , дебілізм якийс 

Я також в ньом приймаю участь :hmm:

Хотя можно вивісти  перервали мисль , поки ходив снідать все забув що хотів дальше написать :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, AVA сказав:

поки ходив снідать все забув що хотів дальше написать :umora:

на голодний шлунок мозок краще працює:IMHO:, і що нам тепер робити, ми так і не взнаємо що у Вас там крутилось в голові:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Mihail-ves сказал:

на голодний шлунок мозок краще працює:IMHO:, і що нам тепер робити, ми так і не взнаємо що у Вас там крутилось в голові:umora:

вся суть думки в кожному регіоні повинен бути свій Укр Фаст

Приливать чужу кров нужно помірково , це даже бакфасчики поняли в 2017 році  весною

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...