Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

9 годин тому, Майер сказав:

    Учебник Меркурьевой с формулой по которой достаточно 24 пчелы для установления породности подложил большую свинью под работы по породам. В формулу заложен коэффициент вариации признака 3%, тогда как коэффициент вариации КИ 13%.Подставьте и пересчитайте!

:dntknw:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Igor Pelyuhnya сказал:
10 часов назад, Майер сказал:

    Учебник Меркурьевой с формулой по которой достаточно 24 пчелы для установления породности подложил большую свинью под работы по породам. В формулу заложен коэффициент вариации признака 3%, тогда как коэффициент вариации КИ 13%.Подставьте и пересчитайте!

:dntknw:

"Объем выборки, достаточной для получения результата за­данной точности, находят по формуле:

114947_html_m72831391.gif, 

где п – объем выборки, 

 граничное значение из таблицы распределения Стьюдента (табл. 6П), соответствующее принятому уровню значимости при планируемом объеме выборки, 

CV – приблизительное значение коэффициента вариации (%), 

? – плани­руемая точность оценки (погрешности) (%). 

Рассчитаем необходимый объем условной выборки, обеспечивающий хорошую точность ? = 3%, для уровня значимости ? = 0.05 (t = 1.98, для df ? 100) и для коэффициента вариации CV = 12% (такова относительная изменчивость многих размерно-весовых признаков животных):

114947_html_1c5d9991.gif ? 63 экз."

    Сравните формулу с вариантом приведенным Вами и в Учебнике Меркурьевой такая же ошибка в знаменателе.  Поэтому 50 крыльев вполне приемлимо. 

     

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, Майер сказав:

    Сравните формулу с вариантом приведенным Вами и в Учебнике Меркурьевой такая же ошибка в знаменателе.  Поэтому 50 крыльев вполне приемлимо. 

Не хотів я цієї дискусії. Я не побачив у наведених формулах ніяких підкладених свиней. Ні в наведеній мною цитаті ні у наведеній Вами. Формулами теж треба знати як користуватись і розуміти що і для чого в них підставляється. Тому ще раз спитаю, в чому логіка у використанні коефіцієнта варіації кубітального індексу у формулі для обчислення об'єму вибірки. Ви використовуєте для вимірювання мінливості кубітального індексу різні одиниці, чи кубітальний індекс для кожного елемента вибірки розраховується по різному?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Igor Pelyuhnya сказал:

 Формулами теж треба знати як користуватись і розуміти що і для чого в них підставляється. 

Оце правильно.

1) перед нами  конопляний мішок з яблуками сорта "Семиренко". Питання скільки яблук необхідно витягти (не дивлячись) для визначення якоїсь властивості. Наприклад маси, діаметра тощо? Згоден 24.

2) перед нами той самий мішок. Та тепер у ньому два сорти яблук "Семиренко" та "Джонатан". Для простоти 50%/50%. Питаня те ж саме. Формули не знаю (бо ніхто не підказав, а та що наведена вище негодиться для такої постановки завдання). Отже дію тупо: 24х2=48. Витягаю яблука; наприклад 28/20. Обчислив властивість для кожного сорта окремо. Гадаю, достовірність буде прийнятна.

3) ................................................. Тепер у ньому ТРИ сорти яблук. Нехай 33%/33%/33%. Припускаю що необхідно 24х3=72 яблука витягти.  Витягнув (наприклад 20 /30/22). Мабуть і тут достовірність буде добра.

Розглянув саме простий варіант коли сорти взяті в однаковій кількості. А коли не в однаковій?  Уявляєте як одразу впаде достовірність результата, якщо брати меншу кількість?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Igor Pelyuhnya сказав:

Не хотів я цієї дискусії. Я не побачив у наведених формулах ніяких підкладених свиней. Ні в наведеній мною цитаті ні у наведеній Вами. Формулами теж треба знати як користуватись і розуміти що і для чого в них підставляється. Тому ще раз спитаю, в чому логіка у використанні коефіцієнта варіації кубітального індексу у формулі для обчислення об'єму вибірки. Ви використовуєте для вимірювання мінливості кубітального індексу різні одиниці, чи кубітальний індекс для кожного елемента вибірки розраховується по різному?

Ігоре, а це і не дискусія :). Ви у своїй цитаті навели методику визначення обсягу вибірки для вивчення якихось абстрактних екстер'єрних озак, з коефіцієнтом мінливості на рівні 3%. Майєр, використовуючи ту ж методику, показав розрахунок об'єму вибірки для дослідження колонії по конкретній ознаці - кубітальному індексу, для котрого коефіцієнт мінливості складає 12% . Таким чином, він більш коректно "розжував" Вашу відповідь на риторичні розмірковування Махайла, а за одне і Маркіяна заспокоїв :). Всі ж відреагували на розрахований об'єм вибірки n=24 і зовсім забули спитати, про які саме екстер'єрні ознаки йдеться...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.03.2019 в 13:52, amator сказав:

А правка і обробка в ФотоШопі?

З цим можу допомогти, бо роблю це не руками, а програмно. Тобто скормлюю фотошопові одразу всю папку з зображеннями, а далі він сам...  по написаному сценарію :).

Отже кажете мені перелік визначених до роботи папок і отримуєте оброблене.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

З цим можу допомогти, бо роблю це не руками, а програмно. Тобто скормлюю фотошопові одразу всю папку з зображеннями, а далі він сам...  по написаному сценарію :).

Отже кажете мені перелік визначених до роботи папок і отримуєте оброблене.

:ole_ole:То коли не руками, а програмно (в архіві 54 папки) - хочу всі! Зображень крил, загалом, не так і багато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, amator сказав:

...хочу всі!

Так не піде. Я ж теж не байдикую і вільного часу обмаль. Давайте по запропонованій схемі. У мене вже опрацьовані македоніка, кавказянка і італійка, але під DAWINO. Тепер портібно зробити повноцінний конвертер під IdentiFly і проаналізувати все це там. Залишаються не опрацьованими меліфера і карніка, тому обирайте між ними.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Так не піде. Я ж теж не байдикую і вільного часу обмаль. Давайте по запропонованій схемі. У мене вже опрацьовані македоніка, кавказянка і італійка, але під DAWINO. Тепер портібно зробити повноцінний конвертер під IdentiFly і проаналізувати все це там. Залишаються не опрацьованими меліфера і карніка, тому обирайте між ними.

Давайте те, що потрібно в першу чергу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, amator сказав:

Давайте те, що потрібно в першу чергу.

Чекаєте :)? Ну раз Ви не визначилися, то готую карніку. Обробка у фотошопі зайняла зо три хвилини, але далі архівування, а файли збільшилися чи не у п'ять разів. Далі все це на гугл-диск, а це також трохи часу. Отже остання година повністю присвячена Вам... :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Чекаєте :)? Ну раз Ви не визначилися, то готую карніку. Обробка у фотошопі зайняла зо три хвилини, але далі архівування, а файли збільшилися чи не у п'ять разів. Далі все це на гугл-диск, а це також трохи часу. Отже остання година повністю присвячена Вам... :)

Я ж помічник коваля - мені молотом гупать, куди коваль покаже.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, amator сказав:

Я ж помічник коваля - мені молотом гупать, куди коваль покаже.:)

Ловіть:

Carnica1

Carnica2

Carnica3

Ваше завдання :):

5c92dcc40bc0d_Points19.thumb.PNG.de03e200971617ca60b734c58485dd48.PNG

Підгляньте у Михайла, як ставити точки 8 і 19

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Ловіть:

Carnica1

Carnica2

Carnica3

Завтра опрацюю. Уточнюю - DAWINO ?

ПС Побачив картинку - зрозумів:). 8 та 19 - як у Тофільського 7 та 14, зрозумів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, amator сказав:

Завтра опрацюю. Уточнюю - DAWINO ?

ПС Побачив картинку - зрозумів:). 8 та 19 - як у Тофільського 7 та 14, зрозумів

Раз вже така п'янка, то готую і меліферу (мабуть для Михайла), тобто вже пакую...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

...то готую і меліферу

Mellifera1

Mellifera2

Mellifera3

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Раз вже така п'янка, то готую і меліферу (мабуть для Михайла), тобто вже пакую.

Дякую, а то фотошоп для мене вийшов навіть вищою математикою, а вчитисьт вже ніколи. В ідентифлу пройшов

5c9309207ef89_2019-3-21_5-46-20_638.jpg.7d2f479df787901194e1240e6a6d41e9.jpg

крім італійки нічого особливого, а в югославів помісь-карніка македоніка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Ігоре, а це і не дискусія :). Ви у своїй цитаті навели методику визначення обсягу вибірки для вивчення якихось абстрактних екстер'єрних озак, з коефіцієнтом мінливості на рівні 3%. Майєр, використовуючи ту ж методику, показав розрахунок об'єму вибірки для дослідження колонії по конкретній ознаці - кубітальному індексу, для котрого коефіцієнт мінливості складає 12% . Таким чином, він більш коректно "розжував" Вашу відповідь на риторичні розмірковування Махайла, а за одне і Маркіяна заспокоїв :). Всі ж відреагували на розрахований об'єм вибірки n=24 і зовсім забули спитати, про які саме екстер'єрні ознаки йдеться...

Бачу що дискусія таки потрібна. Ігоре, не маніпулюйте поняттями. Я нічого не знаю і не говорив про "коефіцієнт мінливості", мова йшла про коефіцієнт варіації - це відносна величина, що служить для характеристики коливання (мінливості) ознаки. Коефіцієнт варіації застосовується тоді, коли необхідно порівняти мінливість ознак об'єкта, які виражені в різних одиницях вимірювання. Пан Майєр заговорив про підкладених свиней, стосовно розрахунку об'єму вибірки, для дослідження колонії по конкретній ознаці - кубітальному індексу. Я питаю - про які різні одиниці вимірювання йдеться при дослідженні окремої екстер'єрної ознаки - кубітального індексу, і для чого при дослідженні цієї ознаки рахувати коефіцієнт варіації, якщо цілком достатньо знати значення дисперсії? Поясніть мені, може я чогось не розумію.

Лакин Г. Ф. Биометрия.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Igor Pelyuhnya сказав:

Бачу що дискусія таки потрібна.

То вже без мене. Я сьогодні і так достатньо розім'яв пальці на клавіатурі, до четвертої ранку :).

3 години тому, Igor Pelyuhnya сказав:

Я нічого не знаю і не говорив про "коефіцієнт мінливості", мова йшла про коефіцієнт варіації

Трохи Ви не уважні щодо "коефіцієнта мінливості" :), бо саме таке визначення коефіцієтна варіації завпропоноване у четвертому і п'ятому  абзацах наведеної Вами цитати:

blob.png.c6327b7375717768390a2144b28fe1e4.png

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

То вже без мене. Я сьогодні і так достатньо розім'яв пальці на клавіатурі, до четвертої ранку :).

Трохи Ви не уважні щодо "коефіцієнта мінливості" :), бо саме таке визначення коефіцієтна варіації завпропоноване у четвертому і п'ятому  абзацах наведеної Вами цитати:

blob.png.c6327b7375717768390a2144b28fe1e4.png

 

От тільки не треба мені вказувати на неуважність і вчити мене визначень. Я ж Вас не повчаю. Я лише поставив Вам питання. І саме тому поставив, бо уважно читаю написане Вами і маю розуміння про що йдеться в наведених цитатах. І мені здається Ви зрозуміли суть питання і вона зовсім не в тому, що Ви підкреслили. Але коли ж це і вся відповідь, на яку Ви спромоглися, то..... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Igor Pelyuhnya сказал:

і для чого при дослідженні цієї ознаки рахувати коефіцієнт варіації, якщо цілком достатньо знати значення дисперсії?

   Дисперсия- это промежуточная величина в статистических расчетах и раньше вычислялась без применения современных средств вычисления. Дисперсия входит в формулу СКО (стандартное отклонение- Std)- широко применялась при оценке КИ в западных программах, применяется и в украинской, наряду с коэффициентом вариации. Но всегда предпочтительны относительные величины. Можно например из кубитального индекса промерять только один отрезок (линейный) и делать какие-либо выводы. Но относительные величины предпочтительнее. И коэффициент вариации (величина относительная) лучше СКО позволяет сравнивать КИ (и не только) разных пород. Поэтому первая программа Карташова, основанная на СКО, хорошо отличала среднерусскую пчелу и карпатка попадала в гибриды, как и итальянская и т.д. С введением в программу оценку по коэффициенту вариации позволила давать оценку и другим породам.

      Предложение перейти на коэффициент вариации было мое, а при автоматизации процессов вычисления необходимость знания и применения дисперсии в нашем случае не нужна. Просто в основу программы (а она предполагалась быть универсальной, но можно для каждой породы отдельно) положена именно такая модель и она прижилась. И учебники Лакина и особенно Плохинского тяжеловаты для нашего случая. Лучше книги Куросова и Ивантера там хорошо представлены и вариационные кривые и основные понятия.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Igor Pelyuhnya сказав:

 І мені здається Ви зрозуміли суть питання і вона зовсім не в тому, що Ви підкреслили. Але коли ж це і вся відповідь, на яку Ви спромоглися, то..... 

Та звичайно ж зрозумів :). Просто не хочу заглиблюватися у цю дискусію, бо шкода марнувати час. Ну а "зловити за язика" - то інше :).

А якщо по суті і коротко, то ось це твердження

10 годин тому, Igor Pelyuhnya сказав:

Коефіцієнт варіації застосовується тоді, коли необхідно порівняти мінливість ознак об'єкта, які виражені в різних одиницях вимірювання.

не є вірним, бо це не так. Не лише у цьому випадку.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Та звичайно ж зрозумів :). Просто не хочу заглиблюватися у цю дискусію, бо шкода марнувати час. Ну а "зловити за язика" - то інше :).

А якщо по суті і коротко, то ось це твердження

не є вірним, бо це не так. Не лише у цьому випадку.

 

Дякую за надзвичайно інформативну і аргументовану відповідь. Все зрозуміло. :ay:Успіхів Вам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Mihail-ves сказав:

крім італійки нічого особливого, а в югославів помісь-карніка македоніка

А македоніки в класифікаторі нема ;). На підставі чого такі висновки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

А македоніки в класифікаторі нема ;). На підставі чого такі висновки?

заповзають крила в мій еліпс УС (там де багато порід). Не багато але все ж таки хоча б 1-2 .

Ось наприклад так.

5c93e00314ccb_2019-3-21_21-3-0_746.thumb.jpg.6afc72c777071d873543d735284ad74d.jpg

А ось тут групове місце македоніки з Афона

5c93e09291d99_2019-3-21_21-5-12_175.thumb.jpg.3ef3d183c87295ca91a1811bec5211f6.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ось і грецька македоніка групова точка

5c93e6c24cbc6_2019-3-21_21-31-29_255.thumb.jpg.3e9b8aea539747d99b8c59443691efc4.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...