Перейти к содержанию

Американский гнилец


Рекомендуемые сообщения

А взагалі майже на кожній пасіці є сімї сприятливі до інфекційних захворювань і завдання пасічника виявити такі сімї і не дати хворобі спалахнути

Саме так. Два вулики стоять поряд, але один не має ознак хвороби, а другий вражений.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо ізолювати матку, а не вбивати? Чи спори залишаться на маткі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо ізолювати матку, а не вбивати? Чи спори залишаться на маткі?
Це допоможе зменшити рівень захворювання,але аж ніяк не подолати хворобу
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо ізолювати матку, а не вбивати? Чи спори залишаться на маткі?

Матку треба міняти!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотела сдать образец сотов в лабораторию - затребовали направление от районного ветеринара.

В мене інша ситуація. Про саму хворобу і все решта напишу згодом - ще нема з чого робити висновків, але аналізи (направлення брав в обласного ветиринара) мене здивували - "У вас все чисто, якщо хочете напишемо заключення в санітарній книзі", а на той час з 9 зимувалих лишилося 3 - всі зсипав до купи. Ветеринар натякав на застужений розплід, але факт що при потеплінні інтенсивність гнилого розплоду була вища саме в самій сильнішій сім"ї(в кінці квітня тягнули язики за заставною і заливали медом)... Та і студиться розплід здебільшого по краю рамки, а не по всій площі. Так то в нас вміють виявляти хвороби... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При гнильцах нужно менять гнездо а маток не обязательно но желательно от устойчивых к гнильцу семей.одна замена матки не поможет вылечить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні дивився свої рої, одна сім'я вилікувалась, а інша захфоріла. Буду переганять на нові рамки. Прочитав форум і вирішив також відказатися від хімії. Дякую всім!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В темі про ізолятори Хмари була фраза Сабура "вылечили гнилец с помощю изоляторов...", це про донеччан. Я тоді скептично до того поставився, а коли прийшлося зрозумів що є в тому сенс. При лікуванні гнильця ізолятор Хмари я застосовував, хоча звичайно ним не вилікуєш. Щоб перегнати бджіл на вощину і забрати рамки, треба щоб вийшов весь розплід. Поміщати його в окремий інкубатор не гарантує, що туди не залетять бджоли з лікованих сімей. Та і каліє там розплід, бо його більше ніж бджіл. Маток посадив в ізолятор, а через 3 тижні переганяв на вощину в продезинфіковані вулики. Подивлюся що з того буде...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я с инкубаторов по баку меда в июне брал и не замерзнет там расплод.в конце мая перегонять надо когда семьи усиливаются и взяток есть.тогда и вощину хорошо строят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я с инкубаторов по баку меда в июне брал и не замерзнет там расплод.в конце мая перегонять надо когда семьи усиливаются и взяток есть.тогда и вощину хорошо строят.

В мене не той випадок - ДУЖЕ сім"ї ослабли і холодно в нас було на той час. Та і був зміст перервати матці червління, хоча б для експерименту. Мені розповідали що в кліточках матки тримали, а в мене якраз 3 ізолятори було.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Может спалить всех, в зиму уйти с одной семьей, а весной начать с нуля?

Из собственного опыта. Любой и американский, и европейский успешно лечатся норсульфазолом натрия. Сейчас достаточно в продаже препаратов для лечения этой заразы. Не бери грех на душу :ak::hi:
шаруда, а как лечите? посыпаете сверху или в сироп? Какие дозы? Что ещё делаете при лечении? Тоже слышал, что норсульфазолом вылечивали гнилец...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шаруда, а как лечите?

Последний раз это было в 1994г.... На сколько я помню, 1гр. норсульфозола на 1л. кипяченной теплой воды, через "Росинку", на все рамки вместе с пчелой, внутри улья, потолочины, прилетная доска, передняя стенка улика. Два раза через 3-4 дня. Эффект заметен уже после первого раза :ay: . Удачи :wave::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Гнилець нестрашний 1.000.000 од.-пініциліну 1.000.000.од.-стрептоміцину 2 г.-порошкового тетрацикліну 0,5кг.- цукру-пудри Перемішуємо і обпудрюємо бджіл і рамки,два рази в інтервал 7-10днів! Удачі!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гнилець нестрашний 1.000.000 од.-пініциліну 1.000.000.од.-стрептоміцину 2 г.-порошкового тетрацикліну 0,5кг.- цукру-пудри Перемішуємо і обпудрюємо бджіл і рамки,два рази в інтервал 7-10днів! Удачі!
Если нет активного взятка , лучше обрабатывать с росинки раствором с медом , а остатки отдавать с сиропом , цикл через 3-4 дня , перегонять на вощину , обязательно , сушь всю в топку -эту школу я прошел еще в начале 90х да 2-3 антибиотика подбираешь по любой шкале чувствительности в учебнике микробиологии или тп для вузов и вперед в аптеку -они все флаконированные , лучше полусинтетики широкого спектра Но из опыта собственного -матку менять придется , после активного применения антибиотиков они червят еле-еле , а из зимы практически не выходят В этом году получил пакеты ,с каким то видом гнильца или парагнильца пришлось вспоминать забытые схемы
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На работе две семьи успешно вылечил от гнильца(по симптомам вроде бы европейского) Бактополом...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На работе две семьи успешно вылечил от гнильца(по симптомам вроде бы европейского) Бактополом...
Добрий результат дає ТРОМЕКСИН(Іспанський припарат) для лікування 3-5 гр. на сімю додаючи з добовою потребою сиропа. 2-3 дня і :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оксивіт в полосках. Через 7 днів заглянув. Навіть сліду загнивших личинок, чи дірявого розплоду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

З "Швидкої допомоги"

Мав не американський, але намучився з різними методами, втративши при цьому купу часу і бджіл. Був випадок що і вогонь застосовував, бо симптоми проявилися в серпні, а відомий на той час мені метод передбачав пергон на вощину і т.д. Таке в серпні вже не зробиш. Цього року проявились симптоми в 3-х сім"ях, мені порадили цефтриаксон(500 т. од. на 1 л води(кипяченої чи дощівки), оприскати всі рамки з бджолами і стінки вулика 3-4 рази через 8 днів). Після пешої обробки симптоми зникли. Мав другий раз обробляти, то "продали" ще один спосіб, який розповіли росіяни, що купували пакети. 100гр чистотілу варити 5-7 хв в 2-х л води, додати 400гр цукру(200 на 1 л) і теж з росинки обробити легко рамки з бджолами, а стінки, дно, стельові і заставні добре змочити. Також повторити 3-4 рази. Чистоти експеременту з чистотілом не получилося, бо за першим разом спрацював антибіотик. Проте подальшу оброку завершив чистотілом. Натепер сім"ї нормально себе почувають. Але після медозбору і навесні маю намір провести профілактику чистотілом.
Дуже добре від гнильця допомагає сироватка. Робити її бажано з домашнього молока, та витримати як найдовше на сонці щоб була як найкисліша. Обприскувати з "Росинки" всі рамки , дно , стінки вулика. Обприскування бажано проводити в жаркий день. Цей спосіб використовував мій дід коли років 20 назад майже вся пасіка 25 шт. була заражена. Ніякі ліки на той час не допомагали. Сировадка допомогла спасти пасіку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

З семінару в Мелітополі

На думку бджолярів все ж таки чи це рентабельно 2 роки не мати доходу з хворих сімей? Ось боротьба німців з американським гнильцем_____________________.rar
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З семінару в Мелітополі
На думку бджолярів все ж таки чи це рентабельно 2 роки не мати доходу з хворих сімей?

Подивився виступ Малихіна - не вразив і не переконав. Я більше схильний до методу який описаний у книжці
Ось боротьба німців з американським гнильцем _____________________.rar

Бо і дійсно затратити на лікування бджолосімї 2 роки при цьому не отримуючи від неї прибутку - не рентабельно :IMHO1: Простіше і дешевше знищити цю сімю і зробити відводок від здорової сімї, який дасть прибуток вже в наступному році. В крайньому разі, якщо дуже жалко бджіл і сімя ще не надто заражена гнильцем(кількість враженого розплоду незначна), можна спробувати перегнати бджіл на нові рамки у новий вулик із заміною матки. А от антибіотиків застосовувати я думаю не варто, бо так ми точно не зможемо вийти зі своїм медом на зовнішні ринки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А от антибіотиків застосовувати я думаю не варто, бо так ми точно не зможемо вийти зі своїм медом на зовнішні ринки.

Давайте все ж таки реально подивимося на речі. Антибіотики в меді реально можуть бути у випадку згодовування корму з антибіотиками. Це має місце, як я читав, на американських пасіках, де антибіотики застосовують ПРОФІЛАКТИЧНО, до того ж регулярно. Якщо не приведи Господь, в деяких сім'ях з'являється гнилець і пасічник з розрахунку 500 од на літру води скропить рамки - скільки антибіотику попаде в мед? На практиці 1 л цілком достатньо для обробки 3-4 сімей(по 10-12 рамок). При слабких проявах хвороба відступила після першої обробки без перегону на вощину і без заміни матки. Потім ще профілактично обробляв чистотілом. Та ж практика показала, що перегон на вощину БЕЗ ЛІКУВАННЯ дає мало гарантії і часто хвороба вертається. Правда матки я не міняв... :IMHO: Не треба боятися антибіотиків, коли є в тому потреба, але робити треба все без фанатизму(більше дам - краще буде). Проте при гнильці треба лікування проводити швидко, без зволікань, щоб максимально зменшити ризик розповсюдження збудника по окрузі. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не треба боятися антибіотиків, коли є в тому потреба

Робив перегон і відразу лікував антибіотиком, всі старі стільники знищував. Сім'ї виздоровлювали як у випадку з заміною матки, так і без(краще думаю замінити). Стільники помітив і мед з них не качав.
Ось боротьба німців з американським гнильцем

Метода, яку рекомендує Ф.Поль - 100% копія методу запропонованого ще П.І. Прокоповичем. Цікаво, чи знає німець про це?.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давайте все ж таки реально подивимося на речі. Антибіотики в меді реально можуть бути у випадку згодовування корму з антибіотиками. Це має місце, як я читав, на американських пасіках, де антибіотики застосовують ПРОФІЛАКТИЧНО, до того ж регулярно.

Якщо це дійсно так то тоді зрозуміла причина CCD. Подумайте, що буде якщо людині постійно згодовувати невелику кількість антибіотиків для профілактики заразних хвороб. Через декілька років у людини не буде імунітету, плюс будуть відселекційовані бактерії стійкі до цих антибіотиків. В бджолиній сімї імунітет бджіл вбити не вдасться, бо кожна бджола живе невеликий проміжок часу. Але рятуючи бджолосімї від хвороб антибіотиками ми тим самим даємо вижити бджолосімям зі слабким імунітетом. І нехай ми навіть від матки із сімї яка хворіла не будемо брати племматеріал, але ми не можемо заборонить трутням із цієї сімї паруваться з матками. До того ж згодування антибіотиків призводить до звикання до них бактерій, які живуть в бджолосімї. Тому я ще раз говорю, що краще знищити сімю ніж лікуватиїї антибіотиками. :IMHO1:
пасічник з розрахунку 500 од на літру води скропить рамки - скільки антибіотику попаде в мед?

Десь вже писалось, що сучасні методи визначення слідів!!! антибіотиків дозволяють визначати в медові навіть одну таблетку левоміцетину на 20 тон меду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот тогда и понял что это гнилец

Если нет противного запаха, тогда это не гнилец :IMHO1:
Скажіть будласка якщо буде гнелець який небудь то значить 100% повиний буде противний запах.Коли так тонаскільки проще з визначенням.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажіть будласка якщо буде гнелець який небудь то значить 100% повиний буде противний запах

Так в кожному довіднику написано, так і є
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...