Jump to content

surovyj

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  2,314
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

70

About surovyj

 • Rank
  Лісова людина
 • Birthday 02/12/1971

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Location
  Україна
 • Interests
  Електроніка, природа.

General Information

 • Пасека в
  Україна,Рівненська обл.
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  Багатокорпусний на 145
 • Порода пчел
  лагідні та працелюбні

Recent Profile Visitors

1,582 profile views
 1. Трути в розвідку "не ходять", схоже що рій заселився. Принос обніжжя зазвичай помітний як з`явиться росплід.
 2. Вже ж таки ями позакидати лопатою можна на "головному шляху"... А від незначних нерівностей та вгрузання в грунт рятують колеса достатнього розміру.
 3. Володимир, де ж ти зник? Давай повертайся...:wave:

 4. Ото мабуть я так само обалдєваю від Ф-ок карніки , бо трутовий фон добре насичений бакфастом- сам майже повністю на нього перейшов та навкруги продаю маток за симворлічну ціну.
 5. Мабуть, хоча я сумніваюсь що P....P, з його кількістю сімей всі матки виводить шляхом введення сімей в ройовий стан, скоріш за все при нагоді використовуються ройові від сімей племядра. Саме так. Роїння це наче фінал інстинкту розмноження, ослабити його можна- знищити ніколи.
 6. Нащастя очикування на моїй пасіці доволі рідко приводить до результата. Підготовка виховательок звісно трохи затратніша за очикування але воно того варто- одержую те що треба, скільки треба та тоді коли потрібно, + різні дрібнички у вигляді зручного та компактного росташування маточників, зручного роздавання зрілих маточників. До того ж, сім"я введена в ройове, після вирощування маточників на тривалий час втрачена як "бойова одиниця" чого не скажеш про виховательок без осиротіння. Звичайно для виховання маточників потрібна таємна зброя у вигляді РР. Всі мої сім"ї одержують її на початку
 7. По працеємкості можливо, по надійності дуже сильна разниця. От мені потрібна певна кількість маточників з точною датою виходу маток, як цього досягти шляхом вводу сімей в ройове? Але ж роїтись вони точно здатні... (жарт) Матку не треба забирати. Ставити прививочну в "шо попало" також не варто. Сильні сім"ї(в передроєвому стані) завжди готові приступити до вирощування маток.
 8. В цілому нормальна буде якість, але ж це ненадійна справа- по-перше невідомо коли(та й чи взагалі) увійде в ройове малорійлива сім"я, по друге невідомо скільки буде маточників, по-третє вік маточників різний а це більше підходів до роздачі маточників.
 9. Дивно, "китайцем" прививати простіше нікуди... Моя душа просто прикипіла до китайського шпателя. Прививаю в непідготовлені, часто щойно нароблені воскові мисочки. Пластиковіі, так- бажано витримати в сім"ях для покриття воском бджолами. Саме так. Я приклеюю до прививочної планки без будь-яких пимпиків. Роздаю просто зрізаючи маточники з неї стамескою та притискаю в щильника, попередньо зробивши пальцем в ньому ямочку. Зараз триває доволі непоганий взяток- заміна маток відбулась можна сказати вдало, з 20-ти одна не прийнята. Процес стандартний- стара знаходиться та видаляється, одраз
 10. Можна обсудити гибриди: карніка Х УС, або навпаки..., у відповідних темах. teplov, Можу сказати що мої Ф-ки В33 доволі стабільно передали ознаки до Ф2(чи Ф3, не знаю як правильно рахувати покоління )- поведінка, характер печатки, гніздо(проятгом весни та 2/3 літа). Також матки родяться майже 100% рудого забарвлення черевця з темним кінчиком. Бджіл без рижини незначна кількість. Тобто стабільністю передачи ознак я цілком задоволений.
 11. Саме так- рослини-конкуренти ослаблять фацелію та зменшать медозбір та врожайність насіння. Два рази за сезон можливо без достигання насіння, бо посів після достигання та обмолоту зацвітає в другій половині вересня, вже мало з ноього толку.
 12. Це не є свідченням відсутності трутовок, бо далеко не завжди трутовки набувають здатність відкладати яєчка(феромони матки гальмують цей прорцес не ліквідуючи трутовок як таких), але потрапивши над РР трутовки відчувають часткове сирітство, достатнє для засівання маточних мисочок, часом навіть трутневих комірок. Засів бджолиних комірок трутовками відбувається при повному сирітстві тривалий період. Якось так... Особисто я проводжу мінімум декільтка таких ексериментів щороку- жодної матки не вивелось.
 13. Шкода, Ви мали шанс перевірити що з тих маточників вийде... Звідки така впевненість?
 14. Неагресивні, звісно тест з вовняною тканиною не проходять але працювати зовсім не заважають. При відкриванні вулика дав пару клубів диму провсяк випадок та й забув про димар. З весни вийшли на 7-9 даданівських рамках(2 корпуса на 145), весняний розвиток поганий(несприятлива погода), + ще минулорічна пандемія кліща відгукнулась. На озимому ріпаку в 4 145-тих корпусах. Потім ослабив формуванням відводків. На липу знов 4 корпуса. На соняшник дав 5-ті корпуса. На золотарник дав половині 6-ті. Рік складний, бідний на вологу, з несприятливою весною та посушливою другою половиною літа, тож хвал
×
×
 • Create New...