Перейти к содержанию

Американский гнилец


Рекомендуемые сообщения

Десь вже писалось, що сучасні методи визначення слідів!!! антибіотиків дозволяють визначати в медові навіть одну таблетку левоміцетину на 20 тон меду.

На промислових пасіках Канади та Ізраілю застосовують антибіитики. Згідно офіційних рекомендацій. Це- факт. В той же час- якщо в тій же Канаді або Ізраілю буде виявлено антибіотик в меді- вся партія меду знищується ( мова йде про десятки тон- сотні тисяч доларів). Це також факт. Звичайно, застосовують не лівоміцетин...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На промислових пасіках Канади та Ізраілю застосовують антибіитики

Але, щоб вони не потрапили в мед, ніколи не качають його з гніздових стільників.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але, щоб вони не потрапили в мед, ніколи не качають його з гніздових стільників.

ТОчно... з гніздових стільників вони навіть віск не топлять- просто спалюють...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але, щоб вони не потрапили в мед, ніколи не качають його з гніздових стільників.

ТОчно... з гніздових стільників вони навіть віск не топлять- просто спалюють...

А мед зібраний у містах(Париж, Нью-Йорк та ін) споживають без всякої перестороги, хоча там хімії буде більше, ніж в медові з гніздових рамок :IMHO1: .
На промислових пасіках Канади та Ізраілю застосовують антибіитики. Згідно офіційних рекомендацій. Це- факт.

я вже писав
Якщо це дійсно так то тоді зрозуміла причина CCD.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо це дійсно так то тоді зрозуміла причина CCD.

З власних спостережень: 8 з 10 знайомих пасічників- любителів визнають, що застосовують антибіотики ( в основному для "профілактики" :smile: ), 2 з 10- застосовують, але не признаються :umora: Я не застосовую років 3-4 ніяких антибіотиків, коли раніше застосовував ( для тієї ж "профілактики")- років 8 не знав, що таке гнилець. І сім"ї були сильнішими.. нібито :ah: Не знаю, може просто так співпало... Застосовував так- давав весною та восени разом з підкормкою. При цьому не було жодного випадку CCD :dntknw: За кордоном, якщо дають якісь рекомендації, ставляться до своїх слів відповідально- нікому не хочеться платити потім сотні тисяч по судовим позовам :ay: А у нас- всі спеціалісти... куди тим буржуйським лабораторіям з їхніми дослідами, обладнанням, професорами :af: Хоча.. які там у них професора- вони й досі не розумють причин CCD.. а кожен другий український пасічник любитель давно вже розкрив для себе всі "тайны мироздания" :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Допоможіть зрозуміти навіщо бджіл годувати антибіотиками. Наскільки мені відомо, антибіотики вбивають бактерій. Хіба всередині бджіл живуть бактерії (хвороботворні)? З відомих мені лише нозема, та й та якась примітивна бактерія, розмножується спорами. Із всіх відомих та дозволених до застосування антибіотиків її жоден не бере. Фумагілін заборонили (хоча в нас продається), лишилась лише настоянка полину та профілактичні заходи. Можу зрозуміти обприскування хворих пасік водяним розчином антибіотиків (або для профілактики), при цьому обприскують все: рамки з бджолами, потолочини, дно, стінки вулика (обприскують- зволожують росинкою, так щоб був туман, а не бігло з рамок; 1 літр на 6 сімей 10-12 рамок). Бо бактерії у вулику всюди і потрапляючи на росплід харчуються ним. Як годуючи бджіл антибіотиком вбити бактерій на стінках вулика та на рамках я не розумію, така пасіка стає хронічно хворою- перестав годувати бджіл ліками маєш знову спалах гнильцю :IMHO1: Тепер, звідки ви взяли, що за кордоном бджіл годують антибіотиками? Там давно відомо, що вони скорочують життя бджіл на 30 %!!!! Це тільки в нас на упаковках пишуть, що підвищується продуктивність сімей на 10-15%, де і на яких пасіках це перевірено????? (пишуть виробники ліків, щоб пасічники купували) :IMHO1: Руттнер пише, що при добавці в канді, яке клали в нуклеуси, антибіотиків, гинуло до обльоту 50% маток !!!!! І це вже було відомо в 70рр. При боротьбі з гнильцем в вулику потрібно створити протибактеріальне середовище, а не годувати бджіл антибіотиками :IMHO1: Для цього можна застосовувати мазі (100 гр мєлу+ 100 гр вазіліну+ 2гр оксітетрацикліну гідрохлорид) мазь намазують на папер тонким шаром і кладуть на дно. Бджоли її не їдять (і не повині вони їсти антибіотики - РАДЯНСЬКИЙ БРЄД), а намагаючись почистити дно розносять по всьому вулику. Через 20-25 днів мазь забирають (за 10 днів до медозбору). Гайдар рекомендує для профілактики обприскувати пасіку Екоцидом С. Обприскують також все (рамки, дно, потолочини). Дві обробки з інтервалом в тиждень. Хоча цей метод особисто мені здається кращим для профілактики (або дезінфекції), ніж лікування :IMHO1: Про весняну підгодівлю бджіл антибіотиками взагалі вперше чую...... Після такого заходу ймовірність спалахів вірусних хвороб влітку збільшується до 50% (вірусний параліч, мішечкуватий розплід). Антибіотик руйнує імунну систему. Скептично відношусь до перегону бджіл. По-перше, на пасіці де є гнилець не існує поняття хворої сім'ї, хвора вся пасіка (а за ветеринарними нормами і всі пасіки в радіусі 7 км :helpme: ), пасіка ділиться на хворих і умовно здорові сім'ї. Як маючи 100- 200 сімей займатися перегонкою?.......По-друге, ті хто таке робили в один голос кажуть про зліт (або блуждання) бджіл. Після перегону 10 хворих сімей на пасіці в 100 сімей за тиждень були хворі майже всі сім'ї!!!!! Тепер про лікувальне канді. Мені здається, що потрібно бути дуже наївним, щоб вірити в його лікувальні властивості :IMHO1: З точки зору санітарії та гігієни його застосовувати взагалі не можна, бо там мед невідомого походження. Ось чому виробник такого продукту додає туди ліки, які потрібні не вашим бджолам, а щоб вбити бактерії, які можуть бути в меді :IMHO1: Про рано-весняне годування бджіл антибіотиком вже писав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

звідки ви взяли, що за кордоном бджіл годують антибіотиками?

Я читаю не тільки цей форум :ah:
почистити дно розносять по всьому вулику.

В тому числі- по стільниках з медом... :smile:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

звідки ви взяли, що за кордоном бджіл годують антибіотиками?

Я читаю не тільки цей форум :ah:
почистити дно розносять по всьому вулику.

В тому числі- по стільниках з медом... :smile:
Мазь дають в безвзятковий період для профілактики, наприклад з 1 по 20 травня. За тиждень до медозбору забирають, я ж написав. http://www.pchelovod.com.ua/articles/bwp/article47.htm ось гарна стаття, мені сподобалась. Якщо не важко, дайте адресу де написано, що за кордоном масово годують бджіл антибіотиками ,як ви стверджуєте. Скоріше навпаки :IMHO1: . Чи там такий контроль продуктів харчування як і в нас (просто не був за кордоном). Можливо якраз навпаки - бджіл не обробляють всякою хімією як у нас, через те бджоли і гинуть масово :umora: Прошу вибачення. Перечитав ще раз статтю, написано, що антибіотики скорочують життя бджіл на 11-13 %. Вже виправив...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...звідки ви взяли, що за кордоном бджіл годують антибіотиками? ....Якщо не важко, дайте адресу де написано, що за кордоном масово годують бджіл антибіотиками ,як ви стверджуєте. Скоріше навпаки
http://translate.google.com.ua/translate?h...%26prmd%3Dimvns
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Під час головної весняної ревізії (16 березня) виявив у двох сім'ях гнильцеве захворювання. Симптоми вказують на американський гнилець. Періодично (кожні 6-7 днів) сиплю на верхні бруски рамок суміш цукрової пудри та норсульфазолу натрію (30 грам пудри та 1 грам препарату на 1 сім'ю). Знаю, що кращий буде ефект, якщо безпосередньо посипати по розплідних рамках, але погода не дозволяє проводити повний розбір гнізда. Як гадаєте, чи дадуть якийсь ефект ці заходи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Під час головної весняної ревізії (16 березня) виявив у двох сім'ях гнильцеве захворювання. Симптоми вказують на американський гнилець. Періодично (кожні 6-7 днів) сиплю на верхні бруски рамок суміш цукрової пудри та норсульфазолу натрію (30 грам пудри та 1 грам препарату на 1 сім'ю). Знаю, що кращий буде ефект, якщо безпосередньо посипати по розплідних рамках, але погода не дозволяє проводити повний розбір гнізда. Як гадаєте, чи дадуть якийсь ефект ці заходи?
Маючи невеликий але гіркий досвід у боротьбі з гнильцем ( найнебезпечнішою хворобою бджіл ) рекомендую: якнайшвидше знищити сім'ї, віск перетопити (кип'ятити не менше 2 годин), рамки та вулик обробити 10% розчином формаліну, а потім обпалити лампою до побуріння. Мед що залишиться добре йде на медовину. Місце під вуликом в радіусі 1,5 м перекопати на глибину 25 см та обробити хлорним вапном 5 % концентрації. Для знищення бджіл зручно використати сірку заправлену у димар. Чому так жорстоко? Томущо це невиліковна хвороба і надзвичайно контагіозна (заразна), а спори зберігаються десятиліттями. Боротися марно!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Боротися марно!

Не надо паниковать... Гнилец прекрасно лечится норсульфазолом натрия. Так же хорошо лечит гнилец "Оксивит". Это из личного опыта :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Боротися марно!

Не надо паниковать... Гнилец прекрасно лечится норсульфазолом натрия. Так же хорошо лечит гнилец "Оксивит". Это из личного опыта :hi:
Повністю з вами згідний. Європейський гнилець (доброякісний) та американський ( злоякісний) лікується легко окситктрацикліном та еритроміцином, але небезпека полягає у тому, що спори останнього стійкі у зовнішньому середовищі ( живуть до 20 років) тому, на мою думку, буде швидше і надійніше повне знищення для уникнення епідемії на пасіці, а також ретельна стерилізація всього пасічницького інвентаря.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Під час головної весняної ревізії (16 березня) виявив у двох сім'ях гнильцеве захворювання. Симптоми вказують на американський гнилець. Періодично (кожні 6-7 днів) сиплю на верхні бруски рамок суміш цукрової пудри та норсульфазолу натрію (30 грам пудри та 1 грам препарату на 1 сім'ю). Знаю, що кращий буде ефект, якщо безпосередньо посипати по розплідних рамках, але погода не дозволяє проводити повний розбір гнізда. Як гадаєте, чи дадуть якийсь ефект ці заходи?
Скоріше, то застиглий розплод :IMHO1: треба менше лазити в вулики ранньою весною :IMHO1: гнильці проявляються літом під час спекотної погоди, зокрема так пише вся література яку читав я.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

19.05 замітив в одній сім'ї гнилець(розплод доставав з ячейки - був тістоподібної консистенції) 20-го забрав матку і обробив відваром чистотілу 26-го обробив повторно, але гнилий розплід не чистять і він став сірий водянистий та коричневий з неприємним (гнилим) запахом. Напевно, прийдеться обробляти окситетрацекліном. Хто підскаже, який це гнилець?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19.05 замітив в одній сім'ї гнилець(розплод доставав з ячейки - був тістоподібної консистенції) 20-го забрав матку і обробив відваром чистотілу 26-го обробив повторно, але гнилий розплід не чистять і він став сірий водянистий та коричневий з неприємним (гнилим) запахом. Напевно, прийдеться обробляти окситетрацекліном. Хто підскаже, який це гнилець?
если матку забрал то обрабатывать не надо.Дождись пока выйдет весь расплод и перетруси семью в чистый улей на вощину.Матку молодую дай.Сушь в перетопку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто підскаже, який це гнилець?

Якщо пахне прілим сіном - американський, якщо не пахне, то не американський.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Цього року в одній слабенькій з зими сімейці з'явився гнилець. Погода була доброю, взяток був, тож вирішив поекспериментувати з лікуванням чистотілом(описував вище, почув від Міська). Перша обробка через тиждень не дала бажаного результату, або я забагато хотів, бо прогресування хвороби не спостерігалося. Скажемо що була певна стабільність щодо пошкодженого розплоду. Обробив другий раз теж чистотілом. Через тиждень був зайнятий з людьми на будові і вирішив просто швиденько обробити антибіотиками, бо часу запарювати не було, та і кухня була зайнята. Але при обробці Цифтриаксоном побачив, що гнилець практично пройшов, бо на рамці було тільки декілька пошкоджених личинок, але з'явилося багато старших личинок, віком 5-6 днів, з чого я зробив висновок, що новий розплід став виживати. Чистоти експеременту не получилося, але явне видужування показало, що лікування чистотілом досить ефективне. Тепер щодо вживання антибіотиків. Я тепер вже однозначно за! Особливо, коли мова іде про потребу швидкого лікування(слабкий/відсутність взятку, злодійство ...). Якщо я даю 500 тис од. на літру води і тої літри мені вистачає обробити 4-5 сімей(10-12 рамок)(зауважте - не згодувати сироп з антибіотиком, а обприскати вулик, рамки і бджоли), то хай хтось переконає мене, що той антибіотик в значній кількості попаде в мед, тим більше що гнильцева сім'я на мед не буває багатою... Ще врахуйте, що затягування, або легковажність може привести до розповсюдження зарази по інших вуликах, тож треба однозначно обробляти, локалізуючи джерело... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Деревій як профілактика аскосферозу

Лучшая профилактика аскосфероза - весной не раздувать гнезда и не допускать сырости, а остальное только для самоуспокоения.
я цього літа гнилець успішно лікував чистотілом

А вот этого делать не надо. Только костер. Пока вы пытаетесь лечить , то ваши пчелы заражают всех в округе. А те дальше и пошло и поехало :IMHO1: Интересно, а вы что в ветлабораторию для проведения анализов образцы пчел и расплода разве не сдаете?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

затягування,

Перша обробка через тиждень не дала бажаного результату,

Да-а-а-а, а больные пчелки в это время летали, общались на цветочках, на водичке с другими и зараза передавалась дальше и дальше. А вы все экспериментировали. Ну, что тут, блин, еще говорить. А все в Европу, в Европу стремимся, мед им хотим поставлять( с антибиотиками).. А соты потом перетопите и на вощину станете менять А пчеловоду Пупкину попадется вощина из ващего воска. И вот уже и у Пупкиных пчел зараза. Он прочитав ваши строки о чистотеле тоже начнет их купать и выпаивать чистотелом и т.д.И это описывает не просто пчеловод, а.... . Сумно, сумно :at:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да-а-а-а, а больные пчелки в это время летали, общались на цветочках, ... и зараза передавалась дальше и дальше.
Так тут один пасічник з поважним стажем і ім'ям стверджував, що бджоли не сідають на одну квітку, тому все ... гут :umora:
Ну, что тут, блин, еще говорить... Сумно, сумно :at:
Ваша пропозиція?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

затягування,

Перша обробка через тиждень не дала бажаного результату,

Да-а-а-а, а больные пчелки в это время летали, общались на цветочках, на водичке с другими и зараза передавалась дальше и дальше. А вы все экспериментировали. Ну, что тут, блин, еще говорить. А все в Европу, в Европу стремимся, мед им хотим поставлять( с антибиотиками).. А соты потом перетопите и на вощину станете менять А пчеловоду Пупкину попадется вощина из ващего воска. И вот уже и у Пупкиных пчел зараза. Он прочитав ваши строки о чистотеле тоже начнет их купать и выпаивать чистотелом и т.д.И это описывает не просто пчеловод, а.... . Сумно, сумно :at:
На пасеках больше 50 семей обязательная профилактика инфекционных заболеваний :IMHO1: . У вас 300 семей, поделитесь своим опытом борьбы с инфекцией. Ни меня, ни кого другого вы не убедите в отсутствии заразы на вашей пасеке.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Основна профілактика-це навчитися вчасно виявляти хворі сімї і поставити правильний діагноз.Гнилець,як і більшість хвороб має певні стадії,тому якщо на початкуне загасити невеликий вогник на пасіці рано чи пізно виникне пожар,а то й цілий вибух.Від самого зараження не застрахований ніхто,хіба що організувати точок на Зміїному ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тепер щодо вживання антибіотиків. Я тепер вже однозначно за!

Думаю, кращого способу боротьби з гнильцями і аскосферозом, а ніж метод Прокоповича, пока не придумано. Головне - абсолютно екологічно чистий спосіб. У випадку американського гнильцю раціональніше взагалі знищити таку сім'ю, коли вона одна хвора на пасіці. Психологічно це важко, але потім приходить полегшення, що відведена загроза від усієї пасіки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да-а-а-а, а больные пчелки в это время летали, общались на цветочках, на водичке с другими и зараза передавалась дальше и дальше. А вы все экспериментировали. Ну, что тут, блин, еще говорить. А все в Европу, в Европу стремимся, мед им хотим поставлять( с антибиотиками)..
Ну от як буде в нас як в Європі компенсацію держава видавати, то й будуть хворі сімї знищувать
А соты потом перетопите и на вощину станете менять А пчеловоду Пупкину попадется вощина из ващего воска. И вот уже и у Пупкиных пчел зараза. . Сумно, сумно :at:
Взагалі то по всім правилам і гостам виробники вощини повині варити віск під тиском в автоклаві, саме так у воску можна знищити гнилець, так що :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...