Jump to content

Ivan Ivanovich

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  765
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

640

1 Follower

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Черкаси

General Information

 • Пасека в
  Черкаський район
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  101-150
 • Ульи
  українські лежаки, корпусні на рамку 230мм
 • Порода пчел
  українські степові

Recent Profile Visitors

1,917 profile views
 1. Я так думаю, що є залежність від температури в середині воскотопки. У Вас воскотопка "утеплена"?
 2. Я брав до подорожчання за 4250грн, плюс доставка НП 419грн. Доставка в Делівері 300грн, але був сумний досвід доставки медогонки.
 3. Але мерву із парової воскотопки беруть без обмежень. А із воскопреса, або ж викидать, або забирають дуже неохоче за копійки.
 4. Значить є попит. Дотації виплатили, мед подорожчав, от пасічники на радостях і скупляються - гріх таким не скористатися.
 5. Все життя віск пресував за допомогою воскопреса. Продуктиність 60-70кг воску за день, але перед цим доводилося вирізати стільники із рамок, що займало досить багато часу і часто проволока обривалася. Плюс до того потрібно окремо дезинфікувати рамки. Тому було прийняте рішення про придбання парової воскотопки. Вибір припав на воскотопку АВВ-100. В цілому все зроблено досить не погано. Всі частини які мають контакт з рамками чи воском виготовлені із 304 нержавійки(не магнітиться). А от кришка зробена із 430 нержавійки(магнітиться). Каркас і ножки - з чорного металу. З мінусів - благенькі ручки н
 6. Мінімум у 2 рази доведеться збільшувати суму. І це не за рахунок збільшення к-сті бджолосімей, а за рахунок тих хто не подавав у 20-му. А якщо порахувать ажіотаж на бджіл в цьому році, то може і в 3 рази збільшувать суму виплат доведеться.
 7. Ні, такої липи в нас не зустрічав. У всих лип листя однакове. Однак одні зацвітають раніше, інше пізніше. Така ж ситуація і з акацією. Постійно спостерігав у себе на пасіці, як дерева, які ростуть поруч, одні вже одцвітають, а інші ще тільки зацвіли. Хоча всі дерева називають просто акація біла, але я підозрюю, що це різні сорти дерев. P.S. На мою думку, вивченням цих питань повинні займатися співробітники інституту ім.Прокоповича, а не ми без відповідної освіти, гадаємо на кавовій гущі, що як називається.
 8. В нас 2 види липи, але чомусь останні 20 років основний медозбір лише із ранньої липи(червивки). А от із пізнішої взятку практично немає. Хоча раніше (дід розказував) на ранню липу часто навіть не виїжджали, а основний взяток був з пізнішої. Як на мене то всьому вина зміна клімату, адже в моїй місцевості терміни цвітіння рослин змістилися приблизно на 2 тижні, порівняно із 90-ми роками
 9. Я не цікавився. Знаю лише, що були в Чернігівській області і планували накачать багато меду.
 10. Липа, як уже багато писали - лотерея. В 2020 більш менш нормально, 2019 - прольот повний, 2018 - рекордний, 2017 - посередньо(Черкаська обл). Можливо на півночі краще, але коли була пасіка в "Біхайва", вивозили в Чернігівську обл. 600 сімей на липу, то викачали дуже мало, лише покрили дорогу.
 11. Спасибо за инфу. Я как то побоялся в 4 яруса, ставил максимум в 3, прокладки делал из OSB 10мм
 12. Підземний зимівник, сьогодні температура опустилася до 0*С, але все одно краще ніж на дворі(в 7 годин ранку -22*С). Багато чого залежить від сили сімей, утеплення, вентиляції. Хоча не можна відкидати і фактору породи бджіл. У мене найбільш спокійно бджоли себе поводять при температурі +5-6*С.
 13. Все гарно на словах і на паперах(я про Шовковий шлях). А по факту Китай розглядає Україну, лише як запасний варіант у випадку якогось форсмажору. А основний шлях вже зараз пролягає через Казахстан, Росію, Білорусь. І на те єобєктивні причини - єдиний економічний простір між названими країнами. Хоча в даному проекті до 2014 року в пріоритеті була Україна, а не Білорусь. Але "маємо те, що маємо".
 14. Добавлять прополіс у віск абсолютно не потрібно, бо це зовсім різні речовини і прополіс лише буде погіршувать якість вощини. Колись бачив відео одного виробника вощини (здається з Молдови), то він це обгрунтовував з наукової точки зору.
 15. В минулому році в мене теж був такий мед. Кристалізуватися почав після нового року, це при тому, що зберігався в неопалювальному приміщенні. І кристалізація була дуже цікава - спочатку став дуже густим і тягучим(без видимих кристалів), а потім просто "захолонув" - став твердий і теж без відчутних кристалів. Смак дуже цікавий, але я б сказав, що на любителя.
×
×
 • Create New...