Перейти к содержанию

Украинский улей


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Зважаючи на досвід ГП Таранова, а також на досвід пасічника Домбровського питання розміщення вощини існує. А те що бджоли "і так будують" не доводить що це їм подобається. :IMHO1:
Орієнтація граней комірки дійсно не вивчалась науковцями, але з точки зору інженерної науки (ПРОЧНОСТИ), "правильне" розміщення міцніше. Крім того є свідчення старих пасічників і статті в журналах, що правильне розміщення комірок має значення для розплоду. Хоча довести це важко -нема вощини для українця!
Про мертвих погано не говорять.А щодо Домброовського маєте пам"ятати його революційні прориви минулого року . Теперішня новація зведеться до повороту різака на 90 градусів.Дрібнувато навіть для реклами.Втім.я не куратор і чогось можу не розуміти.Просвітіть,у чому буде перевага :hi: Ціна на таку вощину прийнятна?
Політика і бджільництво різні речі. Просвітити не зможу, більшість пасічників та і виробників вощини не вважають це питання актуальним. Модернізація обладнання - це значні капіталовкладення. На сьогодні з такою ціною на мед, навряд чи скоро окупляться.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Відповідь грунтовна.Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

при кочівлі з українцями більша ймовірність розриву стільників (з власного досвіду) справа в тім що в таких рамках проволока як правило натягуеться вертикально, що само собою не є добре... В самого українці (на рамку Кораблева), планую поставити їх в селі на стаціонар, а для кочівлі всетаки БК краще :IMHO1:
Причина обриву стільників не в вулику і рамці! Головна причина - підвищення температури, тобто недостатня вентиляція, друга причина - неякісна вощина. Перша "лікується" кочовою сіткою на все гіздо, друге -проблема. Років десять тому довелося тікати з ріпаку з повними вуликами нектару - жодна рамка не сповзла, останні 2 роки сповзають навіть у лісі, більш того, сповзає навіть не відбудована вощина.! Що до розмірів магазинних рамок на українця - все залежить від взятку і мистецтва пасічника. Можна ставити і корпус на 10-16 гніздових рамок і магазин на 145мм, У Корабльова - на 110мм висоти, але тоді мадозбори були менші.
Причини обриву рамок на вузьковисоких рамках не лише в поганій вощині і підвищенні температури при кочівлі, а в основному в способі натягування проволоки. Досвіду кочівлі з українцями в мене вже чимало(11 років власного досвіду і до цього дід кочував 40 років). В минулому році під час перевезення дві сімї запарилися, але ні одна рамка не обірвалася. Натягую проволоку як на малюнку. post-1895-1357552044_thumb.jpg А от у пасічника, з нашого села, в якого натягнута проволока просто вертикально рамки пливуть навіть на стаціонарі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... Натягую проволоку як на малюнку. post-1895-1357552044_thumb.jpg
Іване Івановичу, а як натягувати дріт у магазинних рамках (половина гніздової)?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Натягував поперек для проби в верху майже під планкою а далі через 7-9 см. при відкачці ломало вощину частенько ( притому майже завжди десь на відстані 10 см від верху), тому від поперечного відмовився. А всього 3 дроти вертикальні нормально тримають стільник. Навощюю електронавощювачем саморобним. В даданах теж використовую вертикальні дроти і теж три. Якось купив нержавіючу сітку на базарі, дуже мілку, так з неї пробував дріт брать нічого так теж дріт. Про растушування граней поперек стільника на штучній вощині для українця це проблема бджіл та пасічників, дійсно штучну вощину для українця небачив і напевно не побачу. Для вирощування розплоду навряд чи має значення, після десь 3 виводку, напрям граней бо залишки куколок комірки перетворюють в круглі. Чому ми замочуємо стільник перед топкою і чому ми міняємо темну вощину, а також чому в зиму світла вощина гірша -тут відповідь таж сама - залишки куколок на стінках зменшення внутрішнього обєму і зкруглення граней.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а як натягувати дріт у магазинних рамках (половина гніздової)?

Магазинних рамок(половина української) у мене немає, в мене лише гніздові рамки. В магазинних рамках мабуть вже не буде такого великого значення як натягувать проволоку, але думаю, що вертикально дріт натягувать в таких рамках теж буде краще ніж горизонтально. Я в інтернеті не раз зустрічав навіть рутівські рамки, в яких проволока натягнута не горизонтально. post-1895-1357645012_thumb.jpg А справа тут, як я вбачаю, в наступному. Як би гарно горизонтально проволоку не натягували, все одно вона трішки буде прогинаться, а це призведе до деформації верхніх чарунок. Особливо це гарно видно коли бджоли побудують стільник і одразу в нього починають складать мед. post-1895-1357645507_thumb.jpg Цього не спостерігається якщо проволока натягнута вертикально, але в такому випадку весь стільник під час спеки може поливти до низу. А от коли проволока в рамці натягнута так як показано в попередньому моєму повідомленні, проволока не провисає, бо вона розташована майже горизонтально і стільник зповзти до низу теж не може, бо йому потрібно буде спочатку деформуватися.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Десь в нас на форумы бачив варіант так там майже зіркою дріт. Тількі електронавощення не включиш-хіба по одному дротику. Чому відбувається сповзання-нюанс в тому, що шестигранник стільника в оригінальній (природній формі) розташований гострими кутами вертикально і тому навантаження на нижні бічні грані розподілене, а в тому варіанті що ми використовуємо для української(вузьковісокої) приходиться розташовувати лист вощини повернувши цей кут на 90 градусів от тому, в основному і проминається стільник вниз бо нема тієї природньої структури. Може хто пробував навощувати полосками вузькими щоб бджоли самі відтягували всю площину рамки в вірному напрямку- цікаво було-б почути чи теж сповзає з вертикального дроту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...
..... А от відносно українця то завтра на липу об"єдную дві сім"ї в одному вулику і ставлю рутівську надставку впоперек на 9 рамок. Це перший мій досвід такий. Що вийде з того напишу.

Ну от липка в мене ще трохи є але вже кінець видно. Всі вісім рамок роздуті до упору. Запечатані наполовину. На одній внизу є трохи розплоду. Зовсім мало. Все ж матка полізла догори. Так як почався дуже активний медозбір на буркуні, то надставку поміняв на суш. Тобто висновок. Вісім рутівських на такий українець явно замало. Необхідно дві такі надставки.
Маркіян, хотів би запитати чи не змінилася Ваша думка стосовно конструкції українця з надставками. І як відпрацювали сім'ї в них минулого року. Маю українців на 16 рамок, і цього року зауважив, що на гарний взяток рамок недостатньо. Треба однозначно якось розширяти. Поки що думаю про 435x145 рамку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і цього року зауважив, що на гарний взяток рамок недостатньо.

Однозначно.
Поки що думаю про 435x145 рамку.

Думаю, що це найкращий варіант. Необхідно мати три корпуси на 9-10 рамок. Це якщо качати один раз. А якщо два рази, то може вистачити і два. На жаль у мене немає такої рамки. Тільки дадан і рут. Тому другі корпуси рутівські. Одного мало, а два дуже незграбна конструкція виходить.
хотів би запитати чи не змінилася Ваша думка стосовно конструкції українця з надставками. І як відпрацювали сім'ї в них минулого року

Думка позитивна. От ще одного доробив. Не пам"ятаю, чи писав. Зимують дві сім"ї через діафрагму з засіткованим вікном 15х15см. По 6-7 рамок. Просто рамки роздуті і більше не влазить. Це явно замало для нормального розвитку весною. Тому до 25 квітня відбираю до 4-х рамок печатного на підсилення виховалок. 1-го травня об"єдную не шукаючи маток і ставлю одразу другий рутівський корпус. В нього даю 4 рамки печатного(рут) + 5(6) суші. Це підготовка на акацію. В минулому році було буквально три дні взятку. І то принесли. А от лежаки всі пороїлись і меду нуль. Далі акацію забрав, забрав ще 4 розплоду з гнізда(взамін вощина). Верхній 4-суш+5(6) вощина. Липу вже всі принесли добре. 4.07.13 відкачав липу. До гнізда не дивився. У верхній дав 8 суш+2вощини. 15.08. відкачав різнотрав"я. Причому гнізда також були позаливані на 2/3 медом. На другий день після качки. Забрав другі корпуси. Гніздо поділив діафрагмою. За 4 дні, там де потягли маточники дав по молодій матці. Виявився один недолік. Більшість бджоли перелетіли до відділення де була стара матка. Тому далі прийшлось підсилювати такі сім"ї. Вважаю що рік був урожайним. Легко прикинути скільки дали меду. Лежаки навіть не до порівняння.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую, Маркіян, за змістовну розповідь. :ay: Спробую Ваш спосіб в себе на пасіці. :az: Єдине з чим не визначився - це розмір рамки для надставки. Розглядаю два варіанти - 435x145 (ставити поперек гніздовим) або 300х230 (повздовж). Другий краще підходить, бо можна буде і в гніздо на початках поставити для відбудови вощини, і старі рамки переробити, коли треба суш. Більше варіантів для маневру на початках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розглядаю два варіанти - 435x145 (ставити поперек гніздовим) або 300х230 (повздовж).

На пасіці маю три рамки - дадан, рут і делон. Скажу чесно - це морока. Тому обома руками підтримую тих хто вважає один тип за найкраще. Навіть нуклеуси треба робити на ту ж рамку що основна на пасіці. За певний час саме так і зроблю в себе. Тобто якщо основна дадан, то безперечно можлива тільки 435х145. :IMHO1: от бачиш забув. А українська ще?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На пасіці маю три рамки - дадан, рут і делон

як не багато вуликів то даже цікаво. Мені подобається! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Причина обриву стільників не в вулику і рамці! Головна причина - підвищення температури, тобто недостатня вентиляція, друга причина - неякісна вощина. Перша "лікується" кочовою сіткою на все гіздо, друге -проблема. Років десять тому довелося тікати з ріпаку з повними вуликами нектару - жодна рамка не сповзла, останні 2 роки сповзають навіть у лісі, більш того, сповзає навіть не відбудована вощина.!
всетаки основна причина - це неякісна вощина, сам з такою проблемою зіткнувся кілька років назад (десь тут на форумі писав), так от стільники рвалися чи просто деформувалься (витягувались) на відстані 5-10 см від верхнього бруска і по під бокові планки під час залпового закормлювання, чи підчас сильного взятку, хоча раніше нічого подібного навіть при перевезені пасіки з невідкачаними рамками не було. Цього сезону брав вощину іншого виробника, проволоку в нових рамках натягував як це показував Ivan Ivanovich в пості 151, в старих як і раніше просто вертикально в 4 ряди, так от в тих рамках де ставив вощину що залишилась з минулого року, знову пориви і деформація, а там де нову - все в нормі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

як не багато вуликів то даже цікаво. Мені подобається!

Дивись у майбутнє. А для нас це як дихання. Без нього вже життя - не життя. Тому з віком зрозумієш що це недоречно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Причина обриву стільників не в вулику і рамці! Головна причина - підвищення температури, тобто недостатня вентиляція, друга причина - неякісна вощина. Перша "лікується" кочовою сіткою на все гіздо, друге -проблема. Років десять тому довелося тікати з ріпаку з повними вуликами нектару - жодна рамка не сповзла, останні 2 роки сповзають навіть у лісі, більш того, сповзає навіть не відбудована вощина.!
всетаки основна причина - це неякісна вощина, сам з такою проблемою зіткнувся кілька років назад (десь тут на форумі писав), так от стільники рвалися чи просто деформувалься (витягувались) на відстані 5-10 см від верхнього бруска і по під бокові планки під час залпового закормлювання, чи підчас сильного взятку, хоча раніше нічого подібного навіть при перевезені пасіки з невідкачаними рамками не було. Цього сезону брав вощину іншого виробника, проволоку в нових рамках натягував як це показував Ivan Ivanovich в пості 151, в старих як і раніше просто вертикально в 4 ряди, так от в тих рамках де ставив вощину що залишилась з минулого року, знову пориви і деформація, а там де нову - все в нормі.
у мене в українцях проволока теж в чотири ряди,При взятку з соняшника свіжовідбудованя стільники в деяких вуликах були(середина рамки)на підлозі вулика !Повністю занесена медом-неякісна вощина? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у мене в українцях проволока теж в чотири ряди,При взятку з соняшника свіжовідбудованя стільники в деяких вуликах були(середина рамки)на підлозі вулика !Повністю занесена медом-неякісна вощина? :dntknw:
100% неякісна вощина і ні рамка, і ні спосіб натягнення проволоки особливого значення не мають Вощину брали в Вінниці в магаині що на вул.Козицького (біля башні)? типу одеська (так сказав продавець, хоча ніяких реквізитів на упаковках так і незнайшов)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

100% неякісна вощина і ні рамка, і ні спосіб натягнення проволоки особливого значення не мають Вощину брали в Вінниці в магаині що на вул.Козицького (біля башні)? типу одеська (так сказав продавець, хоча ніяких реквізитів на упаковках так і незнайшов)

Взагалі ніяких проблем не було ніколи з вощиною.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у мене в українцях проволока теж в чотири ряди,При взятку з соняшника свіжовідбудованя стільники в деяких вуликах були(середина рамки)на підлозі вулика !Повністю занесена медом-неякісна вощина? :dntknw:
100% неякісна вощина і ні рамка, і ні спосіб натягнення проволоки особливого значення не мають Вощину брали в Вінниці в магаині що на вул.Козицького (біля башні)? типу одеська (так сказав продавець, хоча ніяких реквізитів на упаковках так і незнайшов)
Я з Теплицькогор-ну,внас також возят вощину з Одеської обл!Як на мене, вона (вощина )занадто показалась тонкою!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

внас також возят вощину з Одеської обл!

Саме такою користуюсь останні два роки. Нарікань не маю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Я з Теплицькогор-ну,внас також возят вощину з Одеської обл!Як на мене, вона (вощина )занадто показалась тонкою!

TOLIA,
Саме такою користуюсь останні два роки. Нарікань не маю.

Маркіян, Я торік придбав теж схожу вощину в нас у Києві. Якщо її не приклеїти до верхньої планки - зповзає. Тонка дуже, а ще, очевидно, крім воску намішано ще чогось, що явно зменшує міцність вощини . :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ця вощина не звоску,тому що при зберіганні вона не сивіє.Віск при зберіганні покривається восковим нальотом,сивиною.Мова іде про так звану Одеську. м

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маркіян, Я торік придбав теж схожу вощину в нас у Києві. Якщо її не приклеїти до верхньої планки - зповзає. Тонка дуже, а ще, очевидно, крім воску намішано ще чогось, що явно зменшує міцність вощини .

Це є. Якщо верхній дріт від планки більше 2 см. Тоді приходиться виконувати додаткову роботу. У двох місцях нарізаною вощиною приклеюю до планки. Зайвий час і морока. Та приходиться. Інакше псує.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маркіян, Я торік придбав теж схожу вощину в нас у Києві. Якщо її не приклеїти до верхньої планки - зповзає. Тонка дуже, а ще, очевидно, крім воску намішано ще чогось, що явно зменшує міцність вощини .

Це є. Якщо верхній дріт від планки більше 2 см. Тоді приходиться виконувати додаткову роботу. У двох місцях нарізаною вощиною приклеюю до планки. Зайвий час і морока. Та приходиться. Інакше псує.
Дріт на українську рамку бажано натягувати вертикально, тоді й вощина вгорі тримається і бокові планки не гнуться. Правда погана вощина може сповзати. Тому бажано щоб бджоли відбудовували вощину по всій площині, кріпили до бокових планок і до самого низу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

на нашому форумі було викладено креслення українського вулика стояка (тут). Якщо б до нього допасувати надставку, то на скільки оптимально рамок такі вулики робити і якої розміри надставкових рамок? Зараз у мене тільки слов'яни, шукаю собі по нашій місцевосіт б/у стандарт - дадани або український. Але можливий варіант, що робитиму нові - не знаю яку конструкцію обрати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дадани або український. Але можливий варіант, що робитиму нові - не знаю яку конструкцію обрати?

Посмотрите вот эту тему, может что и понравится. http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=34534&st=0
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...