Перейти к содержанию

Украинский улей


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Не зовсім так. Малоформатними назвали вулики перерізом приблизно 300х300. В цього українця переріз 315х450 (12 українських рамок в гнізді та 8 даданівських в медовій надставці поперек гніздовим). Або тих же 12 пів українських паралельно гніздовим. :hi::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Ось зображення українськог вулика Національного аграрного університету:
І ми такі вулики маємо. Ось хочу продемонструвати, як у них цієї зими будуть зимувати бджілки. e22cae152f1at.jpg 8e4562349848t.jpg Як ви зауважили, є один нюансик. Наші вулики мають льотки на дві сторони – на теплий занос. Влітку в одному вулику живе і працює одна сім’я. А на зиму ми з чоловіком поселили в кожен вулик через глуху перегородку по дві сім’ї. Ось так розмістився клуб у крайньому вулику: d0fab29defc2t.jpg За існування вулика Національного аграрного університету до цього ми не знали.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Малоформатними назвали вулики перерізом приблизно 300х300.

Це не зовсім так.
В цього українця переріз 315х450

Враховуючи розмір вощини за умови 315 мм в рамці залишається незаповнений простір. Простіше кажучи менінгіт. Тому краще українці робити саме під ширину 300-305 мм.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому краще українці робити саме під ширину 300-305 мм.

316х450 оптимальный вариант :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Малоформатними назвали вулики перерізом приблизно 300х300.

Це не зовсім так.
В цього українця переріз 315х450

Враховуючи розмір вощини за умови 315 мм в рамці залишається незаповнений простір. Простіше кажучи менінгіт. Тому краще українці робити саме під ширину 300-305 мм.
Доброго вечора.Так діло в тім що 315 мм це внутрішній розмір вулика ,а рамка стандартна 300*435 мм І ніякого менінгіта. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

316х450 оптимальный вариант

Доброго вечора.Так діло в тім що 315 мм це внутрішній розмір вулика ,а рамка стандартна 300*435 мм І ніякого менінгіта.

Розмір листа вощини 410х270 мм. При навощуванні даданівської рамки знизу залишається просвіт невеликий. То не страшно. А от цей самий просвіт в українці псує рамку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давайте трішки порахуємо Зовнішні розміри української рамки 300*435 мм,отже 300 мінус дпі боковинки по10 мм 280 ммпристандартній вощині 5 мм зазор на сторону,435 мінус 20 мм (верхній брусок) мінус 10 мм нижній брусок 405 мм ,5-7 мм заклад вощини на верхній брусок і все гут :IMHO1::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давайте трішки порахуємо Зовнішні розміри української рамки 300*435 мм,отже 300 мінус дпі боковинки по10 мм 280 ммпристандартній вощині 5 мм зазор на сторону,435 мінус 20 мм (верхній брусок) мінус 10 мм нижній брусок 405 мм ,5-7 мм заклад вощини на верхній брусок і все гут

Про низ та верх мова не йде. А от
отже 300 мінус дпі боковинки по10 мм 280 ммпристандартній вощині 5 мм зазор на сторону

то на практиці будете мати той мінінгіт про який я й говорив. Хоча теоретично все ніби й добре.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розмір листа вощини 410х270 мм.

А хіба розмір вощини не 260 мм.?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розмір листа вощини 410х270 мм.

А хіба розмір вощини не 260 мм.?
в мене київська 410*260 хоча як на мене для даданівської рамки то замало завеликий горизонтальний проміжок (зверху чи знизу) 270 дійсно було б зручніше
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хіба розмір вощини не 260 мм.?

Буває і 270. Я взяв найкращий варіант. Ну а коли 260 то тоді просто .... торба! як кажуть у нас, тобто ще гірше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хіба розмір вощини не 260 мм.?

Буває і 270. Я взяв найкращий варіант. Ну а коли 260 то тоді просто .... торба! як кажуть у нас, тобто ще гірше.
Як всім відомо Вощини на українську рамку взагалі не випускають,розміру рамки теж зменшувати не бажано значить треба миритися з тим що є. :IMHO1::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

А рамки дідових вуликів, та й по селу так теж (Луцький район) мають розмір 290*435. І надставки 120*330. Я от думаю переробити ті двосімейні порожні лежаки в стояки. Гніздо на 8 рамок, і магазини з надставками. Гніздо матиме внутрішній розмір 305*305*445, а магазин 345*345*130

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гніздо матиме внутрішній розмір 305*305*445, а магазин 345*345*130

Тоді вже два магазина треба. А я от також вирішив також українця зробити, але з магазином на рутівську рамку. Вісім рамок впоперек.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гніздо матиме внутрішній розмір 305*305*445, а магазин 345*345*130

Тоді вже два магазина треба. А я от також вирішив також українця зробити, але з магазином на рутівську рамку. Вісім рамок впоперек.
А я як раз зробив такий в нижньому корпусі 12 рамок Українських , а потім 2 корпуси по 8 рамок на рамку Рута . Будем єкспериментувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перерахував. У магазині також буде 8 рамок. Тоді внутрішня ширина буде 325. А ставити їх треба буде 5-6, а то й 7 на корпус.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я як раз зробив такий в нижньому корпусі 12 рамок Українських , а потім 2 корпуси по 8 рамок на рамку Рута . Будем єкспериментувати.

Якщо два додаткові корпуси то треба кочівля. У мене стаціонар. Тому тільки один корпус. Тут на Форумі бачив пости мого земляка з Львівщини. Тіль не пригадаю де саме. Він водить саме в таких і возить невеликим причепом. Результатом судячи з повідомлень дуже задоволений.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

а чому надставки без полурамок украинок і чому в поперек и на 8 рамок ??? щось я незрозумів адже вєнтиляція при такій постановці рамки гірша :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не мучте український вулик.Корпуси на пів української рамки будуть найкращим рішенням.В даданах чомусь ніхто не ставить рамки поперек,тому не потрібно вигадувати велосипед

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не мучте український вулик.Корпуси на пів української рамки будуть найкращим рішенням.В даданах чомусь ніхто не ставить рамки поперек,тому не потрібно вигадувати велосипед
я и кажу навіщо на українця дадана ставити я перед цім прочитав що навхрест ставити надставки неличить по причині зменшення майже в два рази винтиляцию да і до тогож напів рамкі українці краще освоюватимуться бджолами чим даданами да и 12 рамок більше чим 8 в надставці :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Теоретически полурамки да хорошо , но это когда у вас они есть , а если ничего нет и Вы начинаете с нуля? Садите на голую вощину 12 рамок рой или отводок они их отстраивают ? , а им ещё с верху корпус с полурамками , не круто ли будет . Хотя это моё мнение , спорить сильно не буду так как только планирую в этом году перевести пару семей на Украинскую рамку . В верхних корпусах четверти сделал и на полурамку и на рамку Рута . Так как Рутовских рамок уменя хватает , а вот полурамок нет и пока не предвидится . Вот на следующий год уже буду подставлять полурамки .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не мучте український вулик.Корпуси на пів української рамки будуть найкращим рішенням.В даданах чомусь ніхто не ставить рамки поперек,тому не потрібно вигадувати велосипед

Вже давав посилання про пасіку Ткачука в Польщі. От він і видумав велосипед з рамками у верхньому корпусі більшими по ширині ніж їхній польський стандарт з метою легкого доступу до гнізда. Вулики двокорпусні. Незручність тільки одна - рамки різного розміру. От я і подумав, а якщо на українця поставити надставку рутівську впоперек і так , щоб розмір її дозволяв виймати українські рамки з гнізда без зняття надставки, чи другого корпусу, то це має сенс? Тому роблю тепер два українця саме так. Побачимо чи буде зручно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

знайшов статю про вентіляцію якщо навхрест то площа вентіляції при ростошуванні корпусів під кутом 90 градусів один до одного розмір винтиляційного отвору складае 12 мм помножено на 12 мм того 144 мм квадраті при довжині рамки 300 мм їх нараховуемо 7 щтук і при 12 рамках моемо 144 мм кв помножено на 2 помножено на 12 рівно 12096 ммкв при традиційному розташуванні корпусів маемо 12 мм помножено 300 мм помножено 12 рівно 43200ммкв ділимо 43200на 12096 різниця складае приблизно 3,3 раза :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

різниця складае приблизно 3,3 раза

Добрі розрахунки. А якщо просто на хлопський розум? Вважаємо що льоток тільки нижній. То зрозуміло, що чим більше корпусів тим гірша вентиляція у верхній частині. Як видно з розрахунків в рази і розташування рамок вже не суттєве бо вентиляція всерівно погана. Тому саме на ГВ рекомендують привідкривати стелю. Мабуть саме через це і гніздо бажано тримати в нижньому корпусі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

різниця складае приблизно 3,3 раза

Добрі розрахунки. А якщо просто на хлопський розум? Вважаємо що льоток тільки нижній. То зрозуміло, що чим більше корпусів тим гірша вентиляція у верхній частині. Як видно з розрахунків в рази і розташування рамок вже не суттєве бо вентиляція всерівно погана. Тому саме на ГВ рекомендують привідкривати стелю. Мабуть саме через це і гніздо бажано тримати в нижньому корпусі.
я не профі але при медозборах гніздо завжди знизу у нас пасіку один ставить двокорпусники дадана рамки так у него зверху клійонка на рамках під кришкою
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...