Перейти к содержанию

Украинский улей


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

34 минуты назад, Бджолопотам сказал:

20 українських рамок

— Багато! Для такого великого гнізда (десь 2, 5 корпуси 10-рамкового Рута) потрібні дуже сильні сім"ї та добрі взятки, щоб понесли в магазин.
Я чому в Вас так запитую, бо теж намагався використовувати українця з надставкою. Виготовив собі такий, як був у діда. Але за три роки жодного разу вони не пішли в магазин. Думаю, причини наступні.
Перша: мої сім"ї навесні виявлялися не досить сильними (в середньому в березні 5-6 вуличок). Друга: моя невеличка пасіка — це стаціонар на дачі. Весняного взятку мало, ні акації ні липи майже немає, сади та різнотрав"я. Основний взяток з соняха. Цього досить, щоб бджоли залили гніздовий корпус, але в магазин їм вже не потрібно. :) 
Думаю, в моїх умовах гніздо повино бути не більше ніж на 12 рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Svan сказал:

— Багато! Для такого великого гнізда (десь 2, 5 корпуси 10-рамкового Рута) потрібні дуже сильні сім"ї та добрі взятки, щоб понесли в магазин.
Я чому в Вас так запитую, бо теж намагався використовувати українця з надставкою. Виготовив собі такий, як був у діда. Але за три роки жодного разу вони не пішли в магазин. Думаю, причини наступні.
Перша: мої сім"ї навесні виявлялися не досить сильними (в середньому в березні 5-6 вуличок). Друга: моя невеличка пасіка — це стаціонар на дачі. Весняного взятку мало, ні акації ні липи майже немає, сади та різнотрав"я. Основний взяток з соняха. Цього досить, щоб бджоли залили гніздовий корпус, але в магазин їм вже не потрібно. :) 
Думаю, в моїх умовах гніздо повино бути не більше ніж на 12 рамок.

Бачте все залежить від умов... В мене перед акацією  багато сімей хочуть роїтись через велику кількість бджіл, тому якщо є взяток з акації в магазин заносять...Звичайно я їм не всі магазинні рамки ставлю... так само і весною, - ставлю допустимо 10 магазинних рамок  - заливають весняним медом... Цього року  один з українців весняного меду з магазинів дав більше відра... Просто в мене ліс тут непогано годує...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджолопотам, дякую за відповідь! Взагалі-то ми повинні були вести таку бесіду в темі про конструкціїї вуликів. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Бачте все залежить від умов... В мене перед акацією  багато сімей хочуть роїтись через велику кількість бджіл, тому якщо є взяток з акації в магазин заносять...Звичайно я їм не всі магазинні рамки ставлю... так само і весною, - ставлю допустимо 10 магазинних рамок  - заливають весняним медом... Цього року  один з українців весняного меду з магазинів дав більше відра... Просто в мене ліс тут непогано годує...

В мене два вулики українці на 14 рамок, зробив наставки на пів рамки, сильна сім'я заливає настквку, бо їм місця бракує в гнізді, а слаба сім'я туди не йде, бо мало бджіл, і розплід потрібно гріти. Переконаний, що залежить від сили сім'ї. Весною наставка грає роль антиройового засобу - за рахунок неї розширяється простір для бджіл.

4 минуты назад, Svan сказал:

Бджолопотам, дякую за відповідь! Взагалі-то ми повинні були вести таку бесіду в темі про конструкціїї вуликів. :)

Ця тема універсальна, зачіпає усі напрямки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

У мене на пасіці  вулик український корпусний. 

Гніздо 12 рамок українських. 

Надставки на 9 рамок 145 мм. 

Досить хороша система! 

Хто такими користується кладем сердечко. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, ЧудоПчела сказав:

У мене на пасіці  вулик український корпусний. 

Гніздо 12 рамок українських. 

Надставки на 9 рамок 145 мм. 

Досить хороша система! 

Хто такими користується кладем сердечко. 

Корпусний - значить корпуси, а не магазини чи надставки ставляться зверху.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, ЧудоПчела сказав:

У мене на пасіці  вулик український корпусний. 

Гніздо 12 рамок українських. 

Надставки на 9 рамок 145 мм. 

Досить хороша система! 

Хто такими користується кладем сердечко. 

І скільки надставок потрібно мати в запасі на сезон?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ДобровоЛ сказав:

Корпусний - значить корпуси, а не магазини ставляться зверху.:IMHO:

Корпус може бути на різну рамку.... Хтось і тримає гніздо на 145..це ж тоже корпус. 

1 хвилину тому, Олег Мельник сказав:

І скільки надставок потрібно мати в запасі на сезон?

В мому регіоні хватає 2 корпуса. 

Звісно якщо кочувати на сонях то цього буде мало. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
В 25.11.2011 в 05:36, Miracle сказал:

Як всім відомо Вощини на українську рамку взагалі не випускають,розміру рамки теж зменшувати не бажано значить треба миритися з тим що є. :IMHO1::hi:

Разве что смириться, это не есть хорошо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 26.03.2014 в 07:09, Немолодий сказав:
skif писав:
.....на нашому форумі було викладено креслення українського вулика стояка (тут). Якщо б до нього допасувати надставку, ................. Зараз у мене тільки слов'яни, шукаю собі по нашій місцевосіт б/у стандарт - дадани або український. Але можливий варіант, що робитиму нові - не знаю яку конструкцію обрати?

Вважаю оптимальним варіантом такий: Корпус на 12 вузьковисоких українських рамок. Це буде гніздовий корпус, його об"єму цілком достатньо для розплідної частини. Це підтверджують і авторитетні фахівці бджільництва. В такому корпусі сім"я буде зимувати, він не важкий для перевезення при кочівлі. Цей корпус закривається генеманівською решіткою і ставиться поверх 

Такий варіант гніздового корпусу і мені до вподоби, але хочу випробувати все таки з поправкою,  гніздо на 12українських рамок на холодний занос, по бокам утеплення з середини з розрахунку щоб використовувати медові магазини під 10 даданівських піврамок(145мм). Для чого легше всього брати даданівський 10 рамочник + 145магазин боки гніздового коорпусу утеплити з середини і можна  заселяти.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Николай S сказал:

Такий варіант гніздового корпусу і мені до вподоби, але хочу випробувати все таки з поправкою,  гніздо на 12українських рамок на холодний занос, по бокам утеплення з середини з розрахунку щоб використовувати медові магазини під 10 даданівських піврамок(145мм). Для чого легше всього брати даданівський 10 рамочник + 145магазин боки утеплити з середини і можна  заселяти.....

Колись експериментував. Маю два таких. Нагору тупо ставлю на ГВ рутівський корпус на 10 рам впоперек. Без ганеманки. Тільки один раз за багато років матка перейшла догори. Один недолік при цьому- необхідно посеред ГВ переставити середні рамки у рутівському корпусі на край, бо крайні випадають за межі гнізда і часто не заливаються поповній. Мабуть 12 українських піврамок буде замало для доброго розвитку сім"ї.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, Маркіян сказав:

Колись експериментував. Маю два таких. Нагору тупо ставлю на ГВ рутівський корпус на 10 рам впоперек. Без ганеманки. Тільки один раз за багато років матка перейшла догори. Один недолік при цьому- необхідно посеред ГВ переставити середні рамки у рутівському корпусі на край, бо крайні випадають за межі гнізда і часто не заливаються поповній. Мабуть 12 українських піврамок буде замало для доброго розвитку сім"ї.:IMHO:

Мене не зрозуміли,:umora: гніздо на холодний  занос  далі магазини    на звичайні   10 шт   145 рамок , тобто теплий занос 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Николай S сказал:

Мене не зрозуміли,:umora: гніздо на холодний  занос  далі магазини    на звичайні   10 шт   145 рамок , тобто теплий занос 

Ширина улья по украинской рамке(внутренний размер)-315 мм

Длина 12*35-37(по разделителям)=420-444 мм

Очевидно что длина плюс-минус 450 мм набирается.

А вот 315/35-37=8,5-9 рам.

Или я что-то не пойму откуда 10?

Может 8,потому что магазин?

Ну и при постановке 8-ми с зазором вентиляция будет получше.

Рамки-то поперек будут,а значит будет застой воздуха 100%+

Знаю о чем говорю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

Ширина улья по украинской рамке(внутренний размер)-315 мм

Длина 12*35-37(по разделителям)=420-444 мм

Очевидно что длина плюс-минус 450 мм набирается.

А вот 315/35-37=8,5-9 рам.

Или я что-то не пойму откуда 10?

Может 8,потому что магазин?

Ну и при постановке 8-ми с зазором вентиляция будет получше.

Рамки-то поперек будут,а значит будет застой воздуха 100%+

Знаю о чем говорю.

Чуточку выше писал, гнездо по бокам утепляем с вутренней стороны и ставим  магазины 10 рамочные  так как если брать по 8 рам то в итоге выйдет колокольня по поводу застоя у меня не будет, вентиляция потолочная холст +подушка в поддашнике 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Егор Юрьев сказав:

Ширина улья по украинской рамке(внутренний размер)-315 мм

Длина 12*35-37(по разделителям)=420-444 мм

Очевидно что длина плюс-минус 450 мм набирается.

А вот 315/35-37=8,5-9 рам.

Или я что-то не пойму откуда 10?

Может 8,потому что магазин?

Ну и при постановке 8-ми с зазором вентиляция будет получше.

Рамки-то поперек будут,а значит будет застой воздуха 100%+

Знаю о чем говорю.

Очевидно, що 12 українських рамок планується розмістити в корпусі, що шириною відповідає дестирамковому на даданівську, а різницю заповнити утеплювачем. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Олег Мельник сказав:

Очевидно, що 12 українських рамок планується розмістити в корпусі, що шириною відповідає дестирамковому на даданівську, а різницю заповнити утеплювачем. 

 

4 години тому, Николай S сказав:

Такий варіант гніздового корпусу і мені до вподоби, але хочу випробувати все таки з поправкою,  гніздо на 12українських рамок на холодний занос, по бокам утеплення з середини з розрахунку щоб використовувати медові магазини під 10 даданівських піврамок(145мм). Для чого легше всього брати даданівський 10 рамочник + 145магазин боки гніздового корпусу  утеплити з середини і можна  заселяти.....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.12.2019 в 03:51, brodyaga сказал:

Разве что смириться, это не есть хорошо

Почему не хорошо? Некогда проводил эксперименты в своих украинских ульях (у меня их 12 штук). Часть рамок наващивал  обычной вощиной для дадановских рамок поворачивая её на 90 градусов. А в другие ульи разрезал вощину и наващивал частями без разворота. Никакой  разницы не заметил в силе семей и их урожайности. Так что считаю, что проблема с вощиной надумана. :IMHO:

 Вот лист суши отстроенный в ловушке совсем без вощины. Ну и кто определит, куда у этой суши направлены эпсилоны? :umora:

SDC13151_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Николай S сказал:

Такий варіант гніздового корпусу і мені до вподоби, 

Ну и чем этот вариант будет лучше обычного лежака на 24 рамки? Очень даже урожайный улей. Семьи в нём развиваются хорошо и мёд неплохо носят.  Особенно, если отделять расплодную часть РР.  Что то навроде метода Чайкина. 

SDC10774_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай S сказал:

Мене не зрозуміли,:umora: гніздо на холодний  занос  далі магазини    на звичайні   10 шт   145 рамок , тобто теплий занос 

Лично у меня ульи зимуют на тёплый занос. Перевожу их сразу же после августовской откачки мёда. А когда зацветают одуванчики, то с тёплого заноса перевожу их на условно-холодный занос.  Ещё в детстве запомнилось, как у отца в одном из ульев очень хорошая семья зимой разделилась на двое и клубы пошли в разные стороны. В итоге семья пропала.  Меня это впечатлило.  Поэтому во всех ульях у меня летки смещены к одной из  стенок.  Масса плюсов и никаких минусов.

 Иногда использую магазины, на восемь дадановских полурамок стоящих поперёк гнездовых рамок. 

SDC11438_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Николай S сказал:

то в итоге выйдет колокольня

И надо добавить, что эта колокольня будет довольно не устойчивая. У меня однажды ранней весной ветер перевернул обычный украинский лежак. Ветер открыл крышку на петлях и она сыграла роль паруса. Пока я приехал, то пчёлы из соседних ульев разграбили эту семью под ноль. 

image_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, Владимир-522 сказав:

Ну и чем этот вариант будет лучше обычного лежака на 24 рамки? ....

У каждого из нас свои условия и методы пчеловождения, я на стационаре никогда не смогу взять то , что беру за 3-5 переездов в сезон.

Сейчас у меня 10 рамочные дадановские гнездовые корпуса и медовые на дадановскую полурамку, по 5-6 шт. на улей, откачка дома мед отбираю покорпусно, по медовым корпусам  вносить какие то корективы не вижу смысла, так как всё налажено и меня устраивает. Относительно гнездового корпуса, чуть выше уже писал какие  хочу попробывать на части пасеки 

5 годин тому, Николай S сказав:

.....хочу випробувати все таки з поправкою,  гніздо на 12українських рамок на холодний занос, по бокам утеплення з середини з розрахунку щоб використовувати медові магазини під 10 даданівських піврамок(145мм). Для чого легше всього брати даданівський 10 рамочник + 145магазин боки гніздового коорпусу утеплити з середини і можна  заселяти.....

Я не имею цели изобрести велосипед, просто хочу соединить воедино, лучший гнездовой корпус с лучшим медовым.:hi:

причём для этого особых усилий не нужно:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Владимир-522 сказал:

Ну и чем этот вариант будет лучше обычного лежака на 24 рамки? Очень даже урожайный улей. Семьи в нём развиваются хорошо и мёд неплохо носят.  Особенно, если отделять расплодную часть РР.  Что то навроде метода Чайкина. 

SDC10774_thumb.jpg

я начинал с таких лежаков, да зимуют супер, мед носят не плохо но для бакфаста уж маловато будет 24 рамки 

да и возить, обслуживать в разы легче взял телегу и без подсобников погрузился... и зимовка проходит не хуже... 

а про откачку вобще молчу, забрал корпуса выдул и качнул...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, BVL_Studio сказав:

я начинал с таких лежаков, да зимуют супер, мед носят не плохо но для бакфаста уж маловато будет 24 рамки 

да и возить, обслуживать в разы легче взял телегу и без подсобников погрузился... и зимовка проходит не хуже... 

А были бы 10 рамочные, ещё бы лучше было......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Николай S сказал:

... ставим  магазины 10 рамочные  так как если брать по 8 рам то в итоге выйдет колокольня ...

Если, как Вы пишите, на украинский корпус поставить штук 5 восьмирамочных магазинов(пол дадана) то высота 450 + 5 *150 то это высота аж 1м 20см, ну добавить подставку, дно и крышу то конечно колокольня ещё та! В пересчёте это 32 рамки дадана. А учитывая что полный корпус 8-рамочника не весит и 20 кг то работать очень даже комфортно. Подставки удобно одну на два улья, они и по устойчивости отличные и дешевле выходят. Очень компактный вариант при перевозке и при расстановке и спина спасибо скажет. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...