Перейти к содержанию

Переход на магазинную рамку с нуля


дедмазай

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Lefty сказал:

мах приніс в день 4.5-5 кг, а так нормою  є 2-3 кг  і відцвітає все за неділі дві...

У нас це якесь прокляття. Скільки б соняшнику не посіяли, взяток триває 10 днів... Особливо останні роки...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Віталій.В сказав:

В нас різні можливості, одного року замість магазинів поствив 10ток других корпусів на акацію, 4 ри корпуси меду дали, 6ть розамазали по рамках, так що і качати не було чого, тому в моїх краях на акацію гніздо на 300 + магазин 145 саме то.

Зазвичай якщо при виїзді на акацію сім"я не потребуватиме   другого магазину, то вона  завчасно  розформовується на відводки, інколи з збереженням матки частіше матка вибраковується.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Lefty сказав:

Так наче як на акацію Николай S саме так робить ( просто міняє усі магазини з медом - на повністю пусті - таким чином має можливість взяти чисту акацію)

Николай S а як ви з тими магазинами, що забираєте чините? Ну, якщо ріпак, то ще куди не йшло можна відкачати, а якщо сади-різнотравя незапечатане?

Ще до постановки другого магазину видно чи це під мед чи просто тісно бджолі, якщо під мед то другий всовую під низ першого, потім верхній печатний мені решта стоїть на вулику до самого виїзду, між садами та акацією "вікно" без взятку майже дві неділ"ї, а суточна норма споживання до 1 кг в день. Виходить що за мінусом забраного лишки не значні якщо не було рапсу. Ще такого не було що б пасіка їхала 100% на акацію, завжди є вже розформовані аутсайдери в яких якраз починають сіяти молоді матки, саме їм і достаються всі рештки меду який не був відкачаний.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, ромео сказав:

У нас це якесь прокляття. Скільки б соняшнику не посіяли, взяток триває 10 днів... Особливо останні роки...

Аналогічно. Тому що сіють його весь відразу. Крім того, у нас, через висоту над рівнем моря, він зацвітає дещо пізніше, ніж в інших регіонах, практично перед серпневими холодами. А в серпні він рідко виділяє через низькі нічні температури. Був пару раз пізній сонях, який зацвітав на початку серпня, але толку від нього не було - привіси не більше кілограма в день. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, ромео сказал:

У нас це якесь прокляття. Скільки б соняшнику не посіяли, взяток триває 10 днів... Особливо останні роки...

Вот уже второй год наблюдаю то же... Стою в месте где три очереди посева... А выхлоп с них не очень... К примеру в этом году первое поле цвело 7 дней второе 10 а третье вообще не дало... Привесы 2-3 кг в среднем.....

Буду в этом году беседовать с фермером может поможет...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Lefty сказав:

повністю 145 - надивився лекцій Єгошина - на бумажці все гарно, а на практиці не зовсім - це і розвиток із-за розриву гнізда і малої рамки,....

Моє ставлення до 145мм гнізда не однозначне, пробував  тримати  в гнізді на 145мм до третини пасіки, щоб на акацію робити об"єднання кожному дадану по  145мм корпусу з розплодом, при цьому вибраковував  одну з трьох  гіршу матку, получалось не погано але  прийшов до висновку , що при нормальній пчолі вулик і так тріщить і цього робити нема потреби, тепер аутсайдери відразу розформовую, спочатку на воспиталки, решті даю перші маточники "на виході".

А від гнізда на 145мм відмовився:IMHO: бо весняний огляд в двічі довший а теплих деньків так мало,:IMHO: пізніше катострофічно не вистачає часу робити затяжний огляд перед роєвою порою:IMHO:

Вообщем до півсотні сімей можна бавитись, якщо більше сотні є чи плануєте то однозначно 145мм в гніздо не піде суто по дифіциту часу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Николай S сказав:

Зазвичай якщо при виїзді на акацію сім"я не потребує другого магазину, то вона розформовується на відводки, інколи з збереженням матки частіше матка вибраковується.

В мене відбір двоступеневий : на ріпак їдуть тільки робочі одиниці і на акацію теж їдуть тільки робочі одиниці , решта йде в росхід: вивід маток, відновлення зимових втрат , збільшення пасіки .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Конструктор сказав:

В мене відбір двоступеневий : на ріпак їдуть тільки робочі одиниці і на акацію теж їдуть тільки робочі одиниці , решта йде в росхід: вивід маток, відновлення зимових втрат , збільшення пасіки .

Так воно протягом виводу маток, скільки закладок стільки і ступенів контролю:umora: і лише потім, пісьля відкачки акації можна трохи грабонути робочі сім"ї для підсилення молодих відводків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Николай S сказав:

Так воно протягом виводу маток, скільки закладок стільки і ступенів контролю:umora: і лише потім, пісьля відкачки акації можна трохи грабонути робочі сім"ї для підсилення молодих відводків.

Так я працюю не один рік і на даний час загалом задоволений . Хоча і постійно вчусь ,з метою покращення результатів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

У нас це якесь прокляття. Скільки б соняшнику не посіяли, взяток триває 10 днів... Особливо останні роки...

 

42 хвилини тому, Sanich сказав:

Аналогічно. Тому що сіють його весь відразу. Крім того, у нас, через висоту над рівнем моря, він зацвітає дещо пізніше, ніж в інших регіонах, практично перед серпневими холодами. А в серпні він рідко виділяє через низькі нічні температури. Був пару раз пізній сонях, який зацвітав на початку серпня, але толку від нього не було - привіси не більше кілограма в день. 

Так і в мене.:(

Маю знайомих пасічників з півдня України,  в них з соняшника результати значно кращі. Деякі навіть думають що ми просто пасічникуєм гірше них , але на пропозицію привезти сім'ї на соняшник до нас ніхто не наважився.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Конструктор сказав:

Таким шляхом пішов я , теплий гніздовий корпус з Ппу 10×300 + магазини під мед 10×145 ,  магазини дерев'яні...IMG_20220102_190604.thumb.jpg.2e1dbe9c9b644f9f5549b7262094c0c8.jpg

В моїй місцевості найбільш продуктивні взятки з соняшника і ріпака , рідко акація і липа . З теплим гніздовим корпусом краще можна підготуватись до ранніх взятків . :IMHO:

За останні роки впевнився, що в нас акацію можна брати кожен рік по магазину, в добрі роки два чи три, головне нароститись і бути готовим, саме тому я теж планував теплий гніздовий корпус з  ППУ , але поки обхожусь теплими заставними в дереві. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай S сказал:

Зазвичай якщо при виїзді на акацію сім"я не потребуватиме   другого магазину, то вона  завчасно  розформовується на відводки, інколи з збереженням матки частіше матка вибраковується.

Вище писав, в нас взяток із акаціїї триває 3 - 5 днів хоча цвіте близько 10ти днів, тобто температура вище 18оС не більше 5-ти днів всього і часи роботи бджіл десь з 11тої години до 16тої раніше і пізніше холодно і майже немає льоту бджоли, тому добрі сімї дають в середньому не більше як 10кг на родину.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

нас це якесь прокляття. Скільки б соняшнику не посіяли, взяток триває 10 днів... Особливо останні роки...

Всё банально просто . Раньше севалки были 5 м . Сейчас 12м + современные трактора с ЖПС . За два дня засевают по быстрому всю округу . Дожди весной это редкость у меня . В основном часто холодно , и Юго-Восточный ветер . Суховей . По этому и сеют по быстрому . 

Один год , кажись в 11 , цвели поля три недели . Посеяли часть полей и прошёл затяжной ливень  и пошли переодические дожди, которые все поля превратили в месиво на полторы недели . Вот и продолжили посевную только спустя время . Мёду тогда пчёлы наносили , есть что вспомнить . Ещё и в сентябре цвело поле под третий укос клевер в перемешку с бурьянами , что почти и не кормили мы пасеки с отцом . 

Какой будет год грядущий , никто не знает . Стоит поле в 60га рипака в 200 метров от пасеки , а какая погода будет , вопрос . Будет ли дождь один другой и тепло умеренное , или будет 30 жарить и сушить ветром южным , или будет 15 в пике и холодный Юго-Восточный с переходом в северный ветер , это как повезёт .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, Віталій.В сказав:

Вище писав, в нас взяток із акаціїї триває 3 - 5 днів хоча цвіте близько 10ти днів, тобто температура вище 18оС не більше 5-ти днів всього і часи роботи бджіл десь з 11тої години до 16тої раніше і пізніше холодно і майже немає льоту бджоли, тому добрі сімї дають в середньому не більше як 10кг на родину.

Віталій, вибачай але ми завжди шукаємо причину в речах від нас не залежних, в погоді, нектаровиділенні,  спробуй пошукати  її в собі, тобто зроби так що б за тиждень до взятку в тебе вийшов розплод з 6-7 рамок

2 години тому, Николай S сказав:

Зазвичай якщо при виїзді на акацію сім"я не потребуватиме   другого магазину, то вона  завчасно  розформовується на відводки, інколи з збереженням матки частіше матка вибраковується.

тобто на взяток з акації має буди сім"я де є  10х300+20х145=20 даданівських рамок туго забитих пчолою

тоді  земляки радітимуть:umora: коли за день буде на вісах +3кг а в тебе доходитиме +7- +8кг.:af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Николай S сказал:

спробуй пошукати  її в собі, тобто зроби так що б за тиждень до взятку в тебе вийшов розплод з 6-7 рамок

Ви мене не чуєте :dntknw:

По перше, акація зацвітає від 7мого по 25 травня весь час тримаю сімї зажаті, відразу після акації розширення на 100% інакше масова ройка, всі підрахунки по цвіту обрикоси або вишні то все бабця на двоє гадала +- один тиждень або більше, в тім році акація цвіла що гілки ламалися а взятка взагалі не було, в 20 тому році під час цвіту акації  відав 500кг цукру, в 19 році від повного розцвітання до обсипання пройшло 5ть днів при тому в один день зацвіла вся, і в один день вся обсипаласся, акація згоріла, і т,д, старики розказують що раніше їздили в села не подалік за 20 - 30 км, там були акацієві ліски, але ці всі ліски вже випиляні під 0.

По друге, нектаровиділення саме з акації дуже бідне, вище писав одного року начитався порад з різних країв, і на 10ть сімей поставив по другому гніздовому, мед викачав тільки з 4х, тобто сімї які в акурат склали мед компактно, і шість сімей розмазали по 10ти рамках що і качати не було чого, я ще на жовтому спілкувався, де мені писали що навіть решітка мішає збору акації, що правда в мене решітки польки грішу ще на них, хоча сонях на цих решітках збираю до 50кг.

І основне, в наших краях акації майже не має, ( акаієвих дров вже рік взагалі не продають навіть ті хто возе дрова з лісу ) а в місцевості кілкість дерев така що порахувати можна, практика показала щоб взяти хоч щось  гніздо + магазин, магазин повиннний бути поставлений не пізніше як за 10ть днів до акації, інакше і цього не візмеш.

Колись побачив відео на форумі, де колега із західної показує свою пасіку на акації,  пасіка вся по 2 - 3 корпуси, я не повірив, бо пробував на акацію і медовики а толку :dntknw:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Ви мене не чуєте :dntknw:

По перше, акація зацвітає від 7мого по 25 травня весь час тримаю сімї зажаті, відразу після акації розширення на 100% інакше масова ройка, всі підрахунки по цвіту обрикоси або вишні то все бабця на двоє гадала +- один тиждень або більше, в тім році акація цвіла що гілки ламалися а взятка взагалі не було, в 20 тому році під час цвіту акації  відав 500кг цукру, в 19 році від повного розцвітання до обсипання пройшло 5ть днів при тому в один день зацвіла вся, і в один день вся обсипаласся, акація згоріла, і т,д, старики розказують що раніше їздили в села не подалік за 20 - 30 км, там були акацієві ліски, але ці всі ліски вже випиляні під 0.

По друге, нектаровиділення саме з акації дуже бідне, вище писав одного року начитався порад з різних країв, і на 10ть сімей поставив по другому гніздовому, мед викачав тільки з 4х, тобто сімї які в акурат склали мед компактно, і шість сімей розмазали по 10ти рамках що і качати не було чого, я ще на жовтому спілкувався, де мені писали що навіть решітка мішає збору акації, що правда в мене решітки польки грішу ще на них, хоча сонях на цих решітках збираю до 50кг.

І основне, в наших краях акації майже не має, ( акаієвих дров вже рік взагалі не продають навіть ті хто возе дрова з лісу ) а в місцевості кілкість дерев така що порахувати можна, практика показала щоб взяти хоч щось  гніздо + магазин, магазин повиннний бути поставлений не пізніше як за 10ть днів до акації, інакше і цього не візмеш.

Колись побачив відео на форумі, де колега із західної показує свою пасіку на акації,  пасіка вся по 2 - 3 корпуси, я не повірив, бо пробував на акацію і медовики а толку :dntknw:.

На мед ставляться магазини, ане другі корпуси, це медозбір, ане нарощення сімей. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Ворон сказал:

На мед ставляться магазини, ане другі корпуси, це медозбір, ане нарощення сімей. :hi:

Не зовсім зрозумів що Ви маєте на увазі ?

В моїй місцевості, ріпак, акація, маслина, липа, гніздо + магазин :ay:, на сонях вихід товарного меду більше якщо 3ри корпуси між 1шим та 2другим через решітку, корпус + 4ри магазина не завжди заливають навіть при таких прийомах як ставити рамку розплоду в два магазина.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Віталій.В сказав:

Не зовсім зрозумів що Ви маєте на увазі ?

В моїй місцевості, ріпак, акація, маслина, липа, гніздо + магазин :ay:, на сонях вихід товарного меду більше якщо 3ри корпуси між 1шим та 2другим через решітку, корпус + 4ри магазина не завжди заливають навіть при таких прийомах як ставити рамку розплоду в два магазина.

Написано що поставлено другі корпуси,а треба було ставити магазини на 145 рамку під мед, щоб мед не розмазували. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 в нас також соняшник 2 рік мало виділяє.качав всього один раз.В цьому сезоні будемо кочувати в другому напрямку.бо 20 кг на сімю це не взяток.правда залишив 4 повномедні рамки на сімю,щоб не кормити в зиму і на весну було чим стимулювати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Ворон сказал:

Написано що поставлено другі корпуси,а треба було ставити магазини на 145 рамку під мед, щоб мед не розмазували. :hi:

В даному випадку стандарту не має, все залежить від багатьох факторів починаючи від породи, медодаїв краю, та погодних умов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Віталій.В сказал:

В даному випадку стандарту не має, все залежить від багатьох факторів починаючи від породи, медодаїв краю, та погодних умов.

в наших з вами краях саме погода видиграе на взяток з акации то холод то дощь то спека

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

03.01.2022 в 08:19, wwlo сказав:

 В цьому сезоні будемо кочувати в другому напрямку.бо 20 кг на сімю це не взяток.

Кочуй- некочуй, а якщо гібрід та ще і посіяний за один день в радіусі льоту - діло швах. Вони ще умудряються сіяти сонях по соняху і агрономів цих латифундистів знайти все складніше з кожним роком.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 годин тому, Лавр сказав:

Кочуй- некочуй, а якщо гібрід та ще і посіяний за один день в радіусі льоту - діло швах. Вони ще умудряються сіяти сонях по соняху і агрономів цих латифундистів знайти все складніше з кожним роком.

гібриди зараз майже 100% ,але серед гібридів є різні.Бо якщо не буде взятку з соняшнику ,то бджільництво на теренах півдня України втратить свій сенс.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заказ готовится . Я тоже не отстаю .

IMG-59cbad515d40dd6925ad7defde4d21e3-V.jpg

IMG-1fe1f9f546601e0d49d87d573005b5c0-V.jpg

IMG-1057a0e0e84b4ba2ea7cfbab29ff6497-V.jpg

IMG-8537adc5b5290748fcdc0305391b8ab8-V.jpg

IMG-7388151c8924faf273931b44799a4cdb-V.jpg

IMG-28a9d4ed562d797a011416aeed390a21-V.jpg

IMG-6cf75ea6cf3b618e446599ed0642c392-V.jpg

IMG-d313fbde7e1422f430dcb0de8d77ea4b-V.jpg

IMG-2318591dd46bb4ad29dd84bc5b764441-V.jpg

...

IMG-a887011aca262e0d04216042734f532e-V_copy_1209x2149.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Всем привет .

Забрал первую пробную партию ульев . 15 полных комплектов и 5 крышка подкрышник дно . 

Заказал сетку ПВС  2×8 - 5шт  на днища . 

Вопрос о целесообразности летков в корпусах 145 . Если они же и гнездовые . 

Сейчас ломаю голову , какую оцинковку на крышки брать . Может по практичности подскажите .

Screenshot_20220127-151936.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...