Перейти к содержанию

Переход на магазинную рамку с нуля


дедмазай

Рекомендуемые сообщения

13 часов назад, дедмазай сказал:

Я сейчас тяну проволоку на рамки . Станочек и степлер под скобу 8мм длинной , 10мм шириной и толщиной 1,2мм (не "53" , которая 0,7мм).

25 мин - 15 рамок ...такая вот скорость . 

 

49 минут назад, дедмазай сказал:

Добавить гнездовые Дадан можно будет в любое время , если и мне не зайдёт . Но если выбирать украинские лежаки или МК система , то однозначно МК . Имеется тоже опыт сравнения . 

 

А опыт заблаговременно натягивать проволоку в магазинные рамки имеется?  До тепла провиснет она.

Сейчас натягиваю только украинские(гнездовые), а в магазины проволоку креплю с одной стороны и протягиваю через отверстия в рамке. Со второй стороны оставляю торчащую проволоку. А когда надо наващивать - вручную за проволоку натянул и степлером закрепил. Времени на это уходит не много, но зато проволока хорошо натянута.

Этот совет несколько лет назад, если не ошибаюсь, @Николай S выкладывал

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, дедмазай сказав:

Больше шансов влететь в роевой штопор ? 

А система по вкусу на сколько рам , это ЕСЛИ Б ?

В ройовий штопор в основному  часом влітаєш із-за помилок, ну і при такій системі звісно зменшується маневреність при застосуванні певних методів.

"ЯКБИ" - хм.... над цим питанням задумуюсь час від часу (так як маю певні плани) і чесно скажу - незнаю, більше все ж схиляюсь до ППУ /ППС гніздо 10х300, маг 145.... але тут потрібно виходити з того під які задачі, умови і навіть порода....Тай ІМХО в любому випадку пробувати а там робити висновки...

8 хвилин тому, Віталій.В сказав:

На :IMHO1: если гнездо на 300мм то приемлей всего 12р или 8р, 10р по математике все хорошо, на практике 10р или мало или много.

10 р. -Чому мало і чому багато? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Во всяком случае , "экстренно" увеличить пасеку на забивая первое время всё и вся , получится по лучше на магазинной рамке . Особенно со второго года "экстренного" расширения . 

...так думаю .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Lefty сказал:

Чому мало і чому багато?

В зиму - 8 класс,  Но минус по зизни , чуть зеванул и опоздал . На большом количестве семей , с 8 рамками будет напряжно . 

По жизни 12рам класс , и гнездо проще обновить , а вот магазин громоздкий , куча заставных ...и прочее , включая место на платформе  . Стационар , выбрал бы 12 . Но пока золотая середина , кто его знает , что будет этак годков через три.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Lefty сказал:

0 р. -Чому мало і чому багато? 

Весна, семья занимает уже 10-ть рамок расширять на корпус рановато как ночные заморозки не редкость, а 10 рамок в гнезде тесно.

Лето, при кочевке на основной медосбор + развитие семьи, 4-ри корпуса на 10ть много, три корпуса мало.

Осень, подкормить, если семья нормальная некуда в корпус боковую кормушку поставить только потолочная.

Зима, при погодных качелях с дождями сильная влага в ульях, лучше всего гнездо по средине и продыхи с обеих сторон гнезда но если поставит две заставные продыхов не остается, только смещение в одну сторону. :IMHO1: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Весна, семья занимает уже 10-ть рамок расширять на корпус рановато как ночные заморозки не редкость, а 10 рамок в гнезде тесно.

Лето, при кочевке на основной медосбор + развитие семьи, 4-ри корпуса на 10ть много, три корпуса мало.

Осень, подкормить, если семья нормальная некуда в корпус боковую кормушку поставить только потолочная.

Зима, при погодных качелях с дождями сильная влага в ульях, лучше всего гнездо по средине и продыхи с обеих сторон гнезда но если поставит две заставные продыхов не остается, только смещение в одну сторону. :IMHO1: 

1. Розширення магазином 145 р.   не бачу проблем, ІМХО якщо не взмозі обігріти то і розширювати ще рано.

2. хз....як на мене то краще коли більше чим замало 

3. Особисто мені більше до вподоби варіант, якось зверху гнізда кормити, ну так щоб контакту з бджолою не було-  наче як більш технологічно .. ..

4. Тут вже напевно  на породні особливості бджоли дивитись потрібно ( якою силою зимує), ну і заставні - а чи потрібні вони  а особливо при зимівлі?  Нічик, дивлюсь від них взагалі відмовився (хоча вулики внього 16 р. І гніздо він зміщує під одну сторону ....:hmm:

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, дедмазай сказав:

Во всяком случае , "экстренно" увеличить пасеку на забивая первое время всё и вся , получится по лучше на магазинной рамке . Особенно со второго года "экстренного" расширения . 

...так думаю .

Мені 230 і 145 рамка не зайшла здебільшого від того що розвиток сімей на такій рамці значно хужий а ніж на цільній рамці більшої площі ....але то може в мене так вийшло, хоча бачу багато хто, повернувся з 145 назад на гніздову 300.... а от в якості магазинної при не сильних взятках 145 то що треба....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Lefty сказал:

1. Розширення магазином 145 р.   не бачу проблем, ІМХО якщо не взмозі обігріти то і розширювати ще рано.

2. хз....як на мене то краще коли більше чим замало 

3. Особисто мені більше до вподоби варіант, якось зверху гнізда кормити, ну так щоб контакту з бджолою не було-  наче як більш технологічно .. ..

4. Тут вже напевно  на породні особливості бджоли дивитись потрібно ( якою силою зимує), ну і заставні - а чи потрібні вони  а особливо при зимівлі?  Нічик, дивлюсь від них взагалі відмовився (хоча вулики внього 16 р. І гніздо він зміщує під одну сторону ....:hmm:

 

 

 

Багато залежить від краю бджолярства і медодаїв краю, якщо ріпак акація, то згодний з Вами на 100 відсотків найкращий 10р, але наприклад карпатка на весні стартує стрімко що і до акації 10р мало, але це знову ж багато залежить від породи, медодаїв та погодніх умов.

Власно для мене і мого краю самий вдалий розмір гнізда 12р, хоча починав із 10р ппс.

817972280_10.jpg.f6098feb33116e8f1ad45305be7cf985.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, дедмазай сказал:

получится по лучше на магазинной рамке . Особенно со второго года "экстренного" расширения . 

Расширение из 145-той рамкой будет самое єфективное  деление на пол лета, после деления в гнездо поставить вощину на 300, а вторым корпусом 145тый магазин с расплодом и пчелой, старт на :IMHO1:будет стремительный.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Багато залежить від краю бджолярства і медодаїв краю, якщо ріпак акація, то згодний з Вами на 100 відсотків найкращий 10р, але наприклад карпатка на весні стартує стрімко що і до акації 10р мало, але це знову ж багато залежить від породи, медодаїв та погодніх умов.

Власно для мене і мого краю самий вдалий розмір гнізда 12р, хоча починав із 10р ппс.

817972280_10.jpg.f6098feb33116e8f1ad45305be7cf985.jpg

Для карпатки як і інших порід 10рамочник в самий раз, :IMHO: просто перед садами кидаю через РР магазин чи два, перед  акацією  міняю на чисті,...

Романовича @Мико   :hi:вам потрібно в  тему:umora:, він порахує місто для розплоду  та перги:umora:  а медок і зверху над РР полежить ...........:af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Lefty сказал:

Я свого часу погрався трохи і з 230 і 145 ( в теорії все гарно виходить і рамка одна і робота магазинами ітд в на практиці зовсім інше)

Можно подробней - не понравилось только из-за развития?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Николай S сказал:

Для карпатки як і інших порід 10рамочник в самий раз, :IMHO: просто перед садами кидаю через РР магазин чи два, перед  акацією  міняю на чисті,...

Романовича @Мико   :hi:вам потрібно в  тему:umora:, він порахує місто для розплоду  та перги:umora:  а медок і зверху над РР полежить ...........:af:

Я сам в позатому році гарно рахував, десь в  темі єсть і зараз, а по факту в 2019р році 4-ри сімї в 10ти рамочниках вийшли із зими на 6-ти рамках, дві сімї пересаив в очеретяні 12р, тобто підряд стояли по силі однакові 4-ри однакових сімей 2ва вулика 10р ппс і два вулика 12р очерет, акація зацвіла в 20тих числах травня, за тиждень до акації поставив по магазину в 10ти рамочники по 9ть рамок, в очерет по 11ть рамок. в моїх краях така погода що збір акації длиця 3 - 5 днів, після акації отримав,  по магазину акації 11 і 9 рамок і гнізда 8м і 6ть рамок розплоду і в результаті на соняху на круг стояло по 3-ри гніздових через решітку тільки результат в очереті 36 рамок повних, а в ппс по 30 рамок, маток замінив з однієї партії в один день, і взиму пішов в очереті 8 і 9 рамок в ппс 6 і 7 рамок.

10 рамковий вулик добрий але, або із породою бджоли яка не стрімко носить пилок на весні, або з бідним крайом на пилок, в інакшому випадку 2 рамки меду 2 рамки перги + меддові вінці + трутовий розплід та перехідні комірки і під гніздо залишаєця не більше 5-ти рамок а то і меньше, в рамці в середньому 9000 комірок, 9000 х на 5ть рамок = 45000це разом з вугловими комірками, а ми з Вами знаємо що вуглові комірки засіваюця рідко це ще відняти десь 5% комірок, тобто  мінус 2200 комірок вуглових, і отримуємо під засів 43000 комірок, з середньому матка кладе яєць десь 2000 в добу, це якраз 21 день, тобто від яйця до вихода бджоли виходить, але з ранку бджола вийшла, в обід там повино бути яйце, алеж так не буває, ще час потрібний на відчистку комірки та знайти маткі готову чисту комірку, це я взяв якщо по 2ві рамки перги а бувають сімї що перги і більше двох рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Я сам в позатому році гарно рахував, .........., в інакшому випадку 2 рамки меду ............

То добре, що рахували, ..............а тепер ще раз

53 хвилини тому, Николай S сказав:

............:umora:  а медок і зверху над РР полежить ...........:af:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Николай S сказал:

.....:umora:  а медок і зверху над РР полежить ...........:af:

А в подробицях ?:please:, весною коли в поїлках вода замерзає ставити другий корпус :hmm:і то із другого корпуса корм скоріш за все просто перенесуть в гніздо :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Николай S сказал:

а медок і зверху над РР полежить

7ме травня і тюльпани

1104141297_1.thumb.jpg.b3c571db61937bd7ae2e7c26f4239b13.jpg

і така погода майже що року..

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Віталій.В сказав:

А в подробицях ?:please:, весною коли в поїлках вода замерзає ставити другий корпус :hmm:і то із другого корпуса корм скоріш за все просто перенесуть в гніздо :IMHO:

Пісьля того  як  змінилась зимова бджола, виховане наступне покоління, витягнуті теплі заставні, взамін поставлена вощина а вулик "тріщить" без обручів:umora:,  відкриваємо сітку  в дні,   ставимо через РР 145 корпус з маломедками, іноді в холодну весну на решітку плівка, відкритими для доступу вверх є лише 3см. спереду,  спочатку мед заберуть , потім накинуть садів, рапсу, кращим (кому тісно)  + ще один 145мм.  а коли прийде пора їхати по акацію, магазини міняєм на чисті.....10 рамок гніздових(300мм) вдосталь для розплоду  та перги......:IMHO::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, Алексей Кременчуг сказав:

Можно подробней - не понравилось только из-за развития?

Справа в тім, що таких потужних і довгих  взятків з соняшника, як на сході в моїй місцевості немає (мах приніс в день 4.5-5 кг, а так нормою  є 2-3 кг  і відцвітає все за неділі дві...).

рут не зайшов із-за приторможеного розвитку і не можливості взяти ранньовесняний мед щей до всього з розширенням в раньовесняний період не все гладенько, а заставні дошки для Рута,  то вже ІМХО перебір.... 145 рамка в магазині дає  можливість взяти мед з садів але городити 230+145 не бачу сенсу, повністю 145 - надивився лекцій Єгошина - на бумажці все гарно, а на практиці не зовсім - це і розвиток із-за розриву гнізда і малої рамки, негатив від РР( а без неї ніяк в такій системі)  при слабенькому взятку з різнотравя..... Але це все моє імхо, може просто в мена так склалось.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Николай S сказал:

а коли прийде пора їхати по акацію, магазини міняєм на чисті.....10 рамок гніздових(300мм) вдосталь для розплоду  та перги......

В нас різні можливості, одного року замість магазинів поствив 10ток других корпусів на акацію, 4 ри корпуси меду дали, 6ть розамазали по рамках, так що і качати не було чого, тому в моїх краях на акацію гніздо на 300 + магазин 145 саме то.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Віталій.В сказав:

В нас різні можливості, одного року замість магазинів поствив 10ток других корпусів на акацію, 4 ри корпуси меду дали, 6ть розамазали по рамках, так що і качати не було чого, тому в моїх краях на акацію гніздо на 300 + магазин 145 саме то.

Так наче як на акацію Николай S саме так робить ( просто міняє усі магазини з медом - на повністю пусті - таким чином має можливість взяти чисту акацію)

Николай S а як ви з тими магазинами, що забираєте чините? Ну, якщо ріпак, то ще куди не йшло можна відкачати, а якщо сади-різнотравя незапечатане?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

перехід на другий формат рамки-це ще той геморой.в мене укр рамка-захотілось попробувати корпусні для того щоби взяти майський мед і купив 5 рогатих.На соняшнику зробив нальот на вощину і матку.то бджоли розлетілись по сусідніх моїх українцях на платформі.відстроїли аж 3 рамки .В кінці кінців восени пропала матка і прийшлось сімейку обєднати.Тому зупинився на варіанті=низ 12 укр рамок-зверху корпуси 145.А так рік не буде загублений дл відбудрви гнізда.10 вуликів прикупив і пофарбував.145 магазини  буду відтягувати в лежаках і на рапсі в нових вуликах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Lefty сказав:

більше все ж схиляюсь до ППУ /ППС гніздо 10х300, маг 145....

Таким шляхом пішов я , теплий гніздовий корпус з Ппу 10×300 + магазини під мед 10×145 ,  магазини дерев'яні...IMG_20220102_190604.thumb.jpg.2e1dbe9c9b644f9f5549b7262094c0c8.jpg

В моїй місцевості найбільш продуктивні взятки з соняшника і ріпака , рідко акація і липа . З теплим гніздовим корпусом краще можна підготуватись до ранніх взятків . :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Конструктор сказав:

Таким шляхом пішов я , теплий гніздовий корпус з Ппу 10×300 + магазини під мед 10×145 ,  магазини дерев'яні...IMG_20220102_190604.thumb.jpg.2e1dbe9c9b644f9f5549b7262094c0c8.jpg

В моїй місцевості найбільш продуктивні взятки з соняшника і ріпака , рідко акація і липа . З теплим гніздовим корпусом краще можна підготуватись до ранніх взятків . :IMHO:

Видно я вірному напрямку дивлюсь, у мене дуже схожі умови, тай знаходжусь недалеко від Вас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, wwlo сказав:

Тому зупинився на варіанті=низ 12 укр рамок-зверху корпуси 145.

Досить гнучка система з 8×145:IMHO: , можна зібрати різні варіанти 2 магазини - 300 рамка,  3 магазини- Українська рамка ,  1 - 145 .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Lefty сказав:

Видно я вірному напрямку дивлюсь, у мене дуже схожі умови, тай знаходжусь недалеко від Вас.

На даний час і за теперішніх умов я задоволений:ay: . Ще один + гнізда на 300, що при купівлі чи продажі відводків це найпоширеніша рамка .:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Конструктор сказав:

На даний час і за теперішніх умов я задоволений:ay: . Ще один + гнізда на 300, що при купівлі чи продажі відводків це найпоширеніша рамка .:IMHO:

Ви нече мої думки читаєте :)..... трішки хочу яйця по різних корзинах по розкладати......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...