Перейти к содержанию

Шмели


sika4

Рекомендуемые сообщения

тримає кілька "джмелесімей" якось в очеретяних трубках
Думаю, это у него не шмели, а осмии.
про осмії. http://vinnitsa.info/news/vinnichchanin-pa...ist-bdzhil.html я так розумію, з них, крім запилення дерев, нічого не візьмеш. Хех, і не жалять вони :umora: на вихідних піду за очеретяними трубочками)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...
Может я чего-то непонимаю ... Может кто-то расскажет - чему, нас, украинских пчеловодов, могут научить израильские пчеловоды? . Особенно, если учесть огромную разницу в погодных условиях... Мало того, нас еще и награждают(!) "навчанням на курсах по програмі МАШАВ"

Наприклад ,як розводити джмелів.Якби в Україні знайшлась хочаб 1 людина якаб в зимовий період моглаб запропонувати парру джмелиних сімей для опилення в теплиці .це булаб революція. Ми не можимо,а Ізраїль на бомбусах заробляє купу грошей і вам шаруда вони фіг що скажуть.На джмелі я потратив купу часу і нічого не вийшло. Якби я мав технологі розведення джмелів то за бджоли забувби.Ізраіль вирощує джмелів в секреті і під сильним наглядом.У вас шаруда є можливість проявити смикалку і стирити в них технологію і ви вже український агент 001.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Увы, нет такой можливости - не ихней я породы :dntknw: ... А вообще, забавно было бы понаблюдать за отбором меда на откачку от "секретной" джмелиной израильской семьи :ak:;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наприклад ,як розводити джмелів.Якби в Україні знайшлась хочаб 1 людина якаб в зимовий період моглаб запропонувати парру джмелиних сімей для опилення в теплиці .це булаб революція.
Чув що в Біларусі розводять джмелів.... А на пасіці Єгошиних як раз і є пару сімей джмелів. Ратмір Андрійович проводив якісь екперименти із ними. От наразі не знаю чи живі ті джмелі, давненько був у гостях...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наприклад ,як розводити джмелів.Якби в Україні знайшлась хочаб 1 людина ....
Летом был сюжет в новостях, в Николаевской области(если не ошибаюсь) есть пчеловод занимающийся бомбусами(шмелями), а не пчелами!! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якби я мав технологі розведення джмелів то за бджоли забувби

То Петрович вже ж дав посилання, як розводити джмелів. Не така складна ця справа, було би бажання Прикрепленный файл _____.doc ( 26.5 килобайт ) Кол-во скачиваний: 12
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прикрепленный файл _____.doc ( 26.5 килобайт ) Кол-во скачиваний: 12
Что за секреты :( где файл :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прикрепленный файл _____.doc ( 26.5 килобайт ) Кол-во скачиваний: 12
Что за секреты :( где файл :ah:
Пост № 13 в этой же теме на стр.1 (автор - Петрович)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

о Петрович вже ж дав посилання, як розводити джмелів. Не така складна ця справа, було би бажанняПрикрепленный файл _____.doc ( 26.5 килобайт ) Кол-во скачиваний: 1

Взглі то, що там написано цілковита правда. Но є одно но ,яке потрібне харчування матці ,щоб вона почала будувати гніздо
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Взглі то, що там написано цілковита правда. Но є одно но ,яке потрібне харчування матці ,щоб вона почала будувати гніздо
Ну читайте уважніше :hi: . Джмелиха починає будувати гніздо після початку квітування медоносів. Тобто, полетіла джмелиха по теплиці і знайшла перші квіти, насмокталася нектару, кельму в лапи і гей будувати гніздо :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну читайте уважніше . Джмелиха починає будувати гніздо після початку квітування медоносів. Тобто, полетіла джмелиха по теплиці і знайшла перші квіти, насмокталася нектару, кельму в лапи і гей будувати гніздо

Взагалі я веду розмову про джмелів ,які уттримуються в неволі, а про тих , що в природі мова не іде.Вам ,що вдавалось заставити джмеля будувати гніздо і вирощувати молодняк в обмеженому просторі?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене джмелі, осмії, ксилокопи живуть в природніх умовах, а тут я лишень акцентую вашу увагу на деяких аспектах поданого Петровичем файлу. Велика теплиця з відповідним температурним і вологим режимом з покриттям, яке пропускає весь спектр сонячного проміння, плюс посів в теплиці потужних медоносів- мабуть це достатні умови для розвитку джмелиної сім'ї :IMHO1: Головне питання, чи буде це рентабельніше ніж вирощування в теплиці овочів :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
мабуть це достатні умови для розвитку джмелиної сім'ї Головне питання, чи буде це рентабельніше ніж вирощування в теплиці овочів

Тепличні господарства платять великі шекелі ізраільтянам за джмелині сім'ї. Джмелі використовують виключно для запилення в основному - томатів, які бджоли не дуже хотять відвідувати. Вони виносливі і працюють навіть тоді, коли бджоли не вилітають з тих чи інших причин.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...
Тепличні господарства платять великі шекелі ізраільтянам за джмелині сім'ї. Джмелі використовують виключно для запилення в основному - томатів, які бджоли не дуже хотять відвідувати. Вони виносливі і працюють навіть тоді, коли бджоли не вилітають з тих чи інших причин.

Важко бути з вами незгідним. Я ! Наприклад з задоволеннями помінявби джемелину ферму на пасіку медоносних бджіл. Но тут є но. Я находжусь не в ті кліматичні зоні і так дальше....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тут чуть я вимовив не так : потрібно розуміти , що поміняти пасіку на ферму джмілів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Знайшов цікавий відео канал про джмелів. Про цю фірму була розмова з одним пасічником з під Любліна. В закритому приміщенні вирощують джмелів годують, спарюють маток. По його словах зрозумів що там все інакше ніж у бджіл. Основна мета сімейки вивести найбільше маток. Їх може бути навіть 50 з колонії 200 джмелів. Зимують поодинці.Дикі джмелі тяжко розводяться є вже відселекціоновані жовтні за забарвленням. Кому цікаво є відео.Ютуб

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайшов цікавий відео канал про джмелів. Про цю фірму була розмова з одним пасічником з під Любліна. В закритому приміщенні вирощують джмелів годують, спарюють маток. По його словах зрозумів що там все інакше ніж у бджіл. Основна мета сімейки вивести найбільше маток. Їх може бути навіть 50 з колонії 200 джмелів. Зимують поодинці.Дикі джмелі тяжко розводяться є вже відселекціоновані жовтні за забарвленням. Кому цікаво є відео.Ютуб

Красота! :ay: Було б цікаво побродити між цими волохатими мішками. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Летом заметил  на фацелии огромное количество шмелей под вечер

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 years later...

Интересно, почти за 10 лет с момента открытия темы  кто то делал какие то практически шаги в этом направлении??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.01.2009 в 16:07, sij сказал:

Неделю назад мне тоже предложили, вырастить шмелей для парников. Они за ними в Израиль ездят. Я тоже задумался, читаю литературу. Может предложить им осмий, их можно в Комисара заказать.

Пробував заставити матку освоїти гніздо в вольєрі . Тримав  місяць , заходила в гніздо , виходила , літала . Не зміг заставити будувати мисочки. Висновок мій такий - проблема в харчуванні маток.:hi:  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Пахомич сказал:

Пробував заставити матку освоїти гніздо в вольєрі

Матку якого виду?

Матка точно була на час вилову без гнізда?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Cfif сказал:

Матку якого виду?

Матка точно була на час вилову без гнізда?

Відловлюались з початком  цвітінням верби козячої . Мене інтересували матки, які  тільки почали нагулювати жирок . На мою думку самий перспетивнішній ( якщо не помиляюсь) , то сдовий і земляний.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гнездо в ограниченном пространстве может заложить только садовый. Земляной может жить в искусственных гнездах, но размножатся интенсивным способом отказывается.

Если матки были изьяты с природы не во время поиска гнезда. а во время сбора пыльцы и нектара - скорее всего у них уже есть гнездо. А природа у них такова что второго гнезда одна матка заложить не может...

Я думаю проблема именно в этом!!!

Мне один "товарищ" под жёсткими пытками открыл некоторые тайные проблемы. следующей весной попробую попробовать работать с этими гудящими шарами))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Неужели будет "бум" на шмелей и осмий? :crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Джаз сказал:

Неужели будет "бум" на шмелей и осмий?

Судя по наглости аграриев с ядохимикатами и жадности мафии курирующей экспорт с.х. продукции......

С начало они вытравят опылителей. потом убьют желание заниматься пасеками..... а потом начнут платить деньги за опыление)) - всё может быть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...