Перейти к содержанию

Вереск обыкновенный


sij

Рекомендуемые сообщения

Прислали з Волині саджанці вересу. Яке місце вибрати (сонце, тінь)? Чи потрібно готувати землю в мене важкий чорнозем (піску добавити)? Що порадите?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Олексій Івженко сказал:

Прислали з Волині саджанці вересу. Яке місце вибрати (сонце, тінь)? Чи потрібно готувати землю в мене важкий чорнозем (піску добавити)? Що порадите?

Уксуса подлить. Да, да.. уксуса.))

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Cfif сказал:

Уксуса подлить. Да, да.. уксуса.))

 

Скільки? На м2...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Примерно на ведро 10 л. - 2-3 столовые ложки.

Чем почва более щелочная. тем больше уксуса нужно и тем меньше шанса у него выжить.

 

Его корни не способны впитывать питательные вещества из почвы без симбиоза с грибами. а для микоризы нужна кислая почва и растительные остатки.

перед посадкой. выкопайте яму. засыпьте туда торф. вперемешку с опилками. после посадки за мульчируйте толстым слоем хвои. И поливать кислой водой.

Если общая почва щелочная. это поможет вереску если не буйно расти. так хотя бы жить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Cfif, дякую буду пробувати! Приємно, що на нашому форумі є спеціалісти з різних галузей, які поділяться досвідом!:hi:

8 минут назад, Cfif сказал:

Примерно на ведро 10 л. - 2-3 столовые ложки.

это поможет вереску если не буйно расти. так хотя бы жить.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рад что был полезен.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

20 часа назад, Олексій Івженко сказал:

Прислали з Волині саджанці вересу. Яке місце вибрати (сонце, тінь)? Чи потрібно готувати землю в мене важкий чорнозем (піску добавити)? Що порадите?

наберіть земельний дизайн, посадка та догляд за вересом можливо ще щось собі підчеркнете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, СЄРЖ сказал:

 

наберіть земельний дизайн, посадка та догляд за вересом можливо ще щось собі підчеркнете.

Дякую, начитавшись інету, посадив сьогодні свого "емігранта" :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?16?.?04?.?2016в20:39, Олексій Івженко сказал:

Прислали з Волині саджанці вересу. Яке місце вибрати (сонце, тінь)? Чи потрібно готувати землю в мене важкий чорнозем (піску добавити)? Що порадите?

Верес любить землю з-під сосен, кислу. А з грибами,- можна придбати міцелії. Тут, на Точку, десь і реклама була про це.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Верес починає зацвітати, був на рибі зробив пару кадрів на скору руку. Прокльовується і вже є перші квіти.

IMG_20160731_173350.jpg

IMG_20160731_173343.jpg

IMG_20160731_162626.jpg

IMG_20160731_162630.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

почему то на нём пчёл у нас мало

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пойдут по поже через неделю .Он только начал цвести и пчела пока неоктивна потом пойдет .:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

потрапили декілька  літніх фото. позатогорішнє згарище ожива.IMG_20160807_082500[1].jpg

і ось "воставшие из ада"

IMG_20160807_082529[1].jpg

хтось писав чи високий в нас верес ось фото але бувають старі кущі виростають до пояса

IMG_20160807_090420[1].jpg

IMG_20160807_082529[1].jpg

IMG_20160807_082540[1].jpg

IMG_20160807_082603[1].jpg

IMG_20160807_082705[1].jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вереск хороший поздний медонос.Особенно если есть еще что попутно взять пчелкам .В сотовом меду он нормально .Но с откачькой могут быть проблемы .Надо сразу соты на откачку.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вот вересовища моей стороны.

Фото2929_thumb.jpg

Фото2853_thumb.jpg

Фото2877_thumb.jpg

Фото2880_thumb.jpg

Фото2884_thumb.jpg

Фото2483.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пеизажи что надо .:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?13?.?02?.?2017 в 22:32, бігунець сказав:

А вот вересовища моей стороны.

Фото2929_thumb.jpg

Фото2853_thumb.jpg

Фото2877_thumb.jpg

Фото2880_thumb.jpg

Фото2884_thumb.jpg

Фото2483.jpg

Супер-р-р! І де ж таку красу ви знайшли?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Супер-р-р! І де ж таку красу ви знайшли?

Це, мабуть,  Житомирська обл., Овруцький район ? Так, яку ж красу Чорнобиль загубив...:dntknw::ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Це, мабуть,  Житомирська обл., Овруцький район ? Так, яку ж красу Чорнобиль загубив...:dntknw::ak:

Для ,,колгоспників'' згубив, а для природи, і для поліської бджоли зокрема, це шанс утворення дикої популяції, яка може бути стійкою до кліща. У знайомого у списаному лежаку вже четвертий рік живе ройова сім'я без жодних обробок і жодного втручання

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, язичник сказав:

Для ,,колгоспників'' згубив, а для природи, і для поліської бджоли зокрема, це шанс утворення дикої популяції, яка може бути стійкою до кліща. У знайомого у списаному лежаку вже четвертий рік живе ройова сім'я без жодних обробок і жодного втручання

Як перезимує,- повідомте.:az:

Ціную ваші знання щодо рослин, природи. А щодо Чорнобиля -то це ваш дикий жарт! :IMHO:Можу виставити вам пару фото, коли внаслідок радіоактивної дії  відпадали шматки тіла у перших пожежників, щоб ви навічно забули про такі жарти, щодо  " ,,колгоспників'' ... для природи, і для поліської бджоли зокрема ". Якраз Чорнобиль практично і вбив її. Бо дикою вона вже не виживе - однозначно.  А ви з своїми "зеленими" поглядами, які , доречі,  не чужді частково  й мені інколи, часто переходите крайню межу, як на мене. Та ,як говорив, здається, князь лікарів і філософ буття ібн Сіна Авіценна ( Шейх Абу Аль-Раїс Шараф Аль-Мульк абу Аль-Хусейн ібн Абдаллах ібн Аль-Хасан ібн Сіна) : " Все повинно бути в міру."

Біля Янова , - села, що було найближчим до ЧАЕС, яке зрівняли із землею - була на дереві прив"язана борть. Сам  бачив її і бджіл там. Так вона витримала два роки . Потім, розповідали, під власною вагою зірвалася і розбилася разом з бджолами...:dntknw:  Основний взяток у них був саме на вересу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.02.2017 в 14:07, ДобровоЛ сказал:

Це, мабуть,  Житомирська обл., Овруцький район ? Так, яку ж красу Чорнобиль загубив...:dntknw::ak:

Лісовий мед, котрий у нас купують, перевіряють на радіоактивність (час від часу багаті покупці, а також ті, хто купує чималі партії). Все в нормі. Минулого року привозив до нас з Київщини чоловік маток на парування. Приїзджав з дозиметром. В трьох місцях ставав провіряв і казав, що все в нормі. Тож не все так погано.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, бігунець сказав:

Лісовий мед, котрий у нас купують, перевіряють на радіоактивність (час від часу багаті покупці, а також ті, хто купує чималі партії). Все в нормі. Минулого року привозив до нас з Київщини чоловік маток на парування. Приїзджав з дозиметром. В трьох місцях ставав провіряв і казав, що все в нормі. Тож не все так погано.:)

Під час ліквідації наслідків аварії у 10 км зоні ЧАЕС, в теплиці біля станції і поза нею, науковці тримали пасіку. Міряли радіацію постійно. Були здивовані - бо бджоли обирали рослини найменш вражені радіацією. Мед був, ну порівняно чистим, враховуючи територію їх польотів. А от з пилком ситуація вигляділа не дуже привітно...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 година тому, ДобровоЛ сказав:

Як перезимує,- повідомте.:az:

Ціную ваші знання щодо рослин, природи. А щодо Чорнобиля -то це ваш дикий жарт! :IMHO:Можу виставити вам пару фото, коли внаслідок радіоактивної дії  відпадали шматки тіла у перших пожежників, щоб ви навічно забули про такі жарти, щодо  " ,,колгоспників'' ... для природи, і для поліської бджоли зокрема ". Якраз Чорнобиль практично і вбив її. Бо дикою вона вже не виживе - однозначно.  А ви з своїми "зеленими" поглядами, які , доречі,  не чужді частково  й мені інколи, часто переходите крайню межу, як на мене. Та ,як говорив, здається, князь лікарів і філософ буття ібн Сіна Авіценна ( Шейх Абу Аль-Раїс Шараф Аль-Мульк абу Аль-Хусейн ібн Абдаллах ібн Аль-Хасан ібн Сіна) : " Все повинно бути в міру."

Біля Янова , - села, що було найближчим до ЧАЕС, яке зрівняли із землею - була на дереві прив"язана борть. Сам  бачив її і бджіл там. Так вона витримала два роки . Потім, розповідали, під власною вагою зірвалася і розбилася разом з бджолами...:dntknw:  Основний взяток у них був саме на вересу.

Створена людьми чорнобильська аварія не вбила природу, а створила екстремальну ситуацію прискореного селекційного відбору. У білорусів у перший рік аварії створили на території зони заповідник. Зараз та територія практично зрівнялася з рівнем життя у Біловезькій Пущі. Цим шляхом могла і повинна була піти і Україна, але перемогли бандитські звички чиновників- доїти ,,колгоспну'' корову, тобто відмивати бюджетні кошти через зону.

Стосовно жертв чорнобиля. Чиновники чудово знали, що тушити реактор не було сенсу, бо вже мали совковий досвід подібної ситуації. Поки вміст реактора не вигорить, його неможливо потушити. І європейці постійно нагадували, що після кожного всипання різних речовин піднімалася чергова хмара високорадіоактивного пилу і суттєво продовжувався час горіння реактора. Але чиновникам потрібні були красиві звіти про ,,боротьбу'' для отримання кар'єрного росту і грошових дивідентів. А те, що десятки тисяч людей прирікали цією ,,боротьбою'' на мученицьку смерть, ніяк не хвилювало ,,колгоспних'' чиновників.

В Україні площі заповідних земель майже вдвічі менші від рекомендацій ООН. Навіть спроби Ющенка збільшити ці площі закінчилися з приходом до влади наступників- свіжонароджені заповідники знову стали угіддями особливо наближених до тіла. І чорнобильський заповідник це найліпший варіант для поліської бджоли, яка у природніх умовах живе не у бортях, а у дуплах і порожнинах скель та будівель. У лісових бджіл основний взяток з літніх медоносів, а верес лише підтримуючий, бо часто потрапляє під дощі і холоди, а також швидко кристалізується

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, язичник сказав:

Створена людьми чорнобильська аварія не вбила природу, а створила екстремальну ситуацію прискореного селекційного відбору. У білорусів у перший рік аварії створили на території зони заповідник. Зараз та територія практично зрівнялася з рівнем життя у Біловезькій Пущі. Цим шляхом могла і повинна була піти і Україна, але перемогли бандитські звички чиновників- доїти ,,колгоспну'' корову, тобто відмивати бюджетні кошти через зону.

Стосовно жертв чорнобиля. Чиновники чудово знали, що тушити реактор не було сенсу, бо вже мали совковий досвід подібної ситуації. Поки вміст реактора не вигорить, його неможливо потушити. І європейці постійно нагадували, що після кожного всипання різних речовин піднімалася чергова хмара високорадіоактивного пилу і суттєво продовжувався час горіння реактора. Але чиновникам потрібні були красиві звіти про ,,боротьбу'' для отримання кар'єрного росту і грошових дивідентів. А те, що десятки тисяч людей прирікали цією ,,боротьбою'' на мученицьку смерть, ніяк не хвилювало ,,колгоспних'' чиновників.

В Україні площі заповідних земель майже вдвічі менші від рекомендацій ООН. Навіть спроби Ющенка збільшити ці площі закінчилися з приходом до влади наступників- свіжонароджені заповідники знову стали угіддями особливо наближених до тіла. І чорнобильський заповідник це найліпший варіант для поліської бджоли, яка у природніх умовах живе не у бортях, а у дуплах і порожнинах скель та будівель. У лісових бджіл основний взяток з літніх медоносів, а верес лише підтримуючий, бо часто потрапляє під дощі і холоди, а також швидко кристалізується

Це ваше право,- мати власну думку. Не буду перечити та заглиблюватися у дискусію. Бо тема про чудову рослину Полісся - верес. Запав він мені в душу ще з тих часів, як  проглянув разом  з своїми дітьми мультик про вересовий мед...Кілька років все планую спробувати виїхати на кочівку на Полісся. Може нинішнього року, на кінець, це вже справдиться?..:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

правду пишите бігунець , на вересі зимують, не знаю як на чистому але з різнотрав"ям та добавлянням сиропу зимують. також було років 3 назад зимували на чистому верес+золотарник+ інше пізнє різнотрав"я але основне було верес+золотарник. перезимували добре, карпатка та місцева. не знайшов ділянку схожу на Вашу з вересом але...

 

 

 

IMG_3679.JPG

IMG_3683.JPG

IMG_5107.JPG

IMG_5109.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...