Перейти к содержанию

Вереск обыкновенный


sij

Рекомендуемые сообщения

А мне говорили, что как-раз где-то в Ваших местах и есть... :(
Будем считать ключевое "где-то" правильное, говорят и мои земляки, что есть на ростоянии почти сотню км от меня, но нужно уточнять где, да и не каждый год есть взяток + нельзя оттягивать откачку, в итоге для меня это мало реальная кочевка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прикарпатью надёжней, там точно есть.

В нас невеликі масиви. Землі які колись оброблялись і межують з лісом тепер заросли кущами і вересом. від мене десь 2.5-3 км але принос є. Якщо добрі люди не випалять траву весною :angry: . Думаю найбільші масиви все ж на Поліссі і Волині. По соснових лісах.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю найбільші масиви все ж на Поліссі і Волині. По соснових лісах.

zapivan, Якраз там його я й зустрічав, зокрема, й у нашому Поліссі - на Київщині. Але зараз вже маже все воно у Чорнобильську зону попало. Верес полюбляє галявини з торфом. Цікава рослина вже тим, що крім нього у такий пізній час головного взятку з інших рослин майже не знайти. Тобто можна збільшити медовий конвеєр. Ось цим мене він й зацікавив. А ще пам'ятаю мультфільм про секрет вересового меду. Теж там сказано, що він має досить сильні лікувальні властивості. "Чудесный напиток из верескового мёда, способный дарить молодость и красоту, прославил в своей балладе Роберт Стивенсон. Действительно, вересковый мёд по целебным свойствам намного превосходит иные виды мёда."
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Землі які колись оброблялись і межують з лісом тепер заросли кущами і вересом. від мене десь 2.5-3 км але принос є. Якщо добрі люди не випалять траву весною

И как мёд, вкус, цвет, "кристализация", сам никогда не пробовал, интересно...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И как мёд, вкус, цвет, "кристализация", сам никогда не пробовал, интересно...

Andruhan а Ви уважно прочитайте першу статтю sij, . І Вам все стане зрозумілим. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А які строки цвітіння вересу у Вашій місцевості зараз, бо всі строки нині летять вшкереберть? Маю на увазі продуктивне нектаровиділення. Буду вельми вдячний :az: . :az:
дивлячись по погоді. з середини серпня приблизно +/- тиждень. якщо тепло то краще приносять. можна ще й на золотарник встигнуть добрать :ah: .
В моём районе нету, сам хотел найти, думаю искать надо в местах где есть торф,
можливо і торф любить але в нас піски.
В нас невеликі масиви. Землі які колись оброблялись і межують з лісом тепер заросли кущами і вересом. від мене десь 2.5-3 км але принос є. Якщо добрі люди не випалять траву весною :angry: . Думаю найбільші масиви все ж на Поліссі і Волині. По соснових лісах.
гарно відростає після пожеж і бджоли більше бачив саме на свіжо відрощих після пожеж. IMG0644jpg_6384341_10822933.jpg росте в негустих лісах, переважно соснові, рідше мішані, не любить рости в густих зарослях, багато на полянах.
И как мёд, вкус, цвет, "кристализация", сам никогда не пробовал, интересно...
мед дуже смачний і пахучий, запах не з яким вже я незплутаю. колір темнуватия, як пишуть червонуватий в мене не було, можливо з якимись домішками (іншими травами). багато не качав але той що стояв в квартирі до квітня не сів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

гарно відростає після пожеж і бджоли більше бачив саме на свіжо відрощих після пожеж

Росте разом з такою дрібненькою густою травою(в нас називають псєнка) на бідних глиняних грунтах поміж сосен і берізок і після пожеж не так дуже не відновлюється щоб масово цвісти а місцями взагалі пропадає.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Росте разом з такою дрібненькою густою травою(в нас називають псєнка)

Яку дуже легко косити ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яку дуже легко косити

sij, Тож верес можна і підкошувати для оновлення?Обов'язково викопаю і посаджу у себе для розведення в рідкому соснячку, бо той, що купив у "розсадників" на дорозі виявився мертвим ще до посадки. Його ж зразу то й не розібрати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...
а где на Украине он широко распространен?

pcholkin, Дякую за фільм! Класика. А щодо вересу,- росте він по всьому Поліссю , як підлісок у рідколіссі, на лугах. Доречі, можна верес купити і в дачних магазинах. Продають його у горшках. А полюбляє він рости на згарищах, як і хаменерій (іван-чай) та у вологих місцях.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И как мёд, вкус, цвет, "кристализация", сам никогда не пробовал, интересно

Andruhan, Якраз після качки з соняху збираюсь на верес. Вийде що,- можу й пригостити. Ніби вже пора йому цвісти... :dntknw::dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в нас перші квіточки з"являються, щось ранувато :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в нас перші квіточки з"являються, щось ранувато

СЄРЖ, А ось що у першому повідомленні sij, написано, а вже - серпень.
Цветет в июле - сентебре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
мед дуже смачний і пахучий, запах не з яким вже я незплутаю. колір темнуватия, як пишуть червонуватий в мене не було, можливо з якимись домішками (іншими травами). багато не качав але той що стояв в квартирі до квітня не сів.

СЄРЖ, Одне слово,Серж, - красота ! І ще одне - невимовна! Його качати треба щодня! Інакше - гаплик. : :dntknw::blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Andruhan, Якраз після качки з соняху збираюсь на верес. Вийде що,- можу й пригостити. Ніби вже пора йому цвісти... :dntknw::dntknw:
Маю намір купити у Вас верескового меду 3 л.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю намір купити у Вас верескового меду 3 л.

Jivec, Це підколка? :ah: Я ж тричі кочував на соняху. Зараз недалеко від Приза в Яготинському районі. Верес треба качати максимум кожні 4 дні. Ну, а ціни на бензин? А до вересових заростей, які я був знайшов все-таки, від мене км - 120... :ak: Поставлю газ.- тоді спробую. А жаль...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю намір купити у Вас верескового меду 3 л.

Jivec, Це підколка? :ah: Я ж тричі кочував на соняху. Зараз недалеко від Приза в Яготинському районі. Верес треба качати максимум кожні 4 дні. Ну, а ціни на бензин? А до вересових заростей, які я був знайшов все-таки, від мене км - 120... :ak: Поставлю газ.- тоді спробую. А жаль...ВИЙ МЕД ДАЙТЕ ЗНАТИ.
Чому підколка? Я подумав, що ВИ ЇДЕТЕ НА ВЕРЕСК.Не підколка. Жаль, що не буде. У кого буде вересковий мед прошу повідомити. На ринку не купую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

освіжу трохи фотками IMG3650JPG_8574066_13548862.jpg IMG3652JPG_2277328_13548889.jpg IMG3655JPG_1019753_13548919.jpg IMG3659JPG_7564057_13548941.jpg IMG3661JPG_1894871_13548958.jpg IMG3662JPG_7394276_13548968.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На ринку не купую.

Jivec, Та я його там, на базарі, ще ніколи, теско, і не зустрічав. Хіба що у мультфільмі про вересовий мед...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

СЄРЖ, Дякую за класні фото, - мрія з дитинства (після мультика "Вересовий мед") - накачати вересового меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Jivec, Та я його там, на базарі, ще ніколи, теско, і не зустрічав. Хіба що у мультфільмі про вересовий мед...
а я на базарі спостерігав продавця, який пропонував вересковий мед, але чи він вересковий? якась падь...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а я на базарі спостерігав продавця, який пропонував вересковий мед, але чи він вересковий? якась падь...

Jivec, Якщо желе,- ото він і є.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а я на базарі спостерігав продавця, який пропонував вересковий мед, але чи він вересковий? якась падь...

Jivec, Якщо желе,- ото він і є.
тільки з ваших рук.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тільки з ваших рук.

Jivec, Ну це, хіба що на той рік, як поставлю газ на авто. Та і Вас запрошу до кочівлі. :friend_drink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Jivec, Ну це, хіба що на той рік, як поставлю газ на авто. Та і Вас запрошу до кочівлі. :friend_drink:
Дай Боже успішно перезимувати... і бджолам теж.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...