Перейти к содержанию

Организация точков


Рекомендуемые сообщения

58 минут назад, Винодел сказал:

Кількість сім. на одному точку треба визначати з урахуванням "пасовиська".Як визначити достатністькормової базі сам би послухав.

Кормову базу можна визначити за допомогою 1. Єкспедиції ( для визначення приблизного ботанічного складу) та 2 роботою з гуглкартою для обміряння площ. + поправки на сільгосп угіддя.

Розмір оптимального точка в середньому визначено Прокоповичем - 50 бджолосімей. Але це тоді, коли не було тотальної оранки і монокультур.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, msgarry сказал:

Я себе присматриваю участок под зимовку. 1 км от дома, 300 м от ближайшего жилого дома.

Огорожен наполовину, но въезд на территорию где участок только один. И вроде как охраняется ( элеватор неподалеку)

Теперь вопросы.

1. Сколько семей на поддонах можно разместить на 1 га. ( есть желание перейти на поддоны, но никогда ими не пользовался, и расстояния между поддонами не нашел)

2.Если учаток для 

Подключить свет и воду будет реально?

3. Можно ли там будет построить здание- (склад для корпусов, рамок, столярку перевезти, возможно цех по откачке в перспективе)

Якщо це ваша приватна власність, то і світло проведете і збудуєтесь як схочете. Ви маєте право нікого не пускати на територію вашої приватної власності. Тільки за рішенням суду, якщо таке буде колись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, msgarry сказал:

между

Между поддонами у  меня около 1.5 м 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Близько трьох десятків років маю близький до ідеального точок в мішаному лісі. Кількість 100 -200 вул. при виставленні з зимівника, так  було, бо останні скількість років здолали сумніви, думки, бажання спробувати нове і став в тому ж таке лісі розвозити на інші точки на відстань від 500м. і далі. Для повноти картини скажу, що  найближчі великі гурти бджолосімей стоять за 700-900м. Начебто з ранньовесняною фуражировкою все добре, пилок(жовтого кольору) починають нести з першого теплого дня , теплий це з16*С при сонячній годині. Не всі квіти відвідуються гарантовано щороку, наприклад тільки одного року пам'ятаю принос пилку з вільхи, рідко коли приносять фіолетовий з "просеренту"(сині такі квіточки), рідкі роки не відвідуються клени, калюжниця, бересток. З клену комахи створюють запаси пилку а власники бджіл, при потребі, збирають кленовий пилок. Останні роки у нас появилась можливість заробити на запиленні яблунь здаеться по 300гр\сім. за 5-7 постою в саду. З ціею справою багато ризиків,роздумів, роботи, знервованості бо: яблуні накладаються з ріпаком на якому безпечніше(да-да) і більше шансів на отримання товарного меду. З садом на другій тарілі терезів(на першій готівка через 7-9днів і грошей колеги отримали до 30т. гр.): кроплять яблулі щодня і навідь вночі-фунгіцидами,інсектіцидами, мікродобривами, розчинами кислот(проріджування зав'язу), ситуація як в фільмі"Мовчання бджіл" і думки наших колег такі самі як і американських-"Мій дід, пасічник, мене за ці справи суворо засудив би, але ми капіталісти , і нам потрібні гроші". Сам не возив але думав над цим, своїх вивіз на ріпак який теж обробляли інсектіцидом по квіткам -обійшлось( я описував цю подію в профільній темі).

Цього року теж спробував нове- не заносив вул. до приміщення(які там у нас морози останні роки). Два точки залишив на літньо-осінніх містах в межах мого села, колись сім. в мого діда добре себе почували там бо в межах 1км. крім орних земель луки мішаний ліс, лісосмуги, покинуті землі, смітники, болота, струмки і мізерна кількість конкурентів моїм бджолам.Чого вивіз- якось мені муляе тримати в одному місці більше полусотні вул. При тому маю приклад колег за 10-15 км. від мене те в одного близко 200вул. і іншого 300-500 і між точками близько 500м. стоять до першої кочівлі на ріпак та сади. Результати пасічникування кращі від моїх,е над чим поміркувати. Схильним до творчого підходу особистостям пасічництво дае багато можливостей думати ,сумніватись, аналізувати, пробувати ,радіти успіхам і розчаровуватись усі ті ємоції що притаманні активному життю.

Мої колеги в загальноукраїнському тренді- хто поступово,хто хвилями збільшують кількість сімей. Ми в активних пошуках нових пасовиськ тут у нас краще ніж в багатьох інших бо маемо канал Дніпро-Донбас з санітарною зоною, лісосмуги, луки, мішані ліси, річку, джерела, болота. Дикоросна база після акації в половині років давала можливість прохарчуватись , бджолам і раз в три- чотири роки товарний мед(цього року). Нектарний взяток сприяе розвиткові, нарощуванню сімей і на соняшник, до середини серпня бджіл в вул. багато і при нектаруванні денні привеси 2-5кг. Останні два роки пізній, до середини серпня, сонях дае товарний взяток(при умові догодовування сиропом),небагато, але кочівля(до 15км.) на нього виправдана.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.07.2012 в 06:49, einar сказал:

Один "точок" придбав за 2500 грн+ оформлення документів+огорожа= стільки ж, другий- 1500 грн + огорожа 800 :hi: Обидва- в радіусі 10 км від райцентру. За таку ціну доводиться пошукати, тисяч за 4-5- простіше знайти. У віддаленіших селах взагалі немає проблем- більшість будинків пусті.

В позапрошлом году с одними не сторговался - просили 25000грн участок в 25 соток с более менее живым домом и подведеным к нему электричеством, но жутко захламленным развалившимися глинобитными и деревянными хоз.постройками. При этом  документов ноль, воды ноль, ограждения ноль, подьезд сносный. Из плюсов: соседей ноль, место под точок затенено. Предлагал 16000грн не продали, больше за участок без документов я платить не осмелился. Позже пустили квартирантов-барыг которые намотали за зиму электричества на 12000 грн и устроили в доме пожар. Хэппи-энд.

Сосени бьюсь за еще один участок- просят 54000грн за более-менее огражденный и затененный участок в 50 соток с хаткой-развалюхой в почти мертвом селе. Машут перед носом "документами" - техпаспорт на хатку-загадку 1976 года и на землю - решение сессии от 1994 года  о выделении участка под огород и обслуживание "дома". Предлагаю 30000грн - говорят пусть лучше сгниет.

Сейчас мой точок размещен на участке, которым пользуюсь по сути на птичьих правах - есть решение сессии о выделении этого участка жене под огород. Участок был абсолютно непригоден для пасеки, расчистил и раскорчевал все самостоятельно. Пока стояло 30-50 домиков единственный сосед (его дом находится в 300 метрах) радовался за меня, какой я мАлАдец и трудяга, теперь когда на точке стоит 150 домиков ему пчелы очень сильно стали мешать и у него появились претензии и виды на данный участок - хотя сам он живет в захламленом дворе, запоями бухает, п"здит жену и "воспитывает (п"здит) детей". Самая моя большая оплошность в том, что от него я протянул оборудованную точкой учета линию электроснабжения в 6 опор и 250 метров СИПа чтобы оборудовать точок сигнализацией и видеонаблюдением. 10000 грн потрачено на эту линию и 5000 за согласие соседа запитаться от него, 20000грн на видеонаблюдение,подключение к интернету и сигнализацию. Именно с этого момента я и попался "на крючок" - соседушка решил что пора меня облагать финансовой данью так как я п"издец как зажирел и двукратный тариф за потребленное электричество и ведро меда в год для такого забуревшего бугая это х"йня!"  (дословно цитирую соседа)

Выбор и организация нового точка это множество нюансов и великая лотерея. И очень большую роль в том какой сектор выпадет ВАМ на барабане играет человеческий фактор. При выборе будьте внимательны,осмотрительны и во многом полагайтесь на "чуйку". Извиняюсь за многабукафф.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сам в поиске стационарного точка

Выезжаю на аренду.

Было две продажных хатки,но их расположение и наличие соседей не делало их привлекательными.

Пока в поиске...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 У нас если что-то сносное ( имеется ввиду расстояние состояние и подъезд) то сразу кричат что 5 к зелени и дешевле не отдам.... Так что пока стою на арендованом у месного деда точке...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас кричат от 2 кило,но там с доками геммор . За царя Панька строилось,часто густо кроме решения сель рады вообще нет ни чего.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Ласунчик сказав:

Якщо це ваша приватна власність, то і світло проведете і збудуєтесь як схочете. Ви маєте право нікого не пускати на територію вашої приватної власності. Тільки за рішенням суду, якщо таке буде колись.

ні не маєте права, як писалося раніше

19 годин тому, Николай S сказав:

Стосовно будівництва все теж реально  але зверніть увагу дана земельна ділянка в межах населеного пункту чи вже за ним, тоді скландніше.......це можна глянути по кадастровій карті.

є цільове призначення землі і там є визначення, що можна на цій землі робити. як варіант, будувати безфундаментну будівлю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Призначення землі -Цільове призначення: 01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

На ділянці є розбита жомова яма. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, СЄРЖ сказав:

 

є цільове призначення землі і там є визначення, що можна на цій землі робити. .........

Саме так, по даному призначенню робимо проект, погоджуємо а лише потім будуємо все що потрібно для  пасіки  Тобто не "житловий будинок"  а" будинок пасічника" і далі по списку потреб....

тут ми прозівали головне є санітарні норми  для пасіки, вона не може ставитися на певній відстані від вже існуючих  кондитерських цехів, хлібзаводів, млинів, а у нас тут поруч елеватор  потрібно уточнити повну назву того об"єкту і перевірити чи не попав він у список.................

1 година тому, СЄРЖ сказав:

будувати безфундаментну будівлю.

....або на колесах...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Справа пошуку точка дещо спрощуеться при постоновці в "степах" без дозволу того, хто мае давати його.

З цього приводу оповім пригоду , ні, на пригоду не "тягне" так, диалог з аграріем з сосуднього села. Одне з "насиджених" місць постановки на ріпак а потім сонях це лісосмуга що поділяє поля між селами Прядивка(досить велике село) і Калинівка(вимираюче) лісосмуга і параллельно їй грунтова дорога перпендекулярна асфальтній дорозі що з'еднуе названі села, рух по ній десятків зо два авт на добу. Колись покриття було щебнево-бітумне, нині на третину таке а дві треті просто щебень. Правда їхати мені по такій з километр потім сто метрів грунтівкою і в підготовленому місці лісосмуги стоять в тіні великих дерев десятків зо два вул. про зручність місця для точка каже знахідка смужки "Байваролу"серед листя, хтось, колись стояв. Привезли рано вранці вул., поставив на ваги, дощечку з написом власника бджіл і моїм м.т, на следуючий ранок приїхав мотоциклом подивитись чи все правильно(бувають випадки негараздів, забував в якомусь відкрити льоток). Поставив мот. вдягнув комбінезон, коли їде автівка ринковою ціною десь під 3т. долл. як і очикував зупинились, виходять, моїх років двое, селян починають розмову досить приязну, про види на врожай (мій) я з міркувань ввічнивості цікавлюсь вирощуванням соняху,сортами, агротехнікою, цінами на "кабачок"(насіння соняшнику, бо коли син в магазині в Ромнах попросив пакування кабачків продавщиця принесла ікру кабачкову, хлопець засоромився і нарікав мені за неправильну назву сон. насіння), погоду яка ,начебто, сприяе розвиткові рослин,  майбутньому нектаруванню і врожаю насіння.  Якось запитують чому я не питав дозволу на постановку бджіл. По- перше невідомо хто власник саме ціеї лісосмуги, бо земля обабіч неї була виразно попайована, по -друге відшукай я власника так він ще басаринку з мене правитеме(такий в мене життевий досвід), побалакали ще про теж саме(багато "бабла" вкладено в вирощування рослин) а на останне , ймовірно власник смужки поля, каже -"А ти все-таке басаринку готуй!". Посміхнувсь, сприйняв як сільський жарт а продовження ця історія не мала більше я цих дядьків не бачив, ніхто з мене нічого не правив. Та й навряд чи я запам'ятав їх. Якось в нашій(з ким доводилось і доводиться мати розмову) культурі спілкування відсутня норма називати свое ім'я співрозмовникові, навідь коли сам представляюсь частише всього мені не називаються. От би спитати в того розумника, що вчить бути комунікабельним, приязним співрозмовником, на ім'я Дейл Карнегі- чому українці неполюбляють називатись. Намертво запам'ятав його навчання- "Найкращі звуки для людини це звучання його імені, звертайтесь до співрозмовника по імені". Можливо найкращі звуки для сучасного українця: -" Давай я тобі грошей дам"? Дощечка з номером м.т. на тому точку комусь допомогла з'вязатись зі мною. Зателефонував і непредставись(як звичайно) колега, це прояснилось з подальшої розмови. Почав з того, що більшість назвали б претензій, чому я поставив точок не спитавши його. А він, це Сергій(призвище забув, десь записано), колега  з Прядивки і його пасіка, з десяток вул. стоїть десь за кілометр від мого точка. Місцевість і так перевантажена бджолами( в уявному колі з радіусом 2км. стоять близько 300вул. це ті,що відомі) а тут ще я зі своїми, без узгодження. Важливо зазначити,  незважаючи на невідомо яку кількість , насиченість бджолами, нектарувало на тих землях добре, я , і не тільки я, отримали рекордну кільість меду за сезон, правда точки в мене і колег розкидані, деякі стояли аж на сумщині. На нектарування у нас ніхто не жалувавсь, всім нектару хватило, може ,навідь, налишивсь незібраним. Як вияснилось він рядовий член пасічної спільноти(ніяким чином не оформленої) с. Прядивка і на подальше бажае- щоб  я повідомляв його про місце і кількість вул. коли думатиму ставити. Пообіцяв йому, бо справа начебто корисна коли ти знатимеш де чия пасіка стоїть, скільки, будем знайомі, повідовлятимем один одного про майбутню обробку рослин,можливу крадіжку, чи допомогу в відшукуванні та і взагалі товарищуватимем. Так я затоварищував з пасічниками Роменського р-ну, в одного ставив вул. на його домогосподарстві, коли трапилась поломка автівки мені допомогли Віктор Федорович Пугач з Панасівки Липоводолинського і Анатолій Миколайович(призвища він мені не назвав, поки що невідомий) з Ромен. Кожен колега потенційно може допомогти, при потребі, якщо знаймомий шанси на допомогу більші. Випадки, коли потрібна допомога не такі вже рідкісні. Про пригоди на дорогах сумщини розповім якось в іншій темі" Авто для пасічника" або "хто куди кочуе", може в нас існуе рубрика" А був ще такий випадок".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Повна назва теріторії елеватора-Цільове призначення: 3.4 для комерційного використання (обслуговування частини критого току) відстань до пасіки 250-300 м

Я так розумію там сушать та травлять зерно на насіння. Поряд є баштан-також на насіння, ще поля картоплі та помідорів невеличкі по 5-10 Га.

Ці поля там стабільно кожен рік. Боюся щоб нуклеуси які будуть там все літо не потравили. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, msgarry сказав:

Повна назва теріторії елеватора-Цільове призначення: 3.4 для комерційного використання (обслуговування частини критого току) відстань до пасіки 250-300 м

тут уже мова не за призначення тієї ділянки а за назву об"єкту, який на тій ділянці знаходиться,    якщо там офіційно є млин то можуть бути проблеми  з реестрацією там пасіки. 

Стосовно Вашої ділянки призначення  01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. це ще не все статус ділянки пахоть чи сіножаті? в будь якому випадку по призначенню видно, що це паї за які податок з нового року зріс кардинально...

найкращий варіант коли призначення ділянки "для веденння особистого селянського господарства" і вона в межах населеного пункту але не в житловому секторі, ...........

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Там не пахоть. Там теріторія колишнього колгоспу -жомова яма, поряд з ділянкою колишня вісова та якісь коровники чи х.з. що.

Зараз на ділянці купи сміття камазів 30-40

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чим далі тим цікавіше, передивився всі карти-ділянка в межах населенного пункту. Це добре чи погано? 

Доречі в полях кругом села немає жодного паю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, msgarry сказав:

Чим далі тим цікавіше, передивився всі карти-ділянка в межах населенного пункту. Це добре чи погано? 

Доречі в полях кругом села немає жодного паю. 

То шо в межах краще з всіх сторін, податки менші, з дозволами на будівництво легше, але  ж  тоді і статус має бути ""для веденння особистого селянського господарства" бо так як Ви писали " Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва"  надають користувачам   юр. особам сільгосп підприємства та фермерам,  або як мінімум СПД.:dntknw:Саме такий самий статус мають арендовані землі,  паї от якось і закралась думка.....А ви вже всі документи оформили, чи ще ні от і вісвічує старі дані.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коротше кажучи на цьому тиждні буду йти у старостат про все дізнаюсь.

Документів ще ніяких нема. Я тільки придивляюсь до ділянки. Спочатку думав про іншу ділянку-сьогодні поїхав дивитися, а там-краще б не дивився. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Винодел сказал:

-"А ти все-таке басаринку готуй!".

Я в таких випадках розказую на скільки бджоли підвищать врожайність соняху/ріпаку, і скільки платять за запилення в цивілізованих країнах

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.01.2022 в 19:07, СЄРЖ сказал:

ні не маєте права, як писалося раніше

є цільове призначення землі і там є визначення, що можна на цій землі робити. як варіант, будувати безфундаментну будівлю.

Если что, то ст.20 земельного кодекса Украины предусматривает изменение целевого назначения по заяве власныка. Правда есть нюансы - если проэкта нет, то придётся его заказывать а это несколько тыс. грн, а если есть, то только провести по сесии отг бесплатно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, siverit сказал:

 Правда есть нюансы - если проэкта нет, то придётся его заказывать а это несколько тыс. грн, а если есть, то только провести по сесии отг бесплатно.

Зараз трохи простіше для певних обєктів - по паспорту будівництва, який практично нічого не вартує... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...