Перейти к содержанию

Весна-Літо 2012.


Толя

Рекомендуемые сообщения

Зимівника не маю.Та і якого зимівника треба на майже 100 вуликів (українців і лежаків).З 90 сімей разом з відодками пропав один відводок і одна опоношена-незнаю чи щось з неї буде.Кормів з"їли за цю зімівлю багато.Підмору теж немало.Є частково опоношені .Є такі що какають на прилітні,а гніздо чисте.Ще більше подобається степовка,Зимівля у неї просто чудова і в українцях і у лежаках.подумую про зимівлю по дві сім"ї у вулику через перегородку.Де так зимували - які йшли в зиму такі вроді і вийшли -візуально.Степовка рулить!!! ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

після осені сьогодні переглянув майже вперше свої сім"ї. всі живі. сім"я з кусючими бджолами потроху обліталась (сьогодні сонячно), на крайніх рамках меду повно на центральній з"явилась черва, діаметром з півлітрову банку. переставив крайню повномедну в притул до центральної. в цій сім"ї бджоли розосереджені по всьому гнізду, тільки на розплоді комом сидять. в іншому де сім"я з відводком через перегородку, сидять однаково в клубі і ті, і ті біля передньої стінки і несильно активні, з верху видно мед є. з верху під мішковину на стельові поклав ізол. в лежаках нижні льотки навстіж. .що далі робити? коли можна буде відсадити відводок, і попересаджувати в чисті вулики сім"ї? підтримую продовження цієї теми темою весна 2012.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

попересаджувати в чисті вулики сім"ї?

После облета сразу :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні +6 в тіні, +15 на сонечку. Полетіли рідненькі :ole_ole: . Закрив сітку в дні, поставив на верх над плівкою ще півкорпус і поклав у нього утеплення. Льоток скоротив, порожній корпус знизу прибрав.: post-3135-1331334072_thumb.jpg Ось результат зимівлі : post-3135-1331334082_thumb.jpg Стакан підмору при зимівлі на сітці в такі морози... Розплоду ще немає (сітка в дні, білі соти - ось причина, мабуть), корму ще 5-6 кг лишилось

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора деякі робили несміливі спроби обльоту. Дивився і вкотре дивувався: Як в такій малій бджолі поміщається такий обєм (мед б\у)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ура!!! Бджоли понесли перший пилок! :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ура!!! Бджоли понесли перший пилок! :ole_ole:
Ну - с почином :umora: Якщо пилок понесли - Модератори - створюйте тему Весна-Літо 2012 :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ура!!! Бджоли понесли перший пилок! opr06KBF.gif

:hi: Понесли родные красивый пилок.. :ole_ole: Стартанули всётаки.. :ae:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пилок ще не носять, та є надія що скоро буде. Снігу у нас майже немає. Сьогодні переглянув, меньш-більш непогано. В одній середньої сили сімейці черви на чотирьох рамках, так в діаметрі 10см. , і на тій рамці що ставив зверху на рамки теж матка зачервила, інтересно чому. Я такого ще небачив. В цій сімейці є уже трутівка. :dntknw: Чого би це, здається зарано.

post-1970-1331392194_thumb.jpg

post-1970-1331392227_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стартанули всётаки..

А мої вже і перший мед почали тягати... Правда з вулика, де зберігаються медові рамки. :smile:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

везе ж комусь унас вночі минус 15 вдень минус до 5ти

У нас сьогодні +5. Після втручання почали літати навколо вуликів. Це ще не обліт. До води взагалі не йшли. Розплоду компактного не бачив ніде. Сидять компактно. Майже клуб - більшість. Але тепло вже відчувається. Кормів мало. Тільки окремі сильні вже розсипались і там корму взагалі немає. Догодовував.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Тустоголовах +3 в тіні, сонячно. Виніс своїх 3 з зимівника. Попереносив де планував на нові місця. Деякі стривожені вилітали, а деякі і не стривожені явно літали по воду. Практично у всіх стельові вже теплі. Наступного тижня намічається потепління і жевріє надія весняної ревізії. Сьогодні в "рогатих" закрив сітки в дні, забрав підмор з денець. Скажу що підмору абсолютно не багато - від сили до стакана. При тому різниці мало чи з зимівника сім"я, чи на вулиці зимувала. Правда зимівник - це просто підвал, де єдинне що не було вітру, а так що на дворі. Навіть більше - сьогодні відлига, а в підвалі мороз тримав добре. Такщо висновок такий - потрібний нормальний, утеплений зимівник, бо змісту в необладнаному підвалі нема. В вулику, який стояв біля стінки підмор на сітці дна зі сторони стінки зацвів... І ще що помітив - в сильніших і слабших сім'ях кількість підмору практично одинакова. Отака діалектика і вона таки закономірна... Лежаки не переглядав на рахунок підмору, тільки заглянув чи всі сім"ї живі. На наступні вихідні надіюсь, що буде відомий остаточний результат зимівлі. Бажаю всім щоб результат зимівлі через тиждень-два залишався на теперішньому рівні! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бажаю всім щоб результат зимівлі через тиждень-два залишався на теперішньому рівні! :az:
Я думаю тут доречно розмістити Молитву на блогословення бджолиних роїв
Боже всемогий, предвечный,содержай горстию всю тварь, обладаяй небом и землею, и всеми, яже на них, всякому же созданию, еже в пользу быти щедро подаяй: умиленно молим ти ся,Всеблаже, якоже древле израильтяном, землю медом и млеком текущую даровати, в пустыни Иоанна Крестителя Твоего дивиим медом воспитати благоизволил еси: такоже ныне призрения Твоего благоволением к живопитанию нашему, сей пчельник и его улья благослови, умножая премножи в нем пчелы, и благодатию Твоею я соблюдающи нас меда исполни: да никако сей пчельник созданий Твоих пчельных лишен, но всегда преисполнен соты меда будет: и по премногой благостыни и непобедимей крепости Твоей, да явится неподвижим многими лукавствы, и непоколебим зазорными обаянии, но Твоею всесильною огражден державою, и остенен ополчением от всякого коварства волшебнаго сохранен, и всегда в Твоей, Христе, рукояти невредим пребудет. Твое бо есть, еже миловати и спасати ны, Христе Боже наш, и тебе славу возсылаем, со Отцем и Святым Духом, во веки. Аминь
_http://vgostyahukudesnitsi.blogspot.com/2011/04/30-17.html P.S.Все ніяк не можу знайти ікону Преподобних Зосими і Саватія - покровителів бджолярів
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

P.S.Все ніяк не можу знайти ікону Преподобних Зосими і Саватія - покровителів бджолярів
Ось можете скачати ікону Преподобних Зосими і Саватія 321_3.rar. І ще питання до знаючих людей. Я роздрукував таку ікону, вставив в рамку. Чи потрібно її ще освятити в церкві чи ще щось?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У-р-а! Начался облет!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора було + 10, але незнаю чи обліталися, так як мене не було вдома. Проте вже сьогодні при + 7, сильному вітрі і мінливій хмарності, майже всі сім'ї активно літають за водою. Насторожує те, що одна сім'я майже не літає, хоча бджоли активно витягують мусор. Думаю, може розплоду багато, а тому гріє або ж відхіж значний. Все ж до бджіл не загляну, поки температура не стане, хоча б + 12.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У-р-а! Начался облет!!!

Я хоть пчёл ещё не выставлял из зимовника, надеюсь на следующей неделе выставлю, но за других рад, что пчёлы облётываются. На душе как то веселей становится, весеннее настроение появляется :smile: Весеннее тепло не за горами
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У-р-а! Начался облет!!!
А у нас пролёт,прошёл снег мокрый и +2... :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я хоть пчёл ещё не выставлял из зимовника,

Андрей, какая погода у тебя? Я свои отводки сегодня выставил. Вчера поразвозил семьи(зимовали группами под снегом). Все живы но одна обделалась и 5 сильно ослабли. Последние дни днем температура +5-+7 в тени 0-+3 ночью. Лишь в отдельных семьях пчелы немножко летали. Жду обещаных синоптиками +11-ти. :smile:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні в зимівнику було +3, сидять тихо... На вівторок- +9. Сиджу й думаю- виставляти у вівторок, чи ні? :dntknw: Після вівторка по прогнозу- +2+3... Снігу ще лежить скрізь... ЧИ нехай посидять ще пару тижднів? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

надеюсь на следующей неделе выставлю,

Не на вторник, случаем, планируете?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Андрей, какая погода у тебя? Я свои отводки сегодня выставил. Вчера поразвозил семьи(зимовали группами под снегом). Все живы но одна обделалась и 5 сильно ослабли. Последние дни днем температура +5-+7 в тени 0-+3 ночью. Лишь в отдельных семьях пчелы немножко летали. Жду обещаных синоптиками +11-ти.

Погода у нас была последние дни ночью морозы -15 и -18 было, днём -5-7, сегодня ночью было -8-10, днём сегодня 0+2, мокрый снег, ветер с порывами. Выставку ещё только планируем, ждём погоды хотя бы солнечной маломальски. Погода начала менятся, посмотрим что будет на днях
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть на вівторок треба замовляти оркестр :ole_ole::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть на вівторок треба замовляти оркестр

Ваші слова та Богу в уші, шоб і нас трошки порадував, а то вже руки чешуться до роботи
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ура!!! Бджоли понесли перший пилок! :ole_ole:
у нас - 18 ночью и - 8 днем, так, что пока летают в валенках и тулупах :umora: снега 60 см.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...