Jump to content

Сирота Микола

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  1,292
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Сирота Микола

 1. https://kurkul.com/spetsproekty/980-karta-pleminnih-pasik-ukrayini Може комусь цікаво - карта племінних пасік України з кількістю сімей, станом на 2020 рік
 2. Тоді вважав, що не варто, а згодом-таки приходила кілька разів думка, що на 10 рамок було б не зайве ))) 8-рамковий корпус взимку добрий - сильна сім'я перекриває весь переріз корпуса і немає сирості по стінках за заставними, знову ж - при слабих медозборах, як у нас, розширення відбувається меншими об'ємами, але влітку вулик іноді здається затісним, в медові корпуси тільки по 7 рамок ставив. Ну і врахуйте, що в нас на заході карпатка, а вона в зиму йде значно слабшими сім'ями, аніж степова. Для Харківщини, я думаю, що взагалі оптимально було би 10 рамок на 230 мм
 3. Ніде. Це сортові рослини, які розмножуються лише вегетативно. В даному випадку - за допомогою клонування "ін-вітро". Вдома можна розмножити кореневою порослю, кореневими черенками. Купити саджанці можна тут: http://www.silvanusforestry.com/kapcsolat-en.html Але в них замовлення мінімальне - 5 000 шт.
 4. --САЙТ-- Плантации акации медоносной сорта «Турбо» и «Турбо Обелиск» на третий год после посадки дают 800-1200 кг меда с гектара, сырье для производства пеллет, биологическое сырье для медицинских целей и высоко качественную древесину для деревообрабатывающей промышленности.
 5. Може комусь буде цікаво з'їздити самому в Ізраїль на курси MASHAV по бджільництву (російською мовою): http://embassies.gov.il/kiev/mashav/Pages/MASHAVCourses2017.aspx Заявки приймаються до 16 грудня
 6. То ще не розростається... Ви ніколи не пробували зрубати сумах?
 7. Я ось теж колись хотів почати сам рамки робити, і почав трохи... Але потім на зборах пасічників якось ненароком підмітив, що КОЖЕН П'ЯТИЙ з присутніх без пальців на руках. Спеціально перерахував. Рамки купив у професіонала і більше до цієї теми не повертався.
 8. В якомусь старому журналі знаходив дослід із запиленням бджолами дині. На полі важили урожай і середню вагу динь на відстані 1 м від вуликів, 100 м і так далі. Так от чим ближче до вулика, тим розмір динь був більший і набагато. І це ніби всіх баштанних стосується - чим частіше бджоли сідають на квітку, тимкрупніші плоди А от медопродуктивність кавуна невисока - в книжці у мене пише 13-16 кг/га, тоді як гарбуз і диня - 30 кг/га
 9. Дякую всім за вітання! Так хотіли донечку, і нарешті за третім разом дав Бог таку радість )))
 10. Вчора, 03.01.15 о 18-25 у нас народилась донечка!!! 3 350 г, 51 см, зеленоока ))) Звуть Лада )))
 11. Надійно помагає від шкідників люпин - сам перевіряв. Ділянку під суницю засівав на сидерат люпином - вовчка (капустянки, ведмедика) наступного року не було.
 12. Mapet, Лівія варта того, щоб постаратись зберегти. Коли зародить - Августин поруч із нею залишиться без уваги дегустаторів Пересаджувати можна, я пересаджував цього року 6-річні плодоносні кущі - прижились. Правда я зрізав повністю надземну частину - пересаджував пеньок 30 см з корінням. За літо відновились дуже добре - сформував скелет куща з нових пагонів і досить товстих пасинків. Більше ніяких нюансів - головне спробувати зберегти побільше коріння.
 13. Ще одна ДУУУЖЕ цікава штука. Щоправда я скажу "Клас!" тільки коли побачу у нас в продажу )))) http://ar25.org/article/fizyky-pidtverdyly...pracyuye.html-0 Генератор Андреа Россі здатен при копійчаних затратах забезпечити енергією маленький завод, а як паливо використовується дуже поширений і досить недорогий нікель. Пояснити процеси, що відбуваються в реакторі не може ні сам автор, ні спеціалісти зі світовою репутацією. Схоже, що відкрито спосіб холодного ядерного синтезу, безпечний для оточення - без утворення нестабільних радіоактивних ізотопів. У мене одне питання - хто здатен запустити
 14. Я два роки використовую для компостування листя, трави, кухонних відходів препарат "Джерело" - пачка останній раз коштувала біля 40 грн - то на два кубометра компосту. Зазвичай навесні розбираю компостну купу. Верх свіжий відкидаю набік, а решту пересіюю через сітку і під дерева та кущі як мульчу використовую. Те що не перегнило (виноградна лоза, кукурудзяні качани, гілочки та інше) іде на низ, хай гниє далі, і закидаю те що було зверху. Потім проливаю біопрепаратом і все. Весна-літо всі відходи що йдуть на купу - перегнивають дуже швидко. реально зменшення об'єму спостерігається в 4-5 разів.
 15. "Верба енергетична" - це форма верби прутовидної. Вікіпедія:
 16. От власне і я про це подумав - напередодні кілька днів стояли дощі і похолодало, бджоли сиділи по вуликах, а мої стимулювались підкормками і тому літали в проміжках між дощами в пошуках корму. До того ж, породиста карпатка, молоді матки - такі дуже активно працюють навіть за поганої погоди - помічав раніше. А в сусіда бджоли помісні, матки ройові - могли сидіти в цей час у вуликах. А от чим і де кропили - це вже не знаю. Бджоли в самому місті стояли, тут в парках соняшник не сіють )))
 17. Напишу сюди ще одну "загадку" - рятувати щось вже пізно, а почути різні думки про причини - цікаво. Мав 3 сім'ї, у дві з них на початку літа ставив полоски "Варостоп", в липні проводив стимулюючі підкормки - щодня склянка сиропу, на серпень мав хороші сім'ї на 3 корпуси Паливоди (магазинні по 8 рамок), третя - чужий рій, пійманий в липні, оброблений "Апіваролем", матку замінив на породисту одразу, так само стимулював сиропом, на серпень мав 2 корпуси бджіл на свіжих білих сотах. Кінець серпня - помічаю зранку, що льоту бджіл нема - відкриваю вулики, там по жмені бджіл з матками, буквально п
 18. Я зможу зустріти і провести, якщо нічого надзвичайного не станеться. Там ближче до зустрічі пишіть в приват коли будете.
 19. Михайлицин И.М. "Пчеловодство" 2006г ...Конструкцию решётки из дерева предложил П.И.Прокопович ещё в 1814 году, но называют её почему-то ганемановской по имени бразильского учёного Ганемана, который предложил её значительно позже П. Прокоповича.
 20. я використовував льотки в корпусах тільки для розміщення відводків. В нових корпусах отворів не робив - замість перегородки між корпусами ставив звичайне дно з власним льотком.
 21. В околицях с. Куцеволівка, Онуфріївського р-ну, Кіровоградської обл кілька років тому була агрофірма, що займалась лікарськими та пряними рослинами - вони коріандр сіяли десятками га. Думаю, що за телефоном у сільраді можна уточнити інформацію.
 22. Саму ідею можна запозичити для виготовлення нового типу свічок - "хеловінські". Ось і нові ідеї для форм з'являться... Та й спалити свічку у вигляді Дракули, це не те що палити Богоматір. Мені теж не подобаються свічки з зображеннями людей чи тварин - засвічуємо тільки "знеособлені" свічі: яєчка, спіралі, кулі.
 23. Та ні, корпуса на 8 рамок вони почали робити на запит пасічників після перших своїх презентацій - такий стандарт очевидн окористувався попитом. Як пояснили на презентації цих корпусів - можна також використовувати ці корпуси для утримання відводків та для перевезення пакетів по два в корпусі. Та й перегородки в комплекті при продажу немає - її при потребі пропонується вирізати самостійно з полікарбонату чи іншого матеріалу. Повторюсь, що сам вулик мені дуже сподобався - якість пристойна, матеріал твердий, глянцевий - бджоли навряд чи гризтимуть. Під плечики рамок вплавлені металеві кутники.
 24. 10 рамочный на 145 стоит 100-110 грн (без уголка и с...) за корпус, где же тут дешевле деревянного?? Дійсно, це я погарячкував - я порівняв загальну ціну комплекта, а не окремого корпуса, не врахувавши, що у мене в дерев'яних в комплект йшло більше корпусів Що мене зацікавило - як я вже писав - це дена, кришки й годівниці. Але через нестиковку розмірів мені вони не підійдуть, а годівниць на 8-рамочні корпуси взагалі ще не випускають, тільки планують. ЮВ., А ви купили тільки 1 корпус на 300 і все? Для нормальної сім'ї цього дуже мало - добре було б докупити ще магазини (3-4).
×
×
 • Create New...