Перейти к содержанию

Весна-Літо 2012.


Толя

Рекомендуемые сообщения

Масового обльоту поки нема,вилітають одна дві.Підскажіть будь-ласка щоб почистити дно,вони в мене від'ємні,треба чекати масового об-літу чи ні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я цієї зими посунув вулик буквально на 20 см вбік. Так при обльоті всі бджоли вилітали, кружляли, і летіли на порожнє місце збоку вулика, сідали на підставку, стінку, шукали старий льоток.

Якби Ви не посунули, то було б те саме. Після першого вильоту вони просто шукають льоток зі своєю сім'єю. :IMHO1:
Підскажіть будь ласка, як краще розвивати сімейку, якщо вона займає відсили 3 рамочки?

Скоротіть по Блінову(стиснуте гніздо і медова за заставною - все це під одним утепленням), а як бджоли в сильнішій поновляться, то рамочку критого від них забрати в слабшу. :IMHO1:
Краще об`єднати, щоб у них була сила на ранній розвиток. А потім розділиш на підставній матці.

Підтримую цю думку - сильніша сім1я скоріше розвинеться, ніж дві слабких.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

[Підтримую цю думку - сильніша сім1я скоріше розвинеться, ніж дві слабких.
Це все зрозуміло,а як бути з маткою.Якщо там і там молоді матки,одну убити?жалко.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну вот и мои дружно пошли на облет...
А мои еще не хотят выходить, сидят тихо, дошли до верха рамок у передней стенки улья.
На выходных буду более подробно смотреть если погода будет...
На выходных, наверное, тоже буду осматривать и чистить. (У меня всего одна семья... пока...)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

[Підтримую цю думку - сильніша сім1я скоріше розвинеться, ніж дві слабких.
Це все зрозуміло,а як бути з маткою.Якщо там і там молоді матки,одну убити?жалко.
Якщо є можливість після обльоту, в один вулик через діафрагму. Сім`ї будуть гріти одна одну. І розвиток буде хорошим. А потім розселити в різні вулики.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо є можливість після обльоту, в один вулик через діафрагму. Сім`ї будуть гріти одна одну. І розвиток буде хорошим. А потім розселити в різні вулики.
Моя вам порада - візьміть градусник і прилаштуйте його на заставній і побачите яка температура. Бджолиний клуб це вам не обігрівач. В цю пору сімї не можуть дати стільки тепла щоб воно поширювалось до заставної, гріло заствну дошку і щоб ще через заставну дошку обігрівало сусідню сімю :IMHO1: Тепло беспосередньо в місці розплоду і ще його частково можна відчути зверху (тепле повітря піднімається вверх) під плівкою чи під потолочинами. Як вже тут говорили - тільки обєднання сімей в одну :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можлыво хто практикував метод Блінова одноразове розширення. Висловіть будласка свою думку. :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можлыво хто практикував метод Блінова одноразове розширення. Висловіть будласка свою думку. :ole_ole:
Ось тут є думка... і не одна :wave:http://tochok.info/forum/index.php?showtop...%E8%ED%EE%E2%E0
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера и немного сегодня мои девочки облетывались, можно сказать процентов на 25. Больше всего мне не понятно почему в пяти семьях пчелы максимум три улочки, и что самое главное подмора нет! Может кто-то может обьяснить? Синичек вообще не наблюдал. С оснени,первые числа сентября, ужимал на восемь рамок так пчелы за заставной сидели.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С оснени,первые числа сентября, ужимал на восемь рамок так пчелы за заставной сидели.

Так они перед тем как отойти в страну вечных медосборов вылетали из улья и не возвращались.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цю пору сімї не можуть дати стільки тепла щоб воно поширювалось до заставної, гріло заствну дошку і щоб ще через заставну дошку обігрівало сусідню сімю opr06K9M.gif Тепло беспосередньо в місці розплоду і ще його частково можна відчути зверху (тепле повітря піднімається вверх) під плівкою чи під потолочинами.
всеровно будет подогрев и ближайшего пространства, да в основном тепло подымается вверх, но частично будет грется и боковое пространство, иначе бы и в комнатах тепло было только под стенами возле батарей, так что если человек не хочет обьединить семьи то лучше держать через перегородку в улье с сильной семьей, если ульи корпусные то можно посадить в верхний корпус над основной семьей, тогда обогрев будет еще лучше
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Моя вам порада - візьміть градусник і прилаштуйте його на заставній і побачите яка температура. Бджолиний клуб це вам не обігрівач. В цю пору сімї не можуть дати стільки тепла щоб воно поширювалось до заставної, гріло заствну дошку і щоб ще через заставну дошку обігрівало сусідню сімю opr06K9M.gif Тепло беспосередньо в місці розплоду і ще його частково можна відчути зверху (тепле повітря піднімається вверх) під плівкою чи під потолочинами. Як вже тут говорили - тільки обєднання сімей в одну ay.gif

Не совсем правильный подход.... При посадке семей через перегородку, расплод ставим под перегородку у одной и второй семьи, затем сушь (маломедки), кормовые и хорошее утепление. Пчелы должны обсиживать рамки полностью Способ проверен многократно...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Брониславович, :az: Так і робимо. А всі сім`ї середнячки зимують в лежаках через діафрагму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не совсем правильный подход.... При посадке семей через перегородку, расплод ставим под перегородку у одной и второй семьи, затем сушь (маломедки), кормовые и хорошее утепление. Пчелы должны обсиживать рамки полностью Способ проверен многократно...
Саме так і є. Матка сама сіє на стільнику біля перегородки - найтепліше місце виходить.
Я цієї зими посунув вулик буквально на 20 см вбік. Так при обльоті всі бджоли вилітали, кружляли, і летіли на порожнє місце збоку вулика, сідали на підставку, стінку, шукали старий льоток.

Якби Ви не посунули, то було б те саме. Після першого вильоту вони просто шукають льоток зі своєю сім'єю. :IMHO1:
Минулого року в одній сімї бджоли літали на теплий занос. Після винесення з зимівника, той льоток закрив і відкрив інший - спереду вулика. Всі бджоли вилітали через нього. Частина шукали вхід на старий льоток -збоку вулика. Правда вже другого дня лише одиниці робили те ж саме.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо є можливість після обльоту, в один вулик через діафрагму. Сім`ї будуть гріти одна одну. І розвиток буде хорошим. А потім розселити в різні вулики.
Моя вам порада - візьміть градусник і прилаштуйте його на заставній і побачите яка температура. Бджолиний клуб це вам не обігрівач. В цю пору сімї не можуть дати стільки тепла щоб воно поширювалось до заставної, гріло заствну дошку і щоб ще через заставну дошку обігрівало сусідню сімю :IMHO1:Тепло беспосередньо в місці розплоду і ще його частково можна відчути зверху (тепле повітря піднімається вверх) під плівкою чи під потолочинами. Як вже тут говорили - тільки обєднання сімей в одну :ay:
Правильно. И этот расплод всегда весной возле перегородки с другой семьей. Так что смысл парного содержания для наращивания имеется.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Правильно. И этот расплод всегда весной возле перегородки с другой семьей. Так что смысл парного содержания для наращивания имеется.

Та ви забули що в людини матка пізня і осінью не червила. Отже хоч матка почне червити, то вона небуде продуктивна, або взагалі зтрутавіє. :dntknw: Тож краще з`єднати дві сімеки, а потім поділити їх. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це все зрозуміло,а як бути з маткою.Якщо там і там молоді матки,одну убити?жалко.

поставте обігрівачі
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

[Підтримую цю думку - сильніша сім1я скоріше розвинеться, ніж дві слабких.
Це все зрозуміло,а як бути з маткою.Якщо там і там молоді матки,одну убити?жалко.
Я про это
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цілий день сонце, а температура в тіні не піднімається більше +8 :dntknw: Сильний прохолодний вітер...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Моя вам порада - візьміть градусник і прилаштуйте його на заставній і побачите яка температура. Бджолиний клуб це вам не обігрівач. В цю пору сімї не можуть дати стільки тепла щоб воно поширювалось до заставної, гріло заствну дошку і щоб ще через заставну дошку обігрівало сусідню сімю opr06K9M.gif Тепло беспосередньо в місці розплоду і ще його частково можна відчути зверху (тепле повітря піднімається вверх) під плівкою чи під потолочинами. Як вже тут говорили - тільки обєднання сімей в одну ay.gif

Не совсем правильный подход.... При посадке семей через перегородку, расплод ставим под перегородку у одной и второй семьи, затем сушь (маломедки), кормовые и хорошее утепление. Пчелы должны обсиживать рамки полностью Способ проверен многократно...
Брониславович, все Ви вірно пишете. Я вважаю що навіть не тільки слабачків, і не тільки для весняного розвитку, а і сильні сім`ї в зиму доцільно формувати по дві через перегородку. У мене лежаки на 22р тому навіть коли сім`ї з 8 - 9 рамок, все виходить на 5 з +. Рекомендую! :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Был вчера-сегодня на пасеке, семьи в зимовнике уже гудят, планирую на субботу выставку, так как только что просмотрел все погодные сайты и на всех прогноз один и тот же - с субботы +8 и ещё выше дальше. Как говорил один из классиков украинской литературы "година для праці настала"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Был вчера-сегодня на пасеке, семьи в зимовнике уже гудят, планирую на субботу выставку,
Тоже планирую на 16-17.03. Хотя пчелы сидят тихо, корм есть но сил ждать нет. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Во дворе зацвело несколько подснежников. Скоро понесут пыльцу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

внеділю обіцяють плюс 10 сонячну погоду можна провести повну ревізію гнізда маю наувазі вичистка помору скорочення і так далі ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

внеділю обіцяють плюс 10 сонячну погоду можна провести повну ревізію гнізда маю наувазі вичистка помору скорочення і так далі ?
Я не знаю де знаходиться с. Садове, а у нас в Конотопі сьогодні з ранку -2 на термометрі, і сніг летить такий лапатий! Зимую на дворі, і всю зиму сподівався, що мої "дівки", облетяться за першої ж нагоди, та не тут то було, у неділю було сонячно та тепло, а вони .....!!!!???? :angry: Коли прослуховую через льоток - гудуть, на стук реагують дружно і затихають швидко :dntknw: . Тоб то ще зимують мої жжж...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...