Перейти к содержанию

Разные практические вопросы


kozachek

Рекомендуемые сообщения

ви все написали реально та зазвичай користуються кочовими сітками , якщо вулик переповнений до виймають на ці два три дні 4-5 рамок з верхнього корпусу і від сонця прикривають через бруски кришкою :hi:
Так точно, а сверху на кочевую сетку небольшой кусок поролона, смоченный водой. :hi: Я уже так держал пчел 1 день (точнее - с утра до вечера), но без веранды. Впрочем, у меня глубокое дно с сеткой почти на всю площадь... Может и не надо заморачиваться с верандой...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может и не надо заморачиваться с верандой...

Не варто, бо більше геморою з конструкцією буде, сітка простіше!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По яких ознаках можна визначити що прийшла пора підставляти рамки з вощиною в сім'ю? А то 2 роки якось на око орієнтуюсь... :dntknw: Буду вдячний за відповіді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з вощиною в сім'ю?

Як гніздо почнуть білоувати і на контрольних вагах буде не менше 350гр і більше прибутку, якщо звісно ви не про перше весняне розширення питаєте!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з вощиною в сім'ю?

Як гніздо почнуть білоувати і на контрольних вагах буде не менше 350гр і більше прибутку, якщо звісно ви не про перше весняне розширення питаєте!
Ні, саме розширення вощиною, а не сушшю. Ваги нажаль не маю. Тому цей пункт відпадає.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

з вощиною в сім'ю?

Як гніздо почнуть білоувати і на контрольних вагах буде не менше 350гр і більше прибутку, якщо звісно ви не про перше весняне розширення питаєте!
:IMHO1: Считаю, что ставить вощину можно и до побелки! Мои той весной(перед садами) прекрасно строили, а побелки не было и в помине. Если я бы ждал побелку-то не имел бы запасов суши(145).:dntknw: Когда в том самом улье рядом стояла вощина на 300, так ее сгрызали. .....Кто-нибудь заметил такое?
Кстати-заметил такую особенность вощину на рамке 145 не грызли вообще! Когда бы я ее не поставил.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні, саме розширення вощиною, а не сушшю.

Я орієнтуюсь на цвіт абрикосів. Можна ставити і раніше, якщо проблеми з сушшю, та сім"ї набрали силу. Будуватимуть рижим воском, тобто огризками з інших рамок, можуть пошкодити краї підставленої Вами вощини. Читав, що можна підсовувати в вулик подрібнений віск, щоб бджоли використали його на будівництві. Краще з цим не морочитись, якщо є суш. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Когда в том самом улье рядом стояла вощина на 300, так ее сгрызали. .....Кто-нибудь заметил такое?

Так может они просто снизу "подстригли" выступающую часть? У меня за все время было пару погрызов старой вощины. Средестенку сгрызали и тянули трутовую. Это наглядная подсказка пасечнику - успевать надо!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні, саме розширення вощиною, а не сушшю.

Я орієнтуюсь на цвіт абрикосів. Можна ставити і раніше, якщо проблеми з сушшю, та сім"ї набрали силу. Будуватимуть рижим воском, тобто огризками з інших рамок, можуть пошкодити краї підставленої Вами вощини. Читав, що можна підсовувати в вулик подрібнений віск, щоб бджоли використали його на будівництві. Краще з цим не морочитись, якщо є суш. :IMHO1:
В нас абрикоси не ростуть :). Коли вони по порядку цвітуть?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас абрикоси не ростуть . Коли вони по порядку цвітуть?

Ще перед аличою. А вона у нас перша. Та не тільки в цьому справа. Будувати вощину будуть добре молоді бджоли. Прикинемо. Вже є по рамці печатного. Сьогодні 25.03. Отже 25.04 вони вже в строю. Тому числа 15.04. можна підставити по рамці вощини. А за тиждень вже дві рамки. Далі 3-4. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дякую за відповіді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще перед аличою.

А не после алечи цветет абрикос???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А не после алечи цветет абрикос???

У кого как :ah: А у нас абрикос , а потом алыча :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По яких ознаках можна визначити що прийшла пора підставляти рамки з вощиною в сім'ю?

Ставлю строительную рамку - начали строить - ставлю вощину.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По яких ознаках можна визначити що прийшла пора підставляти рамки з вощиною в сім'ю?

Ставлю строительную рамку - начали строить - ставлю вощину.
"Строительная рамка" це що?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще перед аличою.

А не после алечи цветет абрикос???
Абрикос,алыча и практически вместе персик и черешня.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Строительная рамка" це що?

Ставится последней с небольшим кусочком вощины. Пчелы её строят трутовыми ячейками, матка засевает, получается трутовый расплод. Испольуют для борьбы с варроа. Для создание трутового фона , или гомогената. А вообще странный вопрос как для активного участника форума.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Строительная рамка" це що?

Про её использование читал ешё в старых книгах… Обычная рамка без проволоки + горизонтально посредине прибита планка. К верхней и средней планке приклеивается вощина или куски сот. Изредка отстраивают пчелиными сотами. Можно использовать как добыча воска, противороевой приём, контроль состояния семьи…
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По яких ознаках можна визначити що прийшла пора підставляти рамки з вощиною в сім'ю?

Ставлю строительную рамку - начали строить - ставлю вощину.
я ставлю, коли при огляді сім'ї видно, що появився білий віск на краях рамок, стінках, під потолочними досками - "побілка")
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще перед аличою.

А не после алечи цветет абрикос???
Начал кое-где цвести абрикос и как всегда пошли холода на цветение :ak: !
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Начал кое-где цвести абрикос и как всегда пошли холода на цветение :ak: !
Набагато гірше, коли холодна погода з дощем під час цвітіння білої акації. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Начал кое-где цвести абрикос и как всегда пошли холода на цветение

Tolstiy, За тиждень до Великодня - єврейські кучки. Тоді завжди так,- похолодання різке . І лише за дуже рідким вийнятком у цей час може бути гарна погода,- як , приміром, торік, коли я навіть спробував скачати вербового меду, - просто для проби.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Появились трутівки в слабкій сімї. Витрушу бджіл в траву, а що робити з засіяними трутівками сотами?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а що робити з засіяними трутівками сотами

дай муравьям...или поставь на пол часа-час в погреб , срежь печатку и отдай рамки нормальной семье под расширение, сразу. почистят. :ay: ...и ещё, интересное и прикольное ! у меня ёжики собирают трутовые языки и всякую там для них вкуснятину...прикормил. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Где и при какой температуре лучше хранить канди ? чтобы оно не потеряло своих свойств.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...