Перейти к содержанию

Разные практические вопросы


kozachek

Рекомендуемые сообщения

по які ціні можна продавати плідних мічених маток 2014 року (місцеві не породисті)?
От150 гр до 80 гр Всё зависит от времени и толщины кошелька покупателя
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Їду на море, тому не буде мене на пасіці десь 15 днів (з 17-го липня до 2-го серпня). До серпня кілька маленьких сімей буде займати по два півкорпуси по 8 рамок, тобто 8 рамок дадана з розплодом і бджолою. Більше суші немаю, тільки вощина (щось цього року погано будують суш :ak: ). То ж думаю чи розширяти перед відїздом по корпусу з вощиною, чи вже нема сенсу бо будувати будуть вже слабо :dntknw: Може під низ підставити по корпусу, щоб гніздо не студити... :dntknw: І чи можуть ще зароїтись в кінці липня на початку серпня через тісноту у вулику?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Їду на море, тому не буде мене на пасіці десь 15 днів (з 17-го липня до 2-го серпня). До серпня кілька маленьких сімей буде займати по два півкорпуси по 8 рамок, тобто 8 рамок дадана з розплодом і бджолою. Більше суші немаю, тільки вощина (щось цього року погано будують суш :ak: ). То ж думаю чи розширяти перед відїздом по корпусу з вощиною, чи вже нема сенсу бо будувати будуть вже слабо :dntknw: Може під низ підставити по корпусу, щоб гніздо не студити... :dntknw: І чи можуть ще зароїтись в кінці липня на початку серпня через тісноту у вулику?
Ставте вощину, скільки відтягнуть стільки й вашого. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Їду на море, тому не буде мене на пасіці десь 15 днів (з 17-го липня до 2-го серпня). До серпня кілька маленьких сімей буде займати [13:40:24] pr1zZz (Денис): наконец-то я дома))) тобто 8 рамок дадана з розплодом і бджолою. Більше суші немаю, тільки вощина (щось цього року погано будують суш :ak: ). То ж думаю чи розширяти перед відїздом по корпусу з вощиною, чи вже нема сенсу бо будувати будуть вже слабо :dntknw: Може під низ підставити по корпусу, щоб гніздо не студити... :dntknw: І чи можуть ще зароїтись в кінці липня на початку серпня через тісноту у вулику?
Обязательно корпус сверху.И по приезду с моря будете приятно удивлены Если не поставить корпус или поставить под низ будете разочарованы сильно :dntknw: Вибирайте,що вам до вподоби :az: Летом гнездо не остудиш, даже поставив по 2 корпуса
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Їду на море, тому не буде мене на пасіці десь 15 днів (з 17-го липня до 2-го серпня). До серпня кілька маленьких сімей буде займати [13:40:24] pr1zZz (Денис): наконец-то я дома))) тобто 8 рамок дадана з розплодом і бджолою. Більше суші немаю, тільки вощина (щось цього року погано будують суш :ak: ). То ж думаю чи розширяти перед відїздом по корпусу з вощиною, чи вже нема сенсу бо будувати будуть вже слабо :dntknw: Може під низ підставити по корпусу, щоб гніздо не студити... :dntknw: І чи можуть ще зароїтись в кінці липня на початку серпня через тісноту у вулику?
Обязательно корпус сверху.И по приезду с моря будете приятно удивлены Если не поставить корпус или поставить под низ будете разочарованы сильно :dntknw: Вибирайте,що вам до вподоби :az: Летом гнездо не остудиш, даже поставив по 2 корпуса
Дякую за пораду. Звичайно до вподоби бути приємно здивованим :az: )). Просто в мене вже якийсь страх появився після весни. Порозширяв навесні гнізда, поробив відводки, а тут як пішли холода, то просто катастрофа, деякі матки пропали, бджоли нема, до тепер оклєматись пасіка не може... В кінці червня в декількох сімях матки фактично з нуля почали відкладати яйця, бо до того непевне розплід повикидали. Тож я прикинув, що на початок серпня має бути нова бджола, а до того часу буде бджоли мало. Через це боюсь розширяти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Маю два відводки, що ще з травня до тепер не можуть вивести собі маткок. Вже кілка раз підкладав відкритий розплід, закладали свищеві маточники, але матки ні слуху ні духу..(( Трутовочних яєць немає, ячейки сухі. Напевне повитрушувати в траву прийдеться і крапка. Що з ними може бути не так?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю два відводки, що ще з травня до тепер не можуть вивести собі маткок. Вже кілка раз підкладав відкритий розплід, закладали свищеві маточники, але матки ні слуху ні духу..(( Трутовочних яєць немає, ячейки сухі. Напевне повитрушувати в траву прийдеться і крапка. Що з ними може бути не так?
Хтось скаже по цьому питанню пару слів?? :helpme::helpme:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А подсаживать не пробовали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю два відводки, що ще з травня до тепер не можуть вивести собі маткок. Вже кілка раз підкладав відкритий розплід, закладали свищеві маточники, але матки ні слуху ні духу..(

Сложно сказать... Могу дать только предположение. Скорее всего либо слабые отводки, может было холодно не смогли обогреть. Ещё вариант такой что рамки с маточниками с 9 по 13 лучше не шевелить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю два відводки, що ще з травня до тепер не можуть вивести собі маткок. Вже кілка раз підкладав відкритий розплід, закладали свищеві маточники, але матки ні слуху ні духу..(

Сложно сказать... Могу дать только предположение. Скорее всего либо слабые отводки, может было холодно не смогли обогреть. Ещё вариант такой что рамки с маточниками с 9 по 13 лучше не шевелить.
А може маток зхтось з'їдає при обльоті. Якщо поряд є гнізда таких птахів, то втрати маток можуть бути суттєві - так стверджують. У мене теж проблема, один з роїв слабшає. Кількість бджіл чомусь зменшується, матка і розплід є. Буду об'єднувати з іншим роєм. Вже кілька разів переконувався, все, що на кінець серпня - початок вересня має менше 5 рамок бджіл-розплоду, також має всі шанси не дожити до весни.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А може маток зхтось з'їдає при обльоті. Якщо поряд є гнізда таких птахів, то втрати маток можуть бути суттєві - так стверджують.

Человек даже не может сказать вышли ли матки с маточников или нет. Поэтому это все с такой информацией, гадание на кофейной гущи.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сложно сказать... Могу дать только предположение. Скорее всего либо слабые отводки, может было холодно не смогли обогреть. Ещё вариант такой что рамки с маточниками с 9 по 13 лучше не шевелить.
З 9-го по 13-й день маєте на увазі?
А подсаживать не пробовали?
Так їх ще треба мати щоб підсажувати ))
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ещё вариант такой что рамки с маточниками с 9 по 13 лучше не шевелить.

А как же на 10ый день маточники раздаем по нукам?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ещё вариант такой что рамки с маточниками с 9 по 13 лучше не шевелить.

А как же на 10ый день маточники раздаем по нукам?
Это вы считаете дни от переноса личинки в мисочки. 3 дня яйцо +1 день личинка +10 дней = 14 дневный маточник.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні пасічники, є дуже серйозна проблема :) . С початку червня зробив відводок на плідну матку (купляв карпатку), матка була принята, почала червити, відпрацювала місяць і 10 днів. Сьогодні при огляді (попередній був тиждень тому - матка була на місці, все ніби було нормально) - матки немає, є 2 маточники ніби тихої зміни (ну я так собі думаю - ройових би було 5-6, да і матка би ще бігала), відкритого розплоду немає, печатного - рамок 8 (магазинних). Бджоли по кількості ніби так як і було (3 корпуса на 145, робив відводок на 1 корпус - тож трохи розвинувся). Підкажіть, чи встигнуть до осені вивести матку? ЧИ об'єднати з іншою сім'єю? Чи може прибрати маточники і дати свіжий розплод з іншої сім'ї? Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

встигнуть до осені вивести матку?

Успеют + есть время повторить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні пасічники, є дуже серйозна проблема :) . С початку червня зробив відводок на плідну матку (купляв карпатку), матка була принята, почала червити, відпрацювала місяць і 10 днів. Сьогодні при огляді (попередній був тиждень тому - матка була на місці, все ніби було нормально) - матки немає, є 2 маточники ніби тихої зміни (ну я так собі думаю - ройових би було 5-6, да і матка би ще бігала), відкритого розплоду немає, печатного - рамок 8 (магазинних). Бджоли по кількості ніби так як і було (3 корпуса на 145, робив відводок на 1 корпус - тож трохи розвинувся). Підкажіть, чи встигнуть до осені вивести матку? ЧИ об'єднати з іншою сім'єю? Чи може прибрати маточники і дати свіжий розплод з іншої сім'ї? Дякую.
успеют и вывести и семью наростить до осени
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Собственно факт уже случился, прошу консультации. отвез улики на 3 км на подсолнух. первый на пару дней раньше, несколько пчел вернулось, похоже не много и скорей всего залетели в оставшуюся семью. а вот когда перевез второй, проблема, много пчел вернулось на старое место... много это где-то обсиженная рамка(300) с одной стороны...(семья слабенькая, выводила матку, для нее критически) так вот, я уже устал их возить обратно)) в смысле рамку, кладу в ящик и обратно везу -) закрывал летки травой,(даже в погреб ставил на сутки) вот третий раз уже четверть рамки, но вести уже не планирую.жалко пчелок, но что поделать... будет мне наука: пчел надо было отвозить раньше до того как зацвел подсолнух, а то получается они это место уже надыбали(3км по прямой, на возвышенности поля), до того как я их перевел. так вот может кто-то сталкивался и что-то добавит? спасибо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
будет мне наука: пчел надо было отвозить раньше до того как зацвел подсолнух, а то получается они это место уже надыбали(3км по прямой, на возвышенности поля), до того как я их перевел. так вот может кто-то сталкивался и что-то добавит?

darveter94, На віддаль до 3 км Ваші українські степові літають за взятком запроста! Навіщо їх було перевозити? А взагалі існує правило,- ближче, ніж на 5 км від старого місця сім'ї не перевозяться. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а вот когда перевез второй, проблема, много пчел вернулось на старое место... много это где-то обсиженная рамка(300) с одной стороны...(семья слабенькая, выводила матку, для нее критически)
Слабые семьи лучше не трогать с места. Особенно если есть поддерживающий взяток. Тем более при небольшом количестве семей. Как говорит А.Д. Комиссар, две семьи принесут мед и в Сахаре. При бОльшем количестве семей можно было бы организовать отводок на старом месте.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
Маю два відводки, що ще з травня до тепер не можуть вивести собі маткок. Вже кілка раз підкладав відкритий розплід, закладали свищеві маточники, але матки ні слуху ні духу..(( Трутовочних яєць немає, ячейки сухі. Напевне повитрушувати в траву прийдеться і крапка. Що з ними може бути не так?
Юрко, ну як Ви там? Як перший місяць зимівлі? Хоч він і не визначальний, та все ж хотілося б поцікавитися,- як там Ваша перша зимівля? Чи є якіпитання? :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

чи можна замість дощівки використати воду з криниці для перетопки воску. Вода підшкірна, рівень річки. Хтось пробував?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чи можна замість дощівки використати воду з криниці для перетопки воску. Вода підшкірна, рівень річки. Хтось пробував?
Я ніколи цим не заморочуюсь - беру з крана. Віск обмінюю на вощину без проблем.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чи можна замість дощівки використати воду з криниці для перетопки воску. Вода підшкірна, рівень річки. Хтось пробував?
но ви цю воду вживаїте :IMHO1: нічого страшного тут нема.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чи можна замість дощівки використати воду з криниці для перетопки воску. Вода підшкірна, рівень річки. Хтось пробував?

Всё зависит от качества воды. Я пробовал с наших колодцев воск получается серый. Советуют в такую воду добавлять уксус, но я не пробовал.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...