Перейти к содержанию

Виведення серпневих маток.


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

серпневі матки - одне з таких цікавих питань. :dntknw: :IMHO:

Нічого надзвичайного в серпневих матках не побачив, окрім того, що танців біля них більше...

Прийом личинок в серпні значно гірший, ніж на початку літа, процент обльоту теж не сильно великий...  Є у них ще величезний мінус - серпневі матки сіють практично до морозів, і зупинити їх досить проблематично...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера, выпустил из клеточек, 12 молодых маток. Если облетяься, то гляну, как они сеять будут весной, в Марте.  Но что то меня сомнения берут, что будут лучше, чем Июньские и Июльские. Посмотрим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Александр К. сказав:

  Скорее экономический ход для лучших продаж мато к во второй половине лета... :IMHO1:

Те, з якою енергією і захватом  він воює за право цих маток жить під сонцем й творити чудо весною наступного року :frusty: , це на нього не дуже то й  схоже...  :ah::IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, davolodya сказав:

Нічого надзвичайного в серпневих матках не побачив, окрім того, що танців біля них більше...

Прийом личинок в серпні значно гірший, ніж на початку літа, процент обльоту теж не сильно великий...  Є у них ще величезний мінус - серпневі матки сіють практично до морозів, і зупинити їх досить проблематично...

Отут я з вами повністю згоден. А ще -  серпень чи не  найактивніша пора наших мессерів - проклятих золотистих червонокнижних убивць наших бджіл щурок. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ДобровоЛ сказал:

проклятих золотистих червонокнижних убивць наших бджіл щурок. :dntknw:

Их нет в красной книге уже 30 лет.Вот это я понимаю ностальгия :umora:

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Иван Иваныч сказав:

Их нет в красной книге уже 30 лет.Вот это я понимаю ностальгия :umora:

 

2 години тому, Иван Иваныч сказав:

Их нет в красной книге уже 30 лет.Вот это я понимаю ностальгия :umora:

Ну, й слава Богу! Я ту книгу ніколи не тримав у руках. То окрема тема...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ДобровоЛ сказав:

серпень чи не  найактивніша пора наших мессерів - проклятих золотистих червонокнижних убивць наших бджіл щурок. :dntknw:

Та і весною вони (ця напасть) не менш активні , можливо і більше.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Конструктор сказав:

Та і весною вони (ця напасть) не менш активні , можливо і більше.:IMHO:

Зараз у них починаються перельотно-тренувальні  кочівки. І за пару годин вони можуть знищити усю льотну бджолу на пасіці. 

Так що це ще один з неприємних пунктів виведення серпневих маток. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, ДобровоЛ сказал:

усю льотну бджолу на пасіці. 

Летная пчела, которая еще осталась после взятка, сидит в улье и ест мед. :ae: Лёт - полторы пчелы в минуту.

:ae: - это щуркам.

При пересмотре всех рамок увидел аж одного трутня, тощий, под пчелу замаскировался. :crazy:

Кстати, может это щурки трутней подъели? Они крупнее, жирнее и летают медленно?

Одна странная семейка построила маточник, уже должна была выйти матка. Посмотрю через неделю результат. Если нету, придеться либо объединять, либо докупать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, Макарыч57 сказав:

Летная пчела, которая еще осталась после взятка, сидит в улье и ест мед. :ae: Лёт - полторы пчелы в минуту.

:ae: - это щуркам.

При пересмотре всех рамок увидел аж одного трутня, тощий, под пчелу замаскировался. :crazy:

Кстати, может это щурки трутней подъели? Они крупнее, жирнее и летают медленно?

Одна странная семейка построила маточник, уже должна была выйти матка. Посмотрю через неделю результат. Если нету, придеться либо объединять, либо докупать.

О! Ви тоді точно станете ще одним клієнтом Рахматуліна .  :IMHO::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 06.08.2021 в 17:47, Len Don сказал:

Зараз якраз настав той час , коли можна й собі це спробувати.:IMHO:

Главное проследите ,чтобы взяток в природе закончился и тогда у вас получится все на 100%:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ДобровоЛ сказал:

О! Ви тоді точно станете ще одним клієнтом Рахматуліна .  :IMHO::dntknw:

"Ничего не понял. Ну да ладно.." :crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Макарыч57 сказав:

"Ничего не понял. Ну да ладно.." :crazy:

Ну, я про те, якщо 'докупать' маток вам  доведеться, то не виключено, що й в Рахматуліна... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Ну, я про те, якщо 'докупать' маток вам  доведеться, то не виключено, що й в Рахматуліна... 

Раніше зкачував мед останній раз і не звертав уваги є матка, чи ні зараз привожу на пасіку 2-3 матки плідних і по мірі виявлення ізматків роблю підсадку, поки виходить 

А так раніше висипав у вересні 6-7 зтрутнівілих вуликів, а зараз наче відводки зробив....бомба

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Ну, я про те, якщо 'докупать' маток вам  доведеться, то не виключено, що й в Рахматуліна... :dntknw:

Так он же вроде не месный? Та и в Продаже маток объявы еще есть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, RAN сказав:

Раніше зкачував мед останній раз і не звертав уваги є матка, чи ні зараз привожу на пасіку 2-3 матки плідних і по мірі виявлення ізматків роблю підсадку, поки виходить 

А так раніше висипав у вересні 6-7 зтрутнівілих вуликів, а зараз наче відводки зробив....бомба

Так, :IMHO: на 90 відсотків успіх залежить від  класних маток, якщо не враховувати кормову базу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Макарыч57 сказав:

Так он же вроде не месный? Та и в Продаже маток объявы еще есть. 

Я теж пару десятків нуків зарядив серпневими матками баків. Вже є й облітані та плідні. Та й усю кочову пасіку вже обновив липневими матками від Сахарики Keld Brandstrup (Келд Брандструп). Побачимо на той рік, чи літають вони так далеко й з суперовою  ефективністю , як за них повідомляли. :ah::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бакфаст це не що інше як розрекламований бренд,розплоду багато ,но і їдять неміряно.Протестую  ще одну іошку від Вальчука і будемо переходити на укр.степ.Для наших скудних медозборів на пісних глинистих грунтах потрібна економна бджола,бо рамка розплоду це рамка меду.В принципі повинні медом обмежити яйцекладку,але  принос 1-3 кг в день на протязі 10 днів-це не той варіант.Гібриди сінгента показають себе -їм бджола непотрібна.Попробую також карпатку з облітників.А їх вже -до 10.Єдине,що мені подобається в баках це миролюбність.Матководи проводьте селекцію на миролюбність і наша бджола завоює весь світ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, wwlo сказав:

Матководи проводьте селекцію на миролюбність і наша бджола завоює весь світ.

Відкачав вже більше 50 сімей (перша викачка) Вжалень за весь цей час було десь 5-10. І то більшість по причині придавив. 

Сьогодні відбирав мед у однієї полісянки і завдяки їй я зміг порівняти наскільки спокій в УС з роками ставав кращим. Щоб зажалили, то ні (одне вжалення) але таких переляканих в мене вже давно не було (тільки відкрив і шум в них як немає матки і так до поки не закрив).

Після неї, перейшов зразу до відводка під острівну (відео недавно було), то там просто тиша і так приємно працювати:) Стоять на відстані 30см біля полісянки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, wwlo сказав:

Матководи проводьте селекцію на миролюбність і наша бджола завоює весь світ.

І нерійливість.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11.08.2021 в 09:14, wwlo сказав:

бакфаст це не що інше як розрекламований бренд,розплоду багато ,но і їдять неміряно.Протестую  ще одну іошку від Вальчука і будемо переходити на укр.степ.Для наших скудних медозборів на пісних глинистих грунтах потрібна економна бджола,бо рамка розплоду це рамка меду.В принципі повинні медом обмежити яйцекладку,але  принос 1-3 кг в день на протязі 10 днів-це не той варіант.Гібриди сінгента показають себе -їм бджола непотрібна.Попробую також карпатку з облітників.А їх вже -до 10.Єдине,що мені подобається в баках це миролюбність.Матководи проводьте селекцію на миролюбність і наша бджола завоює весь світ.

Правильно, як тут хтось писав, що навіть наймедовіша, але  агресивна  бджола йому й із субсидіями не потрібна. :dntknw: Людина має отримувати задоволення із спілкуванням з бджолами. Саме тому я й зупинив свій вибір на баках.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11.08.2021 в 16:35, Конструктор сказав:

І нерійливість.:ay:

Я за п'ять років жодного роя від своїх баків пока не бачив...:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 06.08.2021 в 17:56, ДобровоЛ сказал:

Якраз я вивів партію баків від Сахарики Keld Brandstrup (Келд Брандструп). Спробую ще з ними порівняти у наступному сезоні розвиток сімей з матками  виведеними у травні-червні  .:hmm:

Номерок випадково не В129хВ120 Вальчука 

Що В129 від Keld Brandstrup це точно , а далі :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Я за п'ять років жодного роя від своїх баків пока не бачив...:ay:

Так як їм роїтся , як Ви не раз повторювали що меду мало . бо весь час прослабляєте  на нуки для маток 

Побрубуйте вжать гніздо на акацію , щоб чисту отримати і багато  , а як назло акація незвіцете вчасно із- за погоди :umora:

От і отримаєте  рої , тільки що мені нравится у баків , качаєш акацію,  а рої виходять :umora:

але покількості меду і нескажиш що там маточники ройові були 

Я уже привик , крила обрізав , так що як рій вилитів , то матка тільки вилізла :umora:, зосталось тільки підібрать 

  • Подобається 1
  • Ха-Ха 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, AVA сказав:

Так як їм роїтся , як Ви не раз повторювали що меду мало . бо весь час прослабляєте  на нуки для маток 

Побрубуйте вжать гніздо на акацію , щоб чисту отримати і багато  , а як назло акація незвіцете вчасно із- за погоди :umora:

От і отримаєте  рої , тільки що мені нравится у баків , качаєш акацію,  а рої виходять :umora:

але покількості меду і нескажиш що там маточники ройові були 

Я уже привик , крила обрізав , так що як рій вилитів , то матка тільки вилізла :umora:, зосталось тільки підібрать 

Пробачте, але у вас точно виродки, а не баки. Такі характеристики видали, ніби то не порода спеціально штучно виведена людиною, а якісь  там кавказянки - виродки десятого покоління. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...