Перейти к содержанию

Виведення серпневих маток.


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

28 минут назад, Mihail-ves сказал:

А там будемо спостерігати, і можливо наступного року я таку процедуру не буду рекомендувати, але тільки після отримання своїх результатів, а не на здогадках циганки. 

Все эти "эксперименты" уже проводились , вероятность получения нормальной (сносной ) матки 20-25%. У матководов в это время обычно есть в наличии не реализованные плановые матки и лучше использовать их.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якби трішки ближче була НП, подарував би одну з моїх серпневих маток з ЕВК, для тестування. А так їхати у відділення немає коли, починаю другу  і останню качку соняшнику. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Якби трішки ближче була НП, подарував би одну з моїх серпневих маток з ЕВК, для тестування. А так їхати у відділення немає коли, починаю другу  і останню качку соняшнику. 

Я протестую і без н/п , учора повині вийти з Вашої ИО , обліт буде  на труту кордована бо трута бакфаста уже напевно нема , кордован лупится зараз , дві неділі назад печаті було багато печатного

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, AVA сказал:

Гем...м в контролі правильного віку закладки свища . це саме перше і головне .

якщо узять умови температури і взятку однакові як для прививки . так і для виводу свищової 

По моим наблюдениям пчелы закладывают свищевые маточники на правильных личинках. Не припомню случая чтобы видел свищи на возрастных личинках. Главное отличие свищевой матки и привитой искусственно в качестве и силе семьи где выводятся матки и достатком корма в это время. Также может влиять каким способом была привита личинка искусственно. Непосредственно маткой в искусственную мисочку или вручную шпателем. И температура окружающей среды во время вывода маток. Свищевые матки могут быть как лучше искусственно привитых так и хуже в зависимости от условий. Но по сути свищевая и искусственно привитая при полном осиротении воспиталки это одно и то же.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, AVA сказал:
3 часа назад, Mihail-ves сказал:

Якби трішки ближче була НП, подарував би одну з моїх серпневих маток з ЕВК, для тестування. А так їхати у відділення немає коли, починаю другу  і останню качку соняшнику. 

Я протестую і без н/п , учора повині вийти з Вашої ИО , обліт буде  на труту кордована бо трута бакфаста уже напевно нема , кордован лупится зараз , дві неділі назад печаті було багато печатного

По ходу толку небуде ;)

тільки що відкрив один відводок глянуть чи вийшли 

Я ще такого небачив , бачу неплодку,  яка догнала жовтого трутня на рамкі і вцепилась його гризти . він єлі утік :umora:

Точно недасть жовтим  :umora:

Ну капець лізе по рамкі зустрічає трутня і нападає :dntknw:, і це тільки учора з маточника ,

а як спаруєтся і бджолу виведе . то вони всією сімьєю і мене з пасіки вижинуть , я тоже ніби трохи рижий :hmm:

Матка неплодка більша за вашу ИО яка зараз сіє :hmm:, бачив одну інші незнаю , ще 9 повино буть 

боюсь відкривать мед качаю уже пішли напади , та і смислу нема , штук пять думаю облетится 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Брониславович сказал:

У матководов в это время обычно есть в наличии не реализованные плановые матки и лучше использовать их.

Видать не  всех есть 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

Видать не  всех есть 

А якщо тільки ИО матки прийшли , то чому непобробувать вивести по 3-5 в зиму ,

щоб потім весною голову не ломать , закладать чи не закладать і скільки закладать 

у мене учора два бакфаста ИО і островна тільки засіяли , в неділю закладу . а там що буде викинуть завжди успіну 

Я в вересні вивоводив , після виходу із маточника на 9 день дубарь чуть не до ноля утром 

Із 5 бакфаста і 5 карнік 4 засіяли , інші я на третій день дубаря викинув 

Карніка одна чисто трута засіяла , бакфаст один горбатого погнав ,

а один бакфаст і карніка по дві зими прожили , А ИО гигнулись бакфаст насіяла в зиму все нормально . уже перед зимою контроль матки нема :dntknw: 255х194 Вальчука , і решітка на льотку стояла 

Карніка та вобще дожила до весни насіяла на 6р розплоду , я прийшов прививку робить , а матка мертва і личинкі уже 3 суток . розплод на 6р,  а прививки :dntknw: скленар Ліпатова

карніку весною викинув цією , розплод жене на рівні бакфаста меду нема , по ходу у мамку вдалась та також весною що дурна розплід гнала. якась нетипічна карніка попалась  

Бакфаст місяць назад лапку відрізав , уже в зиму тиха заміна піде на трута . матка була Ф1 :ay:, родичка Вашої Я питав за паспорт

Вивелось хоч по одній , але хоть щось можна протестірувать і з відгуками других порівнять 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Брониславович сказав:

Правильная запись  - B129(VYP) x B319(VYP)

Ну, Геннадію, це вже точно  буде класика. :ay::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, AVA сказав:

По ходу толку небуде ;)

тільки що відкрив один відводок глянуть чи вийшли 

Я ще такого небачив , бачу неплодку,  яка догнала жовтого трутня на рамкі і вцепилась його гризти . він єлі утік :umora:

Точно недасть жовтим  :umora:

Ну капець лізе по рамкі зустрічає трутня і нападає :dntknw:, і це тільки учора з маточника ,

а як спаруєтся і бджолу виведе . то вони всією сімьєю і мене з пасіки вижинуть , я тоже ніби трохи рижий :hmm:

Матка неплодка більша за вашу ИО яка зараз сіє :hmm:, бачив одну інші незнаю , ще 9 повино буть 

боюсь відкривать мед качаю уже пішли напади , та і смислу нема , штук пять думаю облетится 

А все тому, що винуваті ви, бо називаєте золотого (замшевого :umora:) племінного трударя трутня якимсь жовтим... Тому  матка необізнана й ганяє його.:ah: :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ДобровоЛ сказал:

А все тому, що винуваті ви - називаєте золотого (замшевого :umora:) якимсь жовтим... Тому й ганяє його.:ah:

Та я уже думав , можливо порахувала що то матка друга , тому і накинулась , більш нічого придумать неможу 

Вона тільки учора вилупилась (закладка 5.08) ще світла небачила , я відкрив,  а тут щось здорове і "замшеве :umora:" блиснуло 

Та і напад був як матка на матку нападає 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, AVA сказав:

Та я уже думав , можливо порахувала що то матка друга , тому і накинулась , більш нічого придумать не можу 

Вона тільки учора вилупилась (закладка 5.08) ще світла не бачила , я відкрив,  а тут щось здорове і "замшеве :umora:" блиснуло 

Та і напад був як матка на матку нападає 

 :hmm: Торік у мене була вийшла матка у нуці на моїх очах. І зразу ж почала накидатися на усіх підряд. Видно, щось у її поведінці спрацювало навпаки  виробленим  тисячоліттями правилами. Я її так і лишив, проте був певен чим вона закінчить. Так і сталося - вже наступного дня її у нуці  не стало.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що ж до серпневих маток, то облітувалися вони непогано. Може через непогану  насиченість трутнями з моїх батьківських сімей. А ще щурки у нас немає, десь пропала. Тьфу, тьфу... Та вже плідні , яєцекладучі у мене злітали чомусь у два -три рази частіше літніх-весняних. І це не дивлячись на те, що їх я підгодовував через день, бо взяток у нас зараз нульовий. Дощ потрібен, це точно. Уповаємо на Всевишнього. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Що ж до серпневих маток, то облітувалися вони непогано. Може через непогану  насиченість трутнями з моїх батьківських сімей. А ще щурки у нас немає, десь пропала. Тьфу, тьфу... Та вже плідні , яєцекладучі у мене злітали чомусь у два -три рази частіше літніх-весняних. І це не дивлячись на те, що їх я підгодовував через день, бо взяток у нас зараз нульовий. Дощ потрібен, це точно. Уповаємо на Всевишнього. :dntknw:

З серпневиме як повезло , а щоб хорошо везло непотрібно її пускать одну в зиму в сімьї

Для того щоб неріскувать є добрі старі лежаки , убираєтся многокорпусник .

на його місце ставится лежак з перегородкою на два відділення 

матка з многокорпусника викидаєтся , а  у два відділення сажаютья молоді матки з відводками уже в жовтні обично 

як раз по темі і по Рахматуліну , тільки я до його лекції  так робив 

І не два відводки з недишлою бджолою , а сімья сильна напополам з викормленою бджолою 

І ця розділена сімья  в лежаку . та до акації . якщо матки обидві класні то там розплід на 12 рамках разом 

а з цих 12 р та 8р на виході вибрать і многокорпусник з одною маткою , з тою хто заслужив 

Ви колись писали що виродки роятся на акації . а як в такому випадку нероїтся . коли погоди днів пять нема 

Зато були роки що цей 8р по 30кг чистєйшої акації приносили і на фініш рій вилітав . а матка вилазила . :umora: крила підрізані

Правда такий номер проходив з бакфастом Вальчука другий незнаю, 

 з карнікой непроходив і з кордованом цей рік теж непройшов , деякі хто залажив  маточники мед неносить 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Mihail-ves сказал:

погоджуюсь! але все таки, Чим відрізняється свіщуха від привитої? Ви спостерігали  таку різницю?

Крім відомих термінів виходу матки.:IMHO:

Якщо мова іде про свищуху з евк, то я такої практики не маю.

Колись коли ще не виводив маток і пасіка тримала пакетний напрямок то хвости виводили самі собі свищух, то деякий процент браку був завжди і думаю що не тільки в мене бо нема контролю за віком.

Це добре що Ви наважились тих маток пустити в основних сім'ях в зиму, якщо там годувала один маточники достатня кількість бджоли то може матки і нормальні будуть, що тут гадати - перевірите тай буде видно, але тут про таке краще не писати, бо початківці мотають на вус і завтра таких свищух НП буде розвозити по Україні .

Додам що декілька років назад зимувала у мене маточка у нуклеусі на 4 рамочки з долоню, бджоли мізер і в думках що матка перемерзла і толку з неї не буде. В кінці лютого після обльоту виявив безматочну хорошу сім'ю і приєднав цю матку. Був приємно здивований коли матка нагнала велику масу бджоли і меду принесли вище середнього.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Mihail-ves сказал:

Чим відрізняється свищуха від тої що Ви прививаєте? Яйцекладкою, силою сім'ї, медом, хворобами? Оскільки я початківець то мені все цікаве і може згодиться Ваша відповідь.

На рахунок трутня і всього іншого. Приведу приклад минулого року коли в мене в ТЗ замінили 10 маток (ІОшок) в період середина вересня початок жовтня. Із замінених тільки одна була що сіяла трутнів, всі інші, або нормально сіяли, або не вернулись з обльоту. Щурка тоді жила ще на пасіці.

Це халтура, а продавець халтурщик і нікудишний спеціаліст. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Пахомич сказав:

Це халтура, а продавець халтурщик і нікудишний спеціаліст. 

Де Ви встигли побачити продажу? Напевне пора до лікаря спеціаліста.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Пахомич сказав:

Це халтура, а продавець халтурщик і нікудишний спеціаліст. 

Якщо кудишній спеціаліст, то чому не дали відповідь на моє питання?

14 годин тому, Mihail-ves сказав:

Чим відрізняється свищуха від тої що Ви прививаєте? Яйцекладкою, силою сім'ї, медом, хворобами? Оскільки я початківець то мені все цікаве і може згодиться Ваша відповідь.

Слабо?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Де Ви встигли побачити продажу? Напевне пора до лікаря спеціаліста.:IMHO:

Хто виставляє оголошення про продаж? Свищова плідна матка ,це місяць часу. Сьогодні 17.08, одже  плідна була забрана з з нуклеуса десь 15.07.  Висновок , ви не спроможені зробити пересадку і гоните свищові з нуклеуса . Не задавайте безтолкових запитань. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Пахомич сказав:

Хто виставляє оголошення про продаж? Свищова плідна матка ,це місяць часу. Сьогодні 17.08, одже  плідна була забрана з з нуклеуса десь 15.07.  Висновок , ви не спроможені зробити пересадку і гоните свищові з нуклеуса . Не задавайте безтолкових запитань. 

Ще раз запитую. Де Ви бачите продажу? Може очки треба одіти перед читанням.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Mihail-ves сказал:

Ще раз запитую. Де Ви бачите продажу? Може очки треба одіти перед читанням.

Розмова ведеться коли краще міняти маток в сімях, осіню чи весною, а не про свищові з нуклеусів.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Пахомич сказал:

Розмова ведеться коли краще міняти маток в сімях, осіню чи весною, а не про свищові з нуклеусів.   

 

35 минут назад, Пахомич сказал:

Хто виставляє оголошення про продаж? Свищова плідна матка ,це місяць часу. Сьогодні 17.08, одже  плідна була забрана з з нуклеуса десь 15.07.  Висновок , ви не спроможені зробити пересадку і гоните свищові з нуклеуса . Не задавайте безтолкових запитань. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, Пахомич сказав:

Розмова ведеться коли краще міняти маток в сімях, осіню чи весною, а не про свищові з нуклеусів.   

Щось Ви сьогодні не в ударі. Назву теми хоч прочитали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, Пахомич сказав:

Розмова ведеться коли краще міняти маток в сімях, осіню чи весною, а не про свищові з нуклеусів.   

заміну маток можна проводити в будь яку пору року, але тема про інше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, rudakov сказал:

заміну маток можна проводити в будь яку пору року, але тема про інше.

Початком розмови  є лекція Рахматуліна про оптимальні сроки заміни маток. Неякісні матки можуть бути на протязі всього періоду виведення  . Колись 15.07  пасічники масово били маток і сімї закладали свищові, це була підготовка сімей на взяток з гречки. Через 21 день виходив весь розплід матка запліднювалась , починала червління і зацвітала гречка,  в результаті  словянський вулик давав бочку меду. Чи вигідно перед цвітінням акації  замінити стару матку на молоду ? Вигідно і потрібно. Навіть вигідно замінити стару на молоду перед цвітінням соняшника.  Твердження Рахматуліна про підсадку молодої на повністю запечатані рамки фантастика. То про що інше ведеться в тій темі , невже про свищові з нуклеуса?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера, одну из 11 маток, уже грохнули. Дали ей возможность засеять 10×10 см. и грохнули. А на росплода 4 свищя висит. Какого они их бьют? Пчела бакфаст, рыжая. Матка светло жёлтая была. Взяток ещё есть слабенький. В Июле, в 2 отводхах, аборигены так сделали. А тут пчёлы бакфаста. Не ожидал я от них такого. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...