Перейти к содержанию

Весна-Літо 2019


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

12 часов назад, Олексiй Бджола сказал:

Дай Бог завтра погоду тоже сниму видоси:)к ..

Я убедился что единое спасение от мышей на пасеке это кошки и куры.

На останньому фото скорiш за все землеройка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.03.2019 в 17:20, Олексiй Бджола сказав:

2 км до лимана, 5 км до моря

 В мене десь так само приблизно. До моря 2 км, навколо рисові чеки. Тільки ярів і балок нема. А практично відсутність дерев, і рівний голий степ... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Конструктор,:hi:пожалуйста, фото спаренного дна в студию? Заинтригован! Почему используете такие? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На відміну від вчора, сьогодні сонячно. В тіні +14, а на сонці перевалило за 30. Бджола активно носить пилок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Seos сказал:

На відміну від вчора, сьогодні сонячно. В тіні +14, а на сонці перевалило за 30. Бджола активно носить пилок.

У нас тоже к обеду погодка установилась хорошая, тихо . выглянуло солнышко . как бы в дымке.  Пыльцы ещё в природе нет - поэтому решил дать заменители: молотый горький перец и кукурузную муку в 2-х поддонах.  Эффект офигенный:ay:!!! Но берут в основном горький перец. За 2 часа забрали все 60г . что вчера купил :

5c83b83d7254e_9_03.thumb.jpg.36803c2e41ca4731faf61bfba4361285.jpg5c83b88f19289_9_03.thumb.jpg.f2525acc01fe179da8053d2a4ed50a56.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погода сьогодні краща як вчора. Сонячно, +15, легенький вітерець. Рясний обліт закріпив вчорашній. Навіть ті, що вчора не поняли, що "вже пора", облетілись. Несуть пилок. Виносять підмор. Поки до вечора, то в окремих вже й не було що чистити. 

Жаль, що на цьому весна закінчиться.

Не встигаю. Ревізував половину...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Володимир Джос сказал:

 В мене десь так само приблизно. До моря 2 км, навколо рисові чеки. Тільки ярів і балок нема. А практично відсутність дерев, і рівний голий степ... 

Скадовский район?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня летало после 11 все, и я и пчелы. День слава Богу удался. Видео не получилось снимать , просто некогда было.

Вечер.Приятная усталость.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пойду ужинать и пить 100 медухи , погрызли меня сегодня как хотели, забывал маску одевать , а когда в волосах парочка как напомнит так сразу иду за маской.

Всем пчеловодам желаю стабильного развития, здоровых семей, полного урожая.

Все спать......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Конструктор сказал:

Зимував в приміщенні, завозив ось так 20171203_160802.thumb.jpg.5afe9126fd18fd9e2799f7e547a0bba0.jpg

Дно спарене на два вулики, виставляю на піддони , заміну дна провожу так : вулики ставляться перед піддоном , на підон чисте днище , на яке переставляю вулики 

Якщо цікаве яке дно , то можу ввечері сфоткати. 

Буду дуже вдячний, цікаве і дно і піддон і як розміщені вулики і навіть як вони обвязуються ( мені так здається, що я до подібного роблю перші кроки, от мені і це все цікаве). Вулики при заміні дна, переставляєте вручну?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А мої дівчата сезон розпочали без мене

За пів року перебування у Польщі до них ніхто не дивився. Вчора вечером повернулася, а сьогодні з ранку на пасіку. Обліт, гул, душа радіє.

Зимівля пройшла успішно. Гнізда не розбирала, лише у два з за цікавості заглянула. Підмору або мало було, або вже без мене частину вичистили. У днища поставила фанерні вставки, щоб закрити сітки на весняні похолодання для збереження тепла. Половину пройшла, інші завтра (синоптики обіцяють ще день тепла, а потім похолодає.

У мене сезон розпочався

Всім бажаю стрімкого розвитку сімей, рекордних медозборів і гарної ціни на мед та пакети. Отже всім вдалого сезону

P90309-133153(1).jpg

P90309-115544(1).jpg

P90309-113840(1).jpg

P90309-115814(1).jpg

P90309-142345(1).jpg

P90309-135629(1).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Надія сказал:

А мої дівчата сезон розпочали без мене

За пів року перебування у Польщі до них ніхто не дивився. Вчора вечером повернулася, а сьогодні з ранку на пасіку. Обліт, гул, душа радіє.

Зимівля пройшла успішно. Гнізда не розбирала, лише у два з за цікавості заглянула. Підмору або мало було, або вже без мене частину вичистили. У днища поставила фанерні вставки, щоб закрити сітки на весняні похолодання для збереження тепла. Половину пройшла, інші завтра (синоптики обіцяють ще день тепла, а потім похолодає.

У мене сезон розпочався

Всім бажаю стрімкого розвитку сімей, рекордних медозборів і гарної ціни на мед та пакети. Отже всім вдалого сезону

P90309-133153(1).jpg

P90309-115544(1).jpg

P90309-113840(1).jpg

P90309-115814(1).jpg

P90309-142345(1).jpg

P90309-135629(1).jpg

Знакомые улья. Ну и вагон. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ця зимівля значно краща ніж минула. В основному перезимували непогано. Відверто опоносилася лише одна сім"я. В кількох були сліди. І знову лише ті, хто в тіні. Ті, на які падає сонце в сонячні дні, стабільно краще зимують. Вчора-сьогодні помалу несли пилок із ліщини. Тому надалі сподіваємося на гарний старт. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Sanich сказал:

Ця зимівля значно краща ніж минула

У мене гірша, ніж минулоріч. 

Не "погана", а гірша, як минулого року. 3 сім'ї пропали (перші за десяток років), 4 вийшли слабкими. 1 матка пропала, 1 струтневіла. У решти все чотко.

Підмору більше. Минулого року   навіть 1 відра не назбиралось. Цьогоріч - три. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, ромео сказав:

Має  кожен рік проблеми із зимівлею.  Зимувати на вулиці не хоче

...Він за стабільність...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Олексiй Бджола сказав:

Скадовский район?

Так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Надія сказав:

У мене сезон розпочався

У Вас медовики семирамочні?  Я думав Ваш  брат їх тільки для відводків використовує..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Володимир Джос сказал:

У Вас медовики семирамочні?  Я думав Ваш  брат їх тільки для відводків використовує..

Ні, для медовиків є дерев,яні 10 рамочні 300+145+145++

Це для пакетів. Сім,ї із хвостів минулорічних пакетів. А у разі фарс мажорів буде переселення у дерев,яні і на інший точок. У крайньому разі на ппу зверху ще корпус.

Я вже писала, що вибрала пакетний напрямок. Займатися медовиками жінці важкувато фізично

У Сергія ппу теж для пакетів та відводків. А для медовиків дерев,яні на 145 рамку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Найменше підмору вийшло в вулику з очерету, там щось з 50-60 шт. комашок. І що цікаво, цвілі не було взагалі

Висновок і напрям майбутньої діяльності задано

По втратам - 6%, зимівля гірше за минулорічну

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як і планували , в вівторок, з сином допомогали виносити колезі, штук триста.Носили три потім чотири пари хлопців, вправились за дві години.Вулики в двох і трьох кпр.(8-ки 145) помітно важчі від моїх, думаю деякі до 35кг.Брали за ремінь скрепа, що незручно, мої ноші не підійшли.Справу організував власник з деякими грубими помилками.Приїхали пізніше обумовленого часу, поносивши з півгодини запросив до сніданку і "вживання". Дехто з хлопців перекурювали, одного вжалила бджола і почав розпухати палець з каблучною- частина зупинила роботу почали радити і співчувати.Можна було б роботу зробити швидче.Макс. відстань ходки-30м.Всю зиму на вагах стояла іт. сім., племінна, вулик полешав на 4кг.Минулої зимівлі вул. з ціею самою маткою похудав на 7кг.Як після таких дослідів робити висновки про зимовий апетит.

Вчора, 9-го березня, був перший день фуражирування бджіл-носили обніжжя.Можливо і інше.Обніжжя бежевого кольору.Одна сім. відзначилась тим, що створила запас обніжжя (з півсотні чарунок) і інших пилку в рамках не бачив.Нетипова ситуація цього року.Майже в усіх є розплід всіх вікових стадій, печатний-дірчавий, також бачив молодих, щойно відродившихся бджіл. Зазвичай, в день виносу і огляду роз. в вул. майже немае. Як це вплине на розвиток сім. в подальшому-буду спостерігати.Точок стоїть в мішаному лісі , що дае можливість рослинам квітувати а бджолам їх відвідувати і перший погожий день.Вчора було 14-15*С і вже носили поживу і так завжди.Мій точок на півночі обл. відстае по кількості льотних днів(вчора перший) від багатьох західних і південних обл. Хлопці  з тиждень тому писали про принос пилку а я чекав-коли в мене, трохи почував себе ошуканим.ю мріяв, що колись і в нас буде можлива і доцільна міграція вул. в привабливі для весняного розвитку міста.

Бабенкова матка17-го р.н. чомусь не перезимувала, це та , що з осени переробила багато сиропа, відібрав 35кг. лишнього  корму в рамках і 25кг залишив їм. "Покійницю" не досліджував, ніколи , не буду робити висновків.

Яка нині ціна на маток? Ви зрозуміли, на тих що перезимували в слабких сім.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Sanich сказав:

Ця зимівля значно краща ніж минула. В основному перезимували непогано. 

Аналогічно.Думаю, причина (з незалежних від пасічника ,якщо не в зимівнику) -рівний температурний режим без аномальних тривалих потеплінь та морозів.У мене -1,тай то по банальній причині ,миші, яких ганяв всю зиму.

  Весна вступила в права .На фундуках аж гуділо від бджіл,що збирали пилок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора відбувся масовий обліт.Літали з 11 до 16:ay:.Погода була супер.Ревізія показала,що -1 матка та -2 нука.Приєднав нук до безматочної.Замінив рамку-дві з кормом,кому як.Підмору не критично,як для зимівки на волі.Сподобалось,як зимує карніка.Плотним клубом,тихенько,економно.Але є і "ненажери",таких 4 сім'ї.Розплоду по 1-2р.невеликі п'ятаки критого.Баки сильніші,але і підмору більше,та й корму з'їли добряче.То все перекриється липою:).А так кого скоротив,кого і не чіпав.Утеплив.В цілому,зимівкою задоволений,чого і всим бажаю:az:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Два дні гарної погоди, вчора прохолодніше. На пасіці в 10:30 вже літали, носили пилок.

025a2dc0ffd48f075db2a69e0fe8254a.jpg

Почав чистити днища, є що і не приступали бджілка до чистки, а є частина що аж вилизано, лише з краю в деяких крихти воску.

637e44478210ed3b745128031501b476.jpg

Провів ревізію, в деяких і нічого не потрібно було робити, а в деяких трохи перетосував рамки+ добавив кормові. Ті вулики які мали сліди посліду на переді вулика, були без маток. Їх об'єднав з слабшими. Розподіл є у всіх але не багато, найбільше в Пернеровських. 

Втрати в мене в загалом не відводків , а зсипані збірні з нуклеусів . Утеплювач і можна знову трохи забути.

Всім хто ще зимує гарно без втрат дозимувати , гарного розвитку й медозборів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Надія сказал:

Ні, для медовиків є дерев,яні 10 рамочні 300+145+145++

Це для пакетів. Сім,ї із хвостів минулорічних пакетів. А у разі фарс мажорів буде переселення у дерев,яні і на інший точок. У крайньому разі на ппу зверху ще корпус.

Я вже писала, що вибрала пакетний напрямок. Займатися медовиками жінці важкувато фізично

У Сергія ппу теж для пакетів та відводків. А для медовиків дерев,яні на 145 рамку

Хороші Сергій Тюркін поробив семи рамочники. Є в мене один такий і магазини до нього. Вам повезло в нього роздобути таких вуликів, адже знаю що він на продаж не робе, а лише для себе

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Укроп сказал:

Хороші Сергій Тюркін поробив семи рамочники. Є в мене один такий і магазини до нього. Вам повезло в нього роздобути таких вуликів, адже знаю що він на продаж не робе, а лише для себе

Братичек для сестрички не пожалів форм і секретів виробництва, а вулики вже робили самі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...