Перейти к содержанию

Насыщение местности трутнем


Sanich

Рекомендуемые сообщения

13 часов назад, Брониславович сказал:

Никто не думает о 100% влиянии , вероятность спаривания с "нужными "трутнями  пропорциональна соотношению семей с "нужными" и "не нужными " трутнями. В любом случае влияние будет.

Брониславович,а сколько надо за сезон отцовских семей на облет неплодных маток. (Если за 2недели будет облете примерно 30-50 маток)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, FES сказал:

Брониславович,а сколько надо за сезон отцовских семей на облет неплодных маток. (Если за 2недели будет облете примерно 30-50 маток)

 

На 100 нуков - 3 отцовские семьи на постоянной основе достаточно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 31.12.2019 в 11:43, ДобровоЛ сказал:

. Так, зразу моїх трутнів було малувато. Але я ще з минулого сезону деяким сусідам - 

Деяким ...  отож.   а те что остались на своей пчеле и сделают Вам результат.  

У меня 200 семей. порода -- рыжие. трут выводится во всех семьях. до ближайших небольших пасек 1 км и более. за 2-3 км так там вообще пасек много. так вот не смотря на мою насыщенность в 200 семей с рыжыками  когда я пробовал получить первое и второе поколение от маток облётанных на моём фоне чисто рыжих получить удавалось редко но чаще в маток Ф2  доходило до практически серой пчелы и тёмных маток.   ( только не нужно мне писать что не нужно выводить маток Ф-2. то я для себя экспериментировал. я про саму суть)

А прошлый год разговорился с пчеловодом что живёт от меня более 3 км. да  ещё и через реку чуть более 100 метров.  занимается серой пчелой. имеет около 100 семей.  так он ко мне с претензией  (мы даже немного поспорили) что мои трутни поработали и у него появилась семья с рыжей пчелой и маткой. пчёлы очень спокойные но много кушают (как раз был июнь а это у нас полный безвзяток)  и много расплода .  Этот год при встрече уже претензий нету. улыбается и говорит что по подсолнуху они рекордистки да и ещё с хорошим отрывом .зимовка нормальная и с весны самая сильная семья.  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є пасічники котрі роями розмножують, та роблять заміну маток ройовими матками, маточниками. То якщо такі є поблизості, а вони як правило є. То потрібно почекати поки там все перероїться, і тільки потім виводити маток. Трутня зі своєї сотні сімей, та більш менш з благополучних сімей сусідських, має вистачити. Ця пора починається як правило з середини Червня. 

В моєму випадку де сусідських пасік вистачає, наситити чистопородним трутнем на 100% неможливо, думаю як і у всіх вас. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, teplov сказал:

Є пасічники котрі роями розмножують, та роблять заміну маток ройовими матками, маточниками. То якщо такі є поблизості, а вони як правило є. То потрібно почекати поки там все перероїться, і тільки потім виводити маток. Трутня зі своєї сотні сімей, та більш менш з благополучних сімей сусідських, має вистачити. Ця пора починається як правило з середини Червня. 

В моєму випадку де сусідських пасік вистачає, наситити чистопородним трутнем на 100% неможливо, думаю як і у всіх вас. 

:hmm:Ще один мінус ранніх маток на обществених точках ( село )

Перший трут то в ройових сімьях закладаєтся  якщо самому невивидить 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, AVA сказав:

:hmm:Ще один мінус ранніх маток на обществених точках ( село )

Перший трут то в ройових сімьях закладаєтся 

Не скрізь так... Незнаю за інших, а я трутня вирощую в великих кількостях, пасічники ж в окрузі ріжуть трутням голови, щоб даремно  мед не їли :umora:

Перший трутень в моїх умовах закладається задовго до ройового стану, вже в березні частенько є молодий трутень, а в середині квітня трутня є в великих кількостях. В такий ранній час трутень не проблема, проблеми більше з погодою, бо часто є дощі і похолодання, інколи неплодки можуть більше тижня чекати сприятливої погоди для обльоту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Сергей Тюркин сказав:

Деяким ...  отож.   а те что остались на своей пчеле и сделают Вам результат.  

У меня 200 семей. порода -- рыжие. трут выводится во всех семьях. до ближайших небольших пасек 1 км и более. за 2-3 км так там вообще пасек много. так вот не смотря на мою насыщенность в 200 семей с рыжыками  когда я пробовал получить первое и второе поколение от маток облётанных на моём фоне чисто рыжих получить удавалось редко но чаще в маток Ф2  доходило до практически серой пчелы и тёмных маток.   ( только не нужно мне писать что не нужно выводить маток Ф-2. то я для себя экспериментировал. я про саму суть)

А прошлый год разговорился с пчеловодом что живёт от меня более 3 км. да  ещё и через реку чуть более 100 метров.  занимается серой пчелой. имеет около 100 семей.  так он ко мне с претензией  (мы даже немного поспорили) что мои трутни поработали и у него появилась семья с рыжей пчелой и маткой. пчёлы очень спокойные но много кушают (как раз был июнь а это у нас полный безвзяток)  и много расплода .  Этот год при встрече уже претензий нету. улыбается и говорит что по подсолнуху они рекордистки да и ещё с хорошим отрывом .зимовка нормальная и с весны самая сильная семья.  

 

  Про якусь "чистоту" без ШО не може бути й мови. Але насищеність довкілля трутнями відповідних типів (ліній) результати дають. І це вже не один рік теж спостерігаю у себе на пасіці.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, davolodya сказав:

Не скрізь так... Незнаю за інших, а я трутня вирощую в великих кількостях, пасічники ж в окрузі ріжуть трутням голови, щоб даремно  мед не їли :umora:

Перший трутень в моїх умовах закладається задовго до ройового стану, вже в березні частенько є молодий трутень, а в середині квітня трутня є в великих кількостях. В такий ранній час трутень не проблема, проблеми більше з погодою, бо часто є дощі і похолодання, інколи неплодки можуть більше тижня чекати сприятливої погоди для обльоту.

Так, карніка це та ж карпатка. А вони полюбляють ранніх трутнів. Це у них в крові закладено. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, Фанат сказав:

Сидить Вовочка в класі і думає: " Мать алкоголічка....:blink: Батько на зоні строк мотає.... :blink:Сестра девушка льогкого повєдєнія... :blink:  .....:blink:   ....."  Тут училка: " Вовочка, ти шо там задумався??? Ану скажи мені скільки буде два у два?????""   Вовочка:" Чотири буде Марь Ивановна. Мені б ваші проблеми....":umora:

Так і у вас тут.... :hmm: Он мед по 23 грн....:hi:

Так чого ж ви сюди завітали? Заходьте туди де : " Он мед по 23 грн..." :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, davolodya сказал:

Не скрізь так... Незнаю за інших, а я трутня вирощую в великих кількостях, пасічники ж в окрузі ріжуть трутням голови, щоб даремно  мед не їли :umora:

Перший трутень в моїх умовах закладається задовго до ройового стану, вже в березні частенько є молодий трутень, а в середині квітня трутня є в великих кількостях. В такий ранній час трутень не проблема, проблеми більше з погодою, бо часто є дощі і похолодання, інколи неплодки можуть більше тижня чекати сприятливої погоди для обльоту.

Скрізь так. В українському вулику в діда сусіда трутень вже в березні. В мене був випадок, матка струтневіла в зимі, я її викинув, а в той вулик постапвив рамку з відкритим росплодом, матка облетілась на початку Квітня чи навіть в кінці Березня. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Маркіян сказал:

У твоєму пості була неоднозначність. Якщо мама-матка "чистопородна" то як трутні дочок так і трутні мами будуть мати гени Ф0.:IMHO:

Не будуть-  бджоли від Ф1 будуть мати генотип від трутнів які запліднили ф0. А бджоли від матки ф0 будуть мати генотип від трутнів які запліднили матку- маму ф0. Те саме стосується маток (дочок ) виведених від цих маток. Про що вище написав Броніславович тільки  в трохи іншому формулюванні, що впринципі суті не міняє.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Серж 82 сказав:

Не будуть-  бджоли від Ф1 будуть мати генотип від трутнів які запліднили ф0. А бджоли від матки ф0 будуть мати генотип від трутнів які запліднили матку- маму ф0.

От мені цікаво, а Ви це самі перевіряли, чи притримуєтесь загальних фраз?

Щось я бачу іншу картину в промірах трутнів, і вона сильно відрізняється від того що "вчені" пишуть в книжках. За звичай там привикли робити такі висновки порівнюючи із щурами чи ще з чимось. Бджоли то зовсім інше, і вивчати їх науковцям немає сенсу. Краще зробити якесь ГМО, бо треба годувати планету.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Серж 82 сказал:

Не будуть-  бджоли від Ф1 будуть мати генотип від трутнів які запліднили ф0. А бджоли від матки ф0 будуть мати генотип від трутнів які запліднили матку- маму ф0. Те саме стосується маток (дочок ) виведених від цих маток. Про що вище написав Броніславович тільки  в трохи іншому формулюванні, що впринципі суті не міняє.

Гени матки-мама диплоїдні. "Чистопородність" її означає однаковість двох цих хромосом?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Щось я бачу іншу картину в промірах трутнів, і вона сильно відрізняється від того що "вчені" пишуть в книжках.

Трутень имеет часть генотипа матери , если говорить точнее 50% генов. Надо помнить что матка свои 100% генов получила 50% от своей матери и 50% от отца. Соответственно нашему трутню попадают часть генов от бабушки и часть генов от дедушки. главное состоит в том что наши 50% генов от матери имеют всегда разную пропорцию генов от дедушки и бабушки. 

   Условно графически  - генотип неплодки  А1,А2,А3,А4,А5,А6,А7,А8,....   50% генов яйца №1  А1,А2,Б3,А4,Б5,Б6,Б7,А8,....                                 ...... ......                                                            Б1,Б2,Б3,Б4,Б5,Б6,Б7,Б8,....      ца №2    А1,Б2,Б3,А4,А5,А6,А7,Б8,..... 

где А гены от бабушки, Б гены от дедушки, геном трутня из яйца

№ 1               А1,А2,Б3,А4,Б5,Б6,Б7,А8,....    № 2      А1,Б2,Б3,А4,А5,А6,А7,Б8,.....                                                                                                 ....... ....  ....             А1,А2,Б3,А4,Б5,Б6,Б7,А8,....                 А1,Б2,Б3,А4,А5,А6,А7,Б8,.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Маркіян сказал:

Гени матки-мама диплоїдні. "Чистопородність" її означає однаковість двох цих хромосом?

Нет, хромосомы разные - одна от мамы, вторая от папы. Чистопородной матка будет только в случае, если мама и папа чистопородны. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Брониславович сказал:

Нет, хромосомы разные - одна от мамы, вторая от папы. Чистопородной матка будет только в случае, если мама и папа чистопородны. 

Так бакфаст унічтожив ніби цю закономірность , кажись :hmm:

Там приливаются аборегени ( можливо трохи відселекціоніровані ) , а виходить порода

Хотя з сучасним переміщеням маток , пора забуть про понятьтя породи :IMHO:

Потрібно переходить на назву лінія , у кожного матковода своя лінія зі своїми .......

І тоді буде менше спорів що в одного хороша порода в другого погана одна і та сама порода , а лінії то зовсім разні 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, teplov сказав:

Скрізь так. В українському вулику в діда сусіда трутень вже в березні. В мене був випадок, матка струтневіла в зимі, я її викинув, а в той вулик постапвив рамку з відкритим росплодом, матка облетілась на початку Квітня чи навіть в кінці Березня. 

Сам  цей  факт не поодинокий, але цікаво,  скільки прожила та матка, чи не було заміни при більш сприятливих умовах. В моїй місцевості навіть ті матки , що облетілись до початку травня ніколи не давали гарних результатів і мінялись на протязі сезону самими пчолами, якщо цього не зробив пасічник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Брониславович сказав:

Трутень имеет часть генотипа матери , если говорить точнее 50% генов. Надо помнить что матка свои 100% генов получила 50% от своей матери и 50% от отца. Соответственно нашему трутню попадают часть генов от бабушки и часть генов от дедушки. главное состоит в том что наши 50% генов от матери имеют всегда разную пропорцию генов от дедушки и бабушки. 

   Условно графически  - генотип неплодки  А1,А2,А3,А4,А5,А6,А7,А8,....   50% генов яйца №1  А1,А2,Б3,А4,Б5,Б6,Б7,А8,....                                 ...... ......                                                            Б1,Б2,Б3,Б4,Б5,Б6,Б7,Б8,....      ца №2    А1,Б2,Б3,А4,А5,А6,А7,Б8,..... 

где А гены от бабушки, Б гены от дедушки, геном трутня из яйца

№ 1               А1,А2,Б3,А4,Б5,Б6,Б7,А8,....    № 2      А1,Б2,Б3,А4,А5,А6,А7,Б8,.....                                                                                                 ....... ....  ....             А1,А2,Б3,А4,Б5,Б6,Б7,А8,....                 А1,Б2,Б3,А4,А5,А6,А7,Б8,.....

Це знову засновано на прикладі тварин. Цікаво щоб хтось провів таку перевірку на генах, з показом всього цього генного аналізу графічній формі. 

На днях Рудаков показав карпатку острівну, яка вже має трьохрівневу морфометрію (дочка-мамка-бабця а також проміри робочих бджіл батьківської сімї). І коли я її аналізував, то замітив що передача по матереинській стророні йде майже 100%, а трутень просто розчинився в ній, оскільки графіки його були в середині полоси (без хвостів). Тому казати що у всіх йде поділ 50/50 я б не став так впевнено. Завжди наголошую що у бджіл трішки виходить не завжди так, а чому то не мені вивчати, а науковцям. Але якщо не робити таких аналізів, то навіть ШЗ коту під хвіст.

ось про що я кажу

5e13069b6e032_2020-1-3_16-4-28_101.thumb.jpg.4026c2f8ef1a49b74a7e820891a6ecd5.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все с точностью до "наоборот". Если факт спаривания достоверен, то такой результат можно объяснить тем что матка обладает свойствами препатентности т.е. по материнской линии наследование идет до 100%. К примеру матка В100(КАА). 

   Возможно сам метод морфометрии  не работает с помесями пчел. Таких примеров много. На размеры крыла пчелы может влиять много факторов, даже клещи (крайний случай - пчелы рождаются без крыльев). Я думаю что точность этого метода не выше 70 % в "прыжке".

Уже есть "карпатка" с мокрой печаткой меда, УСП с "сухой " и с хоботком как у кавказянки. Лучше работать с ХПП пчелы , а потом , если зимой не чем заняться , измерять крылья помесей и гибридов. Чистых пород у нас уже нет и получить их из помесей не возможно в принципе, хотя подогнать крылья можно довольно легко. :IMHO1::IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Брониславович сказал:

Нет, хромосомы разные - одна от мамы, вторая от папы. Чистопородной матка будет только в случае, если мама и папа чистопородны. 

Так. Я ж це і мав на увазі, постійно вживаючи термін "чистопородна"!

Мама (засновниця) чистопородна. Хромосоми обидві однакові (ну майже однакові).  Трутні Ф0 однакові. 

Дочки Ф1 ..... трутні знов Ф0 всі однакові  !!!!!!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Брониславович сказал:

 главное состоит в том что наши 50% генов от матери имеют всегда разную пропорцию генов от дедушки и бабушки. 

№ 1               А1,А2,Б3,А4,Б5,Б6,Б7,А8,....    № 2      А1,Б2,Б3,А4,А5,А6,А7,Б8,.....                                                                                                 ....... ....  ....             

Питання в розвиток дискусіі. Отже два різні яйця - це вже яйця "помісей". І ознаки цих помісей будуть різні. Наприклад колір бджіл. Від сірого до жовтого, наприклад. Так само відносно морфометричних індексів.

Чи вірно я зрозумів?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Николай S сказал:

але цікаво,  скільки прожила та матка, 

Да не должно быть интересно ! Ранние матки нужны на 1,5 - 2 месяца для наращивания пчелы на главный взяток , а дальше в утиль .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Маркіян сказал:

Питання в розвиток дискусіі. Отже два різні яйця - це вже яйця "помісей". І ознаки цих помісей будуть різні. Наприклад колір бджіл. Від сірого до жовтого, наприклад. Так само відносно морфометричних індексів.

Чи вірно я зрозумів?

Если генотипы бабушки (гены А) и генотип трутней дедушек (гены Б) сильно различаются, фенотипический разброс среди трутней проявляется даже визуально - трутни могут иметь разный окрас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Маркіян сказал:

Питання в розвиток дискусіі. Отже два різні яйця - це вже яйця "помісей". І ознаки цих помісей будуть різні. Наприклад колір бджіл. Від сірого до жовтого, наприклад. Так само відносно морфометричних індексів.

Чи вірно я зрозумів?

У мене пасіка серед села , на пасікі декілька порід 

Бо смисл тримати одну породу якщо пасіка центр села  до 500 вуликів в радіусі до 3км , а дальше ще більше

В одній сімьї Ф1 від ИО дуже часто два вида трутня по кольору 

І плюс ці два кольри мають різні відтінки

Дальше думайте самі :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Брониславович сказал:

Если генотипы бабушки (гены А) и генотип трутней дедушек (гены Б) сильно различаются, фенотипический разброс среди трутней проявляется даже визуально - трутни могут иметь разный окрас.

Так. Це я зауважив.

Отже далі. Тепер по іншій цитаті.

2 часа назад, Брониславович сказал:

   Возможно сам метод морфометрии  не работает с помесями пчел.  Я думаю что точность этого метода не выше 70 % в "прыжке".

 

1) Необхідно визначитись з питанням наскільки морфометричні індекси відповідають "породі". Точніше -чи можуть вони бути визначальними ознаками при встановлені породи? Пропоную стведну відповідь. Або - частково визначальні?

2) Добре питання поставив Броніславович. Саме про "помісі". Де знайти по Україні "чистопородних"?

Для простоти пропоную варіант з "мулатами". Меган Маркл то негр чи білий? Зрозуміло - то мулат. Як працює морфометрія в цьому варіанті? Колір шкіри то також метрична ознака. Необхідно просто застосувати спектрофотометер.

Отже завантажуємо у "морфометрію" дані (наприклад колір шкіри) - 10000 шт. Просимо "ЇЇ" ролзділи їх на групи, що суттєво відрізняються між собою. "Вона" каже можу розділити їх на 3 або 5(наприклад груп). Вибираємо на свій розсуд 3(наприклад). "Вона" каже ось 3000 шт, світло сірих, ось 3700 шт сірих, і ось ще 3300 шт темно сірих мулатів. Отже за такої постановки питання Меган буде віднесена до групи "світло сірих", хоча насправді вона чисто біла. Те саме буде з негром з Нігеріі. Його морфометрія віднесе до "темно сірих". Ось таким чином працює морфометрія.

Про точність метода можна поговорити далі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...