Перейти к содержанию

Опасные для пчёл пестициды


Рекомендуемые сообщения

16 минут назад, Ысч сказал:

 О какой стабильности пчеловодства  может идти речь когда на пасеке через месяц-полтора после потравы начинает лютовать гнилец?  Я в прошлом году так намаялся что ну его на фиг.  Сейчас вот с ужасом и трепетом жду - половина пасеки загнильцует или вся полностью. 

 

 

Вы писали, что купили семьи и подробите их а потом в кучу к ГВ. В прошлом году, тоже так делали? Может мелкие(не большие, слабые) семейки, причина вспышки гнильца, а может одна из причин.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, mits сказал:

Вы писали, что купили семьи и подробите их а потом в кучу к ГВ. В прошлом году, тоже так делали?

В прошлом году потрава была скрытная, крайних так и не нашли.  Много пчелы осыпалось в улье на дно, значит успели хорошенько натаскать яду в улей. В этом году все как на ладони. Виноватцы выплатили "компенсацию". Семьи уже купил и  "покрошил", вчера раздал маток. 

13 минут назад, mits сказал:

Может мелкие(не большие, слабые) семейки, причина вспышки гнильца, а может одна из причин.

Хрен его знает. Может и так. Но я не нашел взаимосвязи по этому принципу - из 16 загнильцевавших выявилось 10  сильных семей от которых отколол отводки на 2-3 рамках ( обычная практика, самый распостраненный противороевой прием) и 6 отводков которые уже развились до 5-6 обсиженых рамок.  Причем, всего две или три семьи загницьцевали паралельно с отводком от них отколоным. В остальных случаях гнилец появился или в семье или в отводке, что говорит о том что на момент создания отводка гнильца в семье не было а отводки делались до потравы. Короче ребус еще тот. Я во всем виню потраву -  личинки кормились остатками ядов,  замирали в ячейке на разных стадиях развития плюс к этому иммунитет семьи из-за перенесеной потравы был слабым что и привело к вспышке гнильца. Других причин я не вижу, так или иначе потрава сыграла значительную роль. Да, еще один момент - отводки делались "вторым этажом" над основной семьей через плотную пленку, таким образом я ежегодно меняю маток. И тут загадка - гнилец появляется или там или там а вроде как должен быть и там и там. 

Ладно, поеду разгребать. Позавчера пасека ожила. Нужно смотреть семьи. 

Мартышкин труд... Настрой пессимистический...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 хвилин тому, Ысч сказав:

Самый негативный фактор в этой ситуации - пчелы после попаданя под действие ядохимикатов болеют. О какой стабильности пчеловодства  может идти речь когда на пасеке через месяц-полтора после потравы начинает лютовать гнилец? 

Обробка Біскайєю чи Мавриком і обробка невідомо якою дешовкою, від якої гине все живе, то є кардинально різні речі. Від перших двох потрави небуває, відповідно небуває і хвороб. Тому  не після кожної обробки бджоли хворіють, принаймні я непомічав ні хвороб, ні просідання сімей, якщо ріпак оброблений правильними препаратами, навіть вдень під час цвітіння (у мене це Біскайя і Маврик, останні 2 роки переважно Маврик)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

повертався днем з Києва, всю дорогу поля в рапсі, і найболючише на трьох полях обробляли рапс який цвіте, та й ще днем, це жах, люди мовчать змирились із збитками, цікаво ,чи мовчали фермери , коли б на їх полях був знищений врожай.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, miro сказав:

повертався днем з Києва, всю дорогу поля в рапсі, і найболючише на трьох полях обробляли рапс який цвіте, та й ще днем, це жах, люди мовчать змирились із збитками, цікаво ,чи мовчали фермери , коли б на їх полях був знищений врожай.

Обробка вдень це, звичайно, зле, але...

Поля біля моєї пасіки обробляють теж вдень, але це виключно  Біскайя і Маврик. Я міг би наполягти на нічних обробках, але агроном теж міг би піти на принцип і обробити чимось дешевим, сказати : я попередив - а ти своїх бджіл закривай на кілька днів... Тому доводиться шукати компроміси...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, davolodya сказав:

Обробка вдень це, звичайно, зле, але...

Поля біля моєї пасіки обробляють теж вдень, але це виключно  Біскайя і Маврик. Я міг би наполягти на нічних обробках, але агроном теж міг би піти на принцип і обробити чимось дешевим, сказати : я попередив - а ти своїх бджіл закривай на кілька днів... Тому доводиться шукати компроміси...

я амбіціозна людина, мої друзі , холєра, такі самі, тому фермер обробляє вночі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, davolodya сказал:

Обробка Біскайєю чи Мавриком і обробка невідомо якою дешовкою, від якої гине все живе, то є кардинально різні речі.

Нас травонули имидоклопридом...

12 часов назад, miro сказал:

повертався днем з Києва, всю дорогу поля в рапсі, і найболючише на трьох полях обробляли рапс який цвіте, та й ще днем

даже если так. можно добавить отпугиватель пчел. ну позлятся денек, делов-то...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора брав у друга відводки. Мали вивозити йому пасіку на ріпак та акацію, так нічого не везли. Подзвонив його тесть і каже, що білим днем кроплять поле. Біля вуликів наче сніг, тільки рябенький. Написали заяву в сільраду на аграрія.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Ысч сказал:

Нас травонули имидоклопридом...

даже если так. можно добавить отпугиватель пчел. ну позлятся денек, делов-то...

Напевне Ви не до кінця зрозуміли. Тією діючою речовиною, що у Вас обробляли 1-2 днем не відбудеться і бджола навіть при репеленті відлякуючому буде гинути, тому в ЄС їх застосування і ще в декількох країнах заборонено.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Wladimir_K сказал:

Напевне Ви не до кінця зрозуміли. Тією діючою речовиною, що у Вас обробляли 1-2 днем не відбудеться і бджола навіть при репеленті відлякуючому буде гинути

Я мав на увазі відлякувач доданий до Мавріка або Біскаї при обробці вдень.

Та зараза якою обробили у нас (імідоклоприд) дійсно викосила всих льотних бджіл. П"ять днів на пасіці була гробова тиша. Сьогодні 12-й день після потрави - пасіка ожила, ревіла як літак на взльоті, тягнуть з того злощасного поля ріпаку і пилок й нектар, деякі сім"ї добре потягли вощину. Може вийде як у Тараса Бульби - я тебе породив я тебе і вб"ю? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.05.2019 в 18:41, miro сказав:

я амбіціозна людина, мої друзі , холєра, такі самі, тому фермер обробляє вночі.

Ви його саракого мабудь геть там залякали:umora:, сердешний вночі на свої поля виїджає...:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.05.2019 в 11:03, miro сказав:

повертався днем з Києва, всю дорогу поля в рапсі, і найболючише на трьох полях обробляли рапс який цвіте, та й ще днем, це жах, люди мовчать змирились із збитками, цікаво ,чи мовчали фермери , коли б на їх полях був знищений врожай.

З фермерами потрібно працювати системно. Головне довести їм і місцевим органам влади , що пасічники об'єднались і тримають це питання на контролі. Потрібно весь час буквально стояти в них над душею. Головне володіти інформацією і своєчасно реагувати. У нас один фермер планував обробити ріпак Грінфорд ІЛ200 (імідаклоприд, 150г/л + лямбда-цигалотрин, 50 г/л), але  місцева спілка  своєчасно зреагувала і вимусили його замінити на моспілан. До речі, ІЛ200 не сертифікований в Україні для обробки ріпаку, а тільки для зернових колосових.


 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, nibond сказав:

З фермерами потрібно працювати системно. Головне довести їм і місцевим органам влади , що пасічники об'єднались і тримають це питання на контролі. Потрібно весь час буквально стояти в них над душею. Головне володіти інформацією і своєчасно реагувати. У нас один фермер планував обробити ріпак Грінфорд ІЛ200 (імідаклоприд, 150г/л + лямбда-цигалотрин, 50 г/л), але  місцева спілка  своєчасно зреагувала і вимусили його замінити на моспілан. До речі, ІЛ200 не сертифікований в Україні для обробки ріпаку, а тільки для зернових колосових.


 

вчора на пасіці у хвостах матки випускав, тут бач по трасі техніка суне кропити, я з того- сього чуть мову не втратив, бігом в машину здоганяю під горою ,машину поперек дороги та питаю ,що за одні і куди їдуть, а вони мені ось тут поряд 70гектарів пшениці їм фермер згідно угоди передав.Общем у хвилі часу весь бомонд -фермер, агроном, голова сільради всі слухали лекцію, я ж невідмовляв собі в красномовстві час від-часу вживаючи епітети для сприйняття слухачами, результат мною досягнений без трудів, але скажу, в цій історії є плюс один, що спорити ніхто не бажав, а навпаки лише оправдовування мов якось непорозуміння тим паче, що ми лише гербіцидами в холодну пору і тд., але раз ночью треба, будем ночью, от таке то вчора було.

  • Подобається 8
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вчора на пасіці у хвостах матки випускав, тут бач по трасі техніка суне кропити, я з того- сього чуть мову не втратив, бігом в машину здоганяю під горою ,машину поперек дороги та питаю ,що за одні і куди їдуть, а вони мені ось тут поряд 70гектарів пшениці їм фермер згідно угоди передав.Общем у хвилі часу весь бомонд -фермер, агроном, голова сільради всі слухали лекцію, я ж невідмовляв собі в красномовстві час від-часу вживаючи епітети для сприйняття слухачами, результат мною досягнений без трудів, але скажу, в цій історії є плюс один, що спорити ніхто не бажав, а навпаки лише оправдовування мов якось непорозуміння тим паче, що ми лише гербіцидами в холодну пору і тд., але раз ночью треба, будем ночью, от таке то вчора було.
У нас щоб Ви таке вчудили, вже я Вам носив би передачки в мавпятник. У нас всім на всіх на*рать...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Вадим Попов сказав:
6 годин тому, miro сказав:
вчора на пасіці у хвостах матки випускав, тут бач по трасі техніка суне кропити, я з того- сього чуть мову не втратив, бігом в машину здоганяю під горою ,машину поперек дороги та питаю ,що за одні і куди їдуть, а вони мені ось тут поряд 70гектарів пшениці їм фермер згідно угоди передав.Общем у хвилі часу весь бомонд -фермер, агроном, голова сільради всі слухали лекцію, я ж невідмовляв собі в красномовстві час від-часу вживаючи епітети для сприйняття слухачами, результат мною досягнений без трудів, але скажу, в цій історії є плюс один, що спорити ніхто не бажав, а навпаки лише оправдовування мов якось непорозуміння тим паче, що ми лише гербіцидами в холодну пору і тд., але раз ночью треба, будем ночью, от таке то вчора було.

У нас щоб Ви таке вчудили, вже я Вам носив би передачки в мавпятник. У нас всім на всіх на*рать...

я не один, я завжди до цього підводжу бомонд, і якщо вони божаться, що разом з народом, то нехай відпрацьовують я їх за язик не тяну, до речі якщо відбудеться Зустріч форумчан на Бухті Вікінгів я запрошу фермера, голову сільради та депутатів, нехай і вони скажуть своє бачення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

жах, яка убойна хімія, а звідти і хвороби у людей.

image.thumb.png.91794bb419e48017fa5a9d2783af88c0.png

Сербія, квітень 2014. місто Чока (?oka). Раундап

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Вадим Попов сказав:

У нас щоб Ви таке вчудили, вже я Вам носив би передачки в мавпятник. У нас всім на всіх на*рать...

На жаль, "закони" в нашій країні , як колись казали, " як дишло".   :IMHO:.  Дуже багато залежить від місцевої влади, і місцевої громади.  А вся залежність, в кого яка "криша". Чим ближча до Києва, тим більш начхати на чиїсь там проблеми. В нас такі "кришануті" в держпідприємств землю віджимають. Що там казати про простих людей. Хоча те саме держпідприємство, також що хоче те і робить, маючи своє Київське лоббі.   

Сьогодні чимчикую на пасіку, обганяю цистерну з водою та обприскувач. Повертають на поле поряд з ріпаком. Спинився, питаю, чим обробляти будуть.  Хлопці знайомі, кажть фунгіцид.  Але десь скоро приїде агроном, він краще знає.  Зустрів агронома, новий якийсь, раніше не бачив.  Каже фунгіцид із інсектицидом.  Розказую про пасіку поряд.  "-Та нічого їм не буде".    Згадую про закон, який забороняє денні обробки ядохімікатами.  Та варіант виклику поліції.  Розвеселив я агронома, навіть дуже.  -:Які закони,  які правила, ми бризкаєм коли і чим схочем.  Хто не сховався, сам винен.  Погиркались. Але запевнив, що для бджіл безпечний... Я з тих нервів назву забув, а відразу не записав... 

Це буде тягнутись доти, поки і в нас не буде заборони продажу "лівих" і небезпечних для всього живого препаратів. Та кримінальної відповідальності за потрави людей і тварин з комахами.  А поки ті агрономи, фермери, директори та все їм подібне, не відчють фінансово, чи фізично боляче,  за шкоду заподіяну іншим,  почуватимуться в безпеці і труїтимуть все і надалі.  

Воно агроном у величезному державному сільгосппідприємстві, яке знаходиться під егідою академії наук України, і  єхидно радіє, що не знає законів, і знати їх не хоче. Бо йому , та його начальникам нічого за це не буде. Зовсім. А постраждає ще й той, що чимось не задоволений в їхнії діяльності. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, miro сказав:

Сербія, квітень 2014. місто Чока (?oka). Раундап

Це точно раундап?  В нас ним поля щедро поливають, але  щоб все живе дохло, не бачив. Це гербіцид, який знищує практично всю флору, залишаючи по собі голу землю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На жаль, "закони" в нашій країні , як колись казали, " як дишло".   :IMHO:.  Дуже багато залежить від місцевої влади, і місцевої громади.  А вся залежність, в кого яка "криша". Чим ближча до Києва, тим більш начхати на чиїсь там проблеми. В нас такі "кришануті" в держпідприємств землю віджимають. Що там казати про простих людей. Хоча те саме держпідприємство, також що хоче те і робить, маючи своє Київське лоббі.   
Сьогодні чимчикую на пасіку, обганяю цистерну з водою та обприскувач. Повертають на поле поряд з ріпаком. Спинився, питаю, чим обробляти будуть.  Хлопці знайомі, кажть фунгіцид.  Але десь скоро приїде агроном, він краще знає.  Зустрів агронома, новий якийсь, раніше не бачив.  Каже фунгіцид із інсектицидом.  Розказую про пасіку поряд.  "-Та нічого їм не буде".    Згадую про закон, який забороняє денні обробки ядохімікатами.  Та варіант виклику поліції.  Розвеселив я агронома, навіть дуже.  -:Які закони,  які правила, ми бризкаєм коли і чим схочем.  Хто не сховався, сам винен.  Погиркались. Але запевнив, що для бджіл безпечний... Я з тих нервів назву забув, а відразу не записав... 
Це буде тягнутись доти, поки і в нас не буде заборони продажу "лівих" і небезпечних для всього живого препаратів. Та кримінальної відповідальності за потрави людей і тварин з комахами.  А поки ті агрономи, фермери, директори та все їм подібне, не відчють фінансово, чи фізично боляче,  за шкоду заподіяну іншим,  почуватимуться в безпеці і труїтимуть все і надалі.  
Воно агроном у величезному державному сільгосппідприємстві, яке знаходиться під егідою академії наук України, і  єхидно радіє, що не знає законів, і знати їх не хоче. Бо йому , та його начальникам нічого за це не буде. Зовсім. А постраждає ще й той, що чимось не задоволений в їхнії діяльності. 
У нас одне спасає - лис. Лис, пущений по полю ріпака або пшениці...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.05.2019 в 10:53, davolodya сказал:

Обробка Біскайєю чи Мавриком і обробка невідомо якою дешовкою, від якої гине все живе, то є кардинально різні речі. Від перших двох потрави небуває, відповідно небуває і хвороб

http://proty-pestycydiv.co.ua/2019/05/17/pestyczydy-na-osnovi-tiakloprydu-biskajya-toksychni-dlya-bdzhil-i-lyudej/?fbclid=IwAR1U7_FSWkLHbrXgqbn8ylX5csnmlUdHVzaWcg9INYe0JJ6Zai9AlRF7auE

Скільки вже можна розказувати про "безпечність" неоникотиноїдів?!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Sadovod сказав:

http://proty-pestycydiv.co.ua/2019/05/17/pestyczydy-na-osnovi-tiakloprydu-biskajya-toksychni-dlya-bdzhil-i-lyudej/?fbclid=IwAR1U7_FSWkLHbrXgqbn8ylX5csnmlUdHVzaWcg9INYe0JJ6Zai9AlRF7auE

Скільки вже можна розказувати про "безпечність" неоникотиноїдів?!

Пане @Sadovod, вибачте за запитання, Ви бджоляр-практик чи теоретик?  Якщо практик, то повинні прекрасно розуміти, що поля обробляли і будуть обробляти, як би ми цьому непротивилися, закрити бджіл в жарку погоду на кілька днів - нереально, вивезти в інше місце некожен має таку можливість. Поки що біскайя і маврик дають змогу обробити поля БЕЗ ВТРАТ ЛЬОТНОЇ БДЖОЛИ. Заборонять тіаклоприд - тоді будемо всі дружно лікті собі кусати, бо інших препаратів, які не нищать бджолу, я незнаю. Всі чудово розуміють, що біскайя - це не вітамінки для бджіл, але обробляти всеодно чимось потрібно. Назвіть чим, Ви ж розумієте, що від обробок ніхто невідмовиться, якщо заборонити одне, має бути щось інше, безпечне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Sadovod сказал:

http://proty-pestycydiv.co.ua/2019/05/17/pestyczydy-na-osnovi-tiakloprydu-biskajya-toksychni-dlya-bdzhil-i-lyudej/?fbclid=IwAR1U7_FSWkLHbrXgqbn8ylX5csnmlUdHVzaWcg9INYe0JJ6Zai9AlRF7auE

Скільки вже можна розказувати про "безпечність" неоникотиноїдів?!

Ви давно виїзжали з місця де живете. Розповісти чим обробляють в Україні поля?

Так от по сусідству від місця, де живу, будуть обробляти таким собі препаратом "Суперкіл" з діючою речовиною хлорпірофос і ципермитрин, ще можу порекомендувати "Борей" чи "Нурал-Д" і можу продовжити перелік цього г..

Відверто хотів би, що тих агітаторів, які агітують за токсичність "Біскайя" обробили чимось схожим,. з перелік з попереднього абзацу,  щоб трохи протверезіли.

Ми країна 3 світу і у нас обробляють діючими речовинами, які взагалі заборонені в інших країнах до застосування, але про це всі мовчать, за то заборонемо "Біскайя", аби не ці і їм подібні препарати, то десь 50% бджоли в Україні на цю дату вже не було б. Чи хтось буде звертати увагу на пасічників з об'ємом експорту біля 60+ млн. дол. в рік.

І я не кажу, що вони безпечні і не є токсичні, але я не живу за склом, а їжу по реальних українських дорогах і в місцях де і інтернету немає і де 2-3 жителі на село і знаю, що нічого просто так не виникає.

У мене обробили на початку цвітіння ріпаку  "Біскайя" і за бджолу я не переживаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні бджолярі - захисники отрутохімікатів! Я вже запитав тих, хто вперто розказує, що сільське господарство не може обійтись без хімобробок: а як же працюють фермери у тіх країнах, де ці отрутохімікати заборонені? Питання риторичне - успішно працюють!

Я навів приклади про фермерів, як і в Україні працюють успішно роками без пестицидів і добрив.

Я не теоретик, як деякі хочуть мене "зачипити". У мене 40-річний досвід наукової і практичної роботи у сільському господарстві, у вирощувані рослин, виробництві добрив, засобів захисту рослин та ветпрепаратів. Ще я і пасічник з 1984 року. І тому я намагаюсь донести вам, що бездумне, тотальне застосування отрутохімікатів - це тупіковий шлях розвитку, який нав'язується нам транснаціональними хімічними корпораціями. Це шлях до повного знищення населення і плодородної землі нашої країни.

Отрутохімікати застосовують аграрії, які або лениві, або необізнані, або безвідповідальні. Це ті, які ніде і нічому не вчилися, які не застосовують сівозмін, не застосовують агроприйомів, не знають біології шкідників, не знають про інтегровану систему захисту, не знають методів прогнозування шкідників і хвороб, не знають методів біологічного захисту, не роблять агрохімічних аналізів, не займаються меліорацією, захистом від ерозії, посадкою лісосмуг, не знають законів, інструкцій і багато чого іншого.

Просто замисліться над цими цифрами: 28,3% земель України заражені отруйними речовинами; 20% орних земель деградували і вже непродуктивні; до 600 млн тон плодовитих грунтів щороку втрачається через ерозію!

Ми живем сьогоденням і незамислюючись. І до тих пір, доки ми будемо згідні з цією ситуацією, доки ми будемо оправдовувати і оправдовуватись, цей шлях приведе до повного знищення населення і плодородної землі нашої країни.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Sadovod сказал:

Шановні бджолярі - захисники отрутохімікатів! Я вже запитав тих, хто вперто розказує, що сільське господарство не може обійтись без хімобробок: а як же працюють фермери у тіх країнах, де ці отрутохімікати заборонені? Питання риторичне - успішно працюють!

Я навів приклади про фермерів, як і в Україні працюють успішно роками без пестицидів і добрив.

Я не теоретик, як деякі хочуть мене "зачипити". У мене 40-річний досвід наукової і практичної роботи у сільському господарстві, у вирощувані рослин, виробництві добрив, засобів захисту рослин та ветпрепаратів. Ще я і пасічник з 1984 року. І тому я намагаюсь донести вам, що бездумне, тотальне застосування отрутохімікатів - це тупіковий шлях розвитку, який нав'язується нам транснаціональними хімічними корпораціями. Це шлях до повного знищення населення і плодородної землі нашої країни.

Отрутохімікати застосовують аграрії, які або лениві, або необізнані, або безвідповідальні. Це ті, які ніде і нічому не вчилися, які не застосовують сівозмін, не застосовують агроприйомів, не знають біології шкідників, не знають про інтегровану систему захисту, не знають методів прогнозування шкідників і хвороб, не знають методів біологічного захисту, не роблять агрохімічних аналізів, не займаються меліорацією, захистом від ерозії, посадкою лісосмуг, не знають законів, інструкцій і багато чого іншого.

Просто замисліться над цими цифрами: 28,3% земель України заражені отруйними речовинами; 20% орних земель деградували і вже непродуктивні; до 600 млн тон плодовитих грунтів щороку втрачається через ерозію!

Ми живем сьогоденням і незамислюючись. І до тих пір, доки ми будемо згідні з цією ситуацією, доки ми будемо оправдовувати і оправдовуватись, цей шлях приведе до повного знищення населення і плодородної землі нашої країни.

Мені це нагадує вислови наших політиків, коли обіцяють рай за 2 роки, чи виступи керівників спілок пасічних.

Приїдьте до мене, я Вас повожу по селах і по полях, те що я хочу і побачите те що є насправді. Чи поїдьте десь в глухий район походіть по полях, поживіть в селах де і жителів немає і доріг. І десь через рік можна буде говорити про "високі технології".

Про "Біскайя" у мене по сусідству є фермер з Німеччини, який вирощує продукції для дитячого харчування "Hippo", то ріпак обробляє ним перед цвітінням один раз і в нього сертифікат еко на всю продукцію.

У нас еко виробництво займає 1% всіх площ.

Живіть тим, що є насправді, а насправді поля у нас обробляють діючими речовинами, яким 40-50 років і надалі будуть найближчі роки обробляти, значна кількість фермерів. Сіють ГМО рослини і далі будуть сіяти і вже не раз писав причину .

Тут би хоч перейшли на щось більш сучасне, у нас ще досі фосфороорганічними сполуками обробляють, про сівозміну нехай Вам розкажуть пасічники півдня, де є лише 2 культури сонях і пшеницяв ній.

У мене є спеціалізована освіта в даній галузі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Wladimir_K сказал:

У мене є спеціалізована освіта в даній галузі.

І це сумно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...