Jump to content

Контроль за качеством вощины. Называем производителей плохой вощины

bondarev
 Share

Recommended Posts

В прошлом году брал вощину,Покровскую отстраивали плохо пошла волной на 300 рамке, пустил всю Покровскую на 145 рамку,Днепропетровская отстраивали быстро не грызли по проволоке цвет её был желто серий,Гадич  харошая отанули быстро притенизий нет,была  вощина в магазине Киевская её я пе покупал за качество не скажу.

Подошол как-то  камне дед девяносто лет , всю жизнь держал он пчёл  не много так для себя , и спрашевает  где можно купить хорошую вощину а то купил а пчелы  её не тянут , я говорю так взятка нет  , а он мне говорит я вот нашол пару листиков старой  сссровской вощины  , так они её сразу отянули а новая стоит не тронутая .

Так что делайте выводы , хотя что там делать , вощина сейчас  до 50% парафин , проверить просто , лист вощины , стакан , растапливае на водяной бане , потом  стакан укутуем чтобы отстоялся , и потом смотрим и плачим  за даром отданый  воск ище и с вашей доплатой.

• Like 4

Так нужно покупать нормальное, а не искать где подешевле, как говорят жадный платит дважда, сколько покупал все нормально тянут (максимум), а полу самом можно тянуть когда скучно по вечерам будет))))

10 годин тому, Фанат сказав:

Поэтому я изготовлю в этом году вощину только экстра класса из чистого домашнего забруса и отработаю технологию на чистом воске.

Київбджолопрром виготовляє вощину за індивідуальним замовленням з вощини замовника.

• Like 1

1 година тому, Фанат сказав:

Откуда такие данные? А сами они типа воск не покупают и не делают?

Купляють і роблять як всі, але в них є окрема невелика установка на заправку 100 кг воску. За бажанням доставляєте їм свій віск і з нього вам виготовлять вощину. Умови стандартні - вихід 0,9 +доплата. Двічі вже послуговувався, відправив втретє. Якість влаштовує, вощина товстенька, не пливе. Не подобається тільки, що туди-сюди на НП обходиться в додаткові 10 грн на кілограм.

А жовтизна вощини ні про що не говорить, бо добавити фарбника зараз простіше простого. 

• Like 2

3 минуты назад, nibond сказал:

вощина товстенька, не пливе.

Не думаю, що товщина вощини сильно впливає на "пливе" "не пливе". 

Що означає "товстенька"? У них в пачці зазвичай 63-65 листків. При індивідуальному замовленні якось по іншому? 

• Like 2

12 хвилини тому, Sanich сказав:

Що означає "товстенька"? У них в пачці зазвичай 63-65 листків. При індивідуальному замовленні якось по іншому? 

Так у них і є, але я порівнюю з тим, з чим доводилось зустрічатись - 73 листи в пачці, влітку працювати з такою було практично неможливо. За долинчанську Тупоти вона товща.

Товщу вощину бджолам легше відбудовувати і менше гризуть.

• Like 1

1 минуту назад, nibond сказал:

73 листи в пачці,

Дадан? :blink:

Просто 65 листів в пачці- нормальна товщина. :IMHO: В Могилів-Подільській 60 - то вже "товстенька". :IMHO: 

• Like 1

9 минут назад, Sanich сказал:

безумовно впливає,цього року найкраща вощина була, як для мене це Одеська, в пяти кг було 60шт і пів листа,обмін проводився спочатку безплатно 1кг на 0,9кг, а в інших місцях по 10грн.В сезоні цьому брав від Топота, може бути,і Домбровського теж може бути,но Одеса :ay:,хоча попередні роки я мав з нею проблему плила просто жах,но молодці справились,але все це відносно,треба провіряти,бо будь яка партія будь якого виробника може підвести і втішити.

• Like 1

9 хвилин тому, Sanich сказав:
11 хвилину тому, nibond сказав:

73 листи в пачці,

Дадан? :blink:

Так,  Дадан, робили колись таку наші. Не знаю як зараз, бо після того вже більше десяти років в них не беру.

• Like 1

3 минуты назад, miro сказал:

безумовно впливає,цього року найкраща вощина була, як для мене це Одеська, в пяти кг було 60шт і пів листа,обмін проводився спочатку безплатно 1кг на 0,9кг, а в інших місцях по 10грн.В сезоні цьому брав від Топота, може бути,і Домбровського теж може бути,но Одеса :ay:,хоча попередні роки я мав з нею проблему плила просто жах,но молодці справились,але все це відносно,треба провіряти,бо будь яка партія будь якого виробника може підвести і втішити.

Не мав проблем з вощиною КБП до цих пір, але мав проблеми зі значно товщою вощиною, яка не тримала геометрію. Тому я й вважаю, що це помилкове судження. 

• Like 2

13 хвилини тому, Sanich сказав:

Не мав проблем з вощиною КБП до цих пір, але мав проблеми зі значно товщою вощиною, яка не тримала геометрію. Тому я й вважаю, що це помилкове судження. 

Проблем з відбудовою боярської в мене не було. Для мене вона краща за Тупотину, а більше ні з чим не порівнював. Ще раз наголошую, що виготовлена з мого забрусного воску.

"Не тримала геометрію" це як - нестандартна обрізка листа. Востаннє було все чітко обрізано і фірмове  пакування, а перший раз то так, було, але таке пережити можна.

• Like 2

вопрос как и какой службой нужно отправлять вощину летом чтоб ее не помяли и не потекла... И еще кто то прополисную вощину бджолопромовскую использовал? Стоит на гнездовые рамки взять ее а на магазин трутовую?

• Like 1

3 минуты назад, BVL_Studio сказал:

вопрос как и какой службой нужно отправлять вощину летом чтоб ее не помяли и не потекла...

Думаю, что гарантии не даст ни одна служба. :IMHO1:

• Like 1

8 хвилин тому, Sanich сказав:
12 хвилини тому, BVL_Studio сказав:

вопрос как и какой службой нужно отправлять вощину летом чтоб ее не помяли и не потекла...

Думаю, что гарантии не даст ни одна служба. :IMHO1:

Я виготовив спеціальні фанерні ящики на 4 пачки, туди в них віск, назад - вощина. Літом НП без проблем, до того ж вона в своїй картонній упаковці, а от по морозах не відправляють, щоб не потріскалась.

4 хвилини тому, nibond сказав:

а от по морозах не відправляють, щоб не потріскалась.

Напевне ще літом надмірно зволожили, для охолодження, щоб не пливла а тепер морозостікістю страдають.

22 хвилини тому, Жало сказав:

Напевне ще літом надмірно зволожили, для охолодження, щоб не пливла а тепер морозостікістю страдають.

Не можу нічого стверджувати, мені технологія невідома.

5 часов назад, Фанат сказал:

В віск???

Так, підтверджую, віск можна підкрасити. Я колись давно зробив кілька кольорових свічок, використавши фарбу для великодніх яєць. Звичайно отримав не зовсім той результат, що хотів - колір виявився "грязним".

Юрій Овдієнко виклав відео про якість вощини:

• Like 2

В 19.01.2017 в 11:48, Сергей Днепр сказал:

В прошлом году брал вощину,Покровскую отстраивали плохо пошла волной на 300 рамке, пустил всю Покровскую на 145 рамку,

В 21.01.2017 в 23:58, Sanich сказал:

Просто 65 листів в пачці- нормальна товщина. :IMHO: В Могилів-Подільській 60 - то вже "товстенька". :IMHO: 

2015 год приобрёл Троицкую   плыла даже на 145 рамках...  2016 порекомендовали мне Покровскую   поехал на завод обменял более  60 пачек вощины..

Это 2 завода  в одном районе  Любашёвский. Одес.обл.      Разницы в вощине кроме номеров на вальцах не заметил...  Рамки где матки сразу не успели зачервить поплыли...  Таких сотов ВОЛНАМИ  за 20 лет стажа у меня в ульях ни когда не было..сам намучился с этой вощиной и пчёл намучил.      Раньше ползовался вощиной Домбровского.    потом Николаевской.....что могут быть такие проблемы с вощиной даже не представлял...    Наверное вернусь к Николаевской..

Троицкая  и  Покровская   там  60  листов в пачке    обьясняли что  могут  сделать  и  65-70  но  такая  лучшее.....     Я  для  себя  сделал  вывод  что  если завод  делает качественную вощину  то   проблем с теми что 65 листов не будет...   Когда  завод  заранее знает о проблеме с вощиной пытается зто немного поправить толщиной вощины...(60 листов)   :IMHO:

• Like 9

5 годин тому, Solo сказав:

Юрій Овдієнко виклав відео про якість вощини:

Тут уже обговорювалось дане відео :ah:

• Like 1

3 години тому, SASHA.OK сказав:

Тут уже обговорювалось дане відео :ah:

Не бачив. Якщо адміністрація форуму ввжає що моє повідомлення треба видалити то нехай це зробить.

6 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Когда  завод  заранее знает о проблеме с вощиной пытается зто немного поправить толщиной вощины...(60 листов)   :IMHO:

Наверное так и есть.Только не завод,а смена в которую делают.Иначе как объяснить что в разных пачках по разному при одинаковом весе пачки?

1 час назад, Егор Юрьев сказал:

Наверное так и есть.Только не завод,а смена в которую делают.Иначе как объяснить что в разных пачках по разному при одинаковом весе пачки?

Эти что я описывал  там более 60 пачек...  было из  2х разных  смен...  Все  ровненько. красиво. количество 60 ..   вот только  плывет..

Я ещё  когда собирался  ехать на завод  говорил по тел.с хозяином  сказал  что  65 листов.  приехал  оказалось  60..:dntknw:

8 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Троицкая  и  Покровская   там  60  листов в пачке    обьясняли что  могут  сделать  и  65-70  но  такая  лучшее.....     

Так что от смены не зависит.. такая у них  технология...  и хозяин в курсе...

• Like 1

1 година тому, Solo сказав:

Не бачив. Якщо адміністрація форуму ввжає що моє повідомлення треба видалити то нехай це зробить.

Не думаю що воно суперечить якимось правилам, я просто вам дав ссилку де це відео трохи обговорювали :ah:

• Алёнка changed the title to Контроль за качеством вощины. Называем производителей плохой вощины