Перейти к содержанию

Золотарник


surovyj

Рекомендуемые сообщения

Мабуть прийдеться і мені розширити площі її, бо є у моїй місцевості проблема з пізніми літньо-осінніми медоносами, тобто, недостатня їхня кількість по площі та недостатня кількість їх видів.
Якщо він у вашій місцині є то він сам розповсюдиться значно швидше ніж ви йому допоможете.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В России наиболее известен как декоративное растение золотарник канадский (Solidago canadensis), ставший родительским видом многочисленных садовых форм.

В нашій місцевості помітно що є навіть декілька його диких форм, які відрізнються характером розмноження, висотою та дещо зовнішнім виглядом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо він у вашій місцина є то він сам розповсюдиться значно швидше ніж ви йому допоможете.

Jivec, Це підтверджую на всі 100 ! :ay:
які відрізнються характером розмноження

surovyj, а це цікаво. Можна більш конкретніше? Бо у мене лише один сорт і розмноження його теж здається одне - ватяним насіннячком по вітру. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо він у вашій місцина є то він сам розповсюдиться значно швидше ніж ви йому допоможете.

Jivec, Це підтверджую на всі 100 ! :ay:
Наглядно бачу як він займає площі, в мене 1,5 гектара ярок не вживався - було типу пасовище і я на нього не дуже звертав увагу, а позаминулого року бачу все в золотарнику - тобто він за один чи два сезони всю площу зайняв. Жалко було але переорав і засіяв. Якщо він такий
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо він у вашій місцина є то він сам розповсюдиться значно швидше ніж ви йому допоможете.

Jivec, Це підтверджую на всі 100 ! :ay:
Маю наглядний приклад як він займає площі, в мене 1,5 гектара ярок (балка) не вживався - було типу пасовище біля лісу і я на нього не дуже звертав увагу, а позаминулого року бачу все в золотарнику - тобто він за один чи два сезони всю площу зайняв. Жалко було але переорав і засіяв. Якщо він такий агресор то різнотрав'я в найближчі роки значно скоротиться, а зимуватимуть бджоли на золотарниковому медові. Чи на користь він бджолам в зимівлі? Цей нектар поступає в гніздо останнім, тому бджоли його з'їдять першим на початку зимівлі або ще осінню... А структура меду мені нагадує суміш пилку і меду 50:50. І якщо моє припущення правильне то маємо проблему: (хотілося б помилитися...) цеб-то бджоли поїдаючи його ще восени наповнюють кишку пилком і ця обставина їх непокоїть, викликає стрес та активність в сім'ї. Чи не так? Добре якщо пізньої осені десь в кінці листопада облетяться, а якщо ні то прийдеться вирішувати штучні зимові обльоти. Золотарник це нова обставина для всього бджільництва. Чи стало це питання в полі зору фахівців та інституту бджільництва? Чи може хто поділитись досвідом? Бджолопотам, як у Вас? Прошу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А структура меду мені нагадує суміш пилку і меду 50:50. І якщо моє припущення правильне
Не правильне Мед як мед, якщо і кристалізується в стільниках,то частково кілька кристалів і рідка фракція. В більшості випадків мед рідкий в стільниках до весни. Для зимівлі чудово підходить для бджіл. Без проблем зимую на ньому 3 роки і в подальшому буду зимувати на ньому також. (про зимівлю на золотарниковому меду вже згадувалось в цій темі - почитайте всю тему уважніше :hi: )
Золотарник це нова обставина для всього бджільництва. Чи стало це питання в полі зору фахівців та інституту бджільництва?
Так - це нова обставина, це дуже класна обставина, це супер обставина, :ay: принаймні в моєму регіоні. А стосовно інституту бджільництва, то щось не пригадаю їхніх здобутків для українського бджільництва в останні роки, тому надіятись на них не приходиться
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Золотарник це нова обставина для всього бджільництва.

Jivec, У мене, хоч його біля пасіки уйма, сильних взятків чомусь майже не було. А може не та різновидність? А про інститут бджільництва краще й не згадувати. Ось звідки треба було б нам, пасічникам, починати люстрацію.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не правильне Мед як мед, якщо і кристалізується в стільниках,то частково кілька кристалів і рідка фракція. В більшості випадків мед рідкий в стільниках до весни. Для зимівлі чудово підходить для бджіл. Без проблем зимую на ньому 3 роки і в подальшому буду зимувати на ньому також. (про зимівлю на золотарниковому меду вже згадувалось в цій темі - почитайте всю тему уважніше :hi: )
Значить не проблема. Приємно.Дякую. Тему читав усю але ж забувається з часом. Прийдеться перечитувати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А структура меду мені нагадує суміш пилку і меду 50:50

Нормальний мед, бджоли на ньому чудово зимують. Якщо під час взятка з золотарника бджоли не донесуть нектар з хрестоцвітних то запечатаний буде рідкий до весни, в іншому разі частково сядає в комірках, структура кристалів рихла, схожа на поп-корн, бджоли його майже весь з"їдають. 100% згоден з Бджолопотам, в нашому регіоні золотарникові зарості велике благо для бджільнитства. От ще й досі бджоли гарно працюють на ньому. :ay:
цеб-то бджоли поїдаючи його ще восени наповнюють кишку пилком і ця обставина їх непокоїть, викликає стрес та активність в сім'ї.

Свіжовідкачаний мед такий само прозорий як й інші меди, тобто надлишкового вмісту пилку в порівнянні з іншими медами немає. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Заїзджав сьогодні на поле змолоченого соняшника. Посіяний він був біля ярка, вщерть зарослого золотарником, що розвівся десь за три роки. Так по зібраному соняху видно, що молодий золотарник загарбав у поля десь до 50м. В ярку вже насіння пушиться, а тут ще зелено і трохи цвіте. І це при повноцінному обробітку землі. За сезон. А, якби не оброблене поле?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так по зібраному соняху видно, що молодий золотарник загарбав у поля десь до 50м. В ярку вже насіння пушиться, а тут ще зелено і трохи цвіте. І це при повноцінному обробітку землі. За сезон. А, якби не оброблене поле?

ромео, Ще ліпше у міжряддях хорошо доглянутого саду. Мііж удобрюваними деревами золотарник там просто розкошує. От в такому місці я й качав свій перший золотарниковий. На жаль тепер такого багато підживлюваного поля немає біля моєї пасіки. Хоч золотарником з моєю допомогою покрито чимало супісків біля пасіки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

вечно думал, что это эмброзия (говорили, что она вредна для человека) след весной поеду за растениями, знаю одно место)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
вечно думал, что это эмброзия (говорили, что она вредна для человека) след весной поеду за растениями, знаю одно место)))
Амброзія цвіте зеленим, росте окремими рослинами, а не кущем, як золотарник. Але все ж є деяка схожість. Амброзія шкідлива своїм отруйноалергічним пилком. ХХХ Шановнi новi вiдвiдувачi. Не вiдкривайте тем у роздiлi "Рослини", допоки не ознайомитеся з усIм тут опублiкованим. У розділі "Каталог" зібрано майже всi рослини - медоноси. Ознайомтеся з ними. Див тут. http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=5456 :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

так ,видів золотарнику у нас на рівненщині мабудь э багато видів,а тому як починають десь у другій половині липня так майже до кінця жовтня.Якось їхав із лісу да так викопав з кущів 10 та й розсадив по ряду між вуликами ,так скажу що все сиділо на ньому і бджолки,на присадових ділянках його хозяйки садять за квітник чудово цвіте так нагадує зі сторони трішечки мимозу,та й звеселяє.А коли у кінці вересня добра погода так ще й можна відкачати залишок,а зимують за відгуками від бджолярів на 99%.Попід лісом повздовж мабудь тисячі гектарів як розцвітеться мабудь такого медоносу при наявності погоди не знайти,да й після зілля ведмежих ушок займає перше місце по вбиванню бактерій сечових шляхив,якось був у туфлях при морозі застудився,так він у свою чергу і поміг,розумово ще з медком. :az::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

...так ,видів золотарнику у нас на рівненщині мабудь є багато ...
Доречі, цікаве питання щодо видів даної рослини. Що їх кілька - то без сумнівів. А от який з них наймедоносніший і де такий росте, та як його розпізнати? От що найбільше цікавить багатьох. Хто в курсі,- поділіться своїми спостереженнями.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречі, цікаве питання щодо видів даної рослини. Що їх кілька - то без сумнівів. А от який з них наймедоносніший і де такий росте, та як його розпізнати? От що найбільше цікавить багатьох. Хто в курсі,- поділіться своїми спостереженнями.

Їх декілька, але найбільше медоносить завезений золотарник канадський, який видавлює інші види, менш поширений золотарник звичайний його мало для меду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайшов і його, наймедоноснішого серед золотарників. Золотушник,золотарник канадський (Solidago canadensis); Багаторічна трав'яниста рослина родини айстрових (складноцві­тих). Стебло прямостояче, лише в суцвітті розгалужене, 60—120 см заввишки. Листки видовженоланцетні, по краю гостропилчасті і коротковійчасті, до верху посту­пово звужені й загострені, короткочерешкові і сидячі. Квітки в ко­шиках, що утворюють широковолотеве суцвіття, гілочки у якого довгі, донизу закручені. Всі квітки в кошику плідні, жовті; крайові — язичкові, серединні — трубчасті. Плід — сім'янка. Цвіте у липні — вересні. Ось фото золотарника, золотушника канадського. post-6465-1423673188_thumb.jpgpost-6465-1423673203_thumb.jpgpost-6465-1423673236_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречі, цікаве питання щодо видів даної рослини. Що їх кілька - то без сумнівів. А от який з них наймедоносніший і де такий росте, та як його розпізнати? От що найбільше цікавить багатьох. Хто в курсі,- поділіться своїми спостереженнями.
Подивіться на два попередні повідомлення.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не можу вставити свої фото золотарниа з системника,як це?

Доречі, цікаве питання щодо видів даної рослини. Що їх кілька - то без сумнівів. А от який з них наймедоносніший і де такий росте, та як його розпізнати? От що найбільше цікавить багатьох. Хто в курсі,- поділіться своїми спостереженнями.

Їх декілька, але найбільше медоносить завезений золотарник канадський, який видавлює інші види, менш поширений золотарник звичайний його мало для меду.
Знайшов і його, наймедоноснішого серед золотарників. Золотушник,золотарник канадський (Solidago canadensis); Багаторічна трав'яниста рослина родини айстрових (складноцві­тих). Стебло прямостояче, лише в суцвітті розгалужене, 60—120 см заввишки. Листки видовженоланцетні, по краю гостропилчасті і коротковійчасті, до верху посту­пово звужені й загострені, короткочерешкові і сидячі. Квітки в ко­шиках, що утворюють широковолотеве суцвіття, гілочки у якого довгі, донизу закручені. Всі квітки в кошику плідні, жовті; крайові — язичкові, серединні — трубчасті. Плід — сім'янка. Цвіте у липні — вересні. Ось фото золотарника, золотушника канадського.
Так це він 100% .Бачите як пише с середини липня,а як погода добра то до жовтня,тількь розумово мені здалося що перший швидше відцвітає,а у серпні він квітує на всю.Посадив біля хати декілька кущів так він мені вище лова,розрісся аж льоту бджолам почав мішати,звязав куща у жмак. :hi::wave: У одного з села обгородив пасіку високими дошками,та зимує і літує на паю ,а попід лісом (попід смугами)у нас його 1000 гектарів,як зацвіте так усе жовто,у молодій соснині.....До пізньої осіні можна не закормлювати бджіл цукром,діже добрий медозбір,та зимовка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-2196-1423689564_thumb.jpg post-2196-1423689770_thumb.jpg Це в 20-х числах серпня,як бачите він росте так сказати в кущах(кущ корня),а в інтернеті мали плантації,як для мене ранній з червонуватим стовбуром,а пізніший він зеленіший.

post-2196-1423689907_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний, povar2702, перечитайте Правила, з якими Ви погодились, коли реєструвалися. Пости, що не мають інформативності, будуть видалятися. І слідкуйте за викладенням своїх мислей, щоб вони були зрозумілі всім. Тільки без образ. Я вже хвилин 20 тільки тим і займаюся, що Вас підправляю... :ah::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний, povar2702, перечитайте Правила, з якими Ви погодились, коли реєструвалися. Пости, що не мають інформативності, будуть видалятися. І слідкуйте за викладенням своїх мислей, щоб вони були зрозумілі всім. Тільки без образ. Я вже хвилин 20 тільки тим і займаюся, що Вас підправляю... :ah::hi:
А як самому удалити (не редактувати) повністю повідомлення?Обєднати. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Шановний, povar2702, перечитайте Правила, з якими Ви погодились, коли реєструвалися. Пости, що не мають інформативності, будуть видалятися. І слідкуйте за викладенням своїх мислей, щоб вони були зрозумілі всім. Тільки без образ. Я вже хвилин 20 тільки тим і займаюся, що Вас підправляю... :ah::hi:
А як самому удалити (не редактувати) повністю повідомлення?Обєднати. :hi:
povar2702, це можуть робити лише адмін і модератори даної теми. Редагувати своє повідомлення Ви можете лише зразу ж після його опублікування.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас по району расплодился вот такой полезный сорняк. :) Цветёт с 10августа по 15 сентября.Лучше всего медоносит на торфяниках. Кто что о нём знает? ;)
Це просто,краса божа.І у нас його трапляється стільки. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

прошу допомоги. є можливість поставити точок біля річки. хочу висадити золотарник. хто може надіслати корені, бажано того, канадського. але якщо нема, то любого з торфяників. буду дуууууже вдячний. :az::az::az: писати в приват.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...