Перейти к содержанию

Кипрей, иван-чай


sij

Рекомендуемые сообщения

ще пару фото на ту ж тему, чи є життя після пекла;),

IMG_20160629_081727.jpg

IMG_20160629_081430.jpg

IMG_20160629_081851.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

" в гордом одиночестве" на березі Дністра

IMG_20160819_153542.jpg

IMG_20160819_153534.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
В 14.11.2016 в 19:47, den777 сказал:

всем добрый вечер есть семена кипрея урожай 2016 года чистые без пуха в наличии 120 грам  цена за 1 грам для форумчан 50 грн 

меняю на корпуса 145 дадан 10 рамок, рамки, пакеты укр степной, семена мордовника , синяка, лофанта, 

Здравствуйте. А в этом году имеете семена кипрея?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.06.2016 в 19:35, СЄРЖ сказал:

Серед лісу після того річної пожежі з'явилися  ось такі чарівні квіти, Іван чай. Яка цікава його особливість проростати на згарищах.

Цього року кочував на іван-чай. Хоч чистого меду отримати не вдалося, поруч були сотні га гречки. Проте гречаний мед розбавили хороше. До того ж запасся ароматним смачним чаєм на зиму. Ну і полюбувався квітуючим запашним медоносом.:)

Фото3306.jpg

В 30.06.2016 в 19:35, СЄРЖ сказал:

Серед лісу після того річної пожежі з'явилися  ось такі чарівні квіти, Іван чай. Яка цікава його особливість проростати на згарищах.

Цього року кочував на іван-чай. Хоч чистого меду отримати не вдалося, поруч були сотні га гречки. Проте гречаний мед розбавили хороше. До того ж запасся ароматним смачним чаєм на зиму. Ну і полюбувався квітуючим запашним медоносом.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, бігунець сказал:

Цього року кочував на іван-чай. Хоч чистого меду отримати не вдалося, поруч були сотні га гречки. Проте гречаний мед розбавили хороше. До того ж запасся ароматним смачним чаєм на зиму. Ну і полюбувався квітуючим запашним медоносом.:)

Фото3306.jpg

Цього року кочував на іван-чай. Хоч чистого меду отримати не вдалося, поруч були сотні га гречки. Проте гречаний мед розбавили хороше. До того ж запасся ароматним смачним чаєм на зиму. Ну і полюбувався квітуючим запашним медоносом.:)

І це біля дому?Краса.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та де там біля. 50 км від дому. Ось іще підкинули інформацію про іван-чай в іншій стороні, "уже" за км 30. Правда, якщо до першого асфальтована дорога від самої хати, то до другого щебнева розбита, а потім ще й грунтівка. А біля дому і в тій стороні, де колоди, іван-чай відсутній. Вірніше, він є, але латками невеликими, максимум в 1 соту.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, povar2702 сказав:

І це біля дому?Краса.

Ні, ліс куди вивожу пару сімей до лісника. До найближчого населеного пункту з полями 7 км.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В ?02?.?12?.?2017 в 07:58, СЄРЖ сказав:

Ні, ліс куди вивожу пару сімей до лісника. До найближчого населеного пункту з полями 7 км.

Я цьогоріч теж мав задоволення спотерігати за хаменерієм - Іван-чаєм і роботі бджілок на ньому на кочівлі. І теж трохи запасся його чаєм. Але його зарості там не дуже то й сильні... Зате є ще й чимало ваточника. А взагалі - то моя кочівля була на сонях, який ці рослини добре доповнили.

 Хочу тут поділитися "секретом" заготівлі чаю - копорський його звати - з Іван-чаю. Збирається саме листя, промивається, добу підсушується. А потім - мій винахід. Усі показують, що ті листочки потрібно руками скручувати для ферментації. А це нудна і важка праця. Я ж зробив хитрий хід: зняв з механічної м"ясорубки ніж і сітку й пропустив через неї листя. Потім заклав це все у целофан під гніт на добу для ферментації, яка таким чином виходить суперово! А далі - як усі показують - дріблення і сушка при +150 С . Пийте на здоров"я!:az::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так Іван-чай то супер. Я собі біля вуликів насадив його, але долина біля річки там різнотрав'я напевно гектарів зо 5 буде і дуже багато Кіпрея. Місцеві там худобу не пасуть тай не косять бо змій хватае там. А ось для бжілок то просто рай. І верба і акація вздовж берега. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Урош сказав:

так Іван-чай то супер. Я собі біля вуликів насадив його, але долина біля річки там різнотрав'я напевно гектарів зо 5 буде і дуже багато Кіпрея. Місцеві там худобу не пасуть тай не косять бо змій хватае там. А ось для бжілок то просто рай. І верба і акація вздовж берега. 

       Жаль, скінчилися мої лайки. А місце у вас, видно, чудове -  медове. Тільки змій я не переношу з дитинства. Але Іван-чай по багатьох відгуках, як пишуть, нектарить не завжди? Ви це не стверджуєте?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ДобровоЛ сказал:

       Жаль, скінчилися мої лайки. А місце у вас, видно, чудове -  медове. Тільки змій я не переношу з дитинства. Але Іван-чай по багатьох відгуках, як пишуть, нектарить не завжди? Ви це не стверджуєте?:ah:

Кіпрей цього року тільки біля вуликів, першій рік то бжолками був просто обліплений коли були квіти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Урош сказав:

Кіпрей цього року тільки біля вуликів, першій рік то бжолками був просто обліплений коли були квіти

Як починаючому - підкажу, що крім Іван-чаю почніть саджати білу акацію - вона вже на 3-4 рік зацвіте. Можна й ваточник, буркуни, мордовник та золотарник розповсюджувати де не орються землі. Садіть на пустирях, біля доріг. Бджоли літають на продуктивний взяток десь до 3-4 км.З цього й виходьте, але чим поближче до пасіки, тим і ліпше для бджіл.:IMHO:

      А Іван-чай полюбляє на згарищах рости. Це правда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Як починаючому - підкажу, що крім Іван-чаю почніть саджати білу акацію - вона вже на 3-4 рік зацвіте. Можна й ваточник, буркуни, мордовник та золотарник розповсюджувати де не орються землі. Садіть на пустирях, біля доріг. Бджоли літають на продуктивний взяток десь до 3-4 км.З цього й виходьте, але чим поближче до пасіки, тим і ліпше для бджіл.:IMHO:

      А Іван-чай полюбляє на згарищах рости. Це правда.

Та в мене біля хати гектар городу. 10 соток під садок заклав а все інше уся медоносна база -це: эспарцет, фацелії 10 соток є і буркуна трошки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Урош сказав:

Та в мене біля хати гектар городу. 10 соток під садок заклав а все інше уся медоносна база -це: эспарцет, фацелії 10 соток є і буркуна трошки

На городі акацію не садіть, бо тоді її дуже важко позбутися.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

На городі акацію не садіть, бо тоді її дуже важко позбутися.:dntknw:

Так я це вже знаю. Птахи напевно заносять насяння що вона сама прорастає на городі. Що доводиться знищувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Урош сказав:

Так я це вже знаю. Птахи напевно заносять насяння що вона сама прорастає на городі. Що доводиться знищувати.

А ви її акуратненько із землею перасадіть десь неподалік на пустир чи в парк - буде бджілкам вашим як знахідка. :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Хочу тут поділитися "секретом" заготівлі чаю - копорський його звати - з Іван-чаю. Збирається саме листя, промивається, добу підсушується. А потім - мій винахід. Усі показують, що ті листочки потрібно руками скручувати для ферментації. А це нудна і важка праця. Я ж зробив хитрий хід: зняв з механічної м"ясорубки ніж і сітку й пропустив через неї листя. Потім заклав це все у целофан під гніт на добу для ферментації, яка таким чином виходить суперово! А далі - як усі показують - дріблення і сушка при +150 С . Пийте на здоров"я!:az::wave:

Заготовлював інакше. Часу збирати листя не було, наломав рослин. У мішок і зв"язав добре. Через 4 дні обірвав листя. Пробував скручувати в руках. Плюнув, дістав м"ясорубку, не знімав ні ножа, ні сито, пропустив. Потім розклав на газету і висушив. Смаколик. Тепер відмовляюся від магазинних чаїв, після чаю з іван-чаю вони здаються не смачні (за всі не кажу).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 хвилини тому, бігунець сказав:

Пробував скручувати в руках. Плюнув, дістав м"ясорубку, не знімав ні ножа, ні сито, пропустив. Потім розклав на газету і висушив. Смаколик. Тепер відмовляюся від магазинних чаїв, після чаю з іван-чаю вони здаються не смачні (за всі не кажу).

Я вже  років 5 таким чином іван-чай роблю, лише сушу в духовці . Сушка при 100* дає чорний чай, при 40* получається зелений, після м'ясорубки чай гранульований

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, davolodya сказал:

Я вже  років 5 таким чином іван-чай роблю, лише сушу в духовці . Сушка при 100* дає чорний чай, при 40* получається зелений, після м'ясорубки чай гранульований

после мясорубки и просушки в собственном соку - ферментированный качественный чай)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, ДобровоЛ сказал:

На городі акацію не садіть, бо тоді її дуже важко позбутися.:dntknw:

Не то що важко , а майже не можливо, біда ще та, її ні один гербіцид не бере , а якщо бере то не на довго може і через рік знов з коріння пустити:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, бігунець сказав:

Заготовлював інакше. Часу збирати листя не було, наломав рослин. У мішок і зв"язав добре. Через 4 дні обірвав листя. Пробував скручувати в руках. Плюнув, дістав м"ясорубку, не знімав ні ножа, ні сито, пропустив. Потім розклав на газету і висушив. Смаколик. Тепер відмовляюся від магазинних чаїв, після чаю з іван-чаю вони здаються не смачні (за всі не кажу).

 Що цей чай найліпший - це точно. Та він ще й  дуже корисний і лікувальний. :ay:

Але ж, якщо попаде зав"язь насіння - буде повно вати...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а где семена иван чая взять можно, на ненужном бы огороде да в яру б засеять.Он тяжело прорастает? вспашку надо? Раньше чай из него заготавливала и реализововала. И вкуссно и полезно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Елена Щербань сказав:

а где семена иван чая взять можно, на ненужном бы огороде да в яру б засеять.Он тяжело прорастает? вспашку надо? Раньше чай из него заготавливала и реализововала. И вкуссно и полезно.

 Та ні. Там дуже маленьке - просто мікроскопічне насіннячко. Воно розсівається вітром -  кріпиться за пух. Так що грунт готувати не потрібно. Але добре росте на згарищах - це одна з його особливостей. Зараз пошукаю: бачив об"яву одного порядного магазину медоносів у Києві, услугами якого вже користувався.

 Кореневищами - то точно приживеться. Потім вже розростається самий Іван-чай і без допомоги людини.

   Якщо у вас там по яругах ще нічого цінного не росте - спаліть траву й потім розсійте по вітру те насіннячко. Повинно прорости .:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось, @Елена Щербань , знайшов об"яву у нас На ТочкУ. Тут найбільший асортимент медоносів, який я коли-небудь зустрічав.:ay:

Пункт 20. 

20)  Иван чай (кипрей, зніт)

-семена пакет по 1 грамму цена 15.00 грн/пакет (не очищенные )

-очищенные на 100% семена- цена  за 1 грамм – 75.00 грн (в 1 грамме более 20000 семян)

- корневища до 50 шт- цена 10.00 грн /шт, от 50 шт -9.00 грн/шт. Под заказ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Але ж, якщо попаде зав"язь насіння - буде повно вати

Не знаю... За ті дні, що рослини пролежали в мішку і ферментизувалися, вони тільки прив"яли, дещо змінили колір. Це вже після того, як викинув бадилля, насіннєві коробочки підсохли і розкрилися.

А чай спочатку був зеленим, зараз уже чорний. І гранульований.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...