Перейти к содержанию

Дуже цікаво для початківця


staslife7

Рекомендуемые сообщения

mr. alur, :hi: Вам насоветовали не мало как хороших так и плохиг приемов, збили Вас с орентации как поступить правильно... Но ничего до весны есть время принять правильное решение.. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А назвіть хтось прикмети у вулику, орієнтуючись на які, треба підсилювати сім`ю за рахунок іншої маточки? Невже сама матка не може збільшити яйцекладку при наявності всього необхідного у гнізді?(якщо пасічник підсилює, то вважається що все є)
staslife7, понимаете советы идут исходя из поставленных вопросов, конечно же в просто сильной семье, есть корма, пчелы полируют ячейки, матка добавляет темпов и к акации и так отводки сами просятся ,а то рои будут. А вот в этом случае как-бы не совсем подсиление, скорее перебалансировка сил, к определенному периоду используем силу 2-х маток для создания максимального кол-ва именно летной пчелы, а для этого уже печатный расплод минимум за 12 дней до взятка перебрасываем в "медовик", а из медовика открытый - в помошницу, тем самым освобождая пчел от воспитания расплода. Пойдет акация, есть рабочая пчела и достаточно места = пару корпусов акации (а то и больше смотря как даст и как семья сработает). :hi: При таких телодвижениях имея 2 средних семьи по весне, можно взять акации. Если с зимовки обе семьи выйдут сильными, то их достаточно дополнительно простимулировать, перед взятком отобрать голодных ртов (или изолировать маток) и обе семьи возьмут акации. Тут как-бы действительно по ситуации надо ориентироваться. :IMHO1:
Добре. А якщо, під час заміни старих маток на молодих, зробити так 15______.pdf та ще й у сусіда забрати вибракованих.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наступної весни від такої кількості маток можно буде через день забирати не по одній рамці з засівом :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо, під час заміни старих маток на молодих, зробити так

Щось мало віриться в таку методу - як попробуєте, то розкажіть про результат
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо, під час заміни старих маток на молодих, зробити так

Щось мало віриться в таку методу - як попробуєте, то розкажіть про результат
Та це ж не я, це книжка А.С. Забоенко "Современная энциклопедия пчеловодства", таке пише.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І чому б не спробувати? Вибракованих маток не під каблук, а в стакан і ...(далі по темі) :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І чому б не спробувати? Вибракованих маток не під каблук

Он Вам надо этот некондиция :ah: , только время потерять и трутов наплодить таких же :ah: , хотя дело ваше , потом поймёте :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І чому б не спробувати? Вибракованих маток не під каблук

Он Вам надо этот некондиция :ah: , только время потерять и трутов наплодить таких же :ah: , хотя дело ваше , потом поймёте :hi:
Є такі, що міняють маток через рік, або навіть кожного року, а є і такі, що мають 5-ти річних маток. То ж матки у віці 2-3 років, не така вже й некондиція :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є такі, що міняють маток через рік, або навіть кожного року, а є і такі, що мають 5-ти річних маток. То ж матки у віці 2-3 років, не така вже й некондиція :ay:
П'ятирічна - це мабуть якась унікальна, яку не кожний рік зустрінеш. У мене звичайні дворняжки в основному на третій рік вже втрачають форму, трута плодять, рояться. Матку на другий рік можна відсаджувати у відводок для розширення. Наступного року її ліквідувати. Це найпростіший спосіб.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

'staslife7' '30.12.2011, 15:55' І чому б не спробувати? Вибракованих маток не під каблук, а в стакан і ...(далі по темі) :ay:
А для кращого взаємопоніманія капнути пару крапель самогоночки, щоб дружба була міцніша.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

'staslife7' '30.12.2011, 15:55' І чому б не спробувати? Вибракованих маток не під каблук, а в стакан і ...(далі по темі) :ay:
А для кращого взаємопоніманія капнути пару крапель самогоночки, щоб дружба була міцніша.
Мона і так :az: , та навіть якщо з 15шт. останеться половина, то теж не погано :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А які сімї у вас на київщині 2 квітня? Наскільки я знаю ваш клімат, то ще гніздо напевно не поновиться після зими. На мою думку медовики на акацію реальні тільки з застосуванням зимуючих відводків. А ранні відводки - це не реально.

Вы в принципе сформулировали то о чем я и хотел сказать :hi: . Не стоит торопиться имея малое кол во семей, т.к. можно остаться вообще без ничего. Я бы все таки выравнивал семьи, увеличивал кол-во семей, а далее б уже экспериментировал. + ДО 15го апреля где то, у нас реально еще прохладно, а по ночам так я вообще молчу. И я не думаю что получится без последствий 2го! апреля отобрать 3 рамки печатного и не покалечить основную семью :IMHO1:
А вот в этом случае как-бы не совсем подсиление, скорее перебалансировка сил, к определенному периоду используем силу 2-х маток для создания максимального кол-ва именно летной пчелы, а для этого уже печатный расплод минимум за 12 дней до взятка перебрасываем в "медовик", а из медовика открытый - в помошницу, тем самым освобождая пчел от воспитания расплода. Пойдет акация, есть рабочая пчела и достаточно места = пару корпусов акации (а то и больше смотря как даст и как семья сработает).

Как по мне самый реальный вариант. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
після обльоту(сподіваюсь 10-15березня), скорочую, пересаджую у новий вулик

Як перший пункт Вашого плану? Можливо з датою обльоту все гаразд, та далі прогноз не дуже сприятливий. Справжнє тепло після пасхи. Успіхів! :hi: PS: В моєму садку ще снігу по коліна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

після обльоту(сподіваюсь 10-15березня), скорочую, пересаджую у новий вулик

Як перший пункт Вашого плану? Можливо з датою обльоту все гаразд, та далі прогноз не дуже сприятливий. Справжнє тепло після пасхи. Успіхів! :hi: PS: В моєму садку ще снігу по коліна.
Поки що все іде майже за планом. Піде пилок, почну стимулюючу підгодівлю. Та тільки погодка щось не туди поверта... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
И я не думаю что получится без последствий 2го! апреля отобрать 3 рамки печатного и не покалечить основную семью

Интересно что скажут сейчас)
+ ДО 15го апреля где то, у нас реально еще прохладно, а по ночам так я вообще молчу.

Так что там с тремя рамками печатного?))
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И я не думаю что получится без последствий 2го! апреля отобрать 3 рамки печатного и не покалечить основную семью

Интересно что скажут сейчас)
+ ДО 15го апреля где то, у нас реально еще прохладно, а по ночам так я вообще молчу.

Так что там с тремя рамками печатного?))
mr. alur, мабуть вже зрозумів, що не
2го! апреля отобрать 3 рамки печатного
, а 2го травня.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Интересно что скажут сейчас)
я так понимаю мне нужно что то сказать? это моя первая весна с пчелами, облет был где то с 13-17марта, сила семьи 6рамок печатный расплод был на 2х рамках размером 100Х100мм, поскольку погода была плохой больше осмотров с тех пор не делал, подкормил пару раз медом, может(если погода даст) в эту субботу гляну как там поживают. на истину не претендую, мне нес кем посоветоваться, по этому обращаюсь на форум.....
а вот хочу узнать когда можно весной делать отводок на приобретенную матку, под эту дату буду искать и договаривается о приобретении ее.
..... прочитанного и увиденного в фильмах недостаточно иногда нужен индивидуальный подход и исходя из Ваших данных, а еще после такой информации....
Минулорічних плідних Місько не продає, а запис на червень вже закритий. Зараз можете записатися тільки з липня. До того ж наші погодні умови часто сильно збивають терміни поставки перших маток від Міська. :dntknw:
....я 100% решил не идти на деление семьи ранней весной, и в будущем тоже от этого буду избегать. В планах на этот год постараться максимально больше собрать информации, то есть буду следить за развитием, количеством расплода, и когда будет роение в пчелиных семьях, конечно же с какой силой семьи подойду к медосбору с акации, также стоит понаблюдать за окружающей природой а также высадить в окружающую среду деревья и растения. Мысли работать с матками помощницами пока меня не покинули, просто готовится к этому буду еще с лета. Планирую в зиму подготовить 4 сильных семьи семьи и 2небольших отводка. Ловушки уже готовы попытаю счастье в ловли роев. Самое главное матки у Місько уже заказаны обещали на начало июля прислать. К тому времени у меня будет достаточно информации чтобы составить планы на следующий год.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все грамотно - так держать! :az: Как прийдут матки не торопитесь, посоветуйтесь насчет подсадки - почитайте. Я первый раз как делал смену маток на чистопородных - лишился 2 из 4, было обидно. Это потом уже вычитал, что смену крови часто воспринимают в штыки, делают тихую смену итп. На следующую замену маток был уже готов - купил изоляторы рамочные с мелкой сеткой, что б пчела не проходила и делал подсадку матки на печатный на выходе. Прием был 100%

Мысли работать с матками помощницами пока меня не покинули, просто готовится к этому буду еще с лета.

Как по мне то правильное решение - для раннего медосбора с акации самое то :IMHO1: На этот сезон выделил 6 семей именно для подсиления основных 8ми к вывозу на акацию. Вот еще не определился выравнивать ли семьи за 2 недели до вывоза по кол-ву печатного или нет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На этот сезон выделил 6 семей именно для подсиления основных 8ми к вывозу на акацию. Вот еще не определился выравнивать ли семьи за 2 недели до вывоза по кол-ву печатного или нет.
Паша, я правильно зрозумів, ці 6 сімей зимували? Ти їх спланував для підсилення ще з осені?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, все семьи зимовали, кол-во в 6 шт. нарисовалось после зимовки, которая прошла удачно - 8шт. становится на мой прицеп отсюда и танцую. Тоесть кол во в 8 семей было в данном случае константой, а остальное как зима покажет, но на подсиление.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Шановні колеги, підкажіть як правильно вчинити в моїй ситуації. :helpme: Дві сімї через перегородку(лежак на 22р.) наберуть десь за тиждень достатньо сили щоб зайняти увесь простір. Потрібно розширятись. Та згідно мого плану потрібно ставити надставку на відбудову. :IMHO1: Чи не ризикую я одною з маток? :blink: Перегородка між сім`ями не глуха(отвори є на 2мм.), запах один. На рамки кожного гнізда планую покласти ган. решітки, а потім магазин з вощиною. А як при цьому підняти 1 - 2 рамки з розплодом у магазин для кращого освоєння? :dntknw: І найголовніше питання. Як і коли з цього вулика забрати маток з відкритим розплодом,(щоб звільнити бджіл від робіт на розплоді, на взяток з оз. ріпаку), а на місто дати по рамці з яйцями для виводу молодих маток? Чи може відбір маток навпаки загальмує взяток? :helpme::helpme::helpme: P.S. Ріпак, на око, почне цвісти десь 8-го травня. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні колеги, підкажіть як правильно вчинити в моїй ситуації. :helpme: Дві сімї через перегородку(лежак на 22р.) наберуть десь за тиждень достатньо сили щоб зайняти увесь простір. Потрібно розширятись. Та згідно мого плану потрібно ставити надставку на відбудову. :IMHO1: Чи не ризикую я одною з маток? :blink: Перегородка між сім`ями не глуха(отвори є на 2мм.), запах один. На рамки кожного гнізда планую покласти ган. решітки, а потім магазин з вощиною. А як при цьому підняти 1 - 2 рамки з розплодом у магазин для кращого освоєння? :dntknw: І найголовніше питання. Як і коли з цього вулика забрати маток з відкритим розплодом,(щоб звільнити бджіл від робіт на розплоді, на взяток з оз. ріпаку), а на місто дати по рамці з яйцями для виводу молодих маток? Чи може відбір маток навпаки загальмує взяток? :helpme::helpme::helpme: P.S. Ріпак, на око, почне цвісти десь 8-го травня. :IMHO1:
Агов! Народ! :blink: Ви що, всі картошку садите? :dntknw: Чи нічого сказати? :ooops:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та бояться мабуть відповідальності. В цій справі все надто індивідуально. Мені й самому цікаво. Я не претендую на істину, але думаю, не треба відразу перекривати все решіткою, а покласти якийсь щиток, щоб закривав кілька рамок центральних, а решту з печатним розплодом підняти в надставку. Тільки так туди бджіл заманити, а матка не перейде. Чи варто забирати маток? Я б не забирав, тому що сім'ї ослабнуть до наступного взятка. Міняти маток краще в безвзятковий період, коли вони можуть захотіти роїтися. Зауваження приймаються.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні колеги, підкажіть як правильно вчинити в моїй ситуації. :helpme: Дві сімї через перегородку(лежак на 22р.) наберуть десь за тиждень достатньо сили щоб зайняти увесь простір. Потрібно розширятись. Та згідно мого плану потрібно ставити надставку на відбудову. :IMHO1: Чи не ризикую я одною з маток? :blink: Перегородка між сім`ями не глуха(отвори є на 2мм.), запах один. На рамки кожного гнізда планую покласти ган. решітки, а потім магазин з вощиною. А як при цьому підняти 1 - 2 рамки з розплодом у магазин для кращого освоєння? :dntknw: І найголовніше питання. Як і коли з цього вулика забрати маток з відкритим розплодом,(щоб звільнити бджіл від робіт на розплоді, на взяток з оз. ріпаку), а на місто дати по рамці з яйцями для виводу молодих маток? Чи може відбір маток навпаки загальмує взяток? :helpme::helpme::helpme: P.S. Ріпак, на око, почне цвісти десь 8-го травня. :IMHO1:
Треба переживати щоб не увійшли в ройовий стан.Я б через пару днів забрав одну матку і кілька рамок у відводок, забрав перегородку і поставив магазин. Там буде стільки бджоли що вистачить і на мед і на розплод
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да. Не густо. Але й на тому дякую! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Дуже цікаво для початківця

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...