Перейти к содержанию

Дуже цікаво для початківця


staslife7

Рекомендуемые сообщения

14-09-2012р. робив огляд всіх 4 сімей (Бровари).... так в кожній сім"ї є на долоню свіжого засіву. Із-за засіву нічого не скорочував. Поставив полоски проти кліща... Сподіваюсь, що до середини жовтня буде більш-менш тепло. годую цукровим сиропом. п.с. до речі дуже багато грибів в лісі. Минулого року грибів було зовсім мало.
У меня по 2-3 рамки с расплодом,больше всего червят бакфаст F1,немки думают что в рай попали :umora: ,а вот УС всё в меру,с чувством и расстановкой,видать курс молодого бойца на неньке усвоили :umora: ! П.С. грибов и унас достаточно,особенно красивы мухоморы целыми полянами :umora: .
заканчиваю кормить. Конечно, от некоторых досталось за излишнее любопытство. Проверил 3 семьи из 50: сироп сложили в самых дальних уголках, запечатали на 80%. Расплода на 2-3 рамках, весь расплод снизу тоже залит напрыском. Мостов восковых понастроили. Жарко, цветет мало что. Немнго сурепка, немного синенькие цветочки. Надеялся на дерезу, но из-за суши и листья посбрасывали. Судя по прогнозу есть еще 3-4 недели тепла. И с грибами какая-то напряженка... :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

заканчиваю кормить.

Не запізно? Я вважаю, що до 10 максимум до 15 вересня потрібно закінчити підгодівлю. Тоді менше в зиму піде бджіл перероблявших цукор.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

восемь полных рамок

Повних чим? Медом? Чи Ви мали на увазі як обсижують бджоли? Якщо у Вас є розплід, то в середині гнізда, після виходу розплоду, будуть порожні чарунки. Які в свою чергу зваблять бджіл зформувати саме там зимовий клуб. І при зимівлі клуб швидко підніметься вгору, а вже чи піде в бік до меду, чи розділиться в різні боки, чи буде голодувати - питання. Тому краще, :IMHO: обережно переглянути зараз гніздо.
Полных пчел! Не вопрос пустого места из под расплода, я им уже два раза по два литра сыты выдал, меня смущает перга :dntknw: которую они носят со страшной силой и которая не нужна в гнезде на зиму!! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Судя по прогнозу есть еще 3-4 недели тепла. И с грибами какая-то напряженка... :az:
У меня никаких проблем с грибами. Сегодня заготавливали грибы. P.S. Шаруда, пятнадцать минут и грибами на месяц обеспечены, в свежем, жареном и маринованном виде. (выполняю обещание, как кооперировать труд среди друзей) Как говорится «Не имей сто рублей, а имей сто друзей.» Завтра гоню машину к другу на ремонт-профилактику. С утра бригада будет прокладывать водопровод, 70 метров пластика. Траншею пришлось рыть в ручную, 50-70 грн. метр. Вот дожились, ручной труд дешевле механизированного. Так и выживаем. Спасибо пчелкам за мед, потихоньку и сбудем. Вот и выходит, что начинать заниматься пчелами надо с рынка сбыта.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я им уже два раза по два литра сыты выдал, меня смущает перга которую они носят со страшной силой и которая не нужна в гнезде на зиму!!

Пергу на мед не складують. У Вас є порожні соти. Ситою в зиму не загодовують. Цукровий сироп 1 до 1,5. Я так розумію, що Ви давно не зазирали до вулика. А коли був безвзятковий період, то отой розплод, вони годували чим? І похолодання було, а Ви зняли утеплення - гріли розплод чим? А в зиму ітимуть з чим? Дались вам ті мостки між рамками! Ідіть і перевірте готовність сім`ї до зими!!! наполеглива-:IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ситою в зиму не загодовують.

А чому не годують? :blink::dntknw:
которую они носят со страшной силой и которая не нужна в гнезде на зиму!! opr06K93.gif

Зимою може і не треба та весною як найдеться. ;) А саме краще відкрийте вулик переберіть і спіть спокійно , або виправте що там не так :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а в гнездо лезть не охота, они все рамки сверху такими перемычками заделали :blink: восковыми... Вот меня перга и беспокоит!! :hi:
Та чого Ви так боїтесь? Так, ніби одружились і боїтесь до дружини підступитись. Працюйте в повноцінному ритмі. Хіба що обережно, бо можливий напад.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чому не годують?

Сита, в моєму розумінні, це солоденька водичка. То ж уявіть собі, скільки тієї сити потрібно згодувати на зиму. Ситою добре стимулювати маток весною.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня никаких проблем с грибами

Мтролог, а що Ви там у мішки напакували?... :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сита, в моєму розумінні, це солоденька водичка.

У меня сыта мед и вода 1:1. Сахар не применяю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мтролог, а що Ви там у мішки напакували?... :)
Это бизнес друга, а я только потребитель. В мешках шелуха от подсолнечника и посеяна грибная мицелия. Получается, как колонна облеплена грибами. Приехал к концу сбора урожая, а то фото где мешки с грибами плохо получилось.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сита, в моєму розумінні, це солоденька водичка.

Категорически не согласен :hi:
У меня сыта мед и вода 1:1. Сахар не применяю.
:ay::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сита, в моєму розумінні, це солоденька водичка.

Категорически не согласен :hi:
У меня сыта мед и вода 1:1. Сахар не применяю.
:ay::hi:
А! Ну коли така сита! То звичайно :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это бизнес друга, а я только потребитель.

Бизнес канечно не плохой но никогда не стану считать Вишеньку грибом, уж лучше опят насобирать чем их.. :at:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Tolstiy, наявність перги в стільниках це є благо. Навесні як знайдете(вірніше бджоли). І містки бджолині не бійтеся зруйнувати, вони до зимівлі ніякого відношення не мають, тож заглядайте і перевіряйте наявність кормів, по ще трохи і бджоли не візмуть ні сиропу, ні сити... :hi:

но никогда не стану считать Вишеньку грибом, уж лучше опят насобирать чем их.. at.gif

"Вешенка", себто глива є надзвичайно цінним грибом і організмом засвоюється краще білих та шампінйонів. А підпеньки - це окрема тема. Ними інших грибів не заміниш і підпеньки іншими грибами не заміниш. :IMHO::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні, вважаю що саме час розповісти про результати сезону. Що із запланованого вдалося? Де були збої? Власна оцінка свїх дій...

По результатах, май же все сходиться, а по діях та їх послідовності - ні. Було дві сім`ї - в зиму йде чотири + один відводок. Сім`ї добавив у різний спосіб. Упіймав рій у травні, при тихій заміні, щоб зберегти матку, зробив на ній відводок, а там де планували тиху, чомусь ніяк не могли два місяці вивести собі мамку. Тому звернувся до Андрія Сумчанина, і він наділив мене не однією, а двома плідними матками. Мовляв як не примуть першу, то буде ще одна, а як примуть, то другу викинеш Ага. Щас. Прийшлось віддати її у відводок який формував на матошник у поміч вивести мамку. Медку взяв за сезон, з чуть -чуть, чотири бідони молочні на 38 літрів (126літрів). Був і ріпак, і гірчиця, і сонях з гречкою цвіли в спеку. Найдовше і найстабільніше виручав луг. Пасіка на стаціонарі. Зимуватиму знов на вулиці. Зараз загодовую цукровим сиропом і почитую Метролога лекції про його шкідливість

Ранувато писав про результати! Все не так. Ідуть в зиму три відмінних сім`ї, і одна трутовка, яку планую витрусити поряд з пасікою. Бомбус - св`яткує! :ae: А з іншого боку, коли такий попит на мед, то не варто роздувати і пасіку. :dntknw: Інакше дружина може не зрозуміти зменшення доходів до сімейного гаманця на тлі збільшення пасіки. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Tolstiy, наявність перги в стільниках це є благо. Навесні як знайдете(вірніше бджоли). І містки бджолині не бійтеся зруйнувати, вони до зимівлі ніякого відношення не мають, тож заглядайте і перевіряйте наявність кормів, по ще трохи і бджоли не візмуть ні сиропу, ні сити... :hi:
:hi: Мапет, перга весной то конечно гут, а зимой не будет это причиной нозематоза....тьфу..тьфу..тьфу, три раза, не дай боже!! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Tolstiy, наявність перги в стільниках це є благо. Навесні як знайдете(вірніше бджоли). І містки бджолині не бійтеся зруйнувати, вони до зимівлі ніякого відношення не мають, тож заглядайте і перевіряйте наявність кормів, по ще трохи і бджоли не візмуть ні сиропу, ні сити... :hi:
:hi: Мапет, перга весной то конечно гут, а зимой не будет это причиной нозематоза....тьфу..тьфу..тьфу, три раза, не дай боже!! :hi:
Дык в октябре окончательная сборка гнезда,вот и уберёте с пергой рамки.И не забудьте сделать в сотах в верхней части отверстия ,для лежака это гут :ay: .Отверстия работают,сам проверял!Мои тащут пыльцу как скаженые но я не нервничаю ,перга будет в нижнем корпусе ,а к январю поднимутся во второй(МК Рут). :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

кузмич,

И не забудьте сделать в сотах в верхней части отверстия ,для лежака это гут .Отверстия работают,сам проверял!

Кузмич, а як Ви це провірили? Порівнювали з отворами і без, чи один рік з отворами - наступного року без? І якого розміру отвори? Олівцем прямо в печатний сот?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Tolstiy, наявність перги в стільниках це є благо. Навесні як знайдете(вірніше бджоли).
:hi: Мапет, перга весной то конечно гут, а зимой не будет это причиной нозематоза....тьфу..тьфу..тьфу, три раза, не дай боже!! :hi:
Дык в октябре окончательная сборка гнезда,вот и уберёте с пергой рамки.....
Ок, такой вариант, гнезда собраны к зиме, 8 практически полномедных рамок или закормили уже к зиме, а они несут и несут пергу!!! В октябре убираем пару сот с пергой, а ставить что???????? :hi:
І містки бджолині не бійтеся зруйнувати, вони до зимівлі ніякого відношення не мають, тож заглядайте і перевіряйте наявність кормів, по ще трохи і бджоли не візмуть ні сиропу, ні сити... :hi:
Та корма есть 100 %, из-за кормов я не полезу, я уверен.... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ок, такой вариант, гнезда собраны к зиме, 8 практически полномедных рамок или закормили уже к зиме, а они несут и несут пергу!!! В октябре убираем пару сот с пергой, а ставить что???????? :hi: Та корма есть 100 %, из-за кормов я не полезу, я уверен.... :hi:
Не переймайтеся так з тою пергою. Головне - повномедові рамки з хорошим кормом, а є там перга чи ні, не настільки важливо, бджоли все знають не гірше нас. У мене зараз теж носять жовтий пилок. Якщо вже скоротили до 8 рамок і впевнені в кормах, так і лишайте. У жовтні можна глянути, де кучкується клуб. Буває, що одна-дві крайні рамки виявляються зайві.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi: Мапет, перга весной то конечно гут, а зимой не будет это причиной нозематоза....тьфу..тьфу..тьфу, три раза, не дай боже!! :hi:
Два роки назад у вересні обдивлявся вулика і також помітив багато перги.... більше ніж дві суцільні рамки - але звичайно розкидині на трьох чи чотирьох рамках.... І я так само думав що то мені робити..... На моє здивування в середині жовтня тієї перги майже не було... Частково залили медом (два роки тому ще підгодовував цукровим сиропом... зараз - ні.) А більшість просто не стало.... Я не знаю куди вони її діли, розплоду відкритого не було.... Є така думка що вони самі її зїли - період коли бджоли нарощують в зиму жирове тіло...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ок, такой вариант, гнезда собраны к зиме, 8 практически полномедных рамок или закормили уже к зиме, а они несут и несут пергу!!! В октябре убираем пару сот с пергой, а ставить что???????? :hi: Та корма есть 100 %, из-за кормов я не полезу, я уверен.... :hi:
Не переймайтеся так з тою пергою. Головне - повномедові рамки з хорошим кормом, а є там перга чи ні, не настільки важливо, бджоли все знають не гірше нас. У мене зараз теж носять жовтий пилок. Якщо вже скоротили до 8 рамок і впевнені в кормах, так і лишайте. У жовтні можна глянути, де кучкується клуб. Буває, що одна-дві крайні рамки виявляються зайві.
Поддерживаю, если сейчас 8-мь то,в октябре можно и убрать парочку.А вообще я сомневаюсь ,что наличие перги в гнезде провоцирует нозему.Обделаются скорее,если слабая семья,матка червит в ноябре,январе,дабы выжить,вот и жрут как мамонты чтоб расплод выкормить,ну и обделываются к весне(если доживают). :IMHO1:Если не ошибаюсь то по книжкам при формировании гнезда в зиму,пергу размещают второй скраю....
кузмич,
И не забудьте сделать в сотах в верхней части отверстия ,для лежака это гут .Отверстия работают,сам проверял!

Кузмич, а як Ви це провірили? Порівнювали з отворами і без, чи один рік з отворами - наступного року без? І якого розміру отвори? Олівцем прямо в печатний сот?
Нууу :ah: в первый год лазил всю зиму в ульи, наблюдал как шоркаются в оттепели на крайние рамки за мёдом.(Отверстия придумал не я,прочитал в ППЗ)Отверстия делал веточкой 15-20 мм,отверстие от карандаша застроят даже в октябре,протыкаю насквозь в верхней части 2-3 отверстия,иногда остаются до следующего года.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отверстия делал веточкой 15-20 мм,отверстие от карандаша застроят даже в октябре,

Если есть над рамками проход для пчел, то большая вероятность, что и 15-20 мм застроят. А если нет прохода над рамками, то отверстие от карандаша не застраивают.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если есть над рамками проход для пчел

У мене зараз вулики з потолочинами, тому вважаю такі отвори зайвими. А от коли були вуликі з роздільними реєчками(суцільний верх), то також робив отвори, але не в сотах, а у нижній частині верхнього бруска рамки (щоб нижче реєчки-роздільника) свердлом. Допомогало це чи ні не знаю, але з зими виходили всі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Дуже цікаво для початківця

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...