Перейти к содержанию

Весна-Літо 2022 Перемога буде обов'язково...


Бджолопотам

Рекомендуемые сообщения

6 хвилин тому, Олександр Коваль сказав:

З самим варофлу все ок. Сроки постановки пластин цікавий

Пропустив випадково одну сім'ю під час обробки, виявив це коли пластини забирав. Вже потім нічого не робив, най, думаю, буде експеримент. Так осип там - капець. Пів сім'ї лягло, але перезимували все таки

Після соняшника.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Конструктор сказав:

Після соняшника.

Значить треба здать бджіл на аналіз в лабораторію :IMHO:, тільки не для галочки, а на предмет нозематозу. За одно пашпорта обновите :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

Значить треба здать бджіл на аналіз в лабораторію :IMHO:, тільки не для галочки, а на предмет нозематозу. За одно пашпорта обновите :ay:

Який нозематоз ? Лише в тих що не було маток було обісрано пару рамок і то мабуть з переляку.

До 5 сімей мали багато підмору і то в двох бджіл не стало менше , думаю осінью на них налетіли від сусідніх 

пасічників. Решта сімей підмору не було що і чистити. 1 загинула від нестачі кормів .На 150+ для мене така зимівля дуже влаштовує.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Конструктор сказав:

Який нозематоз ? Лише в тих що не було маток було обісрано пару рамок і то мабуть з переляку.

До 5 сімей мали багато підмору і то в двох бджіл не стало менше , думаю осінью на них налетіли від сусідніх 

пасічників. Решта сімей підмору не було що і чистити. 1 загинула від нестачі кормів .На 150+ для мене така зимівля дуже влаштовує.

Ну тоді :hi:

Помітив, що зовсім трошки було підфарбовано в тих сім'ях, де матки не було

Тобто, фактор переляку був присутній

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Льоту особливого сьогодні не було через вітряну погоду, так, водичку пили

20220324-124943.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, nibond сказав:

Я також схиляюсь до цього. От тільки на яку грішити - щавлеву чи мурашину. Більш ймовірно, що щавлева.

щавлева, однозначно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітаю бджолярі ! Нарешті пробився в цей важкий час. З бджолами більш-меньш, з іншим самі знаєте. Прохання, чи є хто на форумі з самого Чернігова ? Треба порада, а можливо і допомога. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22.03.2022 в 18:30, Бджолопотам сказав:

Я планую цю безматочну сім'ю перевезти на точок до лісу і   Варіант 1 - під'єднати до слабкої сім'ї. Варант 2 - оскільки в мене дві сім'ї слабкі є на пасіці  - то сім'ю протримати без обльоту до вечора а під вечір розділити рамки з бджолами підсилюючи обідві слабкі сім'ї.

Вибрав варіант 2. Сьогодні цілий день прохолодно. Привіз зранку сім'ю (матку в 7 ранку забрав) Переселяти почав в 10. Через холодний вітер бджоли не розлітались а сиділи на рамках. Поділив приблизно на половину і просто поставив в дві різні сім'ї за заставну. Там заставні не суцільні - і запах матки вони почують. і поступово перелізуть  до сім'ї з маткою. Ніяких газет і крапель для запаху не використовував

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ніякого нозематозу щавелька не провокує. Перевірив своїх. Дві втрати було зимою, там сім'ї надто невеликі, зимової бджоли не наростили, і по канонах їх треба було об'єднати (не пам'ятаю, чому я це не зробив). Ще одна загинула недавно від голоду, хороша сильна сім'я. Це моя провина. А зимували всі на чистому твердому меду. Деякі, хто слабший, "какнули" на передні стінки, що не є дивним з таким кормом. Загалом зимівля хороша, підмору мало, більшість сімей в гарному стані. Обробляв щавелькою на сиропі та смужками з ефірними оліями. Знову не буду купляти пакети. :af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Говорил сегодня с соседом по даче....Картина так себе. У него из 7 семей сегодняшний день осыпалось 3. На поле у фермера из 14 осыпалось половина.

В селе у кого как но меньше 4 нету.

Если из моих 8 семей хоть одна останется целой, то это будет хорошо. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, davolodya сказав:

Ви той нозематоз візуально визначили, чи в лабораторії? 

Я сам досліджую на нозематоз під мікроскопом. Тому сумнівів не має.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 минут назад, AntonUa сказал:

Говорил сегодня с соседом по даче....Картина так себе. У него из 7 семей сегодняшний день осыпалось 3. На поле у фермера из 14 осыпалось половина.

В селе у кого как но меньше 4 нету.

Если из моих 8 семей хоть одна останется целой, то это будет хорошо. 

Нужно искать причину гибели, просто так семьи не сыпятся. А то так пакетчики без работы не останутся.

Зимовка была относительно мягкая, в моем районе о серьезных потерях не слышал. Правда сегодня людям не до пчел.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, shersand сказал:

Нужно искать причину гибели, просто так семьи не сыпятся. А то так пакетчики без работы не останутся.

Зимовка была относительно мягкая, в моем районе о серьезных потерях не слышал. Правда сегодня людям не до пчел.

С 24 февраля в районе дачи и села происходят пролеты ракет, и сбивание этих же ракет. Вчера громыхало всю ночь. У соседа в очередной раз дом трусило. Вот в этом и причина. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, AntonUa сказал:

Вот в этом и причина. 

Есть такое.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маленьке відео про зимівлю сім'ї з острівною маткою USV9SMS. Стан, матка, мед та бджоли. Також телефон для замовлень.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Mihail-ves сказал:

Маленьке відео про зимівлю сім'ї з острівною маткою USV9SMS. Стан, матка, мед та бджоли. Також телефон для замовлень.

На видео заставные планка + ппс. Вопрос планку клеили или только на саморезах?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Александр К. сказав:

На видео заставные планка + ппс. Вопрос планку клеили или только на саморезах?

тільки саморізи. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як на сьогодні то досить неквапливий розвиток навіть у сильних сімей - добре носили пилок лише 24 бер. Мед є, та в пересушеному стані, останій місяць таки дався взнаки. Тож плівка і добре утеплення, а от чи розганять, чи притримать - добре треба зважувати свої можливості.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, Лавр сказал:

 а от чи розганять, чи притримать - добре треба зважувати свої можливості.

 Вот сижу тоже гадаю что делать... Вроде бы как разгонять надо только не понятно что оно будет... На моей старой качевке говорят танки стоят... Пришел пока что к выводу что пусть пока плывет как плывет....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пару днів тому поставив деяким сім'я магазини.  Сьогодні перевіряв - працюють, лазять по рамкам наводять лад. Відчувається тепло. Знаю що зарано, але вже пройшов ВЛК, тому можуть забрати в будь який момент. А доглянути за пасікою не має кому... Тому максимальне розширення і будь що буде. Треба ж якось виходити з положення...:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проглянув половину пасіки: не без проблем ,1 матка зтрутовіла,1 не сіе ,ще 1 сімя осип мае ( мабудь я прщелкав зкоротити і вони сіли на рамках де кормів було мало- там і видно шо рамки пусті і осипу багато ,а з другої сторони повномедні ) ,на днях завершу огляд і повиправляю проблемних

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

Пару днів тому поставив деяким сім'я магазини.  Сьогодні перевіряв - працюють, лазять по рамкам наводять лад. Відчувається тепло. Знаю що зарано, але вже пройшов ВЛК, тому можуть забрати в будь який момент. А доглянути за пасікою не має кому... Тому максимальне розширення і будь що буде. Треба ж якось виходити з положення...:(

Тоже хотел сделать и по тем же причинам но у меня старшему 16 лет если что справится поэтому провел инструктаж если что чтоб знал что когда....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.03.2022 в 17:26, asot сказал:

на днях завершу огляд і повиправляю проблемних

Сьогодні завершив ревізію ,виправив усі проблеми,поставив теплі заставні,добавив кому потрібно по рамці меду ! Запасу медових більше не мае...

Думав розганяти сімї до ріпака,але шось навіть не знаю,чи то бажання не мае ,чи настрою до всього ..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, asot сказал:

Сьогодні завершив ревізію ,виправив усі проблеми,поставив теплі заставні,добавив кому потрібно по рамці меду ! Запасу медових більше не мае...

Думав розганяти сімї до ріпака,але шось навіть не знаю,чи то бажання не мае ,чи настрою до всього ..

А рапс будет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, koste сказал:

А рапс будет?

Озимий е в окрузі ,правда треба подивитись ,чи його на добриво не переорали 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...