Перейти к содержанию

Весенняя ревизия


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Петрович! Спасибо за выкладку! Это действительно заповеди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 years later...
Кто что делает при весенней ревизии? Оценка силы семьи, наличие кормов, сокращение гнезда, чистка улья...

В этом и вся суть весенней ревизии. Еще некоторые, насколько я знаю, меняют донья или полностью семью пересаживают в новый улей.
Хочу переселити весною сімї у нові вулики, а ті почистити і підготовити для відводків. Питання : коли переселення найкраще зробити: до обльоту , після обльоту, місяць після обльоту? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я це роблю під час обльоту. Завжди є якийсь запас, куди я переселяє сімю. А вулик дезинфікую, приводжу в порядок після зимівлі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу переселити весною сімї у нові вулики, а ті почистити і підготовити для відводків. Питання : коли переселення найкраще зробити: до обльоту , після обльоту, місяць після обльоту?

однозначно після обльоту, бажано в теплу сонячну погоду, щоб не вистудити гніздо та не застудити розплід
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ожидании весенней ревизии выкладываю методику осмотра и диагностики болезней из книги Фридриха Поля "Болезни пчел" post-1517-1329236168_thumb.jpg post-1517-1329236213_thumb.jpgpost-1517-1329236221_thumb.jpgpost-1517-1329236236_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

коли переселення найкраще зробити: до обльоту , після обльоту, місяць після обльоту? opr06K94.gif

После облета :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Питання : коли переселення найкраще зробити: до обльоту , після обльоту, місяць після обльоту? opr06K94.gif

В теплу, льотну погоду... :smile:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мої вітання допоможіть початківцю ) сегодні 18 люттого а я читав що всередині люттого можно родивитися сімю але зараз морози минус до 10 вдень правд в обід прогріває сонце як бути ? матка я так розумію в цей час починае червити чи ще ні ? як мені поступити ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

мої вітання допоможіть початківцю ) сегодні 18 люттого а я читав що всередині люттого можно родивитися сімю але зараз морози минус до 10 вдень правд в обід прогріває сонце як бути ? матка я так розумію в цей час починае червити чи ще ні ? як мені поступити ?
Думаю малося на увазі,що в середині лютого часто бувають лютневі вікна,під час яких можна виправити певні недоліки :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. Сьогодні із теми форуму про розміщення льотків дізнався, що існує думка про те, що є різниця в тому, в яку сторону (північ, південь, захід, схід) від льотка бджоли ідуть в глибину гнізда. В мене вулики даданівські на 20-22-24 рамки, мають по два льотки (зправа та зліва), льотками направлені на схід, але гнізда всі розміщені з південної сторони вулика, а якщо вірити думці про те, що якщо вулики розміщені льотками на схід, то бджоли краще будуть розвиватися, рухаючись на південь від льотка. Звідси в мене виникає питання : Як хто вважає, чи не вплине негативно на розвиток сім'ї те, що я при веснянній ревізії пересуну гніздо із правого краю вулика в лівий та відповідно закрию правий льоток, а лівий відкрию? Буду вдячний за міркування. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як хто вважає, чи не вплине негативно на розвиток сім'ї те, що я при веснянній ревізії пересуну гніздо із правого краю вулика в лівий та відповідно закрию правий льоток, а лівий відкрию? Буду вдячний за міркування.

Бджоли вже облітаються. Льоток скорочено. Місце зпам"ятали. А тут на тобі в холодну погоду знов його шукай. Частина пропаде. Отже вважаю цю операцію весною недоцільною.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене вулики даданівські на 20-22-24 рамки, мають по два льотки (зправа та зліва), льотками направлені на схід, але гнізда всі розміщені з південної сторони вулика, а якщо вірити думці про те, що якщо вулики розміщені льотками на схід, то бджоли краще будуть розвиватися, рухаючись на південь від льотка. Звідси в мене виникає питання : Як хто вважає, чи не вплине негативно на розвиток сім'ї те, що я при веснянній ревізії пересуну гніздо із правого краю вулика в лівий та відповідно закрию правий льоток, а лівий відкрию? Буду вдячний за міркування. opr06K91.gif

Я теж чув таку теорію(з заходу на схід, з півночі на південь ). В мене в лежаках переважно так і є, крім тих, до по 2 сім"ї зимує. На весні я не спостерігав разючої різниці. Переселення з одного льотка вулика на другий не бачу проблемою зараз. Для кращого освоєння затуліть старий льоток папером, газетою, шматою...(краще всю половину вулика). На такій відстані бджоли свою сім"ю знайдуть без проблем.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть головне тут, щоб рамки були з півночі на південь, як бджоли соти будують в природі. А стосовно розташування льотків, то вже малосуттєво.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мабуть головне тут, щоб рамки були з півночі на південь, як бджоли соти будують в природі.

Мова іде про напрямок розширення гнізда. Принаймні я про ЦЕ писав... :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

то вже малосуттєво.

Из опыта. Все равно в какую сторону летки. Главное - шоб они были :smile: :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проглянув свої обидві пасіки корму підїли добре , всім не залежно від потреби поклав зверху по рамочці меду, клуб рихлий. 10% сімей досить голодні. На мою думку краще подивитися в холод ніж вони загинуть з голоду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привіт. Ні це інша сімя. В двох сімях що були гризунчики (ніби бурозубки) все спокійно, гризунів більше не було - можливо отрута подіяла. Саме цікаво що ніби сімї на зиму збирав одинаково... а чому одна з них почала розплід вирощувати не знаю... мабуть через теплу зиму, це поки що основна версія.... Також дуже цікаво чи зможуть вони обмежити матку і не допустити більше розплоду? - тим більше передають морози до 15...... :( Не знаю... якщо ця сімя виживе, то це буде чудо :ay:
Переглянув сьогодні своїх. Обліт ще не робили, то в середину гнізда не ліз - тільки зверху. Сімя що перед морозами в січні місяці мала розплід благополучно пережила 30 градусні морози :az: - в неї ще навіть по краях залишилось півтори рамки з медом і пів пакета я їм поклав ще три тижні тому. Розплоду ніби зараз не має. Кількість підмору не видно, але візуально сімя велика 6 рамок обсідає. Так що ранній розплід не завжди є причиною поганної зимівлі чи загибелі сімей. Побачу який в неї буде розвиток...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так що ранній розплід не завжди є причиною поганної зимівлі чи загибелі сімей.
:IMHO1: ранній розплід це велике додаткове навантаження наприкінці зими, але при певних чинниках сім`я може це навантаження витримати, тобто як я розумію ранній розплід то не запорука 100% загибелі, а просто фактор ризику
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi: Наступили самые трудные дни для пчел, пересмотрел всех своих положил канди 2 раз, даже и тем где вроде всё норм, так как расплод пошол и могут назад не пойти и пропадут на расплоде... Кто не успел посмотреть смотрите и ложите чето на верх имею виду корм..Ато зима возвращается, весна вроде раняя но холодная.. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рекомендую аудиозапись в которой раскрыты следующие вопросы: -- какие работы необходимо проводить с целью предотвращения гибели семьи; -- как проверить остался ли корм в гнезде и хватит ли его до конца зимовки; -- нужно ли подкармливать пчел до первого облета; -- что необходимо сделать после первого весеннего облета пчел; -- как комплектовать семьи весной. Прошу Вас перенести ссылку в тему Сюда , так как это нарушает правила пользования форумом :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

А хто як поступає , коли при весняній ревізії виявиться, що в сім"ї пропала матка. А запасної нема... :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хто як поступає , коли при весняній ревізії виявиться, що в сім"ї пропала матка. А запасної нема... :hi:
На пасеке всегда найдется нестандартная семейка с хорошей маткой, вот ее и нужно подсилить. Она потом вас отблагадарит.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хто як поступає , коли при весняній ревізії виявиться, що в сім"ї пропала матка. А запасної нема... :hi:
На пасеке всегда найдется нестандартная семейка с хорошей маткой, вот ее и нужно подсилить. Она потом вас отблагадарит.
При Вашій кількості сімей - звичайно. :umora: А коли 2-5 сімей? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хто як поступає , коли при весняній ревізії виявиться, що в сім"ї пропала матка. А запасної нема... :hi:
На пасеке всегда найдется нестандартная семейка с хорошей маткой, вот ее и нужно подсилить. Она потом вас отблагадарит.
При Вашій кількості сімей - звичайно. :umora: А коли 2-5 сімей? :dntknw:
Всеодно... Краще приїднати до іншої сімї, бо можете втратити взагалі. А коли розживетесь новою маткою зробите відводок... і не буде проблем :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...